Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

bodrum bale BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR… bodrum bale gunleri 1
  • bodrum bale BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodrum bale BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 16.sı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali bu yıl 1-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Antik Tiyatro’da gerçekleştiriliyor.

ATV Sabah Ana Medya Sponsorluğunda ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen  festivalin tanıtımı için 28.07.2018 tarihinde gerçekleştirilen Basın Toplantısı’nda;  Verona Di Arena Festivali’nde “Turandot” operasında  sahne alan  ve  İtalya’dan ayağının tozuyla gelen Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Murat KARAHAN, “İtalya’dan, Arena di Verona Festivalin’den geliyorum, orada operaseverler operaya gelirken şehri geziyor, turistler şehri gezerken operaya gidiyorlar.  İklim, tarih, kültürel zenginliğin bir arada olduğu bu zengin topraklarda, turizmi sanatla desteklemek ve yerel ile birlikte bir marka değeri oluşturmak gerekiyor. Göreve geldiğimiz 2018 Ocak ayından itibaren DOB ismine yakışır dört uluslararası festival yapıyoruz. bodrum bale BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR… devlet opera balesi bodrumda 3“9. Uluslararası Opera Festivali”nde dünyaca ünlü soprano Nino Machaidze ve “La Traviata prodüksiyonları dünya çapında ün almış Macerata Festival Topluluğu konuklarımız arasındaydı. Çok ciddi bir izleyici kitlesine ulaştı.  16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde de yine marka değeri yüksek prodüksiyonları seyirci ile buluşturmanın heyecanı içindeyiz. Programımız başlı başına bir heyecan yaratıyor zaten. Sanat halkımızla buluşturmak, sevdirmeye çalışmak, kaliteli prodüksiyonları festivallerimizde konuk etmek istemekteyiz 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde açılışı gerçekleştirecek ve Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek  “Zorba” balesini çok önemsiyoruz. Bu eserimizi 9.  Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde sahneledik. 16 Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde, 25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nde ve bu yıl ikincisi uluslararası olacak 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde de sahneye taşıyacağız. Bodrum festivalimizdeki diğer prodüksiyonlar şu şekilde; Bolşoy Devlet Tiyatrosu’nda “Carmen” operasının sahneye koyan çok ünlü, üç kardeşten oluşan bir grup Castroromero Flamenco Topluluğu çok özgün Flamenko performanslarını sahnelemek için geliyorlar Bodrum’a. Marka değeri yaratmak hedefi ile Bodrum’a festivalimize, Viyana Devlet Opera ve Balesi Birliği’ni konuk ediyoruz. En güzel klasik bale örneklerinden bir seçki sunacaklar. Geçen yıl prömiyeri yapılan ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek bir klasik bale “Don Kişot” ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu tarafından sahnelenecek ünlü “Frida” modern dans temsili ile festivalimiz sona erecek.” Dedi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan ve 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal Öngün ile Bodrum Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Mehmet Kocair’in katılımlarıyla gerçekleşen Basın Toplantısı’nda Bodrum’un bir kültür sanat başkenti olması, kültür ve sanatın turizm ile desteklenmesi konularında karşılıklı teşekkür ve temenniler dile getirildi.

bodrum bale BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER DEVAM EDİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler