Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE…

Yayınlanan

açık

katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE… milas kat   atik depolama tesisi 1
katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Milyon 137 Bin TL ile Milas’ta yapımı tamamlanan, bölgenin 25 yıllık ihtiyacını karşılayarak çöplerden oluşan gazdan elektrik enerjisinin üretileceği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muhtarlar, Sivil Toplum Üyeleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE… milas belediye baskani muhammet tokatTokat; “Milas’ta vahşi depolama tarihe karışıyor”

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin açılış töreninde, en mutlu ve heyecanlı katılımcılardan birisi olduğunu belirterek konuşmalarına başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas’ta vahşi depolama tarihe karışıyor. İlçemize böyle bir yatırımın kazandırılmış olmasından son derece gururlu ve mutluyum. Günümüzde çöp, hem önemli bir sorundur, hem önemli bir değerdir. Tesisin özelliği ve ileride planlanan ilaveler düşünüldüğünde bu tesisin çöpün hem sorun oluşuna, hem de değer oluşuna hitap eden bir tesis olduğunu hepimiz görüyoruz. Çöp bir sorundur çünkü bertarafı gerekir. Çağdaş yöntemlerle çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi gerekir. Ama çöp bir değerdir, onun ekonomiye kazanılması ondan enerji elde edilmesi mümkündür. Günümüzde Dünya’nın birçok ülkesi çöpü yakıp enerjiye çevirmek için başka ülkelerden çöp ithal ediyorlar. Buradaki Katı Atık Düzenli Depolama tesisinde de ileride çöpten enerji elde edilecektir. Çöpten seracılık ve tarım alanında yararlanılacaktır. Bu konuda ilçemizin çok önemli bir meselesinin çözümüne duyarlılık göstererek ivedilikle el atmasından dolayı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e ilçem adına teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bu yatırım gerçekten işlevselliği ve zorunluluğuyla Milas’a yapılabilecek en önemli ve en öncelikli yatımlarından birisidir. Bunu önümüzdeki süreçte Milaslılar olarak daha iyi kavrayacağız ve bunun bilincine daha iyi varacağız” dedi.

katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE… osman gurunBaşkan Gürün; Çöp detone alanı bırakmayacağız…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas’a bugüne kadar 253 Milyon TL’lik yatırım yaptıklarını, ilerleyen süreçte de yatırımlar yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Göreve geldiğimiz günden itibaren çevre ve çöp detone alanları ile ilgili önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Milas için ortaya koyduğumuz hedeflerimizden bir tanesi de Milas’ı vahşi depolamadan kurtarmaktı. İhale ve yer tesliminden sonra bugün burada bu güzel tesisin açılışında bulunuyoruz. Muğla’da vahşi depolama alanı olan, geçmişte ve halde rehabilite edilmemiş hiçbir çöp detone alanı bırakmayacağız. Bodrum ilçemize de yapacak olduğumuz Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ile ilgili çalışmalarımızda son aşamalara geldik. Yapacağımız alan ile ilgili jeofizik ve jeoteknik her türlü incelemeler yapıldı. Bakanlıktan ve diğer kurumlardan gerekli izinler alındı ve Ağustos ayında imar planını yapacağız. Muğlamızın 5’te 1 çöpünü üreten Bodrumumuzda Katı Atık Düzenli Depolama tesisimizde her şey yolunda giderse hep birlikte temelini atacağız. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza 969 Milyon  TL yatırım yaptık ve devralınan borçların 297 Milyon TL’lik kısmını ödedik. Toplam 1 Milyar 266 Milyon TL yatırımla Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Hep birlikte sloganımız olan HedefimizBirMuğla1Bir ile Sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile güzel Muğlamız için çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Osman Gürün, Milaslı vatandaşlarla açılış kurdelasını kesti. Ayrıca Başkan Gürün, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ni vatandaşlarla birlikte gezerek yöre halkına tesisi anlattı.

katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE… milas kat   atik depolama tesisi 2Tesiste elektrik enerjisi üretimi de yapılabilecek…

Milas’a 17 Milyon 137 Bin TL yatırım ile kazandırılan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde biyobozunur atık azaltımını sağlamak amacı ile kurulacak fermantasyon tesisiyle elektrik enerjisi üretimi yapılacak. Fermentasyon tesisinden çıkacak atık ısının değerlendirileceği tesis alanında sera kurulumu gerçekleştirilerek, artan ısı enerjisinin de bölgede kullanımı sağlanabilecek. Ayrıca tesis alanında karışık atık içinde bulunan ekonomik değeri olan atıkların ayrıştırılmasının sağlandığı ön işlem tesisi kurulacak. Bu sayede atığın miktarı da azaltılarak tesisin daha uzun süre kullanımı sağlanacak.

katı atık MİLAS’IN KATI ATIK DEPOLAMA TESİSİ HİZMETTE…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler