Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ…

Yayınlanan

açık

ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ… nadire ibrahim caner otopark dosyasi 5
ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ… divenire group2

Bodrum’da bir otoparktan icra yoluyla yapılan satıştan aldığı motosiklet yüzünden evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Nadire-İbrahim Caner çifti olanlara isyan etti.

Bodrum İcra Dairesinden 150 Liraya aldığı motosiklete yaklaşık 23 bin lira otopark bedeli çıkarılıp, icra takibini İstanbul’dan yapılan ve tebligatı eline ulaşmayan Caner çiftinin evi borcun ödenmemesi durumunda, icra dairesi tarafından satışa çıkarılarak satılacak.

Otopark bedeli, araç bedelinin %25’ini geçemez…

Olanlara isyan eden İbrahim Caner, “Mağduriyetimizin hikayesi bizim için yaklaşık 15 gün önce kapımız çalınması ve karşımızda avukat-icra memurları görmemizle başladı. Memurlar bize bir icra dosyasından dolayı evimizin değer tespitini yapmaya geldiklerini söylediler. Ben ve eşim olayın ne olduğunu, borcu nereden kaynaklandığını sorduğumuzda ise ilgili makamın İstanbul Çağlayan Adliyesi 5.İcra Dairesi olduğu ve ellerindeki dosyanın talimat dosyası olduğunu ifade edip, herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını söylediler.  Ertesi gün Bodrum Adliyesinden dosya bilgilerine ulaşamayınca eşimle birlikte yaklaşık 2 bin lira masraf yaparak İstanbul’a gittik. Gördük ki çok profesyonelce hazırlanmış ve kanunların tüm açıkları kullanılarak adeta nitelikli dolandırıcılık denilecek kadar haksız bir alacak dosyasıyla karşı karşıyayız. Karşımızda ki otopark firması kanunen araç bedelinin % 25’ini geçmeyecek bir otopark bedelini yaklaşık 23 bin liraya çıkarıp, icra davası açmış” dedi.

ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ… nadire ibrahim caner otopark dosyasi 6

Her 15 günde bir fatura kesmek ve uyarmak zorundalar…

Karşılaştığımız bedelle büyük şok yaşadık diyen Caner, “Öğrendik ki 2006 yılında kaza yaparak otoparka çekilen motosiklete yaklaşık 23 bin lira otopark bedeli oluşturup, Bodrum’da dava açmaya çalışmışlar. Bodrum İcra Daireleri bu davayı kabul etmeyince, bu otopark yetkilileri icra işlemlerini hukuka uygun olmamasına rağmen gidip, İstanbul’da açmışlar. Bu tip insanlar her 15 günde bir fatura kesip, muhatabına ulaştırmak ve araçların otoparktan alınması konusunda kanunen uyarısını yapmak zorunda olmalarına rağmen, bunu yapmayıp insanların haklarını bilmemelerinden de yararlanarak, haksız kazanç elde etmenin yolunu bulmuşlar. Bu konuda hukuka uygun olmayan işlemlerin yapılmasına neden olan kamu görevlilerini de açacağım davada muhatap alacağım. Bodrum’daki otoparklarda bu haksız duruma maruz kalan onlarca, yüzlerce insan var. Bu davayı bu tip mağduriyetleri yaşayan herkesin davası yapacağım. Nasıl oluyor da vergi dairesinde ilgili memurlar bu işlerin doğru yapılmasını sağlayacak kontrolleri yapmıyor. Nasıl oluyor Bodrum’un İcra Dairelerinin kabul etmedikleri davayı İstanbul İcra Daireleri kabul ediyor” dedi.

Sorumluluğu olan herkesi dava edeceğim…

Otoparktaki araçları olan insanların mal varlığı olanları tespit edip, sonrasında bu afaki faturaları kesip, icra uygulaması yapanların, yaptıkları yanlarına kar kalmamalı diyen İbrahim Caner, “Bu durumla karşılaşınca otopark sorumlusuyla park bedeli konusunda önce uzlaşmak istedim ve yanına gittim. Benimle uzlaşmayı bir kenara bırakın, icrada takip ettiği haksız rakamın lafını bile etmeden, senin evini elinden alacağım diyerek beni kovulmaktan beter etti” dedi. Bu olanları taşıyabildiğim her platforma ve resmi mercilere götüreceğim diyen Caner, “Bu tip haksız mağduriyetleri yaşatanlarla devlet çalışmamalı” çağrısını da yaptı.

ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… G  MEN TEKNES
turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… divenire group2

Turgutreis açıklarında batan göçmen teknesinde 12 kişi hayatını kaybetti.

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde kaçak göçmenlerin bulunduğu bir tekne bu sabah saatlerinde battı. Olayla ilgili ihbar alınmasının ardından olay yerine Sahil Güvenlik botları, Sahil Güvenlik Dalış Timi ve Sahil Güvenlik helikopteri sevk edildi. Suda bitkin halde bulunan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.

İçerisinde yaklaşık 40 kişinin bulunduğu öğrenilen teknede kayıp olanlar için de çalışma başlatıldı. Dalgıçların çalışması sonunda denizde ilk önce 8 kişinin cesedine ulaşıldı. 34 metre derinlikte bulunan teknedeki olası başka kayıpları arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bodrum’da batan fiber teknede, 4 kaçak göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı. Tekne faciasında ölenlerin sayısı, 12’e yükseldi. Yaşamını yitiren kaçak göçmenlerden 9’unun yetişkin, 3’ünün ise çocuk olduğu belirtildi. Bunlardan 8’inin erkek ve 1’inin kadın yetişkin olduğu, 2’sinin erkek çocuğu, 1’inin ise kız çocuğu olduğu kaydedildi. Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin kimlik tespit çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… g m  l k yang n
gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… divenire group2

Bodrum Gümüşlük mahallesinde  makilik alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gümüşlük Mahallesi’ndeki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait iki helikopter, 10 arazöz ve yangın söndürme ekipleri alevlere müdahale etti.
Yaklaşık bir hektarlık alanın zarar gördüğü yangın söndürüldü.
Soğutma çalışmaları ve yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışmalar sürüyor.

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler