Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ…

Yayınlanan

açık

ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ… nadire ibrahim caner otopark dosyasi 5

Bodrum’da bir otoparktan icra yoluyla yapılan satıştan aldığı motosiklet yüzünden evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Nadire-İbrahim Caner çifti olanlara isyan etti.

Bodrum İcra Dairesinden 150 Liraya aldığı motosiklete yaklaşık 23 bin lira otopark bedeli çıkarılıp, icra takibini İstanbul’dan yapılan ve tebligatı eline ulaşmayan Caner çiftinin evi borcun ödenmemesi durumunda, icra dairesi tarafından satışa çıkarılarak satılacak.

Otopark bedeli, araç bedelinin %25’ini geçemez…

Olanlara isyan eden İbrahim Caner, “Mağduriyetimizin hikayesi bizim için yaklaşık 15 gün önce kapımız çalınması ve karşımızda avukat-icra memurları görmemizle başladı. Memurlar bize bir icra dosyasından dolayı evimizin değer tespitini yapmaya geldiklerini söylediler. Ben ve eşim olayın ne olduğunu, borcu nereden kaynaklandığını sorduğumuzda ise ilgili makamın İstanbul Çağlayan Adliyesi 5.İcra Dairesi olduğu ve ellerindeki dosyanın talimat dosyası olduğunu ifade edip, herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını söylediler.  Ertesi gün Bodrum Adliyesinden dosya bilgilerine ulaşamayınca eşimle birlikte yaklaşık 2 bin lira masraf yaparak İstanbul’a gittik. Gördük ki çok profesyonelce hazırlanmış ve kanunların tüm açıkları kullanılarak adeta nitelikli dolandırıcılık denilecek kadar haksız bir alacak dosyasıyla karşı karşıyayız. Karşımızda ki otopark firması kanunen araç bedelinin % 25’ini geçmeyecek bir otopark bedelini yaklaşık 23 bin liraya çıkarıp, icra davası açmış” dedi.

ibrahim caner 150 LİRALIK MOTOSİKLETE 23 BİN LİRALIK OTOPARK ÜCRETİ… nadire ibrahim caner otopark dosyasi 6

Her 15 günde bir fatura kesmek ve uyarmak zorundalar…

Karşılaştığımız bedelle büyük şok yaşadık diyen Caner, “Öğrendik ki 2006 yılında kaza yaparak otoparka çekilen motosiklete yaklaşık 23 bin lira otopark bedeli oluşturup, Bodrum’da dava açmaya çalışmışlar. Bodrum İcra Daireleri bu davayı kabul etmeyince, bu otopark yetkilileri icra işlemlerini hukuka uygun olmamasına rağmen gidip, İstanbul’da açmışlar. Bu tip insanlar her 15 günde bir fatura kesip, muhatabına ulaştırmak ve araçların otoparktan alınması konusunda kanunen uyarısını yapmak zorunda olmalarına rağmen, bunu yapmayıp insanların haklarını bilmemelerinden de yararlanarak, haksız kazanç elde etmenin yolunu bulmuşlar. Bu konuda hukuka uygun olmayan işlemlerin yapılmasına neden olan kamu görevlilerini de açacağım davada muhatap alacağım. Bodrum’daki otoparklarda bu haksız duruma maruz kalan onlarca, yüzlerce insan var. Bu davayı bu tip mağduriyetleri yaşayan herkesin davası yapacağım. Nasıl oluyor da vergi dairesinde ilgili memurlar bu işlerin doğru yapılmasını sağlayacak kontrolleri yapmıyor. Nasıl oluyor Bodrum’un İcra Dairelerinin kabul etmedikleri davayı İstanbul İcra Daireleri kabul ediyor” dedi.

Sorumluluğu olan herkesi dava edeceğim…

Otoparktaki araçları olan insanların mal varlığı olanları tespit edip, sonrasında bu afaki faturaları kesip, icra uygulaması yapanların, yaptıkları yanlarına kar kalmamalı diyen İbrahim Caner, “Bu durumla karşılaşınca otopark sorumlusuyla park bedeli konusunda önce uzlaşmak istedim ve yanına gittim. Benimle uzlaşmayı bir kenara bırakın, icrada takip ettiği haksız rakamın lafını bile etmeden, senin evini elinden alacağım diyerek beni kovulmaktan beter etti” dedi. Bu olanları taşıyabildiğim her platforma ve resmi mercilere götüreceğim diyen Caner, “Bu tip haksız mağduriyetleri yaşatanlarla devlet çalışmamalı” çağrısını da yaptı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena okul haber

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum’da konaklamaları için kendilerine tahsis edilen Hazine arazisi üzerindeki barakayı, imar affından yararlanarak üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen 2 öğretmeni açığa aldı.

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena evBodrum Yalıkavak Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesinde görev yapan Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A. geçici bir süre için kaldıkları 2+1 büyüklüğündeki mülkü, devlet tarafından çıkartılan İmar Affı Yasasından yararlanarak kendi üzerilerine geçirmek istediler. Hayırsever Halil İbrahim İper tarafından Yalıkavak’a kazandırılan Anadolu Lisesinin yapımı aşamasında inşaatta çalışan işçilerin konaklaması için özel izinle hazineye ait araziye yapılan 2+1 konut, daha sonra Milas’tan Yalıkavak’a gelen Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A.’ya geçici bir süreliğine konaklamaları için tahsis edildi.

Öğretmenler ise kaldıkları bu binayı İmar Affı yasası kapsamında üzerilerine geçirmek için başvuruda bulundu.  Olay, öğretmenlerin yapı kayıt belgesi almaya çalışmasıyla ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkması ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındıkları bilgisine ulaşılan B.T ile F.A. hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI.. ARENA HABER TAC  ZC   YAKALNDI

Bodrum merkezinde geçtiğimiz gün küçük yaşta bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan tacizci, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hassas ve duyarlı çalışmaları ile dakikalar  içinde yakalandı. 

S.A’nın, Dere Sokak’ta adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı 17 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu öne sürüldü. Genç kız olayı hemen ailesine bildirdi. Ailenin yaşanan olayı ve şüphelinin eşgalini Polise bildirmesiyle Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Dere Sokak, Atatürk Caddesi, Üçkuyular Caddesi ve bölgedeki diğer ara sokaklarda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. İhbarın alınmasında  sonra bölgede çalışma başlatan ekipler, şüpheli şahsı Atatürk Caddesi civarında yakaladı. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

 

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… ARENA G    MEN 1

Bodrum’da, yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken kendi aralarında kavga eden göçmenlerden ikisi yaralandı.

Bodrum’un Bitez Mahallesi Adaboğazı mevkisindeki makilik alandan denize indirdikleri tekne ile yurt dışına kaçma hazırlığı yapan Pakistan uyruklu 6 düzensiz göçmen arasında kavga çıktı. Kavgada Nadem Abbas (27) ve Zekaullah Eşref (28) yaralandı. Yaralıların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan sol bacağı kırık olduğu tespit edilen Eşref, sağlık ekipleri tarafından sedye ile yaklaşık 400 metre taşınarak ambulansa alındı.

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… arena 2 1 Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri göçmenlerin yasa dışı geçişte kullanmayı planladıkları 4 metrelik fiber tekneye el koydu. Polis, olayın ardından kaçan 4 düzensiz göçmeni yakalamak için de çalışma başlattı.

Okumaya devam et

Son Haberler