Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SÜLEYMAN GİRGİN:  MUĞLA HAK ETTİĞİNİ NEDEN ALAMIYOR?

Yayınlanan

açık

girigin SÜLEYMAN GİRGİN:  MUĞLA HAK ETTİĞİNİ NEDEN ALAMIYOR? suleyman girgin chp mugla milletvekili
girigin SÜLEYMAN GİRGİN:  MUĞLA HAK ETTİĞİNİ NEDEN ALAMIYOR? reklam arena 4

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM tatile girmeden meclis genel kurulunda yaptığı konuşmasında, Muğla’nın bütçeden yeterli yatırım ve payı neden alamadığını sordu.

Genel bütçeye büyük katkı sağlamasına rağmen, Muğla genel bütçeye yaptığı katkının ancak yüzde 17’sini yatırım olarak alabiliyor tespitini yapan CHP Muğla milletvekili Süleyman Girgin, şunları söyledi;

“Muğla 13 bin kilometrekare yüzölçümüne sahip bir il. 1480 km kıyı uzunluğu ile bir çok ülkenin kıyı uzunluğundan daha büyük bir il. Tabi ki bu kıyıları korumak kolay değil ve belirli bir maliyet gerekiyor. Dünya gelirinin % 10’u turizmden elde ediliyor ve ülkemizde 26 milyar dolarlık turizm geliriyle turizmde dünya altıncısı. Muğla’nın 2017 yılında devlete kazandırdığı döviz tutarı ise 8 milyar dolar.

Muğla’nın katkısı sadece turizmle de sınırlı değil elbet. Enerji üretiminden, tarım ve orman ürünlerine, madencilikten kültür balıkçılığına, seracılıktan tarla ürünlerine ve arıcılığa kadar bir çok alanda genel bütçeye büyük katkı yapmaktadır.

Muğla birçok ilin toplamından daha fazla genel bütçeye katkı yapmasına rağmen hak ettiği yatırımları ne yazık ki alamamaktadır. Genel bütçeye yaptığımız katkının ancak % 17’sini yatırım olarak alabiliyoruz. Muğla’mıza hak ettiği yatırımların yapılması ve genel bütçeye yaptığı katkıya karşı gereken değerin verilmesini talep ediyoruz”

girigin SÜLEYMAN GİRGİN:  MUĞLA HAK ETTİĞİNİ NEDEN ALAMIYOR?   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler