Site rengi

Tasarım

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN “AKTİF YAŞAM MERKEZİ” MÜJDESİ…

10.08.2018
A+
A-
MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN “AKTİF YAŞAM MERKEZİ” MÜJDESİ…

Muğla Engelliler ve Zihinsel Engelliler Derneklerini ziyaretlerinde engelli çocuklar ve aileleriyle ile görüşen AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, engelliler ve ailelerinin günlük yaşamını kolaylaştıracak çalışmaların takipçisi olacaklarını söyledi.

Engellilerimiz ve ailelerininin faydalanabilecekleri Aktif Yaşam Merkezi Projesi’ni bakanlığa sunulduğunu ifade eden Gökcan, “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 yılındaki planlamaya bu projeyi dahil edeceklerini ifade ettiler. Proje hayata geçtiğinde engellilerimizin faydalanacağı iş uğraşı atölyeleri, küçük olimpik yüzme havuzu, hayvanat bahçesi, spor merkezleri, engellilerin konaklayacağı odalar ve ailelerinin vakit geçireceği alanlar yer alacak” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile Muğla Engelliler Derneğini ziyaretinde Dernek Başkanı Emine Çakıroğlu, engelliler ve aileleriyle bir araya gelen Gökcan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dernek Başkanı Çakıroğlu’na “10 yıldır ilk defa bir milletvekili bizi dinlemek için derneğimize geldi” sözleri nedeniyle teşekkür eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, geçmişte engelliler ve kadınlar konusunda sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yaptığını anımsatarak, “Muğla Milletvekili olarak, engellilerimizin ve ailelerin günlük yaşamını kolaylaştıracak çalışmaların takipçisi olacağım. Onların TBMM’deki sesi, gözü ve kulağı olacağım. Seçim çalışmalarımız esnasında da bunu sıklıkla ifade ettim. Engellilerimiz ve ailerinin faydalanabilecekleri Aktif Yaşam Merkezi Projesi’ni bakanlığımıza sunduk. Bakanımıza hayırlı olsun ziyaretinde sunduğum proje Gülağzı mevkisinde hayata geçirilecek.”

Projenin detaylarını anlatan Milletvekili Gökcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanımız  Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, 2019 yılındaki planlamaya bu projeyi dahil edeceklerini ifade ettiler. Proje hayata geçtiğinde engellilerimizin faydalanacağı iş uğraşı atölyeleri, küçük olimpik yüzme havuzu, hayvanat bahçesi, spor merkezleri, engellilerin konaklayacağı odalar ve ailelerinin vakit geçireceği alanlar yer alacak. Engelli ailelerine de uzmanlar tarafından eğitimler verilecek. Proje yaklaşık 22 bin metrekare bir alanda hayata geçirilecek”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Zihinsel Engelliler Derneğini ziyaretinde ise Dernek Başkanı Menderes Çetinözlü ve engeliler ve aileleriyle görüştü.

Gökcan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde açılan özel eğitim bölümünde eğitime geçilmesi için yetkililerle bir dizi görüşme yaptı.

Ziyaretlerde İl Müdürü İlkay Türkoğlu’da Muğla’da devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.