Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI…

Yayınlanan

açık

muğla tenis MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI… mugla tenis kulubu 1
muğla tenis MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI… yatu bodrum Corolla 728x150

Muğla Tenis Kulübü 11.Yılında altyapı ve performans gruplarımızda mücadele eden 150 sporcusuyla hem ulusal hem de uluslar arası turnuvalarda ciddi başarılar elde etti.

muğla tenis MUĞLA TENİS KULÜBÜ MUĞLA’YI TÜRKİYE’YE TANITTI… mugla tenis kulubu 2Muğla genelinde başarılı çalışmaları ve yetiştirdiği sporcularla Türkiye geneli adından söz ettirmeyi başaran Muğla Tenis Kulübü, 2018 yılında gerçekleştirdiği 23 dev Ulusal Organizasyonla Muğla için farklı bir destinasyonda ‘Spor Turizmi’ oluşturarak, Muğla Merkez de bulunan Otel, Lokanta, cafe gibi işletmeler için yarattığı imkanların dışında Türkiye genelli organizasyonlara katılan sporcu ve velilerinin beğenisini kazanarak Tüm Türkiye Genelinde Muğla isminin tanıtımına büyük katkı sağladı.

2016 yılında sadece 1 tane 2017 yılında ise 4 adet turnuva gerçekleştirdiklerini belirten Muğla Tenis Kulübü ve Seyhan Hep Tenis Akademisi Başkanı Seyhan Heb, 2018 yılında ekibi ile birlikte aldıkları karar sonunda 22 Ulusal Organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. 2018’in son 4 ayında da yine 10 dan fazla Turnuvaya ev sahipliği yapmayı planladıklarını belirten Muğla Tenis Kulübü Başkanı Heb, “Turnuvalarımızda bazen 300-400 katılım oluyor. En az katılımlı Turnuvamızda 150 den fazla sporcuyu ilimizde başarı ile ağırlıyoruz. Türkiye geneli önemli isimleri Tenis tutkunlarını misafir ettik. Sporcularımızın yanı sıra, Antrenörler, idareciler ve aileleri derken kaba bir hesapla Turnuva başı 1000’e yakın bir spor turizmi popilasyonu oluşturuyoruz. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi. Bu kadar turnuvayı ilimize alma konusunda Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığı ile yürüttükleri sıcak ilişkilerin etkili olduğunu sözlerine ekleyen, Seyhan Hep, Tenis Kulübümüz yerleşkesinde bir takım fiziksel eksikliklerimiz var. Tesislerde yapılacak bir yenilenme ile bu organizasyonların katlanarak artacağını düşünüyorum. Bu konuda da Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Kendilerine destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

milas organize sanayi bölgesi MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR… Milas OSB 2
milas organize sanayi bölgesi MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR… yatu bodrum Corolla 728x150

Muğla’nın ilk Organize Sanayi Bölgesi konumundaki, 2 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Milas ilçesindeki OSB’de kısa süre içinde fabrikalar kurulmaya başlıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Muğla’nın ilk organize sanayi bölgesi olarak planlanan Milas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla kısa sürede fabrikalar kurulmaya başlanacak. Milas OSB’de 2 bin kişiye istihdam alanı oluşacak.

Yaklaşık Bin dönümlük alanda çalışmaları devam eden Milas OSB’de, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan beraberinde AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ile teşkilat mensuplarıyla incelemede bulundu. Milletvekillerine, Milas Kaymakamı, aynı zamanda Milas OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Eren Arslan ve Milas OSB Müdürü Haluk Onaran bilgi aktarımı yaptı.

İlk kez 1999 yılında çalışmaları başlatılan, aradan 23 yıl geçtikten sonra yeniden gündeme getirilen Milas Organize Sanayi Bölgesinde inşaat, tekstil, makine, gıda, entegre tesislerde yatırım yapmak üzere şimdiye kadar 93 talep alındı. Elektrik, yol, internet gibi altyapı çalışmaları tamamlanan alanda parsel düzenleme ve hafriyat çıkarma işleri devam ediyor.

milas organize sanayi bölgesi MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR… Milas OSB 1“MUĞLA VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, alanda yaptığı inceleme sonrası, Milas Organize Sanayi Bölgesinin 1999 yılında gündeme gelmesine rağmen, projelendirmeyle ilgili uzun yıllar süren sorunlar yaşandığını söyledi. Yatırımlara ve ekonomik gelişmişliğe önem veren AK Parti hükümetleri sayesinde Muğla’nın önemli yapıtaşlarından biri olan OSB’nin bugün itibariyle tamamlanma aşamasına geldiğine vurgu yapan Demir, “Burası çok büyük bir alan. Gerek deniz, gerek hava limanına yakın olması itibariyle çok cazip bir bölge. Buradaki çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Bölgemizin ekonomik gelişiminde önemli bir yeri olan sanayinin altyapı işleri için Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ve ilgili genel müdürlerimizden söz aldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımız Milas Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) tamamen destekçisi.” dedi.

OSB’de yatırım yapmak isteyenlere de her türlü desteğin sağlandığını vurgulayan Demir, “Bir dönem geçmişteki yüklenici firmalardan kaynaklı sorunlar yaşandı ancak bu sorunlar şimdi aşıldı. İktidarımız bu projenin sonuna kadar arkasında. Büyük sanayi firmalarımız gerekli araştırmaları yaptıktan sonra buranın stratejik önemini vurguluyorlar. Herkes için çok karlı bir yatırım olacak. Ayrıca bölgemiz için de önemli bir istihdam oluşacak. OSB Müteşebbis Heyetimiz de Ankara bağlamında işleri çok ciddi takip ediyorlar. Biz de iktidar milletvekilleri ve il başkanlığımız nezdinde her türlü desteği sağlıyoruz. Burası çok yakında işadamlarımıza teslim edilecek. Devletimizin ciddi gücüyle yapılan bu yatırımda katkı veren Ticaret ve Sanayi Odası’na, Belediyeye, emeği olan herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

milas organize sanayi bölgesi MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR… Milas OSB 3“MİLAS, PARLAYAN YILDIZ OLACAK”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Milas Organize Sanayi Bölgesi’yle Milas’ı ‘parlayan yıldız’ olarak nitelendirerek yaptığı açıklamada, “Milas, geçmiş yıllarda ticari hayatın canlılığıyla söz edilen bir yerdi. Muğla’nın ilk OSB’si olması itibariyle Milas, Muğla’nın parlayan yıldızı olacak. Çünkü bir organize sanayi bölgesi bitmeden ikinci başlanılamıyor. O nedenle bölgenin hem ekonomik, sosyal, kültürel hem de istihdam anlamında kalkınması için çok önemli. Turizm cenneti Muğla diyoruz. Bir tarafta kültürü, turizmi, doğası, bu kez de inşallah OSB’yle ciddi bir atak yapacak. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Parti hükümetlerimize, , valilerimize, kaymakamlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

ORMAN YANGINI BÖLGESİNDE İNCELEME

Demir, Gökcan ve beraberindekiler OSB incelemesinden önce Milas’taki Cehennem Deresi mevkiinde çıkan orman yangını bölgesinde soğutma çalışmaları hakkında bilgi aldı. Milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Muğla’daki yangınlarda bizzat görev başında olduğunu belirterek, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

milas organize sanayi bölgesi MUĞLA’NIN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MİLAS’TA HAYATA GEÇİYOR… Engelli gence ziyaretENGELLİ GENCE ZİYARET

Milletvekilleri, ardından 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde bir süredir tedavi gören 17 yaşındaki engelli Soner Çubukçu’yu ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında hastane yöneticilerinden bilgi aldı. Milletvekilleri, ailenin her zaman destekçisi olacaklarını belirtti.

Okumaya devam et

MUĞLA

MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

tahir Ünsal MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ… muglaspor otobus
tahir Ünsal MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Muğlaspor’da ilginç bir istifa olayı yaşandı.

Yeşil-beyazlı kulübe tahsis edilen yeni otobüsün giydirmesinde iki siyasetçinin fotoğrafının yer alması taraftarların tepkisini çekti. Takım otobüsünün arka bölümünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün fotoğraflarının yer alması sosyal medyada eleştiriye neden olurken, fikir sahibi olduğunu belirten Başkan Vekili Tahir Ünsal istifa etti.

Sıkıntılarımızı biliyor olsaydınız belki daha anlayışla karşılayabilirdiniz…

Tahir Ünsal yaptığı açıklamada, “Bu fotoğrafların konulması, sağladıkları destekten dolayı benim fikrimdi. Bu kadar eleştirilebileceğini hiç beklemedim. Yanlış yorumlanabileceğini ve siyasete çekilebileceğini ne yazık ki öngöremedim. Yaşadığımız sıkıntıları bilmiş olsaydınız, bu katkının bizler için ne kadar değerli olduğunu ve bu şekilde teşekkürümüzü ifade etmiş olmamızı belki daha anlayışla karşılayabilirdiniz. Kimseye kırgın ya da kızgın değilim” dedi.

Okumaya devam et

ÇEVRE

BEHÇET SAATÇİ: AÇIKLAMALAR BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behçet saatçi BEHÇET SAATÇİ: AÇIKLAMALAR BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN… Fethiye Korfez Kirliligi 1
behçet saatçi BEHÇET SAATÇİ: AÇIKLAMALAR BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN… yatu bodrum Corolla 728x150

Önceki dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, bir süredir Muğla kamuoyunu meşgul eden Fethiye Körfezinde yaşanan kirlilikle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında Muğla Büyükşehir Belediyesini beceriksizlikle itham eden Saatçi; “Son günlerde Fethiye Körfezimizin içler acısı hali ve bununla birlikte gündeme gelen Fethiye Arıtma Tesisi, alt yapı ve Fethiye Solar Kurutma Tesisi’yle ilgili, mevcut yöneticilerin ‘beceriksizliklerini örtmek için’ tarafıma yaptıkları haksız ithamlardan dolayı, kamuoyunu bilgilendirme zaruriyeti doğmuştur” diyerek şunları söyledi;

Öncelikle şunu belirtelim ki; bütün bu problemlerin ana nedeni, her zaman karşısında durmuş olduğumuz Büyükşehir Yasası’dır. 2014’te devreye giren Büyükşehir Yasası yetki karmaşasına sebebiyet vermiş, ilçe belediyelerini devre dışı bırakmış ve belirsiz bir ortamın oluşmasına çanak tutmuştur. Hep söylediğimiz gibi yasa kötü, yasayı uygulayanlar yasadan da kötü olunca, geldiğimiz nokta ortadadır.

2014 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen arıtma tesisimizle ilgili olarak;

2014 yılına kadar, 2003 yılında devreye aldığımız uzun baca, biyolojik arıtma tesisimiz, çıkış değerleri açısından, muhalefette bir belediye olmamıza rağmen, her sene ilgili bakanlık tarafından ve bölgemizden sorumlu olan Özel Çevre Koruma Kurumu tarafından ödüle layık görülen bir tesisken ve bugün yaşamış olduğumuz limanımızla ilgili çevresel sıkıntıların hiç birini yaşamamışken, 2014’ten sonra olup biten becerisizlik ve sorumsuzluğun bize fatura edilmesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi yalan atıyor. Fethiye’li kandırılamaz! Yeni rapor gibi basına servis edilen değerlendirme, 01.12.2015 tarihinde başlayıp, 01.06.2017 tarihinde sona ermiş paydaşları olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Su Yönetim Müdürlüğü, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Fethiye Liman Başkanlığı, Muğla Valiliği ve Fethiye Belediye Başkanlığı destekleriyle TÜBİTAK tarafından 115Y468 no’lu “Kıyısal Sularda Su Kalitesi Parametresinin İzlenmesi ve Değerlendirmesi” konulu proje sonuçlarıdır. 2 yıl önceki raporla Fethiyeliler’i kandırmazsınız! Şu an gerçekler Fethiye Limanı’na bakınca gözüküyor. Fethiye, Muğla Büyükşehir ve Merkezi yönetim kavgasına kurban edilecek bir şehir değildir. Fethiye sahipsiz de değildir. Kavga edilecekse biran önce bilimin önderliğinde oluşturulacak yetkili kurullar tarafından yol haritasının çizilmesi ve tavizsiz bir şekilde uygulanmasıyla güzel ilçemizi bu çevre sorunundan kurtarabiliriz. Gün suçlu aramak değil, birlikte Fethiye Limanı’nı kurtarma günüdür. 15 gün önce yapılan çalışmaların sonuçları elimizdedir. Kimse masal anlatmasın. Biz neyin ne olduğunu biliyoruz. Milletimiz ve körfezimiz laf değil, çözüm bekliyor.

behçet saatçi BEHÇET SAATÇİ: AÇIKLAMALAR BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN… Fethiye Korfez Kirliligi 22014 yılında tonunu 140 kuruşa sattığımız suyu 8 lira 30 kuruşa içmenin karşılığını Fethiye halkı olarak çevresel değerlerimize sahip çıkılarak görmek istiyoruz…

2014 yılında ucube yasayla yetkiler Büyükşehire devrolunca, Alman Kalkınma Bankası’na yaptırdığımız ön fizibilite çalışma raporunu, 1. Dosyayı kaybetmelerine rağmen, iki defa Yavuz Kayı (Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün’ün Danışmanı)’ya teslim edilmiştir. Aynı dönemde ilgili dosyalar iktidar partisinin Muğla Milletvekillerine ulaştırılmak üzere ilçe başkanlığına teslim edilmiştir.  Şayet bununla ilgili şimdiye kadar en ufak bir çaba gösterilseydi, limanımız bu hale gelmezdi. Fethiye ekmeğini denizinden kazanıyor. Bırakın bizi Muğla Valiliği Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, 08/11/2017 tarih ve 11027 sayılı yazısı ile ve 31/08/2018 tarih ve 12007 sayılı yazısı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Fethiye Atık Su Artıma Tesisi’nin ikinci etap inşasına başlanması konusunda gerekli uyarı yazıları yazmıştır. Ancak yapılan uyarılara rağmen yaklaşık 6 yıldır kapasitenin üzerinde çalışan tesiste yeterli düzeyde arıtma sağlanmadan, atık sular denize deşarj edilmektedir. Bizim zamanımızda çıkış suyunda balık yetiştirilen tesisin, 5 yıldır sağlıklı çalışıp çalıştırılmadığı da ayrıca bir değerlendirme konusudur. Bu kapsamda çevre kirliliğine neden olduğu tespit edilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili Muğla Valiliği’nin başlattığı idari süreç devam etmektedir. Açıklamaları Bakanlık yetkilileri tarafından yapılmıştır. İşin özeti budur. Kamuoyuna duyurulur.

behçet saatçi BEHÇET SAATÇİ: AÇIKLAMALAR BECERİKSİZLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN… Fethiye Korfez Kirliligi 3Arıtma çamurunu kurutarak, tarımsal kullanıma yönelik, Türkiye’de bir ilk olan Fethiye Solar Kurutma Tesisi’nin “5 Yılda 5 Milyon Zarar” ettiği konusuna gelince;

Fethiye Belediyesi ile Remondis şirketi arasında yapılan anlaşma sonucu Remondis, arazi kullanım bedeli olarak Fethiye Belediyesi’ne her yıl kira öder. Bunun karşılığında solar kurutma tesisin işletmesi Remondis şirketine aittir. Bu tesis istediği kurum ve kuruluştan çamur alıp kurutabilir. Şimdiye kadar bu beceriyi göstermediyse, bu sorumluluk Remondis’e aittir. 2021 yılına kadar işletme hakkı Remondis’te olup, 2021 yılından itibaren Remondis, Solar Kurutma Tesisi’ni özellikle belirtiyoruz, çalışır vaziyete getirerek Fethiye Belediyesi’ne devredecektir. Remondis’le yapılan sözleşmeleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bu işlerden sorumlu MUSKİ yöneticileri okudukları zaman göreceklerdir. Bilmeden, anlamadan, duyduklarıyla konuşmak yerine, en azından yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alarak işin aslını öğrenebilirlerdi. Biz bu işin neresindeyiz? Anlayamadık!

Satılık kalemlerin, büyükşehirin kadrolu yazarlarının, sincabın hakkını aradığı gibi, Fethiye Limanı’ndaki balıkların hakkını da aramalarını istemek en doğal hakkımızdır.

Talep edildiği takdirde, Fethiyemiz ve Muğlamız için elimizden gelenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Fethiye bizim evladımız. Evladımızın saçının teline zarar gelsin istemeyiz. Ve tekrar hatırlatmak istiyorum; “Seçimle gelenlerin mazeret lüksü yoktur!”

Her konuda ülkemize hakim olan biat kültürünün bizleri getirdiği nokta budur.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar