Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ…

Yayınlanan

açık

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 1

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam etmekte olan 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) Piyano Masterclassına katılan 14 genç yetenek geçtiğimiz akşam Gümüşük’teki Toprak Ev’de bir araya gelerek hünerlerini sergiledi.

Sistem A.Ş Eğitim Sponsorluğu ile gerçekleşetirilen konserin sonunda katılımcılara eğitmenlerince sertifikaları takdim edildi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 4Bu yıl “Kumda” konseptiyle sürdürülen GFA masterclassları 5 ayrı dalda gerçekleşiyor. 13 – 23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen GFA Piyano Masterclassına bu yıl yaşları 11 ile 28 arasında değişen, Royal Academy of Arts, Başkent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarlarından ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden 14 genç piyanist katıldı. Festival kapsamında sahneye çıkan Cyprien Katsaris, Konrad Richter ve Gülsin Onay’dan 11 gün boyunca eğitim alan genç müzisyenler, Toprak Ev’deki gecede Chopin, Mozart, Liszt, Bach, Rachmaninoff ve Debussy gibi bestecilerin eserlerine yer verdi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Ada T  z  n“Öğrenciler çok başarılı ve azimli”

Konser öncesi genç piyanistleri, gösterdikleri üstün başarı nedeniyle tebrik eden ve CD’lerini armağan eden Piyanist Gülsin Onay, daha sonra tek tek sahneye gelen öğrencilere sertifikalarını verdi. Gülsin Onay, “öğrencilerimiz çok başarılı, çok azimli, onları çok güzel bir gelecek bekliyor. Bu güzel akşamda onları dinlemeye gelerek destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi. Sertifika töreninden sonra GFA’nın Eğitim Sponsorluğunu üstlenen Sistem A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Mustafa Tanışık’a da bir teşekkür plaketi verildi. Mustafa Tanışık, kendisine verilen plaketin çok büyük bir değer ifade ettiğini belirterek, gençleri ve eğitimi her zaman destekleyeceğiz” dedi

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Do  a   a  la DenizKlasik eserlerden derlenmiş repertuar…

11 gün süren ustalık sınıfının ardından sahneye çıkan genç piyanistler, sırayla kendi seçtikleri repertuarı seslendirdi. İlk olarak izleyicinin karşısına çıkan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi, 17 yaşındaki Nihal Ece Erkutun, F. Chopin’den, “Etude Op. Post no. 1, fa minör” ve W.A. Mozart’dan, “Sonat, fa majör, 1. bölüm KV 332” adlı eserleri seslendirdi. Ardından sahneye çıkan Royal Academy  of Arts 8. kur sınavına hazırlanan 16 yaşındaki Ada Tüzün, F. Schubert’ten, “Impromptu mi bemol majör, Op. 90, no. 2” adlı yapıtla alkış aldı. Bu eseri, F. Mendelssohn’un bir eseri izledi: “Sözsüz Şarkılar’dan 4 numaralı, sol minör” başlıklı bu eseri, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalı öğrencisi, 16 yaşındaki Selin Sezer seslendirdi. Genç yeteneklerin konseri, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Lisesinden 15 yaşındaki Doğa Çağla Deniz’in F. Chopin’den seslendirdiği, “Etude, Op. 25, no. 2, fa minör” başlıklı eserle devam etti. Daha sonra sahnede yerini alan Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencisi, 15 yaşındaki Bilge Bekler, F.  Chopin’den, “Nocturne, Op. 55, no. 1” adlı yapıtı icra etti. Program, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarından 27 yaşındaki Dilay Dondurmacı’nın, C. Debussy’den seslendirdiği, “Reverie” adlı yapıtla sürdü. Gecenin ilk yarısını Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarından 19 yaşındaki Hande Önder sonlandırdı. Sanatçı, F. Liszt’in, “2 Konser Etüdü, S. 145, no. 2, “Gnomenreigen” adlı yapıtına yer verdi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Selin SezerGecenin ikinci yarısında ilk eseri, Başkent Üniversitesi Devlet Konservaruarı mezunu 28 yaşındaki Eser Öktem seslendirdi. Genç müzisyen Toprak Ev’in sahnesinde J.S. Bach / F. Busoni imzası taşıyan, “Choral Prelude “Nun komm der Heiden Heiland” adlı yapıtla büyük beğeni aldı. Program, 9 Eylül Üniversitesi Konservatuarı 7. Sınıf öğrencisi, aynı zamanda ustalık sınıfının da en genç katılımcısı olan 11 yaşındaki Papatya Biter’in, E. Grieg’den icra ettiği bir eserle sürdü. Bu eser, “Elegie, Op. 47, no. 7” başlığını taşıyordu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi 14 yaşındaki Nazlıcan Erol, F. Chopin’den, “Waltz, Op. 64, no. 2” adlı yapıtı seslendirdi. Bu eseri bir F. Schubert bestesi takip etti. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarından 19 yaşındaki Arkın Akçagül, bestecinin “Impromptu Op. 90, no. 3” adlı eseriyle izleyici karşısında idi. Daha sonra sahneye gelen Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesinden 14 yaşındaki Defne Selen Duraner, S. Rachmaninoff’un, “Prelude do diyez minör” adlı yapını icra etti. Gecenin son genç yıldızı Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları öğrencisi 16 yaşındaki Tuna Bilgin idi. Genç piyanist, L.van Beethoven’un bir eserini seslendirdi. Bu eserin başlığı, “Sonat no.3, Op.2/3, 1. Bölüm” idi. Toğrak Ev’deki gecede Tuna Bilgin’in ardından Devlet Sanatçımız ve piyano virtüözü Gülsin Onay gecenin kapanışını yaptı. Festivalin de sanat danışmanı olan Gülsin Onay, sahnede izleyicinin karşısına F. Mendelssohn’dan, “Variations sérieuses Op.54” adlı eserle çıktı. Daha sonra eğitmenleriyle birlikte sahneye gelen genç piyanistler, izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Nihal Ece ErkutunBurslu eğitim için “Öğrenci Fonu”

Başladığı yıldan bu yana 1200 civarında genç yeteneğe farklı enstrüman dallarında sertifika veren Gümüşlük Festival Akademisi, sağladığı burslarla yetenekli gençlerimizin eğitiminde ve kariyerlerinde önemli bir role sahip. Bu yıl ilk defa başlatılan bir proje ile festival misafirlerinin de desteği alınarak, bir “Öğrenci Fonu” oluşturulması ve bu fonla yetenekli gençlerimize burs sağlanması da hedefleniyor. Halihazırda öğrenci konserlerinin tüm geliri, bir sonraki yılın öğrenci burslarına aktarılıyor.

Festivalin sponsorları:

15.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline bu yıl da Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kurumsal sponsor olarak destek verirken, Sistem A.Ş, GFA Eğitim Sponsoru olarak festivale katkı sağlayacak. Bu yıl festivalin etkinlik sponsorları arasında Liba Laboratuarları A.Ş, Koçtaş ve İsrail Konsolosluğu yer alacak. Yıllardır festivalin resmi ulaşım sponsoruluğunu üstlenen Türk Hava Yolları, bu yıl da müzisyen konukları Gümüşlük’e taşıyacak. Festivalde ayrıca Tepta Aydınlatma, aydınlatma sponsoru; Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği, Çağdaş Holding, Mozse Doğal Taş, Koçtes Elektrik ve Hancı İnşaat, mekan sponsorluğu; Vodafone, iletişim sponsoru; Misket Dijital, dijital iletişim sponsoru; Kind People PR, Pr Partner; Limon Gümüşlük, servis sponsoru ve Julius Meinl, kahve sponsoru olarak yer alacak.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 2Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta konserlerinin başlama saati 21:15; diğer konserler 20:30’da başlayacaktır.

Biletler, Etkinlik olmayan günlerde 10.00-18.00 arasında Festival Merkezinden, etkinlik günlerinde saat 19.00’dan itibaren etkinlik mekanındaki Biletix gişesinden temin edilebilir.

www.gumuslukfestival.org

info@gumuslukfestival.org

www.facebook.com/gumuslukfest

15.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 2018 Programı

 

TAŞTA…

Antik Taş Ocağı, Konserlerin Başlama Saati: 21:15

10 Ağustos Alexander Markov, Keman & Gülsin Onay, Piyano

12 Ağustos Cyprien Katsaris – Piyano

15 Ağustos Shaun Choo, Piyano

20 Ağustos Konrad Richter, Piyano

04 Eylül 440 Tuş

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

YALIKAVAKSPOR LİGİ YENİLGİYLE TAMAMLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavkspor YALIKAVAKSPOR LİGİ YENİLGİYLE TAMAMLADI… DSC 0003

Yalıkavakspor Kulübü Kadın Hentbol Takımı evinde oynadığı son maçta İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’ne 34-43 mağlup oldu. 

Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Lig maçında oyunun başından sonuna kontrolünü elinde tutan İzmir ekibi, ilk yarıyı da 16-24 önde bitirdi.

yalıkavkspor YALIKAVAKSPOR LİGİ YENİLGİYLE TAMAMLADI… DSC 0008İkinci devrede de üstün bir oyun oynayan İzmir ekibi, maçı 34-43 kazandı. Maçta en çok gol kaydeden isim ise 9 golle İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Sibel Kıcıroğlu oldu.  Yalıkavak, bir sonraki maçını 27 Nisan Cumartesi Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü ile deplasmanda oynayacak.

yalıkavkspor YALIKAVAKSPOR LİGİ YENİLGİYLE TAMAMLADI… DSC 0005

Okumaya devam et

ASAYİŞ

ARACIYLA 150 METRE SÜRÜKLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza ARACIYLA 150 METRE SÜRÜKLENDİ… bodrum kaza

Bodrum’da devrilen hafif ticari araç yaklaşık 150 metre sürüklendi. Sürücü kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. 

Kaza, gece saatlerinde İslamhaneleri Mahallesi’nde yaşandı. Turgutreis istikametinden Bodrum’a seyir halinde olan 48 BM 149 plakalı hafif ticari araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüje çıktı.

Refüje çıkan araç devrilip yaklaşık 150 metre sürüklendi. Kazanın ihbar edilmesi üzerine bölgeye polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Hafif sıyrıklarla kazadan kurtulan sürücünün ilk kontrolleri kaza mahallinde yapıldı. Sürücünün hastaneye gitmeyi reddettiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportif 3

2. Lig beyaz gurupta mücadele eden B.B Bodrumspor, deplasmanda 3-0 yenildiği Amed sportif’i, kendi sahasında aynı skorla, 3-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın 4. Dakikasında Bodrumsporlu Ozan pasını gole çeviren Şaban’nın vuruşu ofsayt olarak değerlendirildi. Karşılaşma doksan dakika boyunca karşılıklı ataklar ile oynanırken genelde oyuna hakim olan taraf ev sahibi Bodrumspor oldu. Özellikle karşılaşmanın sonlarına doğru Bodrumsporlu oyuncuların yaptıkları ataklar göz doldururken 62 ve 88 inci dakikalarda iki gol atan taraf ev Sahibi takım oldu. Karşılaşmayı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta izleyenler arasında yer aldılar.

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportif 6Karşılaşmanın özellikle ilk 15 dakikası ve ikinci devrenin ilk 10 dakikası sert oynanan karşılaşmada, hakem Yalçın Taşkınfırat uyarılarıyla oyun normalleşti. Bodrumspor aldığı 3 puanla ligde 46 puanla 8.sırada bulunuyor.

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportif 5Stad          : Bodrum İlçe Şehir Stadı
Hakemler : Yalçın Taşkınfırat **, Mücahit Değermenci **, Berkay Daban **

B.B Bodrumspor:
Sadrettin Fırat **, Erkan **, Muhammet **, Şaban Yılmaz ****, Emrecan ***(dk 58 Cem ****), Orhan ***, İzzet ***, Mustafa ** (dk 83 Celal **) ,Seyit Ahmet *** ( dk 74 Özgür **), Ozan **, Özgür **

Amed Sportif:
Mehmet Salih ***, Ercan **, Muhlis** ( dk 70 Hasan **), Gökhan**, Muhammed Burak ** (dk 85 Ali Gaffar *), Mehmet Erkut **( dk 45 erat **), Oğuz **, Berat **, İlyas**, Bünyamin **

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportif 4Sarı Kartlar:

B.B Bodrumspor : Erkan, Ozan,

Amed Sportif      : Gökan, Bünyamin

Goller                   : B.B Bodrumspor Dk 47 Şaban, Dk 62, 88 Cem

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportif 2Karşılaşmanın önemli pozisyonları şöyle:

Dakika 4: Bodrum sporun sol kanattan geliştirdiği atakta 48 numarayla Ozan sol ceza sahası içerisinde kaleci ile karşı karşıya kaldı vuruşunu yapmak yerine pasını Şaban Yılmaz’a verdi. Genişyürek’in vuruşunu hakem ofsayt olarak değerlendirdi.

Dakika 9: Amedspor’un sağ kanattan geliştirdiği atakta ceza sahası önünde faul oldu. Faul vuruşunu 18 numaralı Gökhan yaptı. Gökhan’ın vuruşunu kaleci Sadrettin Fırat yumruklayarak kurtardı.

Dakika 39: dakika da sol kanattan yaptığı atakla topla ceza sahası dışında buluşan Emre Can ceza sahası dışından yaptığı güzel vuruşu Ahmet kalecisi Mehmet Salih Demircan kurtardı.

bodrumspor BODRUMSPOR, AMED SPORTİF’TEN 3 PUANI 3 GOLLE ALDI… bodrumspor amed sportifDakika 47: Bodrumspor atağında Amed sporif ceza sahası içerisinde oluşan karambol de topla buluşan Şaban’ın vuruşu Bodrum spora gol getirdi.

Dakika 54: Bodrumsporun sağ kanattan yaptığı atakta Orhan ile Emrecan’ın paslaşması sonucunda topla buluşan Emrecan’nın şutunu kaleci altı pas içerisinden kurtardı.
Dakika 62: Bodrumspor un yaptığı atakta Cem ile Şaban birlikte paslaşarak ceza sahasına taşıdıkları topla buluşan Cem in vuruşu Bodrum spora 2. golü getirdi.

Dakika 73: Amed sportif yaptığı atakta ceza vuruşundan kazandı. Ceza vuruşunu Gökhan’ın sert şutunu Bodrumspor kalecisi kurtardı.

Dakika 85: Bodrumspor atağında ceza yayının önünde topla buluşan Orhan’ın çok sert vuruşu kale direğine çarparak auta çıktı.
Dakika 88: Bodrumspor sol kanattan yaptığı atakta Orhan Aktaş top ile korner çizgisine doğru ilerledi. Orhan’ın yaptığı vuruşla buluşan Cem in oluşan karambolde yaptığı güzel vuruşu Bodrumspor’a 3. golü getirdi.

Okumaya devam et

Son Haberler