Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ…

Yayınlanan

açık

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 1

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam etmekte olan 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) Piyano Masterclassına katılan 14 genç yetenek geçtiğimiz akşam Gümüşük’teki Toprak Ev’de bir araya gelerek hünerlerini sergiledi.

Sistem A.Ş Eğitim Sponsorluğu ile gerçekleşetirilen konserin sonunda katılımcılara eğitmenlerince sertifikaları takdim edildi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 4Bu yıl “Kumda” konseptiyle sürdürülen GFA masterclassları 5 ayrı dalda gerçekleşiyor. 13 – 23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen GFA Piyano Masterclassına bu yıl yaşları 11 ile 28 arasında değişen, Royal Academy of Arts, Başkent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarlarından ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden 14 genç piyanist katıldı. Festival kapsamında sahneye çıkan Cyprien Katsaris, Konrad Richter ve Gülsin Onay’dan 11 gün boyunca eğitim alan genç müzisyenler, Toprak Ev’deki gecede Chopin, Mozart, Liszt, Bach, Rachmaninoff ve Debussy gibi bestecilerin eserlerine yer verdi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Ada T  z  n“Öğrenciler çok başarılı ve azimli”

Konser öncesi genç piyanistleri, gösterdikleri üstün başarı nedeniyle tebrik eden ve CD’lerini armağan eden Piyanist Gülsin Onay, daha sonra tek tek sahneye gelen öğrencilere sertifikalarını verdi. Gülsin Onay, “öğrencilerimiz çok başarılı, çok azimli, onları çok güzel bir gelecek bekliyor. Bu güzel akşamda onları dinlemeye gelerek destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi. Sertifika töreninden sonra GFA’nın Eğitim Sponsorluğunu üstlenen Sistem A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Mustafa Tanışık’a da bir teşekkür plaketi verildi. Mustafa Tanışık, kendisine verilen plaketin çok büyük bir değer ifade ettiğini belirterek, gençleri ve eğitimi her zaman destekleyeceğiz” dedi

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Do  a   a  la DenizKlasik eserlerden derlenmiş repertuar…

11 gün süren ustalık sınıfının ardından sahneye çıkan genç piyanistler, sırayla kendi seçtikleri repertuarı seslendirdi. İlk olarak izleyicinin karşısına çıkan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi, 17 yaşındaki Nihal Ece Erkutun, F. Chopin’den, “Etude Op. Post no. 1, fa minör” ve W.A. Mozart’dan, “Sonat, fa majör, 1. bölüm KV 332” adlı eserleri seslendirdi. Ardından sahneye çıkan Royal Academy  of Arts 8. kur sınavına hazırlanan 16 yaşındaki Ada Tüzün, F. Schubert’ten, “Impromptu mi bemol majör, Op. 90, no. 2” adlı yapıtla alkış aldı. Bu eseri, F. Mendelssohn’un bir eseri izledi: “Sözsüz Şarkılar’dan 4 numaralı, sol minör” başlıklı bu eseri, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalı öğrencisi, 16 yaşındaki Selin Sezer seslendirdi. Genç yeteneklerin konseri, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Lisesinden 15 yaşındaki Doğa Çağla Deniz’in F. Chopin’den seslendirdiği, “Etude, Op. 25, no. 2, fa minör” başlıklı eserle devam etti. Daha sonra sahnede yerini alan Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencisi, 15 yaşındaki Bilge Bekler, F.  Chopin’den, “Nocturne, Op. 55, no. 1” adlı yapıtı icra etti. Program, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarından 27 yaşındaki Dilay Dondurmacı’nın, C. Debussy’den seslendirdiği, “Reverie” adlı yapıtla sürdü. Gecenin ilk yarısını Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarından 19 yaşındaki Hande Önder sonlandırdı. Sanatçı, F. Liszt’in, “2 Konser Etüdü, S. 145, no. 2, “Gnomenreigen” adlı yapıtına yer verdi.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Selin SezerGecenin ikinci yarısında ilk eseri, Başkent Üniversitesi Devlet Konservaruarı mezunu 28 yaşındaki Eser Öktem seslendirdi. Genç müzisyen Toprak Ev’in sahnesinde J.S. Bach / F. Busoni imzası taşıyan, “Choral Prelude “Nun komm der Heiden Heiland” adlı yapıtla büyük beğeni aldı. Program, 9 Eylül Üniversitesi Konservatuarı 7. Sınıf öğrencisi, aynı zamanda ustalık sınıfının da en genç katılımcısı olan 11 yaşındaki Papatya Biter’in, E. Grieg’den icra ettiği bir eserle sürdü. Bu eser, “Elegie, Op. 47, no. 7” başlığını taşıyordu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi 14 yaşındaki Nazlıcan Erol, F. Chopin’den, “Waltz, Op. 64, no. 2” adlı yapıtı seslendirdi. Bu eseri bir F. Schubert bestesi takip etti. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarından 19 yaşındaki Arkın Akçagül, bestecinin “Impromptu Op. 90, no. 3” adlı eseriyle izleyici karşısında idi. Daha sonra sahneye gelen Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesinden 14 yaşındaki Defne Selen Duraner, S. Rachmaninoff’un, “Prelude do diyez minör” adlı yapını icra etti. Gecenin son genç yıldızı Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları öğrencisi 16 yaşındaki Tuna Bilgin idi. Genç piyanist, L.van Beethoven’un bir eserini seslendirdi. Bu eserin başlığı, “Sonat no.3, Op.2/3, 1. Bölüm” idi. Toğrak Ev’deki gecede Tuna Bilgin’in ardından Devlet Sanatçımız ve piyano virtüözü Gülsin Onay gecenin kapanışını yaptı. Festivalin de sanat danışmanı olan Gülsin Onay, sahnede izleyicinin karşısına F. Mendelssohn’dan, “Variations sérieuses Op.54” adlı eserle çıktı. Daha sonra eğitmenleriyle birlikte sahneye gelen genç piyanistler, izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… Nihal Ece ErkutunBurslu eğitim için “Öğrenci Fonu”

Başladığı yıldan bu yana 1200 civarında genç yeteneğe farklı enstrüman dallarında sertifika veren Gümüşlük Festival Akademisi, sağladığı burslarla yetenekli gençlerimizin eğitiminde ve kariyerlerinde önemli bir role sahip. Bu yıl ilk defa başlatılan bir proje ile festival misafirlerinin de desteği alınarak, bir “Öğrenci Fonu” oluşturulması ve bu fonla yetenekli gençlerimize burs sağlanması da hedefleniyor. Halihazırda öğrenci konserlerinin tüm geliri, bir sonraki yılın öğrenci burslarına aktarılıyor.

Festivalin sponsorları:

15.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline bu yıl da Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kurumsal sponsor olarak destek verirken, Sistem A.Ş, GFA Eğitim Sponsoru olarak festivale katkı sağlayacak. Bu yıl festivalin etkinlik sponsorları arasında Liba Laboratuarları A.Ş, Koçtaş ve İsrail Konsolosluğu yer alacak. Yıllardır festivalin resmi ulaşım sponsoruluğunu üstlenen Türk Hava Yolları, bu yıl da müzisyen konukları Gümüşlük’e taşıyacak. Festivalde ayrıca Tepta Aydınlatma, aydınlatma sponsoru; Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği, Çağdaş Holding, Mozse Doğal Taş, Koçtes Elektrik ve Hancı İnşaat, mekan sponsorluğu; Vodafone, iletişim sponsoru; Misket Dijital, dijital iletişim sponsoru; Kind People PR, Pr Partner; Limon Gümüşlük, servis sponsoru ve Julius Meinl, kahve sponsoru olarak yer alacak.

gümüşlük klasik GENÇ YETENEKLER GÜMÜŞLÜK SAHNESİNDEYDİ… gumusluk festivali genc yetenekler 2Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta konserlerinin başlama saati 21:15; diğer konserler 20:30’da başlayacaktır.

Biletler, Etkinlik olmayan günlerde 10.00-18.00 arasında Festival Merkezinden, etkinlik günlerinde saat 19.00’dan itibaren etkinlik mekanındaki Biletix gişesinden temin edilebilir.

www.gumuslukfestival.org

info@gumuslukfestival.org

www.facebook.com/gumuslukfest

15.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 2018 Programı

 

TAŞTA…

Antik Taş Ocağı, Konserlerin Başlama Saati: 21:15

10 Ağustos Alexander Markov, Keman & Gülsin Onay, Piyano

12 Ağustos Cyprien Katsaris – Piyano

15 Ağustos Shaun Choo, Piyano

20 Ağustos Konrad Richter, Piyano

04 Eylül 440 Tuş

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler