Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TAKIMA YENKA İNŞAAT SAHİP ÇIKTI…

Yayınlanan

açık

yalıkavakspor TAKIMA YENKA İNŞAAT  SAHİP ÇIKTI… yenka yalikavakspor spondor
yalıkavakspor TAKIMA YENKA İNŞAAT  SAHİP ÇIKTI… divenire group2

Geçtiğimiz sezonda gösterdikleri üstün performans ile rakiplerini tek tek geçerek Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Ligini üçüncülükle tamamlayarak Süper Lig’e yükselen Yalıkavak Spor Bayan Hentbol Takımı’nın başlattığı “Takımına Sahip Çık” kampanyası ses getiriyor.

Süper Lig için hazırlıklarını sürdüren ve transferlerini yaparak 2018-2019 THF Süper Lig’e bomba gibi girmeye hazırlanan Yalıkavak Spor Kulübü Yönetimi tarafından başlatılan ve THF Bayan Hentbol Süper Ligine çıkan takımları için yarımadayı maddi manevi destek olmaya çağıran “Takımına Sahip Çık” kampanyasına en büyük destek Yenka İnşaat’tan geldi.

Yalıkavak Spor Bayan Hentbol Takımı’nın 2018-2019 Yılı forma göğüs reklamını alarak Denizin Kızlarına destek veren Yenka İnşaat sahipleri Ferdi Başyazıcıoğlu ve Hüseyin Başyazıcıoğlu, geçtiğimiz gün Yalıkavak Spor Kulübü Yönetimi ile bir araya gelerek sponsorluk sözleşmesini imzaladılar.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, kampanyalarının gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyledi. Başkan esen yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“2018-2019 Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar Süper Lig mücadelelerine az bir zaman kala, takımımız halen İzmir’de hazırlık turnuvaları kapsamında hazırlıklarını sürdürüyor. Önümüzde maddi olarak çok büyük takımlarla yapacağımız, zorlu maçlar var. Takım olarak biz her zaman “Süper lig hayalimiz değil hedefimiz.” Diyerek çıktığımız karşılaşmalarda inanarak yolumuza devam ettik ve hedefimizi elde ettik. Şimdi bu hedefi koruyup, zaman içerisinde daha da büyütmemiz gerek. Bu nedenle önce ligde kalmayı hedefliyoruz. Neredeyse tamamen yabancısı olduğumuz bir ligde top koşturacağız. Maddi manevi, rakiplerimiz kadar güçlü olmamız gereken bir sürece giriyoruz. O nedenle gerek tribünlerde taraftar olarak, gerek Bodrum ekonomisine değer katan esnaflar olarak herkesin desteğine ihtiyacımız var. Süper lig demek, bize destek olan markaların hepsinin ulusal medyada görünmesi demek. O nedenle “Takımına Sahip Çık” kampanyası başlattık. Geçtiğimiz dönemlerde de takımımıza desteklerini esirgemeyen Yenka İnşaat, bu yıl, takımıza yaptığı desteğiyle Formamızın göğüs reklamını satın aldı. Sırt, şort ve tişört sponsorluklarımız için görüşmelerimiz devam ediyor. Bize inanan, takımıza güvenen herkese teşekkür ederiz.”

Yapılan imza töreni ile Denizin Kızlarının formalarına bir yıl boyunca göğüs reklamı vererek destek olan Yenka İnşaat’ın sahibi Ferdi Başyazıcıoğlu da şunları söyledi.

“Öncelikle Bodrumu gururlandıran Yalıkavak Spor Kulübü’ne ve Denizin Kızlarına bu gururu yaşattıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu gurur hepimizindir. Başta yöneticiler olmak üzere katkılarından dolayı bu spora gönül verdikleri ve kendilerinden ödün verip başarıya giden bu yolda takımları için, inandıkları hedefler için zaman yarattıkları için de ayrıca teşekkür ederiz. Takımımıza yükseldikleri süper ligde yapacakları karşılaşmalar için şimdiden bol bol başarılar diliyorum. İnanç, azim ve iradelerinden dolayı da sporcularımızı kutluyorum.”

İmza töreninin ardından Yenka İnşaat Logosuyla basılan 48 numaralı ilk formayı, Ferdi Başyazıcıoğlu’na hediye eden Yalıkavak Spor Yönetimi, daha sonra hep birlikte günün anısına bir de fotoğraf çektirdi.

Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, 4-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan THF Kadınlar Türkiye Kupası için ilk karşılaşmasını 4 Eylül günü Bolu Karaçayır Spor Salonu’nda saat 16.00’da Bandırmaspor Kulübü ile yapacak. Denizin Kızları, 9 Eylül Pazar günü Bursa Dikkaldırım Spor Salonu’nda saat 16.00’da oynayacağı Osman Gazi Belediyesi maçıyla da süper ligde ilk mücadelesini de gerçekleştirmiş olacak.

Denizin Kızları THF Kadınlar Süper Lig kapsamında kendi evindeki ilk maçını ise, 16 Eylül Pazar Günü saat 14.00’te Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda Kastamonu Belediyesi GSK ile gerçekleştirecek.

yalıkavakspor TAKIMA YENKA İNŞAAT  SAHİP ÇIKTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler