Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM…

Yayınlanan

açık

zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… emin varol kose yazisi 1
 • zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… mehmet tosun banner 2
 • zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… Hakan Durna SM Con 05

Size bugün, Tenor Murat Karahan’ın, “Bodrum- Zeki Müren Şarkıları Konseri” ile ilgili izlenimlerimi yazmayı planlamıştım.

Ancak, Antik Tiyatro’da karşılaştığım, doğrudan sizi ve cebinizi ilgilendiren bir başka konuya öncelik verdim.

Anlatayım;

Murat Karahan konseri başlamadan yaklaşık bir saat önce, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Antik Tiyatro’ya girdim.

Henüz kapılar açılmadığı için görevliler son hazırlıklarını yapıyordu.

Limak Holding elemanlarının kapıdaki karşılamaları son derece nazikti. Her sıranın başında bekleyen görevliler de misafirlere kibarca yardım ediyordu.

Güzel bir ortam vardı. Güzel bir gece geçirecektik!

Ancak bu iyimserliğim fazla sürmedi.

Yanımızda herhangi bir içecek getirmediğimiz için, tiyatronun içinde konuşlanmış büfeye gittim.

Bir küçük şişe su ve bir küçük (330 ml) kutu Cola istedim. Uzattığım 50 tl karşılığında, 35 tl geri alınca, su ve cola fiyatlarını sordum

zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… emin varol fisSu 5 TL, Cola ise 10 TL idi…

Önce, ‘Lahmacun’un 70 liraya satıldığı Bodrum için normal’ diye düşündüm.

Sonra, ‘hayır’ dedim. Normal değil.

100 metre ilerde en fazla 1,5 liraya satılan su neden 5 tl, Cola ise neden 10 tl idi?

Büfeyi, Anadolu Kültürel Girişimcilik şirketinin çalıştırdığını söylediler.

Bir şirket yetkilisi olup olmadığı sorusuna ise “hayır” cevabını aldım. Yetkili, belki de uzaktan bizi izliyordu, bilmiyorum.

(Anadolu Kültürel Girişimcilik Şİrketi,  Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait 186 müze ve ören yerindeki mağaza ve kafeteryaları işletiyor. Şirket, bakanlığın 2016 yılı sonunda açtığı ihaleyi kazandı ve 2017 yılından DÖSİMM, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü adına, ören yerlerinde satışlara başladı.)

Aldıklarımın karşılığında fiş isterken, Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi tarafından işletilen büfedeki fiyatların yüksek olduğu konusunda, çok fazla şikayetin olduğunu öğrendim.

Hatta birkaç dakika öncesinde Bodrum Belediyesi’ne ait zabıtalar da büfeye gelerek fiyat listesini istemişler. Çözüm merkezi olan “Beyaz Masa”ya yapılan yazılı ve sözlü şikayetler üzerine büfeye gelen zabıtalar da benim gibi bir yetkili olup olmadığını sormuşlar.

Yetkilinin olmadığını öğrenince fiyat lstesini istemişler.

Onu da alamayınca ertesi gün bir yetkiliyi fiyat listesi ile birlikte belediyeye davet ederek tiyatrodan ayrılmışlar.

Bir süre sonra ben de Bodrum Belediyesi’ne telefon ederek fiyatların yüksekliğinden şikayet ettim. Ardından da, “Bir küçük suyun 5tl’ye, colanın ise 10 tl’ye satıldığı Bodrum’da, Lahmacun’un 70 liraya satıldığı haberlerinden alınmamalarını” söyledim.

Çünkü devlet, fahiş fiyatla su ve kola satmanın öncülüğünü yapıyordu. Kimse de denetim yapmıyordu.

Hani, Devletin Amerika’ya kafa tutttuğu bu günlerde, ABD’nin ünlü içeceği Cola’yı, Bakanlığın denetiminde olması gereken bir ören yerinde, bu kadar yüksek fiyatla satılması çelişki değil miydi?

Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi, internet sayfasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip olan, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmakta olan bir markaolduğu yazıyor.

Şirket, tanıtıma nasıl katkı yapıyor bilmiyorum.

Herhalde yüksek fiyatla satış yaparak değil.

Peki, Bakanlığa bağlı 186 ören yerini işleten bu şirketin belirlediği fiyatları kim onaylıyor, kim denetliyor?

Bu konuda bir sonuca ulaşamadım. Bakanlık veya Bodrum Belediyesi yanıt verirse öğreneceğim.

Ancak, o anda yaptığım telefon trafiğinde Bodrum Belediyesi’nin onaylamadığını öğrendim. Bodrum Ticaret Odası’nın onayladığı laflarına ise inanmadım. Şirketin bağlı bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye Müdürlüğü’nün onaylaması ve denetlemesi gerektiğini düşündüm.

Ancak, bakanlık adına işleten Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi’nin kendi fiyat listesini kendisinin belirlediği ve yine kendisinin onaylayarak uygulamaya soktuğuna inanmaya başladım

Sayın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy. Birkaç gün önce yaptığı açıklamada, “Bodrum’da yiyecek-içeceklerin yüksek fiyattan satıldığını haberlerine üzüldüğünüsöylüyor. Ve ekliyor:

10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun’ gibi vesaire şeyler var. Eğer siz gerekli altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık fırsatçılara kalıyor. O zaman bu turizmin geleceğini yiyorsunuz. Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Evet, Sayın Bakan. Yer yine Bodrum. Üstelik, bakanlığınıza bağlı Bodrum Antik Tiyatro’dayız. Tenör Murat Karahan’ın anonsu ile en ön sıradan konseri izlediğini öğrendiğimiz değerli eşiniz de burada. İhale ile verdiğiniz Anadolu Girişimcilik Şirketi burada, küçük suyu 5 liraya, küçük kutu kolayı ise 10 liraya satıyor. Bu şirket üstelik yine bakanlığınıza bağlı 186 müze ve ören yerini işletiyor.

Bu şirketin fiyat listesini kim belirliyor ve kim onaylıyor?

Eğer siz onay verdiyseniz,

En büyük fırsatçı kim oluyor?

zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler