Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM…

Yayınlanan

açık

zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… emin varol kose yazisi 1

Size bugün, Tenor Murat Karahan’ın, “Bodrum- Zeki Müren Şarkıları Konseri” ile ilgili izlenimlerimi yazmayı planlamıştım.

Ancak, Antik Tiyatro’da karşılaştığım, doğrudan sizi ve cebinizi ilgilendiren bir başka konuya öncelik verdim.

Anlatayım;

Murat Karahan konseri başlamadan yaklaşık bir saat önce, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Antik Tiyatro’ya girdim.

Henüz kapılar açılmadığı için görevliler son hazırlıklarını yapıyordu.

Limak Holding elemanlarının kapıdaki karşılamaları son derece nazikti. Her sıranın başında bekleyen görevliler de misafirlere kibarca yardım ediyordu.

Güzel bir ortam vardı. Güzel bir gece geçirecektik!

Ancak bu iyimserliğim fazla sürmedi.

Yanımızda herhangi bir içecek getirmediğimiz için, tiyatronun içinde konuşlanmış büfeye gittim.

Bir küçük şişe su ve bir küçük (330 ml) kutu Cola istedim. Uzattığım 50 tl karşılığında, 35 tl geri alınca, su ve cola fiyatlarını sordum

zeki müren BODRUM’DA EN BÜYÜK FIRSATÇI KİM… emin varol fisSu 5 TL, Cola ise 10 TL idi…

Önce, ‘Lahmacun’un 70 liraya satıldığı Bodrum için normal’ diye düşündüm.

Sonra, ‘hayır’ dedim. Normal değil.

100 metre ilerde en fazla 1,5 liraya satılan su neden 5 tl, Cola ise neden 10 tl idi?

Büfeyi, Anadolu Kültürel Girişimcilik şirketinin çalıştırdığını söylediler.

Bir şirket yetkilisi olup olmadığı sorusuna ise “hayır” cevabını aldım. Yetkili, belki de uzaktan bizi izliyordu, bilmiyorum.

(Anadolu Kültürel Girişimcilik Şİrketi,  Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait 186 müze ve ören yerindeki mağaza ve kafeteryaları işletiyor. Şirket, bakanlığın 2016 yılı sonunda açtığı ihaleyi kazandı ve 2017 yılından DÖSİMM, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü adına, ören yerlerinde satışlara başladı.)

Aldıklarımın karşılığında fiş isterken, Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi tarafından işletilen büfedeki fiyatların yüksek olduğu konusunda, çok fazla şikayetin olduğunu öğrendim.

Hatta birkaç dakika öncesinde Bodrum Belediyesi’ne ait zabıtalar da büfeye gelerek fiyat listesini istemişler. Çözüm merkezi olan “Beyaz Masa”ya yapılan yazılı ve sözlü şikayetler üzerine büfeye gelen zabıtalar da benim gibi bir yetkili olup olmadığını sormuşlar.

Yetkilinin olmadığını öğrenince fiyat lstesini istemişler.

Onu da alamayınca ertesi gün bir yetkiliyi fiyat listesi ile birlikte belediyeye davet ederek tiyatrodan ayrılmışlar.

Bir süre sonra ben de Bodrum Belediyesi’ne telefon ederek fiyatların yüksekliğinden şikayet ettim. Ardından da, “Bir küçük suyun 5tl’ye, colanın ise 10 tl’ye satıldığı Bodrum’da, Lahmacun’un 70 liraya satıldığı haberlerinden alınmamalarını” söyledim.

Çünkü devlet, fahiş fiyatla su ve kola satmanın öncülüğünü yapıyordu. Kimse de denetim yapmıyordu.

Hani, Devletin Amerika’ya kafa tutttuğu bu günlerde, ABD’nin ünlü içeceği Cola’yı, Bakanlığın denetiminde olması gereken bir ören yerinde, bu kadar yüksek fiyatla satılması çelişki değil miydi?

Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi, internet sayfasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip olan, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmakta olan bir markaolduğu yazıyor.

Şirket, tanıtıma nasıl katkı yapıyor bilmiyorum.

Herhalde yüksek fiyatla satış yaparak değil.

Peki, Bakanlığa bağlı 186 ören yerini işleten bu şirketin belirlediği fiyatları kim onaylıyor, kim denetliyor?

Bu konuda bir sonuca ulaşamadım. Bakanlık veya Bodrum Belediyesi yanıt verirse öğreneceğim.

Ancak, o anda yaptığım telefon trafiğinde Bodrum Belediyesi’nin onaylamadığını öğrendim. Bodrum Ticaret Odası’nın onayladığı laflarına ise inanmadım. Şirketin bağlı bulunduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye Müdürlüğü’nün onaylaması ve denetlemesi gerektiğini düşündüm.

Ancak, bakanlık adına işleten Anadolu Kültürel Girişimcilik Şirketi’nin kendi fiyat listesini kendisinin belirlediği ve yine kendisinin onaylayarak uygulamaya soktuğuna inanmaya başladım

Sayın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy. Birkaç gün önce yaptığı açıklamada, “Bodrum’da yiyecek-içeceklerin yüksek fiyattan satıldığını haberlerine üzüldüğünüsöylüyor. Ve ekliyor:

10-15 liraya su, 70 liraya lahmacun’ gibi vesaire şeyler var. Eğer siz gerekli altyapıyı, eğitimi oluşturmazsanız, sistemi kurmazsanız ortalık fırsatçılara kalıyor. O zaman bu turizmin geleceğini yiyorsunuz. Bundan sonra buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Evet, Sayın Bakan. Yer yine Bodrum. Üstelik, bakanlığınıza bağlı Bodrum Antik Tiyatro’dayız. Tenör Murat Karahan’ın anonsu ile en ön sıradan konseri izlediğini öğrendiğimiz değerli eşiniz de burada. İhale ile verdiğiniz Anadolu Girişimcilik Şirketi burada, küçük suyu 5 liraya, küçük kutu kolayı ise 10 liraya satıyor. Bu şirket üstelik yine bakanlığınıza bağlı 186 müze ve ören yerini işletiyor.

Bu şirketin fiyat listesini kim belirliyor ve kim onaylıyor?

Eğer siz onay verdiyseniz,

En büyük fırsatçı kim oluyor?

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler