Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 1

2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Bodrum Şehir Stadı’nda oynanan sezonun ilk maçında Eyüpspor’a 3-2 mağlup oldu.

Sıcak havaya rağmen Bodrumlu futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği maçı yaklaşık 2 bin kişi ile birlikte  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eski bakan Cavit Çağlar, ünlü teknik adam Bülent Uygun, siyasi parti ve STK temsilcileri ile oda başkanları da izledi.

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 3Karşılaşma genelinde oyun ortada seyrederken, Bodrumspor daha çok tehlikeli pozisyon yaratan ekip oldu. Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 beraberlikle biterken, karşılaşma sonunda son uzatma dakikasında gülen taraf Eyüpspor oldu.

Karşılaşmanın hakemi Bodrumspor lehine bir penaltı kararı verirken, Bodrumsporlu oyuncular ve teknik ekip 2 pozisyonda daha penaltı bekledi ancak karşılaşmanın hakemi devam kararı verdi. Karşılaşmayı izleyen Bodrumsporlu taraftarlarda karşılaşmanın hakeminin verdiği bir çok karara tepki gösterirken, karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde;

Dakika7’de Bodrumspor’un sol kanattan geliştirdiği atakta Emre Şahin, Göksu Türkdoğan paslaşarak ceza sahasına girdi. Emre Şahin açısı daralmasına rağmen şutunu çekerken, top kaleciden oyun alanına döndü.

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 6Dakika 18’de gelişen Bodrumspor atağında Eyüpsporlu Hasan Gülüryüz topu kaparken, Bodrumsporlu oyuncular ve taraftarlar Güleryüz’ün topa elle müdahale ettiğini belirterek karşılaşmanın hakemine tepki gösterdiler.

Dakika 26’da gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala sağ çaprazdan girdiği ceza sahasında kaleciyle karşı karşıya kaldı, Kala’nın şutunda top kaleciden oyun alanına döndü.

Dakika 31’de gelişen Bodrumspor atağında Şaban Eyüpsspor kalecisi Evren ile çarpıştı. Pozisyon sonrası Evren Şaban’ın boğazını sıkarken, karşılaşmanın hakemi Semih Kurt Şaban’a sarı kart gösterdi. Aynı pozisyonun devamında hakeme itiraz eden Hüseyin Kala’da sarı kart gördü

Dakika 34’de gelişen Bodrumspor atağında Samet Katanalp’ın şık aşırtma vuruşu skoru 1-0’a taşıdı.

Dakika 39’da Eyüpspor’un sol kanattan geliştirdiği atakta Kubilay rahat bir vuruşla topu ağlarla buluşturarak skora dengeyi getirdi.

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 2Dakika 52’de gelişen Bodrumspor atağında kaleci ile karşı karşıya kalan Şaban’ın vuruşunda top auta çıktı.

Dakika 57’de gelişen Bodrumspor atağında Eyüpsspor ceza alaında yaşanan karombelde Hüseyin Kala’nın vuruşu auta çıktı.

Dakika 60’da gelişen Bodrumspor atağında Emre Şahin’in sol kanattan açtığı ortayı kafayla tamamlayan Şaban’ın vuruşunda top ağlarla buluştu ancak karşılaşmanın hakemi ofsayt kararı verdi.

Dakika 63’de gelişen Bodrumspor atağında derinleme pas ile Eyüpspor kalecisiEvren’le karşı karşıya kalan Emre Şahin’in sert şutu ağlarla buluştu.

Dakika 70’de sağ taraftan gelişen Eyüpspor atağında Yüksel’in güzel şutunu Bodrumspor kalecisi Kaya kurtardı.

Dakika 72’de gelişen Eyüpsspor atağında Kubilay’ın güzel vuruşunda Bodrumspor kalecisi Kaya yine başarılıydı.

Dakika 83’de Eyüpsspor’un sağ köşe direğinden kullandığı korner sonrasında Kubilay’ın kafayla indirdiği topu Atakan tamamlayarak skora dengeyi getirdi.

Dakika 87’de gelişen B.B.Bodrumspor atağında Seyid ceza sahasına girer girmez Eyüpsporlu Hasan Güleryüz tarafından düşürülürken, karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Göksu Türkdoğan’ın vuruşunda kaleci Evren topu kornere çeldi.

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 5Dakika 90+5’de Eyüpspor’un geliştirdiği kontra atakta Bodrumspor kalecisi  Kaya’nın topu taca atma yerine oyunda tutma kararı sonrasında, Kubilay topu ağlarla buluşturarak skoru 3-2’ye taşıdı.

Karşılaşma boyunca verdiği bir çok kararla Bodrumsporlu oyuncuların, teknik ekip ve taraftarların büyük tepkisini çeken hakem Semih Kurt, son golden sonra santra yaptırmadan karşılaşmayı bitirdi.

Stad; Bodrum Şehir Stadı

Hakemler; Semih Kurt, Turgut Evran, Onur Tanrıverdi, Feridun Daldaş

BODRUMSPOR LİGE SAHASINDA ALDIĞI YENİLGİYLE BAŞLADI… Bodrumspor Eyupsspor 4B.B.Bodrumspor; Kaya Tarakçı, Özgür İleri, Emre Şahin, Samet Katanalp, Şaban Yılmaz Genişyürek, Hüseyin Kala, Göksu Türkdoğan, İzzet Yıldırım, Gökhan Yımaz, Emre Balak, Özgür Yılmaz

Yedekler; Fırat Kocaoğlu, Orhan Aktaş, Muhammed Aran, Seyid Ahmet Han, Medeni Bingöl, Cem Ekinci, Celal Dumanlı

Eyüpsspor; Evren Özyiğit, Gökhan Çalışır, Doğan Ateş, Erkan Yetişmiş, Kubilay Akyüz, Emrah Tacir, Ahmet Devret, Yüksel Kayaalp, İsmail Ayaz, Haasan Güleryüz, Mehmet Kodeş

Yedekler; Mahmut Demirgan, Atakan Arslan, Berkan Buran Turan,Muhammet Yeşil, Murat Akçay, Erkut Tekinsoy, Yunus Emre Gedik

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… arena fosil resim

Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başlanan deniz kabuğu koleksiyonunda 460 milyon yıllık fosil olduğu belirlendi.

Koleksiyoner  İş adamı Hasan Güleşçi’nin farklı ülkelerden temin ettiği   deniz kabuklarını  Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışladı. Deniz kabukları, müzede “Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu” adıyla sergilenmeye başlandı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde görevli paleontolog Serdar Mayda ve ekibi, 46 deniz kabuğu fosili üzerinde araştırma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 46 deniz kabuğundan bir tanesinin 460 milyon yıllık olduğu belirlendi.

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… 17410445 620x410

Müze Müdürü Selen Cambazoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müze koleksiyonunda 6 bine yakın deniz kabuğu olduğunu söyledi. Koleksiyondaki deniz kabuklarının dünyanın çeşitli yerlerinden toplandığını belirten Cambazoğlu, dünyadaki en büyük deniz kabuğu koleksiyonlarından birisine sahip olduklarını ve fosilleri tarihlendirdiklerini dile getirdi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi’nden uzmanların müzeye bağışlanan fosillerle ilgili araştırma yaptığını belirten Selen Cambazoğlu, “460 milyon yıl öncesi ve 1 milyon yıl öncesi arasında tarihlenen deniz kabuklarının fosillerinin müzemizde olduğu anlaşıldı. En eski tarihlenen deniz kabuğu, 460 milyon yıl öncesine tarihleniyor. Florida’dan gelen bir fosil. Deniz kabuğu fosili ‘Crytiidae’ sınıfına ait.” diyerek Bodrum’da böyle bir fosilin bulunmasının önemine  de dikkat çekti.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

Son Haberler