Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

3 “D” BODRUM SEZONU…

Yayınlanan

açık

sezon 3 “D” BODRUM SEZONU… ali peltek makale
  • sezon 3 “D” BODRUM SEZONU… mehmet tosun banner 2
  • sezon 3 “D” BODRUM SEZONU… Hakan Durna SM Con 05

Darbeli sezon: 2016 yılı 15 Temmuz’unda, darbeyle sarsıldık tüm ülke olarak. Gece on sularında, sokak ve çarşıların bir anda boşalıp, bankamatik, petrol istasyonları ve alışveriş merkezlerinde kuyruklar oluştu Bodrum’da. Darbenin bastırılıp, kontrol altına alınmasının ardından, tüm memur izinleri durduruldu. Gerçekleşen olay sonucunda, tüm ülke ekonomisi ile birlikte, Bodrum Turizmi de darbeyi yemişti. Ardından hükümet, bir dizi ekonomiyi kurtarma önlem paketi açıkladı. Bunlardan biri de turizmi kurtarmak ile ilgili idi. Sonrasında göreve getirilen Naci Ağbal Bodrum Salamakis Otel’de açıkladı, daha doğrusu açıklamaya çalıştı, söz konusu paketi. Sayın bakanın anlattığı ve daha önce duymadığım Nasrettin Hoca fıkrası, hükümetin turizm politikasını özetler nitelikteydi.

Anımsadığım kadarıyla fıkra şöyleydi; ”Hoca Nasrettin’in iki kızı varmış. Kızlarından biri çiftçiyle, diğeri de kiremitçiyle evliymiş. Zaman zaman kızlarını ziyarete gidermiş Hoca. Bir gün kiremitçiye verdiği kızını ziyarete giden Hoca yemek, ikram faslından sonra durumunu sormuş kızına. Kızı da; “Toprağı taşıdık, eledik, yoğurduk, kalıplara doldurduk, güneşe serdik. Ama, yağmur yağarsa anamız ağlar” diyerek cevap vermiş Hocaya. Ertesi gün küçük kızınıziyarete gitmiş  Hoca. Hoş beş, derken, onunda durumunu sormuş. Kızı Hocaya şöyle cevap vermiş; “Babacığım toprağı sürdük, otunu ayıkladık, tohumu attık, gübreyi döktük. Ama, yağmur yapmazsa anamız ağlar” 

Akşam eve dönen Hoca’ya kızlarının halini merak ederek soran eşine cevap veren Hoca şöyle demiş: “Vallahi hanım durum ne olursa olsun, sen ağlayacaksın…” diye cevap vermiş.

Dediğim gibi, durumun özetini veren açık yürekli, gerçekçi ve cesur bir açıklama olarak aldım bu mesajı kendimce.

Depremli sezon: 2017 yılının 20 Temmuz’unda deprem ile sarsıldık. Tüm ajansların verdiği deprem sonrası, aynen darbe sezonunda olduğu gibi, Bodrum çıkış istikametinde araç kuyrukları oluştu. Devam eden bir ay boyunca yatağımız ve evimiz artçı sarsıntılarla sallandı durdu, tıpkı bir beşik gibi. Bir önceki sezonun açtığı ekonomik yara daha sarılmadan, yeni bir krizle yüzleşmek zorunda kaldı Bodrum Turizmi. Şükürler olsun ki can kaybının yaşanmadığı Bodrum’da, afet bölgesi ilan edilmediğinden dolayı, kapsamlı ekonomik kurtarma paketi açıklanmadı. Hasar görmüş ev ve iş yerlerinin zararı kısmi olarak giderilmeye çalışıldı. Ama, iptal edilen rezervasyonlar ve bir anda boşalan Bodrum’un, turizm yatırımcısı ve esnafı açısından karşılaştığı ekonomik zarar açık bir yara olarak halen duruyor.

Devalüasyonlu sezon: geçmiş iki sezonun darbe ve depremi ile yüzleşen Bodrum turizmi, yeni sezonda yaralarını sarmaya uğraşırken, “Papaz Krizi” kisvesi adı altında, antipatik çizgi film kahramanı karakterli Amerikan Başkanı sözcülüğünde, ülkemizi tehdit ve şantajla başlayıp, kirli bir ekonomik savaşa dönüşen döviz kurunun kontrolsüz arttırılıp, paramızın oldukça değer kaybettiği yeni bir devalüasyonla karşı karşıya geldik ülke olarak. İktidarın yıllardır, ekonomik kırılganlık, dış güçlerin ekonomik müdahalesi artık söz konusu değil, IMF’ ye borç verdik, söylemi ABD tarafından yeterince ciddiye alınmamış olacak ki: yine, yıllar öncesinde kaldığını sandığımız devalüasyonla yüz yüze geldik. Şu an için fotoğraflarda her şey yolunda görünüyor Bodrum için. Son yılların doluluk oranının rekor seviyesinde olduğu deklare ediliyor ilgili birimlerce.

Yazının başlığını okuyup, içeriğinde teknolojik ayrıntı arayan var mıdır bilmem ama, Bodrum Turizmi, merkezi ve yerel idare tarafından ele alınan uygulamalar neticesinde hak ettiği yerde bulunmadığından, ivedilikle çözüm ve çıkış çareleri aranmalıdır…

sezon 3 “D” BODRUM SEZONU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler