Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET…

Yayınlanan

açık

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 1
bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… reklam arena 4

07 Eylül 2018 Cuma günü Bodrum Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısında yapılan oylama sonucunda,  4 Ekim 2018 tarihine kadar Bodrum Belediye Başkan Vekili olarak göreve Dursun Göktepe seçildi.  

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Orman, Taner Uslu ve Turgay Kaya, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve Birim Sorumluları ile siyasi parti başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 2Toplantıyı açan Bodrum Belediyesi Meclisi 1. Başkan Vekili Dursun Göktepe, “Sayın meclis üyelerimiz ve Sayın Bodrumlular. Belediye Başkanımız hakkındaki bir hukuki süreçten dolayı -her ne kadar bu süreçle ilgili itirazlar sonuçlanmamış olsa da- kanunen 5393 sayılı belediye kanununun 45. Maddesi gereğince belediye meclisi üyeleri arasından bir başkan vekili seçilmesi için belediye meclisimizi toplamış bulunuyoruz. Bu toplantıyı bir temenni ile açmak istiyorum. Seçilmiş insanların seçildikleri yerde görev yapmasını dileyerek ve hukuki sürecin hızlanmasını umarak toplantıyı açıyorum” dedi.

Yapılan 3. tur oylamanın sonunda 8 boş oya karşılık 20 oy ile Bodrum Belediyesi Başkan Vekili, Bodrum Belediyesi Meclis Üyelerinden Dursun Göktepe seçildi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 6BAĞIMSIZLAR ADAY GÖSTERMEDİ, YÖNETİM ZAAFİYETLERİNİN BODRUM’UN İMAJINA VERDİĞİ ZARARA DİKKAT ÇEKTİ! 

Toplantının başında söz alan bağımsız meclis üyesi Süleyman Mazı, kısa bir açıklama yapmak istediğini belirterek, bağımsız 10 meclis üyesi adına hazırlanan metni okudu. Bağımsız üyelerin aday çıkarmayacağını ve boş oy kullanacağını ifade eden Mazı, Bodrum’un yönetim zaafiyetleri nedeniyle sürekli bu tür olumsuzluklarla gündeme gelmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirerek şunları söyledi;

“Bugün burada Bodrum Belediye Başkanı arkadaşımızın kesinleşen yargı kararı ile 38 gün hak mahrumiyeti cezası alması sonucunda bu süre zarfında görev yapacak olan Bodrum Belediye Meclisi başkan vekili arkadaşımızı seçmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bizler Bodrum halkının oylarıyla seçilmiş bağımsız meclis üyesi arkadaşlarımızla bu gündem maddesi üzerine yaptığımız değerlendirmede, 28 günlük süre içinde aramızdan bir aday çıkarmayı siyasi etik açısından doğru bulmadığımızı ifade ediyor ve yapılacak olan bu seçimde boş oy kullanarak irademizi göstereceğimizi sizler ve Bodrum kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ancak burada şunu da ifade etmek istiyorum; yönetenlerin ihmalinden kaynaklanan gerek imar mevzuatı, gerek doğal yapının bozulması, gerekse de kamuya aykırı eylemler nedeniyle gündeme gelmesi Dünya markası Bodrumumuzun imajını zedelemiştir. Takdir değerli Bodrum kamuoyunundur” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 3Ardından söz alan belediye başkan yardımcısı Taner Uslu, “Bizler CHP meclis grubu olarak her ne kadar gizli oylama olsa da Bodrum kamuoyunu bilgilendirme açısından sayın Dursun Göktepe’yi belirtilen süreç için başkan vekilliğine aday olarak öneriyoruz. Yargı süreci hakkında yorum yapmak bize düşmez. Sonuçta en iyi takdiri ve kararı Bodrum halkı vermiştir” diye konuştu.

Ardından meclis üyelerine pusulalar dağıtılarak seçime geçildi. 3’te 2 çoğunluğun arandığı ilk ve ikinci tur oylamada Dursun Göktepe 20 oy alırken, 8 oy boş çıktı. İlk iki tur oylamada 3’te 2 çoğunluk sağlanamayınca, salt çoğunluğun arandığı üçüncü tur oylama yapıldı. Oylama sonunda yine 20 oy alan Göktepe, 28 günlüğüne Bodrum Belediye başkan vekili seçildi.

Bu arada Bağımsız Meclis üyelerinin oylarını kullandıktan sonra topluca salondan çıktıkları dikkat çekti.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 7ZORAKİ TATİLLERİM DE HEP DURSUN AĞABEYİM GÖREVİ DEVRALDI! 

Seçimin ardından Başkan Kocadon, Dursun Göktepe’yi tebrik etti. Burada basın mensuplarına açıklamalar yapan Başkan Kocadon, şunları söyledi;

“Dursun ağabeyim benim zoraki tatile çıktığım yıllarda hep görevi üstlenmiştir. Kısa bir süre için bu görevi yine üstlendi. Kendisine başarılar diliyorum. Zaten hep yanında olmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu 30 günü geçireceğimiz kanaatindeyim. Başkanıma hayırlı olsun, Bodrumumuza hayırlı olsun. Yargı bölümü hala devam ediyor. Türkiye’de bir de imar barışı var. İmar barışından kaynaklanan bir başvurumuz var. Türk yargısına olan inancımızı, güvenimizi hiçbir zaman yitirmedik. Daha önce de bu süreçlerden geçtiğimde yargıya olan güvenimizi yitirmemiştik. Daha önce de dediğim gibi yargının süreci ne olursa olsun, hiçbir yere müracaat etmeyeceğim, sadece kamuoyunun takdirine sunacağım” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 5

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ise şanssız bir süreç geçirdiklerini ifade ederek, “Bu konuda üzgünüz. Ama Türk yargısına da güveniyoruz. Suç unsurunun ortadan kalktığı bir davada yargı böyle bir karar verdi. Bu imar barışından önce olduğu için böyle bir karar verilmiştir. Müracaatı yapılmıştır. Bunun en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum. Yeni başkanımızın da Bodrum’a hayırlı olmasını diliyorum. Biz parti olarak başkanımızın arkasındayız. Yeni seçilen başkan vekilimize de başarılar diliyoruz. Süreci hep birlikte göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da “Yeni seçilen başkanımıza hayırlı olsun. Ama burada suç unsurunun kalkmasına rağmen verilen kararın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Başkanımız müracaat etmiştir, bu yanlışın en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Başkan vekili seçilen Dursun Göktepe ise “Hukuka saygımız sonsuz ama bu karar vicdanları tatmin etmemiştir. Dilerim hukuk gereken düzeltmeyi yapacaktır. Meclis üyesi arkadaşlara da itimatlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 4

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler