Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET…

Yayınlanan

açık

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 1
 • bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… mehmet tosun banner 2
 • bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… Hakan Durna SM Con 05

07 Eylül 2018 Cuma günü Bodrum Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısında yapılan oylama sonucunda,  4 Ekim 2018 tarihine kadar Bodrum Belediye Başkan Vekili olarak göreve Dursun Göktepe seçildi.  

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Orman, Taner Uslu ve Turgay Kaya, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve Birim Sorumluları ile siyasi parti başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 2Toplantıyı açan Bodrum Belediyesi Meclisi 1. Başkan Vekili Dursun Göktepe, “Sayın meclis üyelerimiz ve Sayın Bodrumlular. Belediye Başkanımız hakkındaki bir hukuki süreçten dolayı -her ne kadar bu süreçle ilgili itirazlar sonuçlanmamış olsa da- kanunen 5393 sayılı belediye kanununun 45. Maddesi gereğince belediye meclisi üyeleri arasından bir başkan vekili seçilmesi için belediye meclisimizi toplamış bulunuyoruz. Bu toplantıyı bir temenni ile açmak istiyorum. Seçilmiş insanların seçildikleri yerde görev yapmasını dileyerek ve hukuki sürecin hızlanmasını umarak toplantıyı açıyorum” dedi.

Yapılan 3. tur oylamanın sonunda 8 boş oya karşılık 20 oy ile Bodrum Belediyesi Başkan Vekili, Bodrum Belediyesi Meclis Üyelerinden Dursun Göktepe seçildi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 6BAĞIMSIZLAR ADAY GÖSTERMEDİ, YÖNETİM ZAAFİYETLERİNİN BODRUM’UN İMAJINA VERDİĞİ ZARARA DİKKAT ÇEKTİ! 

Toplantının başında söz alan bağımsız meclis üyesi Süleyman Mazı, kısa bir açıklama yapmak istediğini belirterek, bağımsız 10 meclis üyesi adına hazırlanan metni okudu. Bağımsız üyelerin aday çıkarmayacağını ve boş oy kullanacağını ifade eden Mazı, Bodrum’un yönetim zaafiyetleri nedeniyle sürekli bu tür olumsuzluklarla gündeme gelmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirerek şunları söyledi;

“Bugün burada Bodrum Belediye Başkanı arkadaşımızın kesinleşen yargı kararı ile 38 gün hak mahrumiyeti cezası alması sonucunda bu süre zarfında görev yapacak olan Bodrum Belediye Meclisi başkan vekili arkadaşımızı seçmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bizler Bodrum halkının oylarıyla seçilmiş bağımsız meclis üyesi arkadaşlarımızla bu gündem maddesi üzerine yaptığımız değerlendirmede, 28 günlük süre içinde aramızdan bir aday çıkarmayı siyasi etik açısından doğru bulmadığımızı ifade ediyor ve yapılacak olan bu seçimde boş oy kullanarak irademizi göstereceğimizi sizler ve Bodrum kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ancak burada şunu da ifade etmek istiyorum; yönetenlerin ihmalinden kaynaklanan gerek imar mevzuatı, gerek doğal yapının bozulması, gerekse de kamuya aykırı eylemler nedeniyle gündeme gelmesi Dünya markası Bodrumumuzun imajını zedelemiştir. Takdir değerli Bodrum kamuoyunundur” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 3Ardından söz alan belediye başkan yardımcısı Taner Uslu, “Bizler CHP meclis grubu olarak her ne kadar gizli oylama olsa da Bodrum kamuoyunu bilgilendirme açısından sayın Dursun Göktepe’yi belirtilen süreç için başkan vekilliğine aday olarak öneriyoruz. Yargı süreci hakkında yorum yapmak bize düşmez. Sonuçta en iyi takdiri ve kararı Bodrum halkı vermiştir” diye konuştu.

Ardından meclis üyelerine pusulalar dağıtılarak seçime geçildi. 3’te 2 çoğunluğun arandığı ilk ve ikinci tur oylamada Dursun Göktepe 20 oy alırken, 8 oy boş çıktı. İlk iki tur oylamada 3’te 2 çoğunluk sağlanamayınca, salt çoğunluğun arandığı üçüncü tur oylama yapıldı. Oylama sonunda yine 20 oy alan Göktepe, 28 günlüğüne Bodrum Belediye başkan vekili seçildi.

Bu arada Bağımsız Meclis üyelerinin oylarını kullandıktan sonra topluca salondan çıktıkları dikkat çekti.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 7ZORAKİ TATİLLERİM DE HEP DURSUN AĞABEYİM GÖREVİ DEVRALDI! 

Seçimin ardından Başkan Kocadon, Dursun Göktepe’yi tebrik etti. Burada basın mensuplarına açıklamalar yapan Başkan Kocadon, şunları söyledi;

“Dursun ağabeyim benim zoraki tatile çıktığım yıllarda hep görevi üstlenmiştir. Kısa bir süre için bu görevi yine üstlendi. Kendisine başarılar diliyorum. Zaten hep yanında olmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu 30 günü geçireceğimiz kanaatindeyim. Başkanıma hayırlı olsun, Bodrumumuza hayırlı olsun. Yargı bölümü hala devam ediyor. Türkiye’de bir de imar barışı var. İmar barışından kaynaklanan bir başvurumuz var. Türk yargısına olan inancımızı, güvenimizi hiçbir zaman yitirmedik. Daha önce de bu süreçlerden geçtiğimde yargıya olan güvenimizi yitirmemiştik. Daha önce de dediğim gibi yargının süreci ne olursa olsun, hiçbir yere müracaat etmeyeceğim, sadece kamuoyunun takdirine sunacağım” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 5

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ise şanssız bir süreç geçirdiklerini ifade ederek, “Bu konuda üzgünüz. Ama Türk yargısına da güveniyoruz. Suç unsurunun ortadan kalktığı bir davada yargı böyle bir karar verdi. Bu imar barışından önce olduğu için böyle bir karar verilmiştir. Müracaatı yapılmıştır. Bunun en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum. Yeni başkanımızın da Bodrum’a hayırlı olmasını diliyorum. Biz parti olarak başkanımızın arkasındayız. Yeni seçilen başkan vekilimize de başarılar diliyoruz. Süreci hep birlikte göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da “Yeni seçilen başkanımıza hayırlı olsun. Ama burada suç unsurunun kalkmasına rağmen verilen kararın yanlış olduğunu düşünüyoruz. Başkanımız müracaat etmiştir, bu yanlışın en kısa zamanda düzeleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Başkan vekili seçilen Dursun Göktepe ise “Hukuka saygımız sonsuz ama bu karar vicdanları tatmin etmemiştir. Dilerim hukuk gereken düzeltmeyi yapacaktır. Meclis üyesi arkadaşlara da itimatlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… bodrum belediye meclis toplantisi 4

bodrum BODRUM BELEDİYESİ DURSUN GÖKTEPE’YE EMANET… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler