Bizimle iletişime geçin

KÜLTÜR SANAT

İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN…

Yayınlanan

açık

atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… nevzat atl g kerim atl g 1
 • atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… mehmet tosun banner 2
 • atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… Hakan Durna SM Con 05

Yıllarca Klâsik Türk Müziği Devlet Korosu şefliği yapmış Prof.Dr. Nevzat Atlığ halen sanatını Bodrum’da sürdürürken, torunu Kerim Atlığ animasyon sanatçısı ve VJ olarak Los Angeles’ta çalışmalarını yürütüyor. 

Çeyrek asır devam ettiği İstanbul Belediye Konservatuarı’ndaki Sanat Kurulu Başkanlığı ve Türk Musikîsi Hocalığından ayrılarak, 1976’da Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nu kuran Nevzat Atlığ, 1981 yılında Kültür Bakanlığı’nın Klasik Türk Müziği dalında başarı ödülünü aldı. 1983 yılında Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Üyeliğine seçildi ve 1984  yılında Radyo Televizyon Yüksek Kurulu üyeliğine atandı. 1985 yılında “Profesör”, 1987 yılında “Devlet Sanatçısı” unvanını aldı. 1999 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat büyük ödülüne lâyık görüldü. Prof. Dr. Nevzat Atlığ , Bodrum’da 10 yıldır çeşitli klasik müzik konserlerine imza atan Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin (Karsanat) kurucu üyesi ve sanat danışmanı olarak, halen Türk Müziği Konserlerine sanat yönetmeni olarak imza atıyor.

atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… nevzat atl g kerim atl g 2TORUN KERİM ATLIĞ

Karsanat yönetim Kurulu Üyesi ve piyano eğitmeni olan Nihan Atlığ Simpson’un   1989 yılı  Istanbul doğumlu oğlu Kerim Atlığ ise, şu anda Los Angeles’te farklı bir sanat dalında çalışmalarına devam ediyor. Uzmanlık alanı  3D Animasyon – Hareket Grafikleri – Gerçek Zamanlı Grafik – VJ olan Atlığ kendini şöyle ifade ediyor.

“2004’de  Italyan Lisesi’nde okurken, amatör olarak çizim yapıyordum. 2009’da Koç Universitesi’nin Media and Visual Arts bölümünde, medyanın birçok kolunun eğitimini alarak, grafik tasarım, film, film editleme, fotografçılık gibi geleneksel türler üzerine çalışmalar yaptım. Yağlı boya ve kara kalem de çalışıyordum. Bu dönem içerisinde İstanbul’da sanat ve müzik etkinliklerine gidip, özellikle elektronik müzikten çok ilham almaya başladım.

VJ’lik ve sahne görsellerine olan ilgimi 2013 de keşfettim. The Chemical Brothers’in “Don’t Think”, Amon Tobin’in “Isam” albümü konser görselleri, Ali M. Demirel ve Aaron Koolik’in sahne görselleri beni dijital görsel ve animasyon yaratma konusunda ilham kaynağı oldu.

Mezuniyetimin ardından 2014’de animasyon eğitimi almak ve kendimi sahne görselleri konusunda  gelistirmek icin Los Angeles’a taşındım. Los Angeles Film School’da “Computer Animation and Visual Effects” bölümünde eğitim aldım. Amon Tobin’in “Isam” konser gorsellerini yapan, V Squared Labs sirketinde staj yaptım.  Tame Impala muzik grubunun, konser görselleri dahil olmak üzere birçok animasyon ve post-produksiyon projesinde yer aldım.”

atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… kerim atl gTECHNO VE HOUSE MÜZİK

Dede Atlığ Türk Müziği’nde döneminin tek ustası iken, torun da techno ve house muzik müzik konserlerinde sahne aldığını ifade ediyor.

“Egitim ve produksiyon  dışında, 2017 yilindan beri çeşitli elektronik muzik konserlerinde yarattığımm görüntüleri oynatmaya/sergilemeye başladim. Çok sevdiğim bir müzik olan techno ve house muzik konserlerinde sahne aldım. Konserlerinde çalıştığım sanatçılardan bazıları ise, -Fatima Yamaha-Nastia-Legowelt-John Tejada-Dyed Soundorom idi.

İlk muzik festivali tecrübemi 2018 Mayıs’ta, Movement Detroit müzik festivalinde yaşadım. 3 günlük festival boyunca, Redbull Music Academy Stage’de görsel performans sergiledim. An itibariyle, freelance animasyon sanatçısı ve VJ olarak Los Angeles’ta yaşıyorum.”

atlığ İKİ AYRI KITADA, İKİ AYRI SANAT DALINDA DEDE TORUN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. Ramazan Bey Afi
 • bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. mehmet tosun banner 2
 • bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde birinci yaşını kutlarken, “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyunun  da gecikmiş galasını gerçekleştiriyor.
27 Mart 2018’de yani Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk oyununu oynayan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun (BBŞT) Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Bu gurur günümüzde değerli seyircilerimiz bizleri yalnız bırakmamış, alkışlarıyla onurlandırmıştı. Hem Bodrum’da, hem de turnelerde Nafile Dünya oyununu kapalı gişe oynayan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatromuz, ikinci oyun olarak Duygu Cindoruk’un tiyatroya uyarladığı, Gülbin Yeşil’in yönettiği ‘Çizmeli Kedi’ adlı çocuk oyununu sergilemiş, çocuk ve büyük tüm seyircilerimizin beğenisini kazanmıştır. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak, tiyatroya yıllarını vermiş usta arkadaşlarımız ve yetenekli genç oyuncu kardeşlerimizle iyi bir ekip ve güzel bir aile olduk. Ailemize birçok sanat dallarından arkadaşlarımız gönüllü katkı koyarak bu çekirdek aileyi donanımlı bir sanat ordusuna dönüştürdü, hepsine şükranlarımı sunuyorum. Tiyatromuzun kuruluşunu onaylayan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a, kuruluşumuzun her aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Mehmet Kocair, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’ndeki arkadaşlarımıza ve yola birlikte çıktığımız, sonra bir trafik kazasında kaybettiğimiz oyuncumuz Alev Gürcan’a teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
TİYATROMUZUN KURUMSAL KİMLİĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ
BBŞT Müdürü Rezzan Şebin ise “Oyuncularımız Bodrum’da büyük mücadeleler sonrasında kurulmuş şehir tiyatromuzun ilk oyununun galası olması nedeni ile çok heyecanlılar. Aslında onların her oyundaki heyecanını ve oyun bitiminde alkışlardan sonraki mutluluklarını hep gözlemliyorum. Usta oyuncularımız, bir çok kentte kurum tiyatrolarında yer aldıkları için, Bodrum gibi kültür ve sanatın beşiği olan bir beldede kurumsal kimliği ile şehir tiyatrosu oluşturmayı çok önemsiyorlar. Bu kimliği sürdürmek için, ben de elimden gelen mücadeleyi, Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nden bu yana hep sürdürdüm ve sürdüreceğim.” dedi.
TİYATROMUZ OY BİRLİĞİ İLE KURULDU
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun birinci yaşını kutlaması nedeniyle yaptığı açıklamada “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulması için meclise gelen teklif oy birliği ile kabul edilmişti. Bu ortak kararın, tiyatromuzun gerek Bodrum’da gerekse Bodrum dışında sergilediği oyunlar sonunda aldığı alkıştan ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
GALAYA TÜM BODRUMLULAR DAVETLİ
Rezzan Şebin, gala gecesi için bir de bilgilendirmede bulunarak “Malum, gala gecemiz ücretsiz ve tüm Bodrumlular davetli. Davetiyelerimiz, Herodot Kültür Merkezi’nden hafta içi 14.00-17.00 saatleri arası temin edilebilir. Zira yerlerimiz numaralı ve salonumuz 500 kişiliktir.” dedi.
 
SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI
Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.

bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MORSANAT KARMA SERGİSİ 08 MART EMEKÇİ KADIN GÜNÜNDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

morsanat galerİsİ bodrum MORSANAT KARMA SERGİSİ 08 MART EMEKÇİ KADIN GÜNÜNDE… bodrumcity
 • morsanat galerİsİ bodrum MORSANAT KARMA SERGİSİ 08 MART EMEKÇİ KADIN GÜNÜNDE… mehmet tosun banner 2
 • morsanat galerİsİ bodrum MORSANAT KARMA SERGİSİ 08 MART EMEKÇİ KADIN GÜNÜNDE… Hakan Durna SM Con 05

MORSANAT 6.yılında da sergi ve etkinlikleri ile gündem yaratmaya devam ediyor.

2019 Yılının ilk karma sergisi Dünya Emekçi Kadınlar gününde gerçekleşecek. Bu anlamlı sergiye Türkiye genelinden 70 değerli Sanatçı katılıyor. 8 Mart 2019 Cuma günü Sanatseverlerin buluşma noktası Bodrum Lvzz Hotel olacak…

Yer: Mor Sanat Galerisi Lvzz Otel Bodrum

Tarih : 08 Mart 2019 – saat:16.00

morsanat galerİsİ bodrum MORSANAT KARMA SERGİSİ 08 MART EMEKÇİ KADIN GÜNÜNDE… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halİkarnas balikÇisi CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR… arena bodrum cevat  akir
 • halİkarnas balikÇisi CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR… mehmet tosun banner 2
 • halİkarnas balikÇisi CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın daha önce yayınlanmayan 30 fotoğrafı CNR Avrasya Boat Show’da sergileniyor. 

“CNR Avrasya Boat Show – 14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı” devam ediyor. Fuarda Bodrum Ticaret Odası (BODTO) işbirliği, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi organizasyonu ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteği ile Bodrum Standı kuruldu.

halİkarnas balikÇisi CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR… arena bodrum halikarnas bal k  s22 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İstanbul CNR Expo, Yeşilköy’de gerçekleşiyor olan fuarın VIP açılışı ise geniş katılımla 22 Şubat Cuma günü gerçekleşti. Açılışa katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Bodrum standını ziyaret ederek Bodrum yapımı teknelerin tanıtımına sağladıkları katkı için Bodrum Ticaret Odası ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi yetkililerine teşekkür etti. Bakan Turan’ı DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven ağırladı.  İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran da Bodrum standını ziyaret eden isimler arasında yer aldı, Bodrum yapımı tekneleri yakından inceleyen Kıran beğenisini dile getirerek stand yetkililerine iyi dileklerini sundu. Bodrum Ticaret Odası fuarlardan sorumlu Meclis Üyesi Toros Demirdöven bu sene Boat Show Fuarında yer alan Oda üyelerini ziyaret ederek fuar hakkındaki yorumlarını aldı.
BALIKÇI’NIN 30 GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFI SERGİLENİYOR…
Fuarda Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı daha önce yayınlanmayan 30 fotoğrafı sergileniyor. Sergi hakkında bilgi veren Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, sıra dışı bir kişiyi, sıra dışı bir sergiyle anmak istediklerini belirtti.  Halikarnas Balıkçısı’nın kızı İsmet Kabaağaçlı Noonan ve torunu Joanne Aliye Noonan’ın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarını bu proje için özel aile albümlerinden çıkarıp verdiklerini vurgulayan Cambazoğlu, “Sonra, profesyonel bir fotoğrafçı ekiple fotoğraflama ve teknik fotoğraf taramalarını yaptık. Ailenin özel izniyle gün yüzüne çıkan 30 fotoğraf, ziyaretçilerle buluştu. Sergi içeriğinde aynı zamanda Joanne Aliye Nooan’ın İngilizce çevirileriyle tekrar hayat bulan balıkçı kitaplarından ve konuşmalarından alıntılar var. Mavi Yolculuk, bibliyografya, Halikarnas Balıkçısı Forumu bölümleri de bulunuyor” diye konuştu.  Sergi, 3 Mart’a kadar CNR Expo Yeşilköy’de ziyaret edilebilecek.

halİkarnas balikÇisi CEVAT ŞAKİR’İN GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARI BU FUARDA SERGİLENİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler