Site rengi

Tasarım

BODRUM SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ HİZMETE GİRDİ…

13.09.2018
A+
A-
BODRUM SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ HİZMETE GİRDİ…

Bodrum’un Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan Bodrum Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi faaliyete geçti.

Bodrum’da büyük bir eksikliği tamamlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezi; çocuk, genç, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunmak için hizmete girdi. Hizmet Merkezi, Temmuz ayında programına başlayıp, bugünlerde son halini alarak, hizmet üretmeye başladı.

Sosyal Hizmetler Merkezini ziyaret eden Turgutreis Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Derneği kurucu üyesi ve engelli temsilicisi Ali Peltek, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz Sosyal Hizmet Merkezi nihayet açıldı. Engelliler olarak bakanlığın verdiği engelli kartı için bile Milas’ta bulunan ilçe merkezine gitmemiz gerekiyordu. Nüfus ve yüz ölçümü itibariyle Bodrum’da da bulunması gereken hizmet merkezinin yokluğu, bakanlığın hamisi olduğu dezavantajlı gruba zorluk yaşatıyordu. Bugün, ilçe hizmet binasını gerçekleştirdiğim ziyarette 11 personelin öğrendim. Gerçekten büyük bir eksikliği giderecek olan bu oluşum başta engelliler olmak üzere Bodrum’u mutlu etti. Görev yapacak olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bodrum Sosyal Hizmetler Merkezi

Yokuşbaşı Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. Hikmet Eskitürk İş Merk. C Blok. No: 7/1 BODRUM

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.