Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 3

Bodrum Ziraat Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi hamiliğinde gerçekleşen 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri, 12’si yerli üretici olan 24 üreticinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğal ve organik ürün standları, tadım etkinlikleri, atölye çalışmaları, yöresel ürünler ve farklı etkinliklerle sağlıklı ve doğal beslenme konusunda uzmanları ağırladığı etkinlik, adeta festival havasında geçti.

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 113-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleşen ve yoğun ziyaretin yaşandığı 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri sürecinde başarılı bir paylaşım gerçekleştirildiğini ifade eden Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, “Kılıç Balık’ın ürettiği bin adet Levrek yavrusunun Bodrum Marina’da denize bırakılmasıyla başlayan 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri yoğun ziyaretçi katılımıyla gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızı ilgili oldukları konularda üreticilerimiz ve oda personelimiz bilgilendi. Teknik bilgi paylaşımının yoğun yaşandığı fuarımız her geçen yıl daha da geniş kitlelere ulaştırmak için çabamız devam edecek. Organizasyonumuzu önümüzdeki yıl daha geniş bir alanda, çok daha büyük bir etkileşimin olduğu bir ortamda yapmak istiyoruz.” dedi

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 2Tarım ürünlerimiz yeterli ilgiyi ve değeri görmüyor…

Bodrum’da Turizmin popülerliğinin gölgesinde kalan bir tarım var. Mandalinamız, zeytinimiz, üzümümüz, incirimiz ve Karaova seralarında üretilen tarım ürünlerimiz maalesef yeterli ilgiyi ve değeri görmüyor tespitini yapan Melengeç, “Bilinçli ve iyi üretim ile tarım yapılmasının yaygınlaştırmak, toprak, ürün ve fidan analizleriyle doğru ekimler yapmak ve yaptırmakla ilgili çabamız büyük. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile toprak ve su üzerindeki öncü çalışmalarımız sürüyor. İyi tarım yapmak isteyen çiftçimize ve köylümüze dönüm başı 30 Lira destek veriyoruz.” dedi.

Yıllık üye aidatımız 41 Lira…

Bodrum Yarımadasının tarım alanlarında üretim yapan yaklaşık 5 bin çiftçi ve köylünün bin 500’ünün Bodrum Ziraat Odasına üye olduğuna dikkat çeken Melengeç, “Çiftçi ve köylümüzün tamamının odamıza üye olması ve bilgi ve desteklerden yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Odamıza giriş bedeli 200 Lira, yıllık aidatımız da 41 Lira’dır. Rakamlar yararlanılacak imkanlar yanında çok mütevazi. Bodrum merkezinde faaliyet gösteren Odamızın bir yıllık çalışmalarının maliyeti 100 bin lira civarında. Diğer yandan Mumcular Mahallemizde olan şubemizi faaliyete geçirerek haftada 2 gün hizmet vermek istiyoruz. Üreticimizin Bodrum Ziraat Odası’nın çatısı altında buluşması, ‘İyi Tarım’ mücadelesini topraklarına ve doğasına sahip çıkarak vermesi çok önemlidir. Odamıza ulaşmak isteyen çiftçi ve köylülerimiz  bodrumziraatodasi.org intrenet sitemizden ayrıntılı bilgi edinebilir.dedi.

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 1

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler