Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 3
melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… divenire group2

Bodrum Ziraat Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi hamiliğinde gerçekleşen 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri, 12’si yerli üretici olan 24 üreticinin katılımıyla gerçekleşti.

Doğal ve organik ürün standları, tadım etkinlikleri, atölye çalışmaları, yöresel ürünler ve farklı etkinliklerle sağlıklı ve doğal beslenme konusunda uzmanları ağırladığı etkinlik, adeta festival havasında geçti.

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 113-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleşen ve yoğun ziyaretin yaşandığı 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri sürecinde başarılı bir paylaşım gerçekleştirildiğini ifade eden Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, “Kılıç Balık’ın ürettiği bin adet Levrek yavrusunun Bodrum Marina’da denize bırakılmasıyla başlayan 3.Bodrum Doğal Ürün Günleri yoğun ziyaretçi katılımıyla gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızı ilgili oldukları konularda üreticilerimiz ve oda personelimiz bilgilendi. Teknik bilgi paylaşımının yoğun yaşandığı fuarımız her geçen yıl daha da geniş kitlelere ulaştırmak için çabamız devam edecek. Organizasyonumuzu önümüzdeki yıl daha geniş bir alanda, çok daha büyük bir etkileşimin olduğu bir ortamda yapmak istiyoruz.” dedi

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 2Tarım ürünlerimiz yeterli ilgiyi ve değeri görmüyor…

Bodrum’da Turizmin popülerliğinin gölgesinde kalan bir tarım var. Mandalinamız, zeytinimiz, üzümümüz, incirimiz ve Karaova seralarında üretilen tarım ürünlerimiz maalesef yeterli ilgiyi ve değeri görmüyor tespitini yapan Melengeç, “Bilinçli ve iyi üretim ile tarım yapılmasının yaygınlaştırmak, toprak, ürün ve fidan analizleriyle doğru ekimler yapmak ve yaptırmakla ilgili çabamız büyük. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile toprak ve su üzerindeki öncü çalışmalarımız sürüyor. İyi tarım yapmak isteyen çiftçimize ve köylümüze dönüm başı 30 Lira destek veriyoruz.” dedi.

Yıllık üye aidatımız 41 Lira…

Bodrum Yarımadasının tarım alanlarında üretim yapan yaklaşık 5 bin çiftçi ve köylünün bin 500’ünün Bodrum Ziraat Odasına üye olduğuna dikkat çeken Melengeç, “Çiftçi ve köylümüzün tamamının odamıza üye olması ve bilgi ve desteklerden yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Odamıza giriş bedeli 200 Lira, yıllık aidatımız da 41 Lira’dır. Rakamlar yararlanılacak imkanlar yanında çok mütevazi. Bodrum merkezinde faaliyet gösteren Odamızın bir yıllık çalışmalarının maliyeti 100 bin lira civarında. Diğer yandan Mumcular Mahallemizde olan şubemizi faaliyete geçirerek haftada 2 gün hizmet vermek istiyoruz. Üreticimizin Bodrum Ziraat Odası’nın çatısı altında buluşması, ‘İyi Tarım’ mücadelesini topraklarına ve doğasına sahip çıkarak vermesi çok önemlidir. Odamıza ulaşmak isteyen çiftçi ve köylülerimiz  bodrumziraatodasi.org intrenet sitemizden ayrıntılı bilgi edinebilir.dedi.

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR… bodrum ziraat odasi 1

melengeç MEHMET MELENGEÇ; İYİ TARIM MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler