Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AMPUTE MİLLİ TAKIMI BODRUM’DA…

Yayınlanan

açık

ampute AMPUTE MİLLİ TAKIMI BODRUM’DA… Ampute Milli Takimi 4

Meksika’da düzenlenecek Dünya Kupası öncesi hazırlıklarını Bodrum’da sürdüren Avrupa şampiyonu Ampute Milli Takımı, antrenmanlarını Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un tesislerinde gerçekleştiriyor.
Başkan Kocadon tarafından Bodrum’a davet edildiler…
ampute AMPUTE MİLLİ TAKIMI BODRUM’DA… Ampute Milli Takimi 2Avrupa Şampiyonluğunun ardından Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon tarafından Bodrum’a davet edilen Milliler, bu sabah gerçekleştirdikleri antrenmanın ardından Ziraat Türkiye Kupası ve lig maçlarına hazırlıklarını sürdüren Bodrumsporlu oyuncu ve teknik ekiple hatıra fotoğrafı çektirirken, her iki takım oyuncuları birbirlerine başarılar diledi. Bodrumspor teknik direktörü eski Milli Kaleci Engin İpekoğlu’da Ampute Futbol Milli Takım oyuncularını tek tek tebrik ederek Dünya Kupasında başarılar diledi.
Ampute Milli Futbol Takımının 5 Ekim’e kadar Bodrum’da Dünya Kupası hazırlıklarına devam edecek.
ampute AMPUTE MİLLİ TAKIMI BODRUM’DA… Ampute Milli Takimi 1ampute AMPUTE MİLLİ TAKIMI BODRUM’DA… Ampute Milli Takimi 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KİSSEBÜKÜ’NDE KAZILAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kİssebÜkÜ KİSSEBÜKÜ’NDE KAZILAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK… images

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önümüzdeki Pazartesi itibariyle Kissebükü’ndeki arkeolojik alanda kurtarma kazılarının başlayacağını söyledi. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilçede uzun yıllardır tartışmalara konu olan Kissebükü ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Koya 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Adalıyalı mevkiinde ETS’ye tahsis edilen ve incelemesi devam eden bir tesis projesi olan Bakan Ersoy, Kissebükü Koyu’nda bulunan arkeolojik alanda kurtarma kazılarının başlayacağını ifade ederek şöyle konuştu;

Bodrumlulara iyi bir haber daha vereyim; Biliyorsunuz Kissebükü Koyu’nda bazı tarihi kalıntılar var. Bunlarla ilgili Bodrum Deniz Ticaret Odası başkanının bizden bir ricası vardı. Buraların kazılarak gün yüzüne çıkarılarak teknelerle gelen ziyaretçilere açılmasıyla ilgili. Bu projeyi biz araştırdık ve uygun bulduk. Pazartesi günü itibariyle Bodrum Müzesinin başkanlığında kazı kurtarma çalışmaları başlıyor. Hızlı bir şekilde onu da sonuçlandırıp oradaki kalıntıları gün yüzüne çıkarıp ziyaretçilerin ziyaret edeceği hale getireceğiz. Pazartesi itibariyle oradaki çalışmalara da başlıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ENGELLERİ GÖKYÜZÜNDE KALDIRMAK İÇİN UÇACAKLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uÇurtma festİvalİ ENGELLERİ GÖKYÜZÜNDE KALDIRMAK İÇİN UÇACAKLAR… U  URMA

13.uluslararası Bodrum uçurtma festivali başlıyor…

10 Mayıs – 12 Mayıs 2019 günleri arasında, Muğla Büyükşehir Belediyesi,Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Boder , Rixos, Kılıç Holding,Coca Cola, Bitez Dondurma, Miyase Karlıova Halkla İlişkiler olarak 13.uluslararası Bodrum uçurtma festivali düzenlenecek…

Her sene binlerce kişiyi bir araya getiren “BODRUM UÇURTMA FESTİVALİ” bu yıl da“ Engelleri Gökyüzünde Kaldırmak” için mayıs ayında start alıyor… 10-12 Mayıs tarihindeki festival etlinlikleri kapsamında “Yılın Annesi”nin seçilerek ödülünün verilecek olması ayrı bir anlam taşıyor…

Miyase Karlıova; Şimdiden tüm annelerin ve anne adaylarının “Anneler Günü”’nü kutlayarak başladığı sözlerine “Bu yılda Anneler Günü’de özel çok güzel bir Uçurtma Festivali gerçekleştireceğiz. Festivalde yine uçurtmalarımızı dağıtacağız. Ücretsiz Paşa böreği, keşkek, meyve suyu,,dondurma,döner, pide,lokma,coca cola ve sandiviç gibi ikramlarımız olurken; aynı zamanda da annelerimize çiçek ve hediyeler vereceğiz… Engellilerle,engelli adayları ücretsiz ikramlar,müzik ve eğlence ile “VER ELİNİ BODRUM” diyerek uçurtmalar gökyüzünde uçacak, gökyüzü adeta uçurtmalarla dolacak. Bodrum’un yöresel müzikleri eşliğinde gerçekleştirilen festivalde; gelen vatandaşlara yine Bodrum’un yöresel yemeği olan keşkek, pilav ve çeşitli içecekler ikram edilecek. Festival de çocuklar birbirleriyle yarışmak yerine rüzgârla yarışacaklar. Her sene Uçurtma Festivali’ne katılan vatandaşlar çok mutlu olduklarını ve çocukluk yıllarına geri döndüklerini ifade ederek, dört gözle düzenlenmesini beklediklerini söylediler” dedi…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BİR YANLIŞ VARSA UYARIRIZ, MÜHÜRLERİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmer aras ARAS: BİR YANLIŞ VARSA UYARIRIZ, MÜHÜRLERİZ… ARASSSSS

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, turizm sezonunun başlamasına sayılı günler kala yarımada genelindeki görüntü kirliliğine karşı savaş açtığını söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde Bodrum merkez çarşısında esnafla bir araya gelen Başkan Aras, bu kez de Yalıkavak’ta esnaf ve vatandaşla buluştu. Bodrum Belediyesi’nin tüm birimleriyle kaçak, işgaliye ve görüntü kirliliği konusunda alarma geçtiğini belirten Aras, Bodrum’un silüetini bozacak hiçbir uygulamaya izin vermeyeceklerini söyledi. Başkan Aras, bunun için Belediye’ye ait bir WhatsApp ihbar hattı kurulacağını duyurdu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Yalıkavak’ta esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ve Ümmahan Yurt, Belediye Meclis Üyesi ve İşgaliye Komisyonu Başkanı Emel Çakaloğlu, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Belediyesi Zabıta Amiri Tanju Aksu ile bazı birim amirlerinin ve Yalıkavak muhtarlarının katıldığı toplantıda, Yalıkavak esnafının sorunları konuşuldu, turizm sezonu öncesi Bodrum Belediyesi’nin alacağı önlemlere ilişkin bilgi verildi.

BODRUM YARALI, BODRUM TALAN EDİLİYOR! 

Bodrum’da kaçak yapılaşmaya karşı seferberlik başlatan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bir taraftan da Bodrum’u turizm sezonuna hazırlamaya çalışıyor. Özellikle ‘old town’ olarak bilinen çarşı merkezlerinde ve sahillerde işgaliye ve görüntü kirliliğine karşı tedbir alan Aras, Belediye’nin tüm birimlerini alarma geçirdi. “Kimse kafasına göre iş yapmasın, izin vermem” diyen Başkan Aras, “Bodrum şu an ‘marka’ kent görüntüsünden çok uzakta. Bodrum yaralı, Bodrum talan ediliyor. Bodrum’a sadece belediye olarak sahip çıkamayız. Tüm vatandaşlarımızın bu bilinç ve hassasiyete sahip olması gerekiyor” dedi.

YIKIMLARA BAŞLIYORUZ!

Bodrum Belediyesi’nin hiç kimseyi mağdur etmeyeceğini ve Bodrum’da yaşanan tüm sorunların tek muhatabı olduğunu kaydeden Aras, “Neye ihtiyacınız olursa olsun lütfen Belediye’ye başvurun. Ruhsat gerekiyorsa ruhsat, tadilat gerekiyorsa tadilat. İşgaliye sorunu yaşıyorsanız, izin isteyin. Bir üst akıl olarak Belediyenin koordinasyonuna bırakın. Aksi taktirde herkes kafasına göre iş yaparsa Bodrum Afrika’nın ücra bir kentine döner. Lütfen yanlış bir şey yapmayın. Mühürlediğimiz inşaat, aynı şekilde devam ediyor. Fütursuz bir anlayış almış başını gidiyor. Ben buna izin vermem. Sonuna kadar savaşırım. Yıkımlara başlıyoruz” uyarısı yaptı.

Kaçak yapı, işgaliye ve mühür fekki gibi yasa ve mevzuata aykırı her girişimi anında tespit etmek ve önlemini almak amacıyla bir WhatsApp hattı kurulacağını açıklayan Aras, “Bir yanlış varsa lütfen bildirin. Uyarırız, mühürleriz, gerekirse mahkemeye gönderir yıkım kararını muhakkak uygularız” diye konuştu.

ESNAFIMIZDAN TAAHHÜT İSTEYECEĞİZ…

Sezonun yaklaştığı şu günlerde özellikle turistik çarşılarda çevre düzenlemesine yönelik sıkı bir denetim başlatan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, vitrini, tabelası ya da işgaliyesi ile görüntü kirliliğine yol açan tüm esnafa gerekli uyarıları yaptıklarını anlattı. Her esnafın kendi işyerine özen göstermesini, Bodrum’un kent estetiğine uygun boya, vitrin düzenlemesi ve gölgelendirme yapmasını isteyen Aras, “Çok kötü olan görüntüleri bu sezon kesinlikle ortadan kaldıracağız. Bu sezon öncesi yapamadığınız düzenlemeler için de taahhütname alırız. Kasım ayında gerekeni yaparız. Sezon bittiği anda, Bodrumumuzu tabela kirliliğinden, vitrinlerin salaşlığından, renk renk binalardan kurtarmamız gerekiyor. Lütfen çarşılarımızı pırıl pırıl yapalım. Esnafımızdan yardım istiyorum. Biz her isteyene, sonuna kadar destek olacağız” diye konuştu.

15 Mayıs tarihi itibariyle tüm kaba inşaat faaliyetlerinin durdurulacağını da hatırlatan Aras, inşaat firmalarına tebligatların gönderildiğini sözlerine ekledi.

VATANDAŞ ANLATTI, BAŞKAN TEK TEK NOT ALDI…

Yalıkavak Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıda mahalle sakinleri genel olarak ulaşım, aydınlatma, otoparklar ve sahil düzenlemesi konularındaki şikayetlerini dile getirdiler. Kıyı şeridinde ve çarşıda esnaflık yapan bazı vatandaşlar, işgaliye bedelleri konusunda yaşadıkları sıkıntıları anlatırken, bazı esnaflar da Bodrum Belediyesi’nin vitrin, cephe, tabela ve gölgelendirme standartları hakkında ayrıntılı bilgi istediler.

Okumaya devam et

Son Haberler