Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

“HÜR DÜŞÜNCE” EYLÜL AYI ETKİNLİĞİNİ DATÇA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

düşünce “HÜR DÜŞÜNCE” EYLÜL AYI ETKİNLİĞİNİ DATÇA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ… hur dusunce platformu datca 1

Muğla Hür Düşünce Platformu önemli bir etkinliğe daha imza attı…

2 Gün boyunca Datça’da ziyaretler gerçekleştiren platformun dönem başkanı Devrim Karakuş, “Bizler Muğla coğrafyasının her noktasıyla ilgiliyiz. Yaşam alanımızın sorunları, çözümleri, sonuçları ve güzellikleriyle 1. dereceden ilgili olma gayreti içindeyiz.” dedi.

Eylül 2018 ayı etkinliğini Datça’da gerçekleştiren ‘Hür Düşünce Platformu’, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın misafiri oldu. Başkan Uçar’la Dünya Barış Günü çerçevesinde yapılan kitap imza etkinliğine katılan ve ziyaretler gerçekleştiren platform üyeleri, akşam yemeğinde de birlikte oldular.

Datça’yı dikkatle ve keyifle izliyoruz…

Yemekte bir konuşma yapan dönem başkanı Devrim Karakuş, “Datça son yıllarda Dünya’nın cazibe merkezlerinden biri oldu. Datça’da birbirinden farklı konuda yapılan birçok organizasyon bunun göstergesi. Datça Belediyesinin sosyal medyayı çok başarılı bir şekilde kullanmasına da değinmeden geçemeyeceğim. Datça Belediyesi hesaplarının nüfus oranına bakılmaksızın yapılan değerlendirmede Türkiye de altıncı, hızlı cevap verme oranı yani etkileşimde de Türkiye’de 1. olduğunu belirtmek isterim. Bizler Turizm konusunda kafa yoran ve her geçen gün bu konuyu çeşitlendiren Datça Belediyesi ve yatırımcıları dikkatle ve keyifle izliyoruz.” dedi.

düşünce “HÜR DÜŞÜNCE” EYLÜL AYI ETKİNLİĞİNİ DATÇA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ… hur dusunce platformu datca 3Datça ilklerin merkezidir…

Devrim Karakuş tarafından bir plaket verilen Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’da yaptığı konuşmada, “Datça’nın bir barış iklimidir. “Oy birliği” ile göreve geldim ve üç yıldır Datça Belediye Meclisince alınan her karar “oy birliği” ile alınmaktadır. Datça olarak her iklim ve güzelliğin ilkini yaşıyoruz. Datça ilklerin merkezidir. “Badem Çiçeği Festivali” ile baharın ilk kutlamasını Datça’da yapıyoruz. Türkiye’ye Baharı Datça’dan yolluyoruz. Her yıl Şubat ayında “Açık Su Yüzme Şampiyonası” yaparak “Türkiye’nin pek çok yerinde insanlar kar ile mücadele ederken, biz yüzme Şampiyonası yapıyoruz.” dedi.

Sizleri ağırlamaktan çok memnunuz…

Hür düşünce Platformu divan ve üyelerini Eylül ayı etkinliğinde Datça’da konuk etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Uçar, “Yaz’ı sizlerle birlikte yolcu ediyoruz. ‘Sarı Yaz’ın günlerini üyelerinizi ağırlayarak yaşamak bizler içinde keyifli oldu, Platform üyelerinizin bundan sonra Datça elçileri olduğu inancındayım. Sizlerin aracılığıyla ‘Her mevsim Datça’dır. sloganımızı tüm Dünya ile paylaşmak istiyorum. Datça özelinde memleket ile ilgili her görüş ve öneriye açığız.” dedi.

düşünce “HÜR DÜŞÜNCE” EYLÜL AYI ETKİNLİĞİNİ DATÇA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ… hur dusunce platformu datca 2

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler