Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BURAK ERBAY: DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK…

Yayınlanan

açık

erbay BURAK ERBAY: DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK… chp mugla milletvekilleri 1
erbay BURAK ERBAY: DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK… reklam arena 4

Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. Dönem 2. Yasama yılı, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yeni yasama yılının ilk Genel Kurul toplantısı açılış konuşması ile başladı.

CHP’li Erbay: Demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelemiz devam edecek…

TBMM’nin yeni yasama yılının başlaması üzerine bir basın açıklaması yapan CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, “CHP olarak bugüne kadar olduğu gibi TBMM’nin yeni döneminde de halkımızın refahı, milletimizin geleceği,  demokrasi ve hukukun üstünlüğü için mücadele edeceğiz.” dedi.

AKP iktidarının her geçen gün TBMM’nin yetkilerini kısıtlamaya, hukuk devletini ortadan kaldırarak Türkiye’yi tek adam idaresine teslim etmeye çalıştığı bir dönemde CHP olarak üzerimizdeki büyük sorumluluğun bilincindeyiz diyen Erbay, “Yeni dönemde, halkımızın yokluk, yoksulluk ve açlığı pahasına sürülen saray saltanatına karşı, demokrasiyi rafa kaldırıp yerine kurulmak istenen tek adam rejimine karşı, hukukun üstünlüğüne yok sayıp oluşturulan keyfiliğe ve kuralsızlığa karşı büyük bir mücadele vereceğiz. Yeni dönemdeki mücadelemiz, ülkemizi tekrar hukukun üstün olduğu, demokrasinin işlediği, sanayide bacasının tüttüğü, çiftçisinin ürettiği, turizmcisinin yüzünün güldüğü barış ve refah içinde bir arada yaşadığımız bir Türkiye inşa etme mücadelesi olacaktır.” şeklinde konuştu.

erbay BURAK ERBAY: DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK… chp mugla milletvekilleri 2Yeni dönemde AKP’nin TBMM’nin çalışmasını kısıtlamak ve Milletin temsilcisi olan Milletvekillerinin sesini kısmak için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirten Erbay, “AKP, İç Tüzük’te yapmaya çalıştığı değişiklikle TBMM’yi işlevsizleştirmeye, Milletvekillerini susturmaya ve halkın sesinin Milletin meclisine taşınmasını engellemeye çalışmaktadır. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, savaş şartlarında dahi susturulamayan TBMM bugün de susturulamayacaktır. Biz bedeli ne olursa olsun Milletin sesini Meclise taşıyacağız.” diye konuştu.

Yeni yasama yılında Muğla’nın sorunlarını Meclis gündemine taşıyacaklarını ifade eden Erbay, “Muğla tarım ve turizm kenti. Ancak bu iki sektörde de AKP’nin yanlış politikaları sonucunda büyük sıkıntı yaşanmaktadır. Yeni dönemde Muğla ile ilgili ihtiyaçları ve taleplerimizi daha yüksek bir sesle gündeme getirerek, ilimizin tarım ve turizm alanları yanı sıra alternatif alanlarda da gelişmesi, kalkınması ve yeni yatırımlar yapılması için çaba göstereceğiz.” dedi.

erbay BURAK ERBAY: DEMOKRASİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler