Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

“VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA”

Yayınlanan

açık

vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” emin varol kose yazisi 1
Dünden itibaren Meclis ve Milletvekilleri yeni sisteme uyarlandı.
Uyarlanma için hazırlanan resmi tören, saat 14.00’de başladı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bazı medya gruplarının aksine Erdoğan’a, “Başkan” diye değil, “Cumhurbaşkanı” diyerek Meclis kürsüsüne çağırdı.
Cumhurbaşkanı,Meclis Genel Kurulu’na şöyle bir baktı.
Karşısında sayıları ve sıraları azalan AK Parti Milletvekilleri ayakta, kendisini çılgınca alkışlıyordu.
(Bazı arkadaşlarım ekranlardan söyleyemiyorlar. Siz de ekranlarda görmediyseniz ben aktarayım)
Kafasını hafifce sağa çevirdi. Yüzü ekşidi.
AK Parti’nin hemen yanındaki CHP, HDP, MHP, İyi Parti ve Demokrat Parti sandalyelerinde hiç hareket yoktu.
Ayağa kalkmadıkları gibi, alkışlamıyorlardı da. Hareketsiz, donuk bir şekilde kendisine bakıyorlardı.
Olsun,
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine iki elini yana açarak oturmalarını işaret etti. Ancak muhalefet, zaten oturduğu için bu işareti üzerine almadı. AK Partililer ise tekrar ceylan derisi koltuklarına yerleşti.
Cumhurbaşkanı konuşmasına başlamadan önce, kendisine eşlik eden MHP’li Celal Adan’a da dönerek, ayakta beklememesini, oturmasını istedi.
******************
Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapacağı Meclis Kürsüsü’nün arkasında, her zaman Başbakan ve Bakanların oturduğu koltuklar artık yoktu.
Koltukları kaldırıldığı için bakanlar da, 10 metre yükseklikteki Balkon’a (Loca’ya) çıkmışlardı.
Yeni sistemde, localarda oturacaklar, aşağı ise inmeyeceklerdi.
Cumhurbaşkanı tarafından atanmış bakanlar, yeni sistemde, “yasa yapıcı” olarak çalıştıracakları seçilmiş milletvekillerini locadan izledi.
Hatta, Cumhuriyet Hükümeti’nin “son başbakanı”, seçilmiş TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a da 5 metre fark atıyorlardı. Çünkü oturdukları locanın yüksekliği, Meclis Başkanı’nından metrelerce üzerindeydi.
Herhalde yeni sistem buydu?
Vekil salonda, Bakan locada, Meclis Başkanı ara katta..
Bakanlar, balkondaki localardan sadece Cumhurbaşkanıuna ait locaya değil, hemen yanındaki, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının üniformalarıyla oturduğu “Askeri Loca”‘ya da yerleşti.
Askerler kaldı, locaları kaldırıldı.
Yeni sistemle, “Asleri Loca” da tarihe karıştı. Yani, askerler kaldı, locaları elllerinde alındı. Genelkurmay Başkanı ve dört kuvvet komutanının oturduğu bu Loca’da artık, bakanlar oturuyor.
Bir kişi hariç..
Artık siyasete giren, 15 Temmuz’un Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeri Loca’da oturmaya devam ediyor. Ancak, bakan olarak ve sivil takım elbise ile..
Üniformalı Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları nerede mi?
Balkonun en dibinde, ikinci sırada oturuyorlar.
Önlerinde ise siviller, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bakanlar oturuyor.
Yeni sisteme uyarlama bu kadar da değil..
Milletin vekillerini 10 metre yükseklikteki balkondan izleyen bakanlar, bir daha Meclis’e uğramayacakları için, gereksiz komisyon ve hükümet sıraları da kaldırıldı.
Kaldırılan sadece sıralar değildi..
Artık eskide kalan Meclis’teki Başbakan’ın odasının kapısına da “Cumhurbaşkanı” tabelası asıldı. 15 Temmuz’da bombalanan bu oda, artık Cumhurbaşkanı’na ait. Hem de bir hatıra olarak bırakılan, atılan bombanın açtığı, “Fetö deliği”nin birkaç metre uzağına..
Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme sokuldu..
Evet, bu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denilen yönetim şeklinin ucu, Parlamento Muhabirleri’ne de uzandı. Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme uyarlandı.
1983 yılından bu yana, üyesi olmaktan gurur duyduğum, bu yaşıma rağmen halen sürdürdüğüm Parlamento Muhabiri olarak restoran yasağına uğradım.
Yıllardır parlamenterlerle yemek yediğimiz salona dün alınmadık.
Çünkü, bize yasaklanmıştı.
35 yıldır öğle yemeği yediğim zemin kattaki restorana gittiğimde kapıda önüm kesildi.
– Artık buraya tek başınıza giremezsiniz.
– Niye ?
– Yasaklandı. Yanınızda bir Milletvekili olmazsa sizi buraya alamayız. Siz, personelle birlikte tören salonunun altına yeni yapılan yemekhanede yemek yiyeceksiniz.
Şaşkındım.
Yani, Milletvekillerinden uzaklaştırılmıştık. Çaresiz, yeni açılan tören salonunun altındaki yeni yemekhaneye gittik.
Yüzlerine söylediğim için yazmamda da sorun yok.
Yemekler çok soğuktu. Döner ise yenecek gibi değildi. Garson, yemeklerin ana binadan, geldiği için soğuduğunu söyledi.
Çıkarken kapıda karşılaştığım restoran sorumlusu ile aşcılara da yemeklerin soğuk olduğunu bir kez daha hatırlattım. Ancak hiç cevap veremediler.
Bir görevli arkadaşım da; ” yıllardır burada görev yaparım. Gazetecilerin Milletvekillerinden koparıldığını ilk kez gördüm. Daha neler olacak bilmiyorum” diyordu.
**************
Cumhurbaşkanı, 32 sayfalık açılış konuşmasını 40 dakikada okudu.
Ayrılırken, konuşması çok hoşuna gitmiş olacak ki; girişinde ayağa dahi kalkmayan Devlet Bahçeli dahil tüm MHP, ayakta alkışlıyordu.
10 metre yükseklikten bakan, bakanlar da dahil..
Yeni sistem hayırlı olsun..

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler