Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

“VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA”

Yayınlanan

açık

vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” emin varol kose yazisi 1
vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” reklam arena 4

Dünden itibaren Meclis ve Milletvekilleri yeni sisteme uyarlandı.
Uyarlanma için hazırlanan resmi tören, saat 14.00’de başladı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bazı medya gruplarının aksine Erdoğan’a, “Başkan” diye değil, “Cumhurbaşkanı” diyerek Meclis kürsüsüne çağırdı.
Cumhurbaşkanı,Meclis Genel Kurulu’na şöyle bir baktı.
Karşısında sayıları ve sıraları azalan AK Parti Milletvekilleri ayakta, kendisini çılgınca alkışlıyordu.
(Bazı arkadaşlarım ekranlardan söyleyemiyorlar. Siz de ekranlarda görmediyseniz ben aktarayım)
Kafasını hafifce sağa çevirdi. Yüzü ekşidi.
AK Parti’nin hemen yanındaki CHP, HDP, MHP, İyi Parti ve Demokrat Parti sandalyelerinde hiç hareket yoktu.
Ayağa kalkmadıkları gibi, alkışlamıyorlardı da. Hareketsiz, donuk bir şekilde kendisine bakıyorlardı.
Olsun,
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine iki elini yana açarak oturmalarını işaret etti. Ancak muhalefet, zaten oturduğu için bu işareti üzerine almadı. AK Partililer ise tekrar ceylan derisi koltuklarına yerleşti.
Cumhurbaşkanı konuşmasına başlamadan önce, kendisine eşlik eden MHP’li Celal Adan’a da dönerek, ayakta beklememesini, oturmasını istedi.
******************
Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapacağı Meclis Kürsüsü’nün arkasında, her zaman Başbakan ve Bakanların oturduğu koltuklar artık yoktu.
Koltukları kaldırıldığı için bakanlar da, 10 metre yükseklikteki Balkon’a (Loca’ya) çıkmışlardı.
Yeni sistemde, localarda oturacaklar, aşağı ise inmeyeceklerdi.
Cumhurbaşkanı tarafından atanmış bakanlar, yeni sistemde, “yasa yapıcı” olarak çalıştıracakları seçilmiş milletvekillerini locadan izledi.
Hatta, Cumhuriyet Hükümeti’nin “son başbakanı”, seçilmiş TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a da 5 metre fark atıyorlardı. Çünkü oturdukları locanın yüksekliği, Meclis Başkanı’nından metrelerce üzerindeydi.
Herhalde yeni sistem buydu?
Vekil salonda, Bakan locada, Meclis Başkanı ara katta..
Bakanlar, balkondaki localardan sadece Cumhurbaşkanıuna ait locaya değil, hemen yanındaki, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının üniformalarıyla oturduğu “Askeri Loca”‘ya da yerleşti.
Askerler kaldı, locaları kaldırıldı.
Yeni sistemle, “Asleri Loca” da tarihe karıştı. Yani, askerler kaldı, locaları elllerinde alındı. Genelkurmay Başkanı ve dört kuvvet komutanının oturduğu bu Loca’da artık, bakanlar oturuyor.
Bir kişi hariç..
Artık siyasete giren, 15 Temmuz’un Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeri Loca’da oturmaya devam ediyor. Ancak, bakan olarak ve sivil takım elbise ile..
Üniformalı Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları nerede mi?
Balkonun en dibinde, ikinci sırada oturuyorlar.
Önlerinde ise siviller, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bakanlar oturuyor.
Yeni sisteme uyarlama bu kadar da değil..
Milletin vekillerini 10 metre yükseklikteki balkondan izleyen bakanlar, bir daha Meclis’e uğramayacakları için, gereksiz komisyon ve hükümet sıraları da kaldırıldı.
Kaldırılan sadece sıralar değildi..
Artık eskide kalan Meclis’teki Başbakan’ın odasının kapısına da “Cumhurbaşkanı” tabelası asıldı. 15 Temmuz’da bombalanan bu oda, artık Cumhurbaşkanı’na ait. Hem de bir hatıra olarak bırakılan, atılan bombanın açtığı, “Fetö deliği”nin birkaç metre uzağına..
Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme sokuldu..
Evet, bu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denilen yönetim şeklinin ucu, Parlamento Muhabirleri’ne de uzandı. Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme uyarlandı.
1983 yılından bu yana, üyesi olmaktan gurur duyduğum, bu yaşıma rağmen halen sürdürdüğüm Parlamento Muhabiri olarak restoran yasağına uğradım.
Yıllardır parlamenterlerle yemek yediğimiz salona dün alınmadık.
Çünkü, bize yasaklanmıştı.
35 yıldır öğle yemeği yediğim zemin kattaki restorana gittiğimde kapıda önüm kesildi.
– Artık buraya tek başınıza giremezsiniz.
– Niye ?
– Yasaklandı. Yanınızda bir Milletvekili olmazsa sizi buraya alamayız. Siz, personelle birlikte tören salonunun altına yeni yapılan yemekhanede yemek yiyeceksiniz.
Şaşkındım.
Yani, Milletvekillerinden uzaklaştırılmıştık. Çaresiz, yeni açılan tören salonunun altındaki yeni yemekhaneye gittik.
Yüzlerine söylediğim için yazmamda da sorun yok.
Yemekler çok soğuktu. Döner ise yenecek gibi değildi. Garson, yemeklerin ana binadan, geldiği için soğuduğunu söyledi.
Çıkarken kapıda karşılaştığım restoran sorumlusu ile aşcılara da yemeklerin soğuk olduğunu bir kez daha hatırlattım. Ancak hiç cevap veremediler.
Bir görevli arkadaşım da; ” yıllardır burada görev yaparım. Gazetecilerin Milletvekillerinden koparıldığını ilk kez gördüm. Daha neler olacak bilmiyorum” diyordu.
**************
Cumhurbaşkanı, 32 sayfalık açılış konuşmasını 40 dakikada okudu.
Ayrılırken, konuşması çok hoşuna gitmiş olacak ki; girişinde ayağa dahi kalkmayan Devlet Bahçeli dahil tüm MHP, ayakta alkışlıyordu.
10 metre yükseklikten bakan, bakanlar da dahil..
Yeni sistem hayırlı olsun..

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler