Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

“VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA”

Yayınlanan

açık

vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” emin varol kose yazisi 1
 • vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” mehmet tosun banner 2
 • vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” Hakan Durna SM Con 05

Dünden itibaren Meclis ve Milletvekilleri yeni sisteme uyarlandı.
Uyarlanma için hazırlanan resmi tören, saat 14.00’de başladı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bazı medya gruplarının aksine Erdoğan’a, “Başkan” diye değil, “Cumhurbaşkanı” diyerek Meclis kürsüsüne çağırdı.
Cumhurbaşkanı,Meclis Genel Kurulu’na şöyle bir baktı.
Karşısında sayıları ve sıraları azalan AK Parti Milletvekilleri ayakta, kendisini çılgınca alkışlıyordu.
(Bazı arkadaşlarım ekranlardan söyleyemiyorlar. Siz de ekranlarda görmediyseniz ben aktarayım)
Kafasını hafifce sağa çevirdi. Yüzü ekşidi.
AK Parti’nin hemen yanındaki CHP, HDP, MHP, İyi Parti ve Demokrat Parti sandalyelerinde hiç hareket yoktu.
Ayağa kalkmadıkları gibi, alkışlamıyorlardı da. Hareketsiz, donuk bir şekilde kendisine bakıyorlardı.
Olsun,
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine iki elini yana açarak oturmalarını işaret etti. Ancak muhalefet, zaten oturduğu için bu işareti üzerine almadı. AK Partililer ise tekrar ceylan derisi koltuklarına yerleşti.
Cumhurbaşkanı konuşmasına başlamadan önce, kendisine eşlik eden MHP’li Celal Adan’a da dönerek, ayakta beklememesini, oturmasını istedi.
******************
Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapacağı Meclis Kürsüsü’nün arkasında, her zaman Başbakan ve Bakanların oturduğu koltuklar artık yoktu.
Koltukları kaldırıldığı için bakanlar da, 10 metre yükseklikteki Balkon’a (Loca’ya) çıkmışlardı.
Yeni sistemde, localarda oturacaklar, aşağı ise inmeyeceklerdi.
Cumhurbaşkanı tarafından atanmış bakanlar, yeni sistemde, “yasa yapıcı” olarak çalıştıracakları seçilmiş milletvekillerini locadan izledi.
Hatta, Cumhuriyet Hükümeti’nin “son başbakanı”, seçilmiş TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a da 5 metre fark atıyorlardı. Çünkü oturdukları locanın yüksekliği, Meclis Başkanı’nından metrelerce üzerindeydi.
Herhalde yeni sistem buydu?
Vekil salonda, Bakan locada, Meclis Başkanı ara katta..
Bakanlar, balkondaki localardan sadece Cumhurbaşkanıuna ait locaya değil, hemen yanındaki, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının üniformalarıyla oturduğu “Askeri Loca”‘ya da yerleşti.
Askerler kaldı, locaları kaldırıldı.
Yeni sistemle, “Asleri Loca” da tarihe karıştı. Yani, askerler kaldı, locaları elllerinde alındı. Genelkurmay Başkanı ve dört kuvvet komutanının oturduğu bu Loca’da artık, bakanlar oturuyor.
Bir kişi hariç..
Artık siyasete giren, 15 Temmuz’un Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeri Loca’da oturmaya devam ediyor. Ancak, bakan olarak ve sivil takım elbise ile..
Üniformalı Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları nerede mi?
Balkonun en dibinde, ikinci sırada oturuyorlar.
Önlerinde ise siviller, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve bakanlar oturuyor.
Yeni sisteme uyarlama bu kadar da değil..
Milletin vekillerini 10 metre yükseklikteki balkondan izleyen bakanlar, bir daha Meclis’e uğramayacakları için, gereksiz komisyon ve hükümet sıraları da kaldırıldı.
Kaldırılan sadece sıralar değildi..
Artık eskide kalan Meclis’teki Başbakan’ın odasının kapısına da “Cumhurbaşkanı” tabelası asıldı. 15 Temmuz’da bombalanan bu oda, artık Cumhurbaşkanı’na ait. Hem de bir hatıra olarak bırakılan, atılan bombanın açtığı, “Fetö deliği”nin birkaç metre uzağına..
Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme sokuldu..
Evet, bu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denilen yönetim şeklinin ucu, Parlamento Muhabirleri’ne de uzandı. Parlamento Muhabirleri de yeni sisteme uyarlandı.
1983 yılından bu yana, üyesi olmaktan gurur duyduğum, bu yaşıma rağmen halen sürdürdüğüm Parlamento Muhabiri olarak restoran yasağına uğradım.
Yıllardır parlamenterlerle yemek yediğimiz salona dün alınmadık.
Çünkü, bize yasaklanmıştı.
35 yıldır öğle yemeği yediğim zemin kattaki restorana gittiğimde kapıda önüm kesildi.
– Artık buraya tek başınıza giremezsiniz.
– Niye ?
– Yasaklandı. Yanınızda bir Milletvekili olmazsa sizi buraya alamayız. Siz, personelle birlikte tören salonunun altına yeni yapılan yemekhanede yemek yiyeceksiniz.
Şaşkındım.
Yani, Milletvekillerinden uzaklaştırılmıştık. Çaresiz, yeni açılan tören salonunun altındaki yeni yemekhaneye gittik.
Yüzlerine söylediğim için yazmamda da sorun yok.
Yemekler çok soğuktu. Döner ise yenecek gibi değildi. Garson, yemeklerin ana binadan, geldiği için soğuduğunu söyledi.
Çıkarken kapıda karşılaştığım restoran sorumlusu ile aşcılara da yemeklerin soğuk olduğunu bir kez daha hatırlattım. Ancak hiç cevap veremediler.
Bir görevli arkadaşım da; ” yıllardır burada görev yaparım. Gazetecilerin Milletvekillerinden koparıldığını ilk kez gördüm. Daha neler olacak bilmiyorum” diyordu.
**************
Cumhurbaşkanı, 32 sayfalık açılış konuşmasını 40 dakikada okudu.
Ayrılırken, konuşması çok hoşuna gitmiş olacak ki; girişinde ayağa dahi kalkmayan Devlet Bahçeli dahil tüm MHP, ayakta alkışlıyordu.
10 metre yükseklikten bakan, bakanlar da dahil..
Yeni sistem hayırlı olsun..

vekil “VEKİL SALONDA, BAKAN BALKONDA, BAŞKAN ARA KATTA” mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler