ŞEHİT TÜRKMEN TEKİN ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK HAREKET…

Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ‘Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanları için mama poşetleri hazırladılar.

haber ustu

Bodrum Şehit Türkmen Tekin Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri mama dağıttı…

Okulun tüm öğrencilerine dağıtılan mama poşetleri, Bodrum’un sokaklarına hayvanlarına gönderildi. Poşetleri alan çocuklar, kendi sokaklarındaki hayvanları doyuracak olmanın sevincini yaşadılar. Okul Müdürü Yusuf Özden ile ‘Değerler Eğitimi Kulübü’ öğretmenleri Alaaddin Beken, Sevgi Şeremet Yıldırım ve Sevgi Özekes, okuldaki öğrencilerin hayvan sevgisini içselleştirmesi için yüzlerce mama poşeti hazırladı. Hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarının korunması gerektiğini vurgulayan konuşmalardan sonra poşetler, öğrencilere dağıtıldı.  Öğrenciler, sosyal medya hesaplarında doyurdukları sokak hayvanlarının fotoğrafını paylaştı. Küçük bir iyilik yaparak huzur bulduklarını söyleyen öğrenciler, bunu sürdürmeye karar verdiklerini yazdılar.

Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi, ayrıca Bodrum çapında  “Sokak Hayvanlarına Merhamet” adlı hikaye yarışması açmaya hazırlanıyor.

Haber Altı Reklam