Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY…

Yayınlanan

açık

nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… nurettin demir basin aciklamasi
 • nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… mehmet tosun banner 2
 • nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… Hakan Durna SM Con 05

24. 25. ve 26. Dönem Muğla milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını yaptığı bir basın toplantısıyla açıkladı.
İl Başkanı, il başkan yardımcısı, il yönetimi, kadın kolları başkanı, ilçe başkanı ve belediye meclis üyeleri, partililer ve Muğla halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda “Muğla’yı Ortak Akılla Yönetelim, Birlik İçinde Büyütelim” mesajı öne çıktı.

nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… nurettin demir basin aciklamasi 1Nurettin Demir’in yaptığı basın açıklaması şöyle;

Değerli Muğlalılar, basınımızın çok değerli üyeleri,

Sizleri Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığı için Aday adaylığımı açıklamak için davet ettim. Değerli zamanınızı bana ayırıp davetimi kabul ederek buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere kentler, dünyanın dört bir yanında uygarlığın ve özgürlüğün bir arada yaşandığı, güzelliklerin birlikte paylaşıldığı, sıkıntıların birlikte göğüslendiği geniş yaşam alanlarıdır. Ancak son on altı yıldır AKP iktidarınca uygulanan ayrıştırıcı ve adaletsiz politikalar nedeniyle Muğla’mız hak ettiği maddi desteği görememiş, bu nedenle de Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de halkımız işsizlikle ve yoksullukla boğuşmaktadır. Bu durum, kutuplaşmaya yol açarak kent yaşamında birtakım olumsuzlukların da yolunu açmaktadır.

Oysa bu güzel ilimiz, adil bir yaşamı ve daha mutlu olacağı bir ortamı başka illere göre daha çok hak etmektedir.

Bildiğiniz üzere Muğla ili; Bodrum, Milas, Fethiye, Marmaris ve Menteşe gibi önemli kent merkezlerinin yanı sıra ciddi bir kırsal nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır. Kırsal alanlarımızda tarım ve hayvancılık sektörleri can çekişmekte, bereketli Anadolu toprakları kendi evlatlarına yeterli gıda sunamamaktadır. Çiftçimiz de turizmcimiz de borçlarını ödeyememektedir.

Bu sorunların aşılması için Muğla’da yeni bir yerleşme anlayışının ve ahlakının yerleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Hedefimiz, yaşanabilir, adil ve sürdürülebilir bir Muğla’yı inşa etmek olmalıdır.

Yaşanabilir, sürdürülebilir ve adil bir yerleşim için:

 • Huzurlu, güvenli ve istikrarlı bir kent ve kır, yani köy yaşamı gerçekleştirilmeli;
 • Yönetim ve hizmet anlayışımızın merkezine insanlarımızın mutluluğu alınmalı;
 • Muğla’nın kaynakları hükümete yakın birtakım çevreler yerine yalnızca halkımızın yararı için harcanmalı, belediyeciliğin daha yararlı ve verimli yürütülebilmesi için geniş halk kesimlerinin görüşlerinin alınmasına dikkat edilerek insanlarımızın belediyeciliğimizin merkezinde olmaları sağlanmalı;
 • Muğla’da ulaşımın kalitesi arttırılarak bu konuda kazanç değil, halka hizmet ön plana alınarak daha ucuz ulaşım olanağı sağlanmalı;
 • Yapılan spor, kültür merkezlerine ve yeşil alanlara yenileri eklenmeli;
 • Alt gelir gruplarının, kadınlarımızın, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve gençlerimizin ihtiyaçları karşılanarak gerekli tedbirler alınıp yeni olanaklar sağlanmalı;
 • Kapalı ve açık alanlarda engellilerimizin ve yaşlılarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde düzenlemeler yapılmalıdır.

 

Değerli basın mensupları,

Acıdır ki Türkiye genelinde, biraz önce değindiğim pek çok farklı nedenden kaynaklanan bir huzursuzluk ve mutsuzluk hali egemendir. Bu huzursuzluk ise halkımızda büyük bir umutsuzluğa yol açmakta ve günlük ihtiyaçlarını karşılayan birimler olarak belediyelerimize karşı kırgınlık duymalarına neden olmaktadır. Bu da belediye yönetimleri ile halkımız arasındaki gönül bağının gevşemesine yol açmaktadır. Bu nedenle Muğla’da ivedilikle ilin yönetiminde halkın tüm kesimlerinin katılımını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve ortak akla dayalı bir yönetim anlayışına geçilmelidir.

Daha güzel bir belediyecilik için başkanlığa talip olan ben Nurettin Demir, bildiğiniz üzere Fethiye Göcekliyim. Yörük kökenliyim. Yani Muğla’nın çocuğuyum. 2009 yılından bugüne dek bir milletvekili ve sizlerin bir hemşerisi, kardeşi olarak, hiçbir parti ayrımı yapmaksızın canla başla çalıştım. Bildiğiniz üzere 2009-2011 yılları arasında 2 yıl Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığı yaptım. Ardından da iki kez üst üste partililerimizin desteğiyle önseçim kazanarak 7 yıl boyunca Muğla Milletvekilli olarak büyük bir şevkle Muğla halkına hizmet ettim. Bu süreçte dağ bayır demeden Muğla’nın her köşesine giderek tüm partilerin seçmenleriyle bir araya geldim, dertlerini dinledim ve sorunlarının çözümü için elimden gelen tüm yardımı sundum.

Dolayısıyla Muğla halkının tüm kesimleri tarafından tanınıyor, biliniyorum. Geçtiğimiz ağustos ayında Tıp Fakültesi’ndeki hekimlik ve öğretim üyeliği görevime geri döndüm. Ülkeme doktor yetiştiriyorum. Burada halkımızın sağlığı ve mutluluğu için şevkle çalışmaya devam ediyorum. Muğla’mızın ve tüm Muğlalıların mutluluğu ve huzuru için yoğun bir biçimde çalışmayı sürdüreceğimi sizlerin huzurunda belirtmek isterim.

Yörük Çocuğu olarak çiftçilik ve hayvancılığı da çok önem veriyorum.

Aynı zamanda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda çalışmalarım bulunuyor. Yalnızca bir üniversite öğretim görevlisi ve hekim değil, aynı zamanda da hayvan yetiştiriciliği ve tarım yapan bir çiftçiyim. Dolayısıyla kırsal kalkınmayı ve kooperatifçiliği çok önemsiyorum. Muğla’nın kırsal kesimlerinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını biliyorum ve bu sorunları aşmak için çözümler üretiyorum. Başta Sağlık Turizm olmak üzere, Turizm’de Antalya’yı yakalayıp Türkiye’nin birincisi yapmak en büyük hedeflerimden biri olacaktır.

Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Önseçimin bizim olmazsa olmazımız olduğuna inanıyorum. Partimizin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyelerinin tüm kayıtlı üyelerin oy kullanma hakkına sahip olduğu bir önseçim ile belirlenmesi gerektiği düşüncesindeyim.

 • Önseçim, biz CHP’lilerin adaylarımızın ve örgütümüzün emeğine ve düşüncelerine saygı duyduğumuzu gösterecektir.
 • Önseçim, partililerimizin adaylarımız ile birlikte canla başla çalışması için bir itici gücün kaynağı olacaktır.
 • Önseçim, Türkiye için demokrasi çağrımızı güçlendirecektir.

Önseçim yapmadan önce kamuoyu yoklamalarıyla STK ve diğer parti seçmenlerinin görüşlerinin alınması en doğru adayın belirlenmesi konusunda yararlı olabilir. Böylece tabanımızın desteğini alacak olan aday adayları, halkımızla temas etmiş olacaktır. Muğla’nın sorunlarını ve gereksinimlerini bilen adaylar ile seçime girilmesi başarımızı arttıracaktır. Yerel ile kucaklaşan adaylar hem CHP’li seçmenlerin tamamından hem de diğer parti seçmenlerinden oy alacaktır. Önseçimden çıkan adayların, 31 Mart seçimlerini, partimizin oyunu arttırarak kazanacağına olan inancım tamdır. Türkiye’nin yerel seçimler tarihi bu tür başarı öyküleriyle doludur.

Büyükşehir belediye başkanı, ilin günlük gereksinimlerini karşılamanın ötesine geçmelidir. Bunun için de kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler ve projeler geliştirmelidir. Bu tür 5, 10 ve 25 yıllık planlamalara ilin önemli paydaşları olan üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, iş insanları, emekçiler, kadınlar ve öğrenciler de dahil edilmelidir. Gerçekleştirilecek yatırımlara halk ile birlikte karar verilmesi vatandaşların ihtiyacına ve isteklerine uygun projeler üretilmesinde büyük öneme sahiptir.

Bu bağlamda 2009 yılından bugüne Muğla’da yaşayan vatandaşlarımız ile yaptığım görüşmeler sonucunda Muğla’nın gelişmesi ve kalkınması için pek çok fikir geliştirdim. Bunlar ilimizin tarım, turizm, eğitim, hayvancılık ve ticaret gibi en önemli gelir kaynaklarını büyütecek, Muğla halkının refahını artıracak projelerdir. Bu düşünceleri, halkımız ile tartışarak daha da iyileştirmek ve Muğlalılar için gerçekleştirmek en büyük arzumdur.

Partimce aday gösterilmem ve halkımız tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na layık görülmem durumunda Muğla’da dünya ölçeğinde bir yerel yönetim anlayışı ortaya koyacağım. Bunun için güçlü ve deneyimli bir ekip oluşturdum. Ayrıca Türkiye çapında uzmanlardan ve bilim insanlarından oluşan profesyonel bir ekip ile çalışacağımı huzurunuzda belirtmek istiyorum.

Muğla’da en çok huzura ve birlik olmaya ihtiyacımız var. Hem örgütümüz hem de halkımız ile iyi bir iletişim, sevgi ve saygı içinde olacağım. Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığımın partimizdeki birliği, dayanışmayı ve heyecanı artıracağından eminim. Aday olmam halinde önümüzdeki yerel seçimlerde başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere örgütümüzün ve halkımızın farklı kesimlerinin şevkle çalışacağına inanıyorum.

Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem sadece bir dönem görev yapacağım. Ayrıca parti içi demokratik işleyişi güçlendirmek için örgüt işlerine kesinlikle hiçbir aşamada öneri sunmanın dışında müdahale etmeyeceğim. Güçlü örgüt için elimden gelen desteği vereceğim. Belediye Meclis üyeliklerinde kadın ve gençlik kotasının sağlıklı biçimde gerçekleşmesi için çalışacağım.

Son olarak diyorum ki “Ben değil, biz”in egemen olduğu bir anlayışla “Muğla’yı ortak akılla yönetelim, birlik içinde büyütelim.”

nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
 • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
 • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
 • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
 • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
 • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
 • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler