Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY…

Yayınlanan

açık

nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… nurettin demir basin aciklamasi
24. 25. ve 26. Dönem Muğla milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını yaptığı bir basın toplantısıyla açıkladı.
İl Başkanı, il başkan yardımcısı, il yönetimi, kadın kolları başkanı, ilçe başkanı ve belediye meclis üyeleri, partililer ve Muğla halkının yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda “Muğla’yı Ortak Akılla Yönetelim, Birlik İçinde Büyütelim” mesajı öne çıktı.

nurettin demir NUERTTİN DEMİR’DE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E ADAY… nurettin demir basin aciklamasi 1Nurettin Demir’in yaptığı basın açıklaması şöyle;

Değerli Muğlalılar, basınımızın çok değerli üyeleri,

Sizleri Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığı için Aday adaylığımı açıklamak için davet ettim. Değerli zamanınızı bana ayırıp davetimi kabul ederek buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere kentler, dünyanın dört bir yanında uygarlığın ve özgürlüğün bir arada yaşandığı, güzelliklerin birlikte paylaşıldığı, sıkıntıların birlikte göğüslendiği geniş yaşam alanlarıdır. Ancak son on altı yıldır AKP iktidarınca uygulanan ayrıştırıcı ve adaletsiz politikalar nedeniyle Muğla’mız hak ettiği maddi desteği görememiş, bu nedenle de Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de halkımız işsizlikle ve yoksullukla boğuşmaktadır. Bu durum, kutuplaşmaya yol açarak kent yaşamında birtakım olumsuzlukların da yolunu açmaktadır.

Oysa bu güzel ilimiz, adil bir yaşamı ve daha mutlu olacağı bir ortamı başka illere göre daha çok hak etmektedir.

Bildiğiniz üzere Muğla ili; Bodrum, Milas, Fethiye, Marmaris ve Menteşe gibi önemli kent merkezlerinin yanı sıra ciddi bir kırsal nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır. Kırsal alanlarımızda tarım ve hayvancılık sektörleri can çekişmekte, bereketli Anadolu toprakları kendi evlatlarına yeterli gıda sunamamaktadır. Çiftçimiz de turizmcimiz de borçlarını ödeyememektedir.

Bu sorunların aşılması için Muğla’da yeni bir yerleşme anlayışının ve ahlakının yerleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Hedefimiz, yaşanabilir, adil ve sürdürülebilir bir Muğla’yı inşa etmek olmalıdır.

Yaşanabilir, sürdürülebilir ve adil bir yerleşim için:

 • Huzurlu, güvenli ve istikrarlı bir kent ve kır, yani köy yaşamı gerçekleştirilmeli;
 • Yönetim ve hizmet anlayışımızın merkezine insanlarımızın mutluluğu alınmalı;
 • Muğla’nın kaynakları hükümete yakın birtakım çevreler yerine yalnızca halkımızın yararı için harcanmalı, belediyeciliğin daha yararlı ve verimli yürütülebilmesi için geniş halk kesimlerinin görüşlerinin alınmasına dikkat edilerek insanlarımızın belediyeciliğimizin merkezinde olmaları sağlanmalı;
 • Muğla’da ulaşımın kalitesi arttırılarak bu konuda kazanç değil, halka hizmet ön plana alınarak daha ucuz ulaşım olanağı sağlanmalı;
 • Yapılan spor, kültür merkezlerine ve yeşil alanlara yenileri eklenmeli;
 • Alt gelir gruplarının, kadınlarımızın, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve gençlerimizin ihtiyaçları karşılanarak gerekli tedbirler alınıp yeni olanaklar sağlanmalı;
 • Kapalı ve açık alanlarda engellilerimizin ve yaşlılarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde düzenlemeler yapılmalıdır.

 

Değerli basın mensupları,

Acıdır ki Türkiye genelinde, biraz önce değindiğim pek çok farklı nedenden kaynaklanan bir huzursuzluk ve mutsuzluk hali egemendir. Bu huzursuzluk ise halkımızda büyük bir umutsuzluğa yol açmakta ve günlük ihtiyaçlarını karşılayan birimler olarak belediyelerimize karşı kırgınlık duymalarına neden olmaktadır. Bu da belediye yönetimleri ile halkımız arasındaki gönül bağının gevşemesine yol açmaktadır. Bu nedenle Muğla’da ivedilikle ilin yönetiminde halkın tüm kesimlerinin katılımını ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve ortak akla dayalı bir yönetim anlayışına geçilmelidir.

Daha güzel bir belediyecilik için başkanlığa talip olan ben Nurettin Demir, bildiğiniz üzere Fethiye Göcekliyim. Yörük kökenliyim. Yani Muğla’nın çocuğuyum. 2009 yılından bugüne dek bir milletvekili ve sizlerin bir hemşerisi, kardeşi olarak, hiçbir parti ayrımı yapmaksızın canla başla çalıştım. Bildiğiniz üzere 2009-2011 yılları arasında 2 yıl Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığı yaptım. Ardından da iki kez üst üste partililerimizin desteğiyle önseçim kazanarak 7 yıl boyunca Muğla Milletvekilli olarak büyük bir şevkle Muğla halkına hizmet ettim. Bu süreçte dağ bayır demeden Muğla’nın her köşesine giderek tüm partilerin seçmenleriyle bir araya geldim, dertlerini dinledim ve sorunlarının çözümü için elimden gelen tüm yardımı sundum.

Dolayısıyla Muğla halkının tüm kesimleri tarafından tanınıyor, biliniyorum. Geçtiğimiz ağustos ayında Tıp Fakültesi’ndeki hekimlik ve öğretim üyeliği görevime geri döndüm. Ülkeme doktor yetiştiriyorum. Burada halkımızın sağlığı ve mutluluğu için şevkle çalışmaya devam ediyorum. Muğla’mızın ve tüm Muğlalıların mutluluğu ve huzuru için yoğun bir biçimde çalışmayı sürdüreceğimi sizlerin huzurunda belirtmek isterim.

Yörük Çocuğu olarak çiftçilik ve hayvancılığı da çok önem veriyorum.

Aynı zamanda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda çalışmalarım bulunuyor. Yalnızca bir üniversite öğretim görevlisi ve hekim değil, aynı zamanda da hayvan yetiştiriciliği ve tarım yapan bir çiftçiyim. Dolayısıyla kırsal kalkınmayı ve kooperatifçiliği çok önemsiyorum. Muğla’nın kırsal kesimlerinde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını biliyorum ve bu sorunları aşmak için çözümler üretiyorum. Başta Sağlık Turizm olmak üzere, Turizm’de Antalya’yı yakalayıp Türkiye’nin birincisi yapmak en büyük hedeflerimden biri olacaktır.

Değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Önseçimin bizim olmazsa olmazımız olduğuna inanıyorum. Partimizin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyelerinin tüm kayıtlı üyelerin oy kullanma hakkına sahip olduğu bir önseçim ile belirlenmesi gerektiği düşüncesindeyim.

 • Önseçim, biz CHP’lilerin adaylarımızın ve örgütümüzün emeğine ve düşüncelerine saygı duyduğumuzu gösterecektir.
 • Önseçim, partililerimizin adaylarımız ile birlikte canla başla çalışması için bir itici gücün kaynağı olacaktır.
 • Önseçim, Türkiye için demokrasi çağrımızı güçlendirecektir.

Önseçim yapmadan önce kamuoyu yoklamalarıyla STK ve diğer parti seçmenlerinin görüşlerinin alınması en doğru adayın belirlenmesi konusunda yararlı olabilir. Böylece tabanımızın desteğini alacak olan aday adayları, halkımızla temas etmiş olacaktır. Muğla’nın sorunlarını ve gereksinimlerini bilen adaylar ile seçime girilmesi başarımızı arttıracaktır. Yerel ile kucaklaşan adaylar hem CHP’li seçmenlerin tamamından hem de diğer parti seçmenlerinden oy alacaktır. Önseçimden çıkan adayların, 31 Mart seçimlerini, partimizin oyunu arttırarak kazanacağına olan inancım tamdır. Türkiye’nin yerel seçimler tarihi bu tür başarı öyküleriyle doludur.

Büyükşehir belediye başkanı, ilin günlük gereksinimlerini karşılamanın ötesine geçmelidir. Bunun için de kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler ve projeler geliştirmelidir. Bu tür 5, 10 ve 25 yıllık planlamalara ilin önemli paydaşları olan üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, iş insanları, emekçiler, kadınlar ve öğrenciler de dahil edilmelidir. Gerçekleştirilecek yatırımlara halk ile birlikte karar verilmesi vatandaşların ihtiyacına ve isteklerine uygun projeler üretilmesinde büyük öneme sahiptir.

Bu bağlamda 2009 yılından bugüne Muğla’da yaşayan vatandaşlarımız ile yaptığım görüşmeler sonucunda Muğla’nın gelişmesi ve kalkınması için pek çok fikir geliştirdim. Bunlar ilimizin tarım, turizm, eğitim, hayvancılık ve ticaret gibi en önemli gelir kaynaklarını büyütecek, Muğla halkının refahını artıracak projelerdir. Bu düşünceleri, halkımız ile tartışarak daha da iyileştirmek ve Muğlalılar için gerçekleştirmek en büyük arzumdur.

Partimce aday gösterilmem ve halkımız tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na layık görülmem durumunda Muğla’da dünya ölçeğinde bir yerel yönetim anlayışı ortaya koyacağım. Bunun için güçlü ve deneyimli bir ekip oluşturdum. Ayrıca Türkiye çapında uzmanlardan ve bilim insanlarından oluşan profesyonel bir ekip ile çalışacağımı huzurunuzda belirtmek istiyorum.

Muğla’da en çok huzura ve birlik olmaya ihtiyacımız var. Hem örgütümüz hem de halkımız ile iyi bir iletişim, sevgi ve saygı içinde olacağım. Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığımın partimizdeki birliği, dayanışmayı ve heyecanı artıracağından eminim. Aday olmam halinde önümüzdeki yerel seçimlerde başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere örgütümüzün ve halkımızın farklı kesimlerinin şevkle çalışacağına inanıyorum.

Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem sadece bir dönem görev yapacağım. Ayrıca parti içi demokratik işleyişi güçlendirmek için örgüt işlerine kesinlikle hiçbir aşamada öneri sunmanın dışında müdahale etmeyeceğim. Güçlü örgüt için elimden gelen desteği vereceğim. Belediye Meclis üyeliklerinde kadın ve gençlik kotasının sağlıklı biçimde gerçekleşmesi için çalışacağım.

Son olarak diyorum ki “Ben değil, biz”in egemen olduğu bir anlayışla “Muğla’yı ortak akılla yönetelim, birlik içinde büyütelim.”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 1

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 12 ilde organize edilen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı 21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Muğla’da gerçekleştirilecek. Dev organizasyon kapsamında Spor Ve Sağlık Dünyasının Ünlüleri KYK’lı Gençlerle Buluşacak.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 2Batman, Adıyaman, Ankara, Afyon, Düzce, Sakarya ve Denizli’den 150 gencin katılacağı Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı için Muğla’ya ; Medya, Spor ve Sağlık dünyasından ünlü akını yaşanacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Mekezi Salonlarında gerçekleştirilecek açılış programı ve etkinliklerinin ardından faaliyet Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kredi Yurtlar Kurumu Salonlarında devam edecek. Muğla KYK gençleri başta olmak üzer tüm Üniversite öğrencilerine ve Halka açık olarak gerçekleştirilecek faaliyet kapsamında; Doç. Dr. Halit Yerebakan, Sağlıklı Kariyer Seçimi, Dr.Yavuz Dizdar; Gelecek gençler için ne getirecek?, Erdoğan Arıkan ve Alp Pehlivan; Futbol Gelişim ve Değişim, Evren Göz; Spor Haberciliği ve İletişim, Eski Milli Futbolcu Ali Gültiken; Sporun ve Futbolun hayatımızdaki yeri, Enes Erkan ise Gençlik ve spor konulu sunumları ile gençlerle bir araya gelecekler. Bunun yanı sıra yine Milli Sporcular; Enes Erkan, Emirhan Muran ve Kübra Dağlı’da Kampta KYK’lı gençlerle ve Muğlalılarla bir araya  gelecekler.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… omer ilman mugla genclik spor muduruGençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 4.sü düzenlenen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı’nın ilimizde geçtiğimiz yıllarda başarı ile düzenlenmesi nedeni ile bu yılda 12 il içine girdiklerini belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman,  “Değişik illerden bir araya gelen gençler 5 gün süre ile hem, önemli konuklarla Sağlık ve Spor konularında bilgilenecekler hemde Muğla ve Bölgesini Tematik Geziler ile gezip görerek eğlenceli vakit geçirme şansı elde edecekler.” Dedi.

Programın açılışı 21 Ocak Pazartesi günü Saat 10:00’da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM B Salonun da gerçekleştirilecek.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 1

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi optimist takım sporcuları hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın deneyimini yaşadı.

İçmeler mevkiinde bulunan yelken şubesinden denize açılan 15 sporcu, 3 optimiste sırayla binerek deniz ortasına atılan ışıklı şamandıralar arasında yarıştı. Optimistlere takılan renkli fosforlu ışıklar ise farklı bir görüntü oluşturdu.

21-26 Ocak tarihleri arasında Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Bodrum’un Turgutreis Mahallesinde düzenlenecek Kış Kupası öncesi Bodrumsporlu minik yelkenciler hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın keyfiyle yarışlara farklı şekilde hazırlanmış oldu.

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… TROFE BA LADI

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nce (BAYK) düzenlenen BAYK Kış Trofesi’nin 1. ayak yarışları 19 Ocak Cumartesi günü star aldı…

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 1. ayak ilk gün yarışlarına, farklı illerden 41 teknede yaklaşık 360 sporcu katıldı. Yarışlar, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlendi. IRC-B ve destek sınıfındakiler 18 millik Bodrum-Karaada-Kıstak Adası- Karaada-Bodrum rotasında yelken açtı. IRC-A sınıfındaki yarışçılar ise Karaada önlerinde kurulan parkurda, şamandıra rotadaki yarışın ardından, 19 millik Bodrum- Çelebi Adası-Tavşan Burnu-Bodrum rotasında mücadele etti. Rüzgarın hızının azaldığı anlarda ilerlemekte güçlük çeken yarışçılar, rüzgarın etkisini artırdı dönemlerde ise zaman zaman yelkenlerini açıp kapatırken zor anlar yaşadı. Yarışların startında teknelerin birbirine yakın ilerlemesi ve sporcuların dalgalarla mücadelesinde renkli görüntüler oluştu.

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… 2018 kis tirhandil kis trofesi basladi 2Bugün  tamamlanacak ilk etap yarışlarında dereceye girenler, organizasyonun 9-10 Şubat’taki ikinci ayak programı kapsamında düzenlenecek ödül töreninde açıklanarak kupalarını alacak.

Okumaya devam et

Son Haberler