Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

RECAİ SEYMEN: BENİ BAŞKAN YAPMANIZI İSTİYORUM…

Yayınlanan

açık

seymen RECAİ SEYMEN: BENİ BAŞKAN YAPMANIZI İSTİYORUM… recai seyman aday aciklamsi
seymen RECAİ SEYMEN: BENİ BAŞKAN YAPMANIZI İSTİYORUM… divenire group2

Önceki dönem CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ilçe binasının önünde yaptığı bir basın toplantısıyla aday adaylığını açıkladı.

Seymen, 19 Ekim’de Muğla Büyükşehir Başkanlığına aday adaylığını başvurusunu yapacak olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katıldığı toplantıya Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayları Ali Öztürk, Taner Uslu, Mustafa Saruhan, Mehmet Özalın ,Refik Ülgen’de bulundular.

Bu kadar çalıştık, hizmet ettik. Beni belediye başkanı yapmanızı istiyorum…

1983 yılında Bodrum’a yerleştiğini ve 1999 yılında CHP’de siyasete başladığını, eşinin 7-8 yıl boyunca kadın kolları başkanlığı yaptığını vurgulayan Seymen; “Ben Mazı’dan Akyarlar’a kadar Bodrum’un ne sorunu var hepsini biliyorum. Bodrum hormonlu bir şekilde büyüyor. Damarlar ince, bu damarları genişletmek lazım. Arıtma ve atık tesisimizin devreye girmesi lazım.” dedi.

Bir yere bir proje yapıyorsak halktan gizli yapmamak lazım…

Arkadaşlar, adayın misyonu olur, vizyonu olur, fakat partinin projesi olur. diyen Seymen, “Ben parti terbiyesini böyle gördüm. Proje kolay, önemli olan onu yapabilecek yürek lazım. Egonu aşağı indirip neler yapılacaksa onu ortaya koymak lazım. Tabi projelerimiz var, bunları önce partimize sunacağız. Daha sonra Bodrum’u daha ileri götürecek projeleri halka sunacağız. Ben çalışkan bir belediye başkanı olmak istiyorum. Katılımcı bir belediye olmamız lazım. Bir yere bir proje yapıyorsak halktan gizli yapmamak lazım. Halkın görüşünü almak lazım. Her ay Yarımada’nın bir yerinde mahalle toplantıları yapmamız lazım. Halktan kaçmamak lazım. Ben halkın içinde olan bir belediye başkanı olmak için aday adayıyım.” dedi.

Milas’ın, Menteşe’nin ilçe başkanları belediye başkanı oldu...

Belediye Başkanlığı için bir duruşu olduğunu ifade eden Seymen “Bunu pek çok kere gördünüz. Gerekirse bir takım riskleri alarak dur demesi lazım. 3 dönem sandıktan çıkarak ilçe başkanlığı yaptım. 5 yıl beraber çalıştık. Milas’ta, Menteşe’de ilçe başkanları belediye başkanı oldu. niye Bodrum’da da olmasın. Bu kadar çalıştık, hizmet ettik. Beni belediye başkanı yapmanızı istiyorum” dedi.

seymen RECAİ SEYMEN: BENİ BAŞKAN YAPMANIZI İSTİYORUM…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… bodrum asayis 1
bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… divenire group2

Arızalanarak İstanköy (Kos) Adası’na doğru sürüklenen tekne, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Dün öğleden sonra Bodrum açıklarında yaşanan olayda, gezinti amaçlı denize açılan ve içerisinde 4 kişinin bulunduğu “Giray-2” isimli teknede makine arızası meydana geldi. Arızanın ardından esen rüzgarın yönü ve akıntının etkisiyle tekne Yunanistan’ın İstanköy Adası’na doğru sürüklenmeye başladı.

Cep telefonu ile yardım istediler…

Yaşanan arıza gideremeyince teknedekiler cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’nin arayıp yardım istedi. İhbarı alan bölgede görevli Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığına bot, bölgeye ulaştı. Teknede bulunan 4 kişinin emniyetinin sağlanmasının ardından tekne çekilerek Akyarlar sahiline getirildi.

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… bodrum trafik kazas
ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… divenire group2

Ortakent Kavşağında yaşanan trafik kazasında bir kamyonetle otomobil kavşakta çarpıştı.

Vatandaşların yaşanan kaza sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine kaza mahalline 112 Acil Sağlık, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Ambulansa alınan yaralı, ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

30 Haftalık hamile sürücüde bebeği de iyi…

Kaza, gece saatlerinde Ortakent Bayraklı Kavşağı’nda yaşandı. Caner Akbaş idaresindeki 48 KA 903 plakalı kamyonetle, kavşaktan yola çıkmaya çalışan Özgür Gözüm’ün kullandığı 48 BU 752 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada 30 haftalık hamile olduğu öğrenilen anne adayı Özgür Gözüm yaralandı.

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… yal  kavak kudur calistayi 1
yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… divenire group2

Bodrum Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği öncülüğündeki Küdür Platformu tarafından düzenlenen “Küdür Yarımadası Bütüncül Koruma Alan Yönetimi ve Eylem Planı” Çalıştayı bugün yapılan konuşma ve sunumlardan sonra tamamlandı

Dün sabah STK ve Bilim insanlarının katılımı ile Yalıkavak’ta başlayan çalıştaydan sonunda yayınlanan sonuç bildirgesi aşağıdaki şekilde oluştu.

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ… yalikavak kudur calistayi tamamlandi 1“15-16 Haziran 2019 tarihinde Yalıkavak Mehmet Bayzıt Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz Çalıştay kapsamında 2 gün boyunca bilim insanlarımız ve kurum temsilcilerimizin anlattıkları ışığında gördük ve anladık ki;

Küdür Merası’na bir şekilde yolumuz düştüğünde gördüğümüz kertenkelelerin, keçilerin, fokların, kekiklerin, balıkların, katırtıknaklarının, yosunların, martıların, şahinlerin, sakızdırıklarının, ılgınların, çekirgelerin ötesinde farketmediğimiz bir hayat olduğunu; merakla baktığımız kaya mezarları ve yapı kalıntılarının aslında çok eski çağlara uzanan tarımsal bir yerleşim kültürüne ait olduklarını; kayalıkların yeryüzünün şekillenmesine dair önemli jeolojik dönemleri işaret ettiğini ve onmilyon yıldır orada olduklarını; güzelim Kelebeklerin Ege’nin karşı kıyılarına kadar gidip geldiklerini; bildiğimizden çok daha fazla tür balığın Küdür kıyılarında yaşadığını; koylarda su içinde görünen taş sıralarının zeytinyağı ihraç limanları kalıntıları olduğunu; denizcilerin binlerce yıldır fırtınalarda Küdür koylarına sığındıklarını; Küdür’ün yerel halkın hatıralarındaki yerini keyifle öğrendik, dinledik, gördük. Ve Küdür’ün Bodrum Yarımadamızın yaşamakta olduğu süreçte tabiatın sığındığı biricik yer olarak “ayakkabıyla girerken bile düşünmemiz gerektiği” hisleriyle sarmalandık.

Çalıştayın bir ilk adım olduğunu belirterek, coğrafyamızı yaşanamaz ve sürdürülemez hale getiren imar ve yapılaşma temelli planlama modelinin acilen terkedilmesini ve coğrafyamızı insanıyla beraber korumayı, tüm unsurlarının rehabilitasyonunu ve sürdürülebilirliği esas alarak hazırlanacak öncelikle Küdür’den başlayarak bir “Bütüncül Alan Yönetimi ve Eylem Planı” uygulanmaya konmalıdır. Bu hazırlığın, tüm kurum, kuruluş ve sivil insiyatiflerle birlikte platformumuz tarafından yapılacağını, ısrarla takip edileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

yalikavak küdür KÜDÜR’E AYAKKABIYLA GİRERKEN BİLE DÜŞÜNMELİYİZ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler