Site rengi

Tasarım

GAZETECİ YAZAR AYHAN ONGUN MECLİS ADAY ADAYI…

17.10.2018
A+
A-
GAZETECİ YAZAR AYHAN ONGUN MECLİS ADAY ADAYI…

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun, Bodrum Belediye Meclis üyeliği için CHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

6 yıldır Kent TV’de yayınlanan “Açık Görüş” adlı programın yapımcı ve sunuculuğunu üstlenen Ayhan Ongun, aynı zamanda başta Bodrum Küçük Millet Meclisi olmak üzere birçok Sivil Toplum Örgütü’nde aktif olarak faaliyet gösteren bir kişi olarak tanınıyor. Ongun birçok internet portalı ve çeşitli gazetelerde haftalık köşe yazıları yayınlanan demokrat, uzlaşmacı ve ön yargılardan arınmış üslubu ve barış yanlısı duruşunu ısrarla koruyan bir isim.

TkMM çalışmalarından dolayı Ankara’da olan Ongun’la yaptığımız telefon görüşmemizde ulaştığımız Ongun adaylığı hakkında şunları söyledi;
“Adana’da iki dönem CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, Eğitim Sekreterliği, parti eğitmenliği, Parti Meclisi Üyeliği adaylığı ve 2004 yılında Belediye Başkan adayı oldum. Sivil Toplum Örgütleri ve siyasi olarak CHP de yaptığım çalışmalar sırasında edindiğim bilgi ve deney birikimimi, sosyal alanlardaki yeteneğimi yaşadığım kent Bodrum da Belediye Meclis Üyesi olarak değerlendirmek istiyorum.”

AYHAN ONGUN KİMDİR?
Adana, 1954 doğumlu, iki çocuk babası olan Ayhan Ongun, öğretmen kökenli işletme mezunudur. 10 yıllık öğretmenliğinin ardından 12 Eylül askeri darbesi sonrası görevden alındığı gibi şu anda anayasamızda bulunmayan 141. maddeden 5 yıl ceza aldı. Tüm 12 Eylül mağdurları gibi, yaşamın değişik alanlarında ekmek kavgası veren yazar; eğitim, sigorta, pazarlama alanlarında çalışmış, Sivil Toplum Kuruluşlarında profesyonel yöneticilik yapmıştır. On yıldır Bodrum’da yaşayan Ayhan Ongun siyasi ve toplumsal konularda yazmaya devam ettiği gibi, 6 yıldır Kent TV “Açık Görüş” programını hazırlayıp sunmaktadır.

Öğrencilik yıllarından başlayarak yaşamı boyunca örgütlü mücadelenin içerisinde yer almış; barış, demokrasi ve özgürlük, vazgeçemediği değerler olmuştur. Daha önce yayımlanan “Köşeli Yazılar” ve “Barışa Dair” isimli kitaplarının ardında yeni yayımlanan kitabı “Yüreği Ellerinde Gezen Adam” duygusal denemelerden oluşmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.