EMEKLİ VATANDAŞ BANKAMATİK MAĞDURU…

Turgutreis’te H. Y. isimli emekli İzmir’e tedavi olmak için gitmeden önce, tedavi masrafları için para çekmeye bir alışveriş merkezi yakınında bulunan bankamatikte parasını çaldırdı.

haber ustu

Haber: Ali PELTEK

İşlem yaparken, ekranın donması ve beklediği süre içerisinde bu donmanın giderilmemesi üzerine, 200 metre ilerideki banka şubesine gidip, durumu bildirdiğini söyleyen H. Y., banka güvenlik görevlisinin ”Sen hemen geri git, şimdi senin kartını geri verir ” demesi üzerine bankamatik başına geri döndüğünde, orada bulunan bir vatandaş gördüğünü, ve kendisini başka yöne yönlendirdiğini beyan etti.

Bu durum üzerine, banka şubesine tekrar giden H. Y. şüpheli durum bildirip, kartını kullanıma kapatmak isteyince, banka çalışanları tarafından, sistemin donmuş olduğu belirtilerek işlem yapılamadığını beyan edilmiştir. Mağdurun ifadesine göre; bir süre sonra hesabına baktırdığında, hesabından 1000 TL çekildiğini görmüştür. Turgutreis Jandarma komutanlığına gidip suç duyurusunda bulunan H. Y., ”Kamera kayıtlarına bakılıp, suçlu ve suçluların bulunmasını talep etmiştir

Haber Altı Reklam