Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM…

Yayınlanan

açık

mehmet özalın ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM… mehmet ozalin baskan aday aciklamasi 2
mehmet özalın ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM… divenire group2

CHP Bodrum İlçe örgütünden Bodrum Belediye Başkanlığı için ilk başvuruyu yapan  Mehmet Özalın, “17 yaşındayken rahmetli Emin Anter’in Bodrum’a Belediye Başkanı olduğu sene bir hedef koydum, bir hayal kurdum. O hedef ve hayal Bodrum halkına Bodrum Belediye Başkanı olarak hizmet verebilmekti.” Dedi.

CHP Bodrum İlçe örgütünden Bodrum Belediye Başkanlığı için ilk başvuruyu yapan  Mehmet Özalın, ilçe binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Tüm adayların basın açıklamalarına katılmaya özen gösteren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, partinin İlçe yönetimi, yeni ve geçmiş dönem belediye meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, Mehmet Özalın’ın kızları, annesi ve partililer katıldı.

mehmet özalın ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM… mehmet ozalin baskan aday aciklamasi 3“Üyelerle Ön Seçim Demokrasinin, İnancımızın Ve Örgütümüzün Vazgeçilmezidir…”

1989 yılında, henüz  17 yaşındayken rahmetli Emin Anter’in Bodrum’a Belediye Başkanı olduğu sene Bodrum Belediye başkanı olarak Bodrum halkına hizmet verme hayali kurduğunu belirterek konuşmasına başlayan Mehmet Özalın “Bugün bu hayali ve hedefi  gerçekleştiriyor olabilmenin ilk aşamasında adaylık açıklamamıza hoş geldiniz. İyi ki geldiniz.

Tabi bu hedefe ulaşabilmek için kendimizi halkın inancı ve sevgisine teslim edecek bir anlayışla siyaset yapıyoruz.

Siyasette söylem ve eylem birliğine inanan, siyaseti sadece ve sadece halkın yönlendirip karar verdiği bir düşüncenin temsilcisiyim. Asıl olan halkla birlikte halk için yönetebilmektir. Bu sebeple ve Bodrum sevdası ile diyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri ile ön seçim demokrasinin, inancımızın ve örgütümüzün vazgeçilmezidir.

Bu noktada bir bütün olarak tüm hizmet alabileceğimiz noktalarla kollektif bir anlayışla çalışarak Bodrum’un hepimizin bildiği sorunlarını çözmeye talibim. Bununla ilgili tüm projelerimiz hazırdır.”  Dedi.

mehmet özalın ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM… mehmet ozalin baskan aday aciklamasi 4“Konuşarak Değil, Çalışıp Üreterek, Bodrum’un Bodrum Kalması İçin Hizmet Vereceğiz…”

Mehmet Özalın, 17 yaşından bu yana parti içindeki çalışmaları ve aldığı görevler nedeni ile sorunların tamamına vakıf olduğunu, konuşarak değil sahada çalışarak, üreten bir yönetim modelini benimsediğini ve yapacağı tüm projelerin amacının da Bodrum’un Bodrum olarak kalmasını hedeflediğini kaydetti. Bodrum belediye Başkanı aday adayı Mehmet Özalın “Özalın ailesi olarak örgütümüzün çeşitli kademelerinde aldığımız görevlerden sonra yaptığım 2 dönem meclis üyeliği, 7 dönem encümen üyeliği, bir süre belediye başkan yardımcılığı görevleri nedeniyle sorunlara vakıf olduğumu belirtmek isterim.

Samimiyet ve ilkelerle, Sosyal Demokrat anlayışla, çözümlenemeyecek sorun olmadığı inancını taşıyorum.

Sosyal demokrasi refahta eşitliği, huzurda birlikteliği hedefler. Hizmet ve hayat odaklı bir anlayışla, Bodrum sevdasıyla Bodrum Belediye Başkanlığına adayım.

Dengeleri kuran, güven ve huzurun teminatı olan bir yönetim şekli hizmet anlayışımız olacaktır.

Bodrum’un Bodrum kalması için tüm gücüyle çalışan dinamik bir model sergileyeceğiz.

Tüm Yarımada’da bu yönetim şeklini benimseyeceğiz. Konuşarak değil, belediye başkanı olup sahada çalışarak, üreterek geleceği kuracağız.

Parti içerisinde ve kamuoyunda yaşanacak bu yarışta tüm aday arkadaşlarım değerlidir, kıymetlidir onlara da başarılar dilerim.

Halkına ve inançlarına aşık olan bir kardeşiniz olarak söylemek istiyorum ki Bodruma aşığım. Bodrum Bodrum kalacak Allah utandırmasın” dedi.

mehmet özalın ÖZALIN: BODRUM’UN BODRUM KALMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler