Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 2
mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Saruhan, “Daha Mutlu Daha Umutlu Bir Bodrum” Sloganıyla 2019 yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olmak için Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı’na başvurusunu yaptı.

Daha önce 10 yılı aşkın bir süre Yalıkavak Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Mustafa Saruhan, kendisine destek olmaya gelen parti üyeleri, çarşı esnafı ve vatandaşlardan oluşan yüzlerce kişilik bir topluluğa hitaben aday adaylığına ilişkin bir konuşma yaptı.

CHP İlçe Başkanlık Binası önünde yaptığı aday adaylığı konuşmasını; “Bodrum için, CHP için şu an benim yanımda bulunan Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Meclis Üyelerimiz, geçmiş dönem görev yapan belediye başkanlarından İbrahim Çömez, Mehmet Ülkün, Mazlum Ağan, Celal Yıldızhan, CHP Kadın ve Gençlik kolları ile Bodrum Belediyesi CHP Aday Adaylarımızın tamamıyla beraber çalışmanın sözünü veriyorum. CHP ve Bodrum’un gelişmesine sizlerle birlikte katkıda bulunacağız.” diyerek sözlerini tamamlayan Mustafa Saruhan, konuşmasının ardından yanında olan herkesi bir araya getirerek fotoğraf çektirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yönetimine ve parti binası önünde toplanan yaklaşık 1000 kişilik kalabalığa teşekkür ederek başladığı konuşmada Bodrum Belediyesi CHP Aday Adayı Mustafa Saruhan şunları söyledi;

“Değerli Bodrum Halkı, Basın mensupları, hoşgeldiniz. Öncelikle diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar diler, teşekkür ederim.

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 1Kesintisiz 25 yıllık belediyecilik ve siyaset tecrübesi…

Geçmişi Bodrum’da 200 yıla dayanan bir ailenin ferdi olarak, gençlik yıllarından bu yana Yalıkavak Belediyesinde önce zabıta memuru, daha sonra zabıta amiri olarak görev aldım. İşin mutfağında uzun yıllar hizmet ettikten sonra, doğup büyüdüğüm, atalarımın toprağında, Yalıkavak’ta, 10 yılı aşkın bir süre belediye başkanlığı yaptım. Geçtiğimiz 5 yıldır da tüm Bodrum’a ve Bodrumlular için Belediye Meclis Üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.

Bodrum’un sorunlarını bizzat yakından görmüş, çözümler üretme şansına da erişmiş bir Bodrum’lu olarak Bodrum’a ve Bodrumlulara her zaman olduğu gibi CHP çatısı altında, CHP ilkeleri doğrultusunda, yine Belediye Başkanı olarak hizmet etmeye talip olduğumu söylemek için bugün burada karşınızdayım.

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 3Daha mutlu, daha umutlu bir Bodrum için adayım...

Sadece belediyecilik bile başlı başına mücadele gerektiren bir hizmetler bütünüyken, özellikle son 16 yılda merkezi idare tarafından demokratik ve laik yaşam tarzımıza karşı yürütülen sistemli taarruz ve müdahaleler, belediyelerin hizmet vermelerini neredeyse imkansız bir görev haline dönüşmüştür.

Yetki açmazları, ekonomik kısıtlamalar bunun en basit örnekleri. Sosyal demokrasinin son kalelerinden olan bu coğrafyada yaşam tarzımızı korumak için verdiğimiz mücadelelerden kaynaklı yorgunluğumuzu, bıkkınlığımızı sileceğimiz, daha mutlu daha umutlu bir Bodrum için aday olmak istiyorum. Herkesin kendi Bodrum’unu yaşayacağı özgür bir Bodrum vaat ediyorum.

İyi ki Bodrum’a gelmişim iyi ki Bodrum’da yaşıyorum dedirtmek istiyorum.

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 4Kararlı olacağım…

Bu süreçte sizlere vereceğim tek söz var: Kararlı olacağım!

Mazeret üretmeyen,

Çözüm odaklı,

Kolektif, katılımcı ve uyumlu,

Şeffaf ve hesap veren,

Öz kaynaklarını verimli ve etkin kullanan,

Bodrum’un marka değerini belli zümrelere değil, yine Bodrum’a ve Bodrumlulara katan,

Öncü projeler üreten, bir yönetim bir anlayışla tüm halkımı, tüm Bodrumluları kucaklayıp eşit hizmet edeceğim.

Bunların sözde olmadığını, sözde kalmayacağını; kanıtının Yalıkavak Belediye Başkanlığımdaki yönetim anlayışım ve gerçekleştirdiğim projeler ile son 6 yıldır bodrum merkezden rol çalan Yalıkavak’ın kendisi olduğu malumunuz. 

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 6
Projelerimiz, Hedeflerimiz…

Bu süreçte hepimizin gördüğü gibi partimizin Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi ve ekonomik söylemleri çerçevesinde, tüm aday adayı arkadaşlarımızla, Bodrum’a ilişkin projelerimiz, hayallerimiz aynı. Sizlere anlatılan tüm bu projeler; partimizin ilkeleri çerçevesinde sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla, Bodrum Yarımadası’na yapacağımız hizmetlerin bütününü oluşturacaktır.

Ama akıl ile, bilgi ile, bilim ile, halk ile hep birlikte; olağanüstü hızla değişen Bodrum’u marka yapan tüm sektörlerinde ekonomik dengeleri ve uzlaşmayı sağlamanın mümkün olduğunu biliyorum, bunun için verebileceğim en önemli söz dirayetli olacağımdır; ekibimle birlikte elimizdeki her imkânı, her gücü bu amaçla kullanacağımızdır.

O nedenle, CHP çatısı altında, idarecisinden seçmenine, delegesinden üyesine hepinizin, hepimizin desteğiyle bu projeleri hep birlikte hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. İnanıyoruz ki aynı hedef doğrultusunda hep birlikte daha ferah, ekonomik olarak refahı seviyesi yüksek bir Bodrum’da yaşamak, kısa sürede mümkün.

Geçmiş dönemde Bodrum’u başarıyla yönetmiş, Bodrum’u tanıyan değerli ağabeylerimizin deneyim ve önerilerini almak bizim için her zaman önemli olacaktır.

Bodrum Belediyesi’nin yetkileri gerçekten kısıtlı. Kanunlar değişmediği sürece bu durum bugün de böyle, yarın da böyle olacak. Burada önemli olan, yetkileri paylaştığımız, Bakanlıklar ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile eşgüdüm ve işbirliği içerisinde çalışmak. İsimler değişir, kim seçilirse, kim atanırsa onlarla kolektif bir çalışma yürüteceğiz. Yetkimiz yok diye seyirci kalmayacağız.

Bu yolda, muhtarlarımızın, ticaret, esnaf ve meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, derneklerimizin, kent konseyimizin ve en önemlisi halkımızın doğrudan katkısını alarak, Bodrum’un geleceğini hep birlikte şekillendireceğiz. Bilimsel ve katılımcı bir anlayışla Bodrum Yarımadası’nı hep birlikte yöneteceğiz.

Gerek parti yönetiminde gerek belediye yönetiminde ekip ruhunu çok önemsiyorum. Her kim diyorsa ki “Bodrum’u BEN yönetirim.” hata yapıyordur. Bodrum’u ancak biz, ekip olarak yönetebiliriz. Burada tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, organizasyon yapısı güçlü, birimleri birbirleriyle koordineli çalışan ve meclis üyeleri etkin görev alan bir belediyenin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun olamaz. Bu yüzden bugün burada ekip olarak karşınızdayız.

Yöntem belli. Fakat hedeflerimize ulaşmak için, Bodrum’u coğrafi, sosyal ve ekonomik olarak çok iyi analiz etmek gerekiyor. Sorabilirsiniz, “her yönetim bunu yapmadı mı?” Evet. Yaptık. Yaptılar.

Coğrafi eşiklerin nispeten stabil olması beklenir değil mi? Meteorolojik faktörler, azalan su kaynakları, ara ara değiştirilen sit sınırları, yapılaşma ile değişen morfolojik yapıyı dikkate alırsak galiba Bodrum Yarımadasında stabil kalabilen bir coğrafi eşik yok. Çünkü son on yılda, Bodrum’un sosyal yapısı, çok hızlı ve öngörülerin dışında değişti. Sosyal yapıdaki bu değişim, ekonomik ve kentsel yapıdaki beklentileri ve gelinen durum da coğrafi eşikleri dahi etkiledi.

Dolayısıyla, bu analizlerin sadece seçim dönemlerinde değil, sürekli yapılmasının önemi de ortaya çıktı. Bu sebeple ekibimiz farklı meslek gruplarından oluşuyor, farklı deneyimlere ve öngörülere sahip; böylece analitik verileri, gelişmeleri doğru değerlendirme olanağımız olacak.

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 5Peki biz Bodrum’u nasıl görüyoruz? Nasıl görmek istiyoruz?

Benim gibi Bodrum’un yerlisi olanlar, Bodrum’a gelip yerleşmiş olanlar, yazlık evleri olanlar, Bodrum’a tatil için gelen yerli misafirler, yabancı misafirler Bodrum’u nasıl görüyorlar, nasıl görmek istiyorlar? Siz değerli seçmenler, Bodrum’u nasıl görmek istiyorsunuz?

Antik dönemde bir başkent olan, sonra uzunca bir süre sıradan bir kasaba kimliğine bürünen, hatta o kadar sıradan bir kasaba ki sürgün yeri olan; 1970’lerde dünyaca ünlü bir turizm beldesi haline dönüşmeye başlayan güzide Bodrumumuzun önümüzdeki süreçte daha hangi rollere bürüneceğini belirlemek bizim elimizde…. mi acaba?

Bodrum tarihine baktığımızda, bu dönüşümlerin temelinde doğal afetler dışında sadece ekonomik nedenler olduğu aşikâr. Ekonomiyi de küresel, ülkesel ve bölgesel politikalar belirliyor. Yerleşmeleri ya ekonomileri yok ediyor ya da var ediyor, hatta marka yapıyor.

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ… mustafa saruhan aday aciklamasi 7Bodrum’u sadece tarihi, denizi, kumu, güneşi marka yapmıyor. Guletleri, mandalinası gibi tarım ve sanayi mamulleri turizmle birlikte Bodrum’u marka haline getiren diğer lokomotifler.

Herkesin diline doladığı Coğrafi Marka Tescilli Bodrum Mandalinası. Sadece mandalinanın değil, bu coğrafyada yıllarca üreticisine gelir kaynağı olmuş, zeytininin, gambilya baklasının, üzümlerinin yetiştiği tarlaları ve bağları; plan kararları, sit ilanları ve yasaklarla korumaya çalışıyoruz. Niye? Sizlere soruyorum: mahsulü ekonomiye kazandırılamayan tarlayı, çiftçi niye ve nasıl ekip biçsin?

Bodrum’u marka yapan bir başka örnek; Mavi Tur! Bodrum’u turizm markası yapan en önemli unsur. Rotalarındaki koylara yapılaşma baskısı hep gündemimizde. Ama unutulan bir husus var: Mavi Tur, Bodrum Guleti ile bir bütün.

Bodrum Guleti coğrafi marka olarak tescil aşamasında. Bu guletleri üretenler onlarca yıldır bu kıyılarda, çoğunluğu babadan oğula bu zanaatı aktararak, yerel istihdam yaratarak üretimi sürdürmekte ve tüm gelirlerini bölge ekonomisine kazandırmaktalar. Böylesi önemli bir artı değer üreten sektör, yarımadada artık sadece İçmeler Bölgesinde, çok kısıtlı bir alanda, alt yapı eksiklikleri ve yapılaşma baskısına karşı mücadele vererek ayakta kalmaya gayret ediyor. Yani sadece Mavi Tur rotasındaki koylarımız değil, Mavi Tur’un binek aracı olan guletlerimiz de tehdit altında.

Geldiğimiz noktada, kendimizi sırf yamaçlardan bakınca yeşil görünsün, yeşil kalsın diye tarım arazilerini koruma noktasında buluyoruz… Sırf denize nazır uyanmak için, geleneksel ahşap yat imalat atölyelerimizi Bodrum’un dışına taşıma tartışmalarında buluyoruz..

Biz, Bodrum’u marka yapan, bu markaya katkı koyan sadece turizmde değil, tüm sektörlerde ekonomik dengeleri ve uzlaşmayı sağlamakla yükümlüyüz, bu dengeyi sağlamaya talibiz. Ekip olarak elimizdeki her imkânı, her gücü bu amaçla kullanacağız.

Mandalinasını muhafaza edecek soğuk hava deposu, sıkacak, işleyecek fabrikası olan; sadece mavi turu değil guletinin imalat prosesini dahi bir turizm faaliyetine dönüştürebilen; lokomotif sektörlerine kalifiye ara eleman yetiştiren fakültelerle dolu bir kampüsü olan; turizmcisinin, esnafının, üreticisinin, imalatçısının, Bodrum’a değer katan herkesin pastadaki dilimlerini büyüttükleri, coğrafi eşiklerini ve mimari ölçeğini koruyabilen, daha mutlu, daha umutlu bir Bodrum en önemli hedefimiz.

Ulaşım planlamasında yüksek lisans yapmakla ya da iktidar ve yandaşlarıyla aynı parti mensubu olmakla bu dengelerin sağlanamayacağı aşikar…

Değerli Bodrumlular! Artık sadece Bodrum’da yaşama değil, Bodrum için yaşama vakti. Dilerim ki, yerel seçimlerin gerçekleşeceği günün akşamında, yine burada bir kez daha hep birlikte daha mutlu, daha umutlu bir Bodrum için çalışacağımızın sözünü birbirimize veririz.”

mustafa saruhan SARUHAN: GEÇMİŞİYLE BARIŞIK, GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEĞİZ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… motosiklet h  rs  zlar
motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ… reklam arena 4

Milas ve Bodrum’da motosiklet hırsızlığı yaptığı belirlenen 2 şüpheli, Milas polisinin operasyonuyla kıskıvrak yakaladı. Çalıntı motosikletle yakalanan zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Milas’ta bir motosikletin çalınması üzerine çalışma başlatan Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri tespit ettikten sonra düğmeye bastı.  Milas’tan çaldıkları motosikletle Bodrum’a kaçan ve Bodrum’da da bir motosiklet çaldıkları belirlenen A.B. ve H.I., Milas polisinin operasyonunda çalıntı motorlarla birlikte yakalandı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden Milas’a geldikleri sırada Bafa’daki bir dinlenme tesisinden de 1 adet dizüstü bilgisayar çaldığı öğrenilen zanlılar, emniyetteki ifade işlemlerinin ve sağlık kontrollerinin ardından hırsızlık suçlamasıyla Milas Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kaynak: Günaydın Milas

motosiklet hırsızlığı MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler