Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM…

Yayınlanan

açık

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 2
taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… reklam arena 4

“Söyleyecek Sözümüz Yönetecek Gücümüz var” sloganı ile CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı olan Taner Uslu bugün yaptığı açıklama ile CHP’lilere seslendi.

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 1CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yaptığı sunum konuşması ile başlayan adaylık açıklamasında Taner Uslu, Karaova’dan, Mumculardan ve köyü olan Pınarlıbelen’den gelen vatandaşların coşkulu kalabalığı ile karşılandı.

Mehmet Kocadon’un da katıldığı açıklamada Taner Uslu, “Sosyal demokrat bir parti olarak, insanın sosyal yaşamı içinde toplumsal barışa, adalet duygusuna zarar vermeyecek şekilde hizmetlerden eşit olarak yararlanması için her olanağı sağlayacağız. İster yoksul olsun, ister fakir, ister başka partiden olsun, ister başka düşüncede olsun,  vatandaşlarımızın her sorunu, yerel yönetim olarak bizim öncelikli sorunumuz olacaktır.” dedi.

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 4Her zaman çözümün bir parçası olacağız…

Tüm STK’lar bileşenleri kent konseyi, dernek ve odalar ile birlikte geçmişte görev yapmış belediye başkanlarımız, meclis üyelerimizle birlikte, sorunları temelinde çözeceğiz diyen Uslu, her zaman çözümün bir parçası olacağız. saptamasını yaparak, “Karşılıklı iş birliği içinde olacağız. Sivil inisiyatifleri yönetim şeklimizin içine koyacağız ve onlarla birlik içinde olup kenti hep birlikte yöneteceğiz. İlçemizin sosyal ekonomik ve kültürel alanı içerisindeki, sanatsal, sportif ve ticari tüm faaliyetleri bir strateji ve buna bağlı olarak geliştirilecek programlar çerçevesinde toplumumuzun tüm paydaşları ve muhatapları ile organize edilerek yeni bir katma değer yaratacağız. Yaratılan her katma değer toplumun tüm kesimleri arasında eşit şekilde paylaşılmasına imkan verecek politikalar üreteceğiz. Tarım, turizm ve inşaat olarak ana başlıklara toplayacağımız, ilçemizin ekonomik alanında mutlaka çağdaş politikaları hayata geçirmek doğa ile, çevre ile barışık olmayan, yerel değerlerimizin ve kent dokumuzun önüne geçecek, her yatırıma karşı, bodrum bileşenleri ile her türlü iş birliği ve dayanışma içinde olacağımıza buradan söz veriyorum” dedi.

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 3Sizlere yapacaklarımın sözünü veriyorum…

onuşmasına özgeçmişinden ve projelerinden bahsederek devam eden Uslu, dostlarım yol arkadaşlarım ben size yapacaklarımın sözünü veriyorum diyerek, “İçtenliğimi, çalışkanlığımı, emeğimi günün her saatini size Bodrum’a adamaya hazırım. Bodrum için çalışmaya hazırım, ama yalnız değil, önce ailem, sonra partim, sonra partililerim, sonra Bodrum halkı, sağcısıyla, solcusuyla, erkeği ile kadınıyla, genci ile yaşlısıyla. Eşit adil bir başkanlık sözü veriyorum. Bodrum tecrübesiz ellere bırakılamaz. Çıraklık yapmadan, ustalığa soyunan ellere bırakılamaz. Ben buyum, olduğum gibiyim nasıl görünüyorsam öyle biriyim. Böyle yetiştik ve öylede başkanlık yapacağımın sözünü veriyorum. Bu kavga sonuna kadar sürecek. Hiç bitmeyen bir Bodrum sevdamız var” dedi.

Açıklamanın ardından diğer başkan aday adayları Recai Seymen, Ahmet Aras, Ali Öztürk, Refik Ülgen, Mehmet Özalın ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 5Taner Uslu kimdir:

Taner Uslu 1974 doğumlu olup, Pınarlıbelen’de ilk, Karaova ortaokulunda ise orta öğrenimini tamamladı. Milas Lisesi’nin ardından, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Jeofizik Mühendisi olarak mezun oldu. Uslu, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Bodrum Temsilciliği ve Bodrum İKK üyesidir. 2009 yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Meclis üyeliğine seçildi ve CHP grup sözcülüğü yaptı. Halen Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı. Evli ve 2 çocuk babası.

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM… taner uslu aday adayl gi aciklamasi 6

taner uslu TANER USLU: SİZE YAPACAKLARIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler