Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ULUSLARARASI MEDYA, THE BODRUM CUP 2018’İ İZLİYOR…

Yayınlanan

açık

haber ULUSLARARASI MEDYA, THE BODRUM CUP 2018’İ İZLİYOR… burhanettin ozbilici bodrum cup

3o.Yılını kutlayan, Akdeniz’in en büyük deniz festivali The Bodrum Cup yarışlarını, ilk defa dünyanın en ünlü haber ajansları, Associted Press (AP), Agence France-Press (AFP) ve Reuters Muhabirleri de izleyecek.

Haber: Emin Varol / Ankara Temsilcisi

Bodrum Cup’ın 23 Ekim’de başlayacak 2. etabına katılacak olan olan Agence France Press( AFP) Muhabiri Burhanettin Özbilici, dünya çapında ödüllü bir Gazeteci.

Burhan Özbilici, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrea Karlov’un öldürülüşünü kare kare çekerek dünya çapında ödüllere layık görülmüştü.

haber ULUSLARARASI MEDYA, THE BODRUM CUP 2018’İ İZLİYOR… adem altan bodrum cupThe Bodrum Cup 30. yaşını kutluyor

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün 30 yıl önce başlattığı deniz organizasyonu, denize gönül verenlerin desteği ile günümüze kadar gelebildi. Türk gibi başlayıp birçok konuda olduğu gibi, yarı yolda kalmadı. Tüm engellere rağmen, kararlı insanlar tarafından Türk gibi başladı, Türk gibi devam ediyor..

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratmasının yanında, yat üretim teknolojisini dünyayla entegre hale getirerek, bir Ar-Ge mutfağı görevi de görmektedir.

The Bodrum Cup, yatların konuklarıyla birlikte yarışabildikleri dünyadaki ender yat yarışlarından birisidir. Bu sayede denizi seven ancak hayatında daha önce hiç yelken sporu yapmamış kişiler de bu heyecanı birebir deneyimleme fırsatı bulabilmektedir.

Bir yıl aradan sonra Leros Adası…

Yunanistan’ın Bodrum teknelerine yazdığı cezalar nedeniyle verilen bir yıllık aradan sonra Yunan Adaları yeniden yarış programına dahil edildi. Böylece turizm sezonu sonunda ada  esnafının yüzü, Türkiye’den gelecek 200 tekne ile bir kez daha gülecek. Ayrıca, Ege’nin iki yakasındaki halkların yakınlaşmasına katkı sağlanacak.

Tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin ve Bodrum’un gurur duyduğu bir organizasyon olan The Bodrum Cup, 30. Yılı yarışmalarına İstanbul’dan başladı. İstanbul Boğazı’nda yapılan ve 25 Mega yatın katıldığı kortej geçişi, organizasyonu 30 yıldan bu yana düzenleyen Erman Aras ve Süleyman Uysal ile katkı yapan denizcileri oldukça heyecanlandırdı.

haber ULUSLARARASI MEDYA, THE BODRUM CUP 2018’İ İZLİYOR… umit bektas bodrum cupUluslararası Ajanslar…

Era yatcılık tarafından 30 yıl önce Bodrum ve Türkiye’ye kazandırılan The Bodrum Cup Festivali bu yıl ilk kez tam anlamıyla uluslarası medyaya taşınıyor.

Geçtiğimiz yıl merkezi Londra’da bulunan İngiliz Reuters Haber Ajansı’nın Türkiye Muhabiri Ümit Bektaş’ın izlediği 29. Bodrum Cup yarışlarına ait fotoğraf ve bilgiler tüm dünyaya servis edilmişti.

Bu yıl ise, dünyanın önde gelen diğer uluslarası haber ajansları da 30. Bodrum Cup Deniz Festivali‘ni gündemlerine aldı.

Ödüllü Gazeteci…

Reuters Haber Ajansı’nın yanısıra, merkezi Paris’te bulunan Fransız Agence France Presse (AFP) ve merkezi New York’ta bulunan ve dünyada en büyük haber ağına sahip olan Amerikan  Associated Press (AP) Türkiye’deki temsilcileri Adem Altan ve Burhanettin Özbilici’yi yarışları izlemekle görevlendirdi.

Özbilici, ödüllü gazeteci…

Ümit Bektaş, Adem Altan ve Burhanettin Özbilici, üçü de yakın dostum ve yıllardır dünyanın her yerinde, savaşta, siyasette birlikte çalıştığımız arkadaşlarım . Burhanettin Özbilici’yi ise diğer genç iki arkadaşıma göre, mesleğe ilk başladığım 1970’li yılların sonundan bu yana tanırım.

İkimiz de genç birer muhabirdik. Kızılay’da işe giderken Demirtepe Köprüsü üzerinde hemen her sabah karşılaşır, ayaküstü sohbet ederdik.

Yıllar çabuk geçti. Burhanettin Özbilici geçen yılları iyi değerlendirdi ve zirveye tırmandı.

Hepimizin hafızasına kazınan, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikastı fotoğraflayarak,  World Press ödülünü kazandı. Herkesin mermilerden kaçtığı bir ortamda, büyük bir cesaretle Rus Büyükelçi’yi öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın karşısına geçerek arka arkaya deklanşörüne basmıştı.

Ölsem bile Gazeteciydim, işimi yaptım “diyerek gazeteci olmaktan gurur fışkıran sözleri Burhan’a yakıştı. “Picture Of The İnternational”da Spot News kategorisinde birinci olduktan sonra tüm dünyayı dolaşarak İngilizce ve Fransızcasıyla konferanslar vermeye başladı.

Burhan, 30. Bodrum Cup Festivalini izlemek için Bodrum’a gelmeden kısa bir süre önce de Viyana’da bir konferans verdi. (Konferansın afişini yazının devamında yayınlıyorum)

Keşke, festival sırasında da Burhan Özbilici’yi ve yaşadıklarını dinleyebilsek.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA ÇOKGÜZELŞEYLER OLUYOR GÖNÜLLÜLER BİR OLSUN, CAN DOSTLAR MUTLU OLSUN

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum hayvan hakları derneği BODRUM’DA ÇOKGÜZELŞEYLER OLUYOR GÖNÜLLÜLER BİR OLSUN, CAN DOSTLAR MUTLU OLSUN arena can dostlar

Geçtiğimiz aylarda Özge Gündoğdu ve Şenol Kamber tarafından projelendirilerek hayata geçen ÇokGüzelŞeyler.Com, ilk etkinliğini “Gönüllüler Bir Olsun” projesiyle Torba’da bulunan Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda gerçekleştiriyor.

Bodrum Torba Geçici Hayvan Barınağı’nın yeni doğan bölümünü yenileyen ve yeni doğan canlara en sağlıklı ve en uygun şekliyle hizmet verilmesine olanak sunan Strada İnşaat için gerçekleştirilen proje, can dostlarımızın yaşadıkları ve yeni yıla tertemiz bir barınakta girmeleri hayaliyle oluşturulmuş.  Çocuklu ailelerin de davetli olduğu etkinlik hakkında bilgi veren firma yetkilileri projenin amacının, barınaklarımız da yaşayan canlara dikkat çekilmesi ve o canların daha iyi şartlarda yaşayan çalışanlarını bir gün de olsa rahat ettirip, onların yaptığı işi el birliğiyle hayvan sevenlerin yapmasını ve empati kurabilmelerini sağlamak olduğunu belirtiyorlar. Gönüllülerin barınak temizliklerini yaptıkları esnada, barınağın yapımında emeği olan Strada İnşaat ve barınak görevlileri, onlar için hazırlanan sofrada, günün keyfini çıkartacaklarını söyleyen yetkililer, “Gönüllüler Bir Olsun” projesiyle, zor bir görev üstlenen çalışanlara, hayvanseverlerin her zaman onların yanında olduklarını hissettirmek olduğunu vurguluyorlar. ÇokGüzelŞeyler.Com tarafından hiçbir maddi beklentinin olmadığı  projede hem can dostlarımızla vakit geçirip, hem de barınak çalışanlarına güzel bir Pazar günü hediye etmek istiyorsanız, siz de 23 Aralık Pazar Günü Saat 10.00’dan itibaren Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Barınağı’na davetlisiniz. 

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 10 KİŞİLİK TEKNEDE 44 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaçak göçmenler BODRUM’DA 10 KİŞİLİK TEKNEDE 44 KİŞİ DAHA YAKALANDI arena 6

Bodrumda devam eden olumsuz hava şartlarına rağmen Bodrum’dan yasa dışı yollarla Yunanistan adalarına kaçmak isteyen 44 mülteci Sahil Güvenlik ekipleri tarafından  yakalandı.

Operasyonda 10 kişilik yelkenli teknede 44 mülteci gören Sahil Güvenlik ekipleri ise gözlerine inanamadı. Fırtına ve yağmura aldırış etmeden Yalıkavak Mahallesi’nden denize açılan 44 düzensiz göçmen yasa dışı yollarla Yunan adalarına gitmek için yola çıktı. Devriye görevi yapan Sahil Güvenlik ekipleri fırtınalı ve yağışlı havada bir yelkenli teknenin Kiremit adası yakınlarında ilerlediğini gördü. Hızlıca yanına gittiği tekne kaçmaya başlayınca deniz ortasında kovalamaca yaşandı. Yaptığı manevralarla “DAMARA” isimli teknenin önüne kesen Sahil Güvenlik ekipleri halat yardımıyla tekneyi bota yanaştırdı. Tekneye giren Sahil Güvenlik ekipleri gördükleri manzara karşısında şok oldu. 10 kişilik yelkenli tekneye balık istifi şeklinde dizilmiş 44 mülteciyle karşıtı. Sahil Güvenlik botuna alınan mülteciler Turgutreis limanına getirildi. Ekiplerin yaptığı kimlik tespitinde 21 Filistin, 17 Suriye, 3 Mısır, 2 Yemen ve 1 Irak uyruklu oldukları öğrenildi. Organizatör olduğu belirtilen 3 Türk ise teknede gözaltına alındığı öğrenildi. Yetkili mercilerden, yakalanan düzensiz göçmenlerin işlemlerinin bitmesinin ardından, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne oradan da Muğla Göç İdaresine gönderilecekleri öğrenildi.

 

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla acele kamulastirma MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA… mugla acele kamulastirma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla, Aydın, Denizli ve Kastamonu illerinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına kararı verdi. Karar, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi, Emin Varol

Muğla’nın Yatağan ile Denizli’nin Honaz ilçeleri arasında inşa edilecek “380 kV Yatağan-Denizli Batı-Denizli-4 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında ise hattın geçtiği güzergahtaki bazı taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Kamulaştırma işlemi direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle yapılacak.

Söz konusu enerji iletim hattının geçtiği güzergah Muğla’nın Yatağan ve Kavaklıdere ile Aydın’ın Bozdoğan ve Karacasu, Denizli’nin Babadağ, Sarayköy, Merkezefendi ve Honaz ilçelerinden oluşuyor.

Karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Okumaya devam et

Son Haberler

© 2018 Arena Bodrum Haber. Tüm Hakları Saklıdır.Tasarım Reklamettin