Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK…

Yayınlanan

açık

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… engin kaplan

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD), seçimli olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Derneğin geçmiş dönem başkanlarından Engin Ali Kaplan, yeniden BESİAD’ın başkanı oldu. 

Ahmet Biçer, Arzum Yalçın ve Songül Kılıç’ın divan kuruluna seçilmesiyle devam eden toplantı BESİAD Başkanı Emre Köroğlu’nun faaliyet raporunu içeren konuşmasıyla devam etti. Köroğlu konuşmasında şunları söyledi:

EMRE KÖROĞLU: FARKINDALIK YARATAN PROJELERİN ALTINI ÇİZDİK…

“Bu onurlu görevi yapmış olduğumuz dönemde bizlere göstermiş olduğunuz ilgi, alaka için teşekkür ederek sözlerime devam etmek istiyorum. Dünya önemli bir süreçten geçmektedir. Değişim hızının arttığı, dijitalleşmenin her geçen gün öneminin kat ve kat yükseldiği olağanüstü dönemde yaşıyoruz. Değişimin etkileri hayatın her alanına dokunuyor ve her değişim başka değişimlere ihtiyaç gösteriyor. BESİAD olarak 2017-2018 yıllarında tüm çalışmalarımızla bu değişimin bilinci içeresinde davrandık. Dünyanın en kritik gündemi olan dijital dönüşümü etkinliklerimizin odağına aldık. Bu çalışmalarımızı yaparken tüm bu değişim sarmalından yerel de toplumsal etkileri iyi analiz ederek, gerekli görmüş olduğumuz farkındalık yaratan, ilgi odağı olan projelerin altını çizdik. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki BESİAD Yüce Önderimiz in bizlere emanet ettiği ve çizdiği yoldan asla bir sapma yapmayacaktır. Başta Bodrum’u daima ileri taşıyacak hedefler için azimle çalışmaya, üretmeye devam edecektir.” 

BESİAD Olağan Genel Kurulu, Emre Köroğlu’nun konuşmasının ardından faaliyet raporu ve denetleme raporunun okunup ibrası, tahmini bütçenin görüşülerek oylanması ile devam etti. Gündem maddesinde yer alan tüzük tadilatı ise yeterli fiili çoğunluk olmadığı için gerçekleştirilemedi.

Derneğin uluslararası faaliyetlerde bulunması, yurtdışında dernek ve kuruluşlara üye olarak katılması ve ayrılması ile federasyon ve konfederasyonlara katılması ve ayrılmasının kararlaştırılması ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi oylanarak kabul edildi.
Genel kurula önerge olarak sunulan, yönetim kuruluna iktisadi işletme kurulması için yetki verilmesi maddesi ise uzun tartışmaların ardından kabul edildi.

Genel kurul BESİAD 10. Dönem Yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi ile devam etti. Tek liste ile gidilen genel kurulda, Engin Ali Kaplan’ın listesi oybirliği ile seçildi.

ENGİN KAPLAN: İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK…

BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Engin Kaplan, yeni fikirler ve farklı bir yönetim modeli ile BESİAD’ı daha farklı ve iyi bir konuma taşımak istediklerini belirterek şunları söyledi:

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… emre koroglu besiad“BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Görev tanımını yapacak olursak, bizlerin üzerine düşen görevleri şu şekilde sıralayabiliriz; Öncelikle Bodrum yerel ekonomisinin, ardından ülkemizin tamamının faydasına dönük, tespit, öneri, fikir ve proje geliştirmek. Bu projelerin ilgili kurumlarla iş birliği içinde hayata geçmesini sağlamak. Bölgemiz ve ülkemiz çapında, ekonomik düzlemde ortaya çıkan aleyhte durumlar ile ilgili gerekli tespitler, eleştiriler, öneriler ve çözümler ile sürece dahil olmak.” 

“BESİAD 10. Dönem Yönetimi olarak yapmayı planladığımız projeleri de şu şekilde sıralayabiliriz” diyerek sözlerine devam eden Kaplan, “Bodrum’un özellikle bölgesel, coğrafi ve turistik kaldıraç noktalarını da tespit ederek, belirli bir takvim ve mekanizmaya oturtulmuş, sürdürülebilirlik sorunu ortadan kaldırılmış, turizm sezonunun süresini uzatmaya odaklı bir butik fuar marka kenti olmasına yönelik alt yapı, fizibilite ve eylem çalışmaları yapılmalıdır” dedi.

Kaplan, turizmi uzatmanın yanı sıra çöp sorununda farkındalık oluşturma, tabela kirliliği gibi konularda da çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Toplantı sonunda yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yaptıkları toplantı ile yeni yönetim kurulunda görev dağılımını gerçekleştirdi. Yapılan yeni seçimle birlikte BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Engin Kaplan, görevine resmen başlamış oldu.

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 2CENK SEZGİN ELEŞTİRİLERİNİ SIRALADI…

BESİAD geçmiş dönem başkanlarından Cenk Sezgin ise genel kurul sonunda söz alarak eleştirilerini sıraladı. Sezgin, “Yapıcı eleştirmeye çalışacağım. Az önce 178 tane üyemizden bahsettik ama 60 tanesini bir araya getiremedik. Güven kalesi ve geleceğe güçlü bakan sloganlar yazıyoruz. Ama üyelerimizden 189 bin TL alacağımızı tahsil edemiyoruz. Çok üye mi iyi, yoksa az ama öz üye mi iyi? Az ve öz üye ile şu anda genel kurulumuzu toplamış olurduk. Yeni üyelerimize bakıyorum, çoğu 3 ay önce şirketini kurmuş, buraya kartvizit dağıtmaya gelmiş gibi bir görüntüye kapılıyorum. Çok fazla etkinliğe katılmıyorum. Eleştirilerimi çok doğru tespit etmiş olmayabilirim. Ama benim gördüğüm, gözlemlediğim kadarıyla o arkadaşlar bugün burada olsaydı, ben bu cümleleri kurma ihtiyacı hissetmezdim. Çünkü o arkadaşlar bizim ayağımızı bağlıyorlar. Çoğunluğu oluşturamadığımız için karar alamıyoruz” dedi.

Sezgin’in bu sözlerinin ardından söz alan Emre Köroğlu ise eleştirilerle ilgili olarak, “Biz tüzük değişikliği yapmaya çalışıyoruz. Üyeler ve üyelerin katılımı ile ilgili bazı şeyleri değiştirmek istiyoruz. Yeterli çoğunluk olmadığı için yapamıyoruz. Böyle bir sarmalın içine giriyoruz. Bu önümüzdeki döneme de sarkacak. Bu eskiden beri böyle geldi. Borçları olan herkesi teker teker arayıp telefonla görüştüm. Burası gönüllülük esasına dayanan bir dernek, şu noktada yapabileceğimiz bir şey gözükmüyor” diye konuştu.

BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri ise şu şekilde;

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 1YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER 

ENGİN ALİ KAPLAN – BAŞKAN
NESLİHAN NAZLIOĞLU – BAŞKAN YARDIMCISI
KEMAL ÖZYURT – GENEL SEKRETER
ENVER KILIÇ – SAYMAN
ELVAN BİLGİN – ÜYE
ŞEHVAL ÖZTÜRK – ÜYE
ETHEM SAĞAT – ÜYE
AYBERK APAYDIN – ÜYE
YILMAZ ALGÜL – ÜYE
ZEKİ AYDINLIOĞLU – ÜYE
BÜLENT ÇUKUR – ÜYE
MURAT OGAN – ÜYE

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER 

AHMET BİÇER
YAŞAR KAYA
SİNAN ÖZER

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER 

NESLİHAN TURHAN
KAZIM ASLAN
HÜSEYİN BOYACI

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ 

FERİDUN SEZGİN
MİTHAT KARABIYIKOĞLU
MUSTAFA ÖZÇETİN
KAMİL ABUZER KÜSÜLÜ
AHMET ERTEM
SERKAN DEVECİ
NAZLI AYDOĞAN
BURAK GÖĞERÇİN
MURAT ÖZKAYA
ALPTEKİN POLAT
AHMET GÜMÜŞ
GÜNDÜZ NALBANTOĞLU

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER 

KERİM ÇANGIR
ABDULLAH SERVET
SEVİNÇ GÖKBEL

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER 

MEHMET YARANOĞLU
MEHMET DAĞOĞLU
İSMAİL ERDOĞAN

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler