Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK…

Yayınlanan

açık

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… engin kaplan
İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD), seçimli olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Derneğin geçmiş dönem başkanlarından Engin Ali Kaplan, yeniden BESİAD’ın başkanı oldu. 

Ahmet Biçer, Arzum Yalçın ve Songül Kılıç’ın divan kuruluna seçilmesiyle devam eden toplantı BESİAD Başkanı Emre Köroğlu’nun faaliyet raporunu içeren konuşmasıyla devam etti. Köroğlu konuşmasında şunları söyledi:

EMRE KÖROĞLU: FARKINDALIK YARATAN PROJELERİN ALTINI ÇİZDİK…

“Bu onurlu görevi yapmış olduğumuz dönemde bizlere göstermiş olduğunuz ilgi, alaka için teşekkür ederek sözlerime devam etmek istiyorum. Dünya önemli bir süreçten geçmektedir. Değişim hızının arttığı, dijitalleşmenin her geçen gün öneminin kat ve kat yükseldiği olağanüstü dönemde yaşıyoruz. Değişimin etkileri hayatın her alanına dokunuyor ve her değişim başka değişimlere ihtiyaç gösteriyor. BESİAD olarak 2017-2018 yıllarında tüm çalışmalarımızla bu değişimin bilinci içeresinde davrandık. Dünyanın en kritik gündemi olan dijital dönüşümü etkinliklerimizin odağına aldık. Bu çalışmalarımızı yaparken tüm bu değişim sarmalından yerel de toplumsal etkileri iyi analiz ederek, gerekli görmüş olduğumuz farkındalık yaratan, ilgi odağı olan projelerin altını çizdik. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki BESİAD Yüce Önderimiz in bizlere emanet ettiği ve çizdiği yoldan asla bir sapma yapmayacaktır. Başta Bodrum’u daima ileri taşıyacak hedefler için azimle çalışmaya, üretmeye devam edecektir.” 

BESİAD Olağan Genel Kurulu, Emre Köroğlu’nun konuşmasının ardından faaliyet raporu ve denetleme raporunun okunup ibrası, tahmini bütçenin görüşülerek oylanması ile devam etti. Gündem maddesinde yer alan tüzük tadilatı ise yeterli fiili çoğunluk olmadığı için gerçekleştirilemedi.

Derneğin uluslararası faaliyetlerde bulunması, yurtdışında dernek ve kuruluşlara üye olarak katılması ve ayrılması ile federasyon ve konfederasyonlara katılması ve ayrılmasının kararlaştırılması ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi oylanarak kabul edildi.
Genel kurula önerge olarak sunulan, yönetim kuruluna iktisadi işletme kurulması için yetki verilmesi maddesi ise uzun tartışmaların ardından kabul edildi.

Genel kurul BESİAD 10. Dönem Yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi ile devam etti. Tek liste ile gidilen genel kurulda, Engin Ali Kaplan’ın listesi oybirliği ile seçildi.

ENGİN KAPLAN: İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK…

BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Engin Kaplan, yeni fikirler ve farklı bir yönetim modeli ile BESİAD’ı daha farklı ve iyi bir konuma taşımak istediklerini belirterek şunları söyledi:

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… emre koroglu besiad“BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Görev tanımını yapacak olursak, bizlerin üzerine düşen görevleri şu şekilde sıralayabiliriz; Öncelikle Bodrum yerel ekonomisinin, ardından ülkemizin tamamının faydasına dönük, tespit, öneri, fikir ve proje geliştirmek. Bu projelerin ilgili kurumlarla iş birliği içinde hayata geçmesini sağlamak. Bölgemiz ve ülkemiz çapında, ekonomik düzlemde ortaya çıkan aleyhte durumlar ile ilgili gerekli tespitler, eleştiriler, öneriler ve çözümler ile sürece dahil olmak.” 

“BESİAD 10. Dönem Yönetimi olarak yapmayı planladığımız projeleri de şu şekilde sıralayabiliriz” diyerek sözlerine devam eden Kaplan, “Bodrum’un özellikle bölgesel, coğrafi ve turistik kaldıraç noktalarını da tespit ederek, belirli bir takvim ve mekanizmaya oturtulmuş, sürdürülebilirlik sorunu ortadan kaldırılmış, turizm sezonunun süresini uzatmaya odaklı bir butik fuar marka kenti olmasına yönelik alt yapı, fizibilite ve eylem çalışmaları yapılmalıdır” dedi.

Kaplan, turizmi uzatmanın yanı sıra çöp sorununda farkındalık oluşturma, tabela kirliliği gibi konularda da çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Toplantı sonunda yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yaptıkları toplantı ile yeni yönetim kurulunda görev dağılımını gerçekleştirdi. Yapılan yeni seçimle birlikte BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Engin Kaplan, görevine resmen başlamış oldu.

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 2CENK SEZGİN ELEŞTİRİLERİNİ SIRALADI…

BESİAD geçmiş dönem başkanlarından Cenk Sezgin ise genel kurul sonunda söz alarak eleştirilerini sıraladı. Sezgin, “Yapıcı eleştirmeye çalışacağım. Az önce 178 tane üyemizden bahsettik ama 60 tanesini bir araya getiremedik. Güven kalesi ve geleceğe güçlü bakan sloganlar yazıyoruz. Ama üyelerimizden 189 bin TL alacağımızı tahsil edemiyoruz. Çok üye mi iyi, yoksa az ama öz üye mi iyi? Az ve öz üye ile şu anda genel kurulumuzu toplamış olurduk. Yeni üyelerimize bakıyorum, çoğu 3 ay önce şirketini kurmuş, buraya kartvizit dağıtmaya gelmiş gibi bir görüntüye kapılıyorum. Çok fazla etkinliğe katılmıyorum. Eleştirilerimi çok doğru tespit etmiş olmayabilirim. Ama benim gördüğüm, gözlemlediğim kadarıyla o arkadaşlar bugün burada olsaydı, ben bu cümleleri kurma ihtiyacı hissetmezdim. Çünkü o arkadaşlar bizim ayağımızı bağlıyorlar. Çoğunluğu oluşturamadığımız için karar alamıyoruz” dedi.

Sezgin’in bu sözlerinin ardından söz alan Emre Köroğlu ise eleştirilerle ilgili olarak, “Biz tüzük değişikliği yapmaya çalışıyoruz. Üyeler ve üyelerin katılımı ile ilgili bazı şeyleri değiştirmek istiyoruz. Yeterli çoğunluk olmadığı için yapamıyoruz. Böyle bir sarmalın içine giriyoruz. Bu önümüzdeki döneme de sarkacak. Bu eskiden beri böyle geldi. Borçları olan herkesi teker teker arayıp telefonla görüştüm. Burası gönüllülük esasına dayanan bir dernek, şu noktada yapabileceğimiz bir şey gözükmüyor” diye konuştu.

BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri ise şu şekilde;

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 1YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER 

ENGİN ALİ KAPLAN – BAŞKAN
NESLİHAN NAZLIOĞLU – BAŞKAN YARDIMCISI
KEMAL ÖZYURT – GENEL SEKRETER
ENVER KILIÇ – SAYMAN
ELVAN BİLGİN – ÜYE
ŞEHVAL ÖZTÜRK – ÜYE
ETHEM SAĞAT – ÜYE
AYBERK APAYDIN – ÜYE
YILMAZ ALGÜL – ÜYE
ZEKİ AYDINLIOĞLU – ÜYE
BÜLENT ÇUKUR – ÜYE
MURAT OGAN – ÜYE

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER 

AHMET BİÇER
YAŞAR KAYA
SİNAN ÖZER

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER 

NESLİHAN TURHAN
KAZIM ASLAN
HÜSEYİN BOYACI

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ 

FERİDUN SEZGİN
MİTHAT KARABIYIKOĞLU
MUSTAFA ÖZÇETİN
KAMİL ABUZER KÜSÜLÜ
AHMET ERTEM
SERKAN DEVECİ
NAZLI AYDOĞAN
BURAK GÖĞERÇİN
MURAT ÖZKAYA
ALPTEKİN POLAT
AHMET GÜMÜŞ
GÜNDÜZ NALBANTOĞLU

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER 

KERİM ÇANGIR
ABDULLAH SERVET
SEVİNÇ GÖKBEL

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER 

MEHMET YARANOĞLU
MEHMET DAĞOĞLU
İSMAİL ERDOĞAN

İŞİMİZ; TESPİT, ELEŞTİRİ, ÖNERİ VE ÇÖZÜM ÜRETMEK… besiad bodrum engin kaplan emanet 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

“BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi Şehir tiyatrosu “BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ… batakhane g  zeli bodrumda 6
bodrum belediyesi Şehir tiyatrosu “BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Antik Tiyatro’da prömiyerini yaptığı “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu, geçtiğimiz Cumartesi akşamı Gölköy Pazar Yeri’nde sahnelendi. 

Tiyatro sevgisini sokağa taşıyan Şehir Tiyatrosu yöneticileri, bu kez Büyükşehir Belediyesi’nin ‘gezici sahne’si ile izleyici karşısına çıktı. Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyun, hafta sonunda Gölköy Pazaryeri’nde halka açık ve ücretsiz oynandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve “gezici sahne” olarak adlandırılan özel TIR’da izleyici karşısına çıkan Şehir Tiyatrosu oyuncularına ilgi çok büyük oldu. Gölköy’de yaşayan ve daha önce hiç tiyatroya gitme fırsatı bulamayan yüzlerce kişinin izlediği etkinliğe çocuklar da büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık bin kişilik bir izleyici için oyunu sahneleyen oyuncular, finalde dakikalarca ayakta alkışlandı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının bir kez daha muhteşem bir performans sergilediği oyunun sonunda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın telefonla tiyatro alanındaki vatandaşlara seslenmesi ise sürpriz oldu. Oyuna yoğun katılımdan dolayı Gölköy sakinlerine teşekkür eden Başkan Aras, bu etkinliğin hazırlanmasına katkı koyan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekiplerine, Gölköy Muhtarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek “Çok kısa bir süre önce kurulan Şehir Tiyatromuz, Bodrum’un sanat ve kültür hayatına değerli katkılar yaparak bizi Türkiye’de temsil ediyor. Bodrum’u kültür ve sanatla yoğrulan bir yer haline getirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Şehir Tiyatrosu Genel Yönetmeni Hüseyin Akşen ise oyunun sonunda Gölköylülere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Muğla Belediyesi’ne bu tır ve teknik ekibi bize sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra birlikte daha çok proje yapacağız. Sizlere ve bütün tiyatro severlere ulaşacağız” dedi.

ÜNLÜ İZLEYİCİLER DE VARDI

Seyirciler arasında yer alan ünlü tiyatro oyuncuları Melek Baykal, Aytaç Öztuna ve Oyuncu Sabriye Kara da “Beklentilerimizin çok üstünde bir Şehir Tiyatrosu izledik.  Genç yetenekleri ayrıca tebrik ediyoruz. Dekoru, kostümü ve oyunculuğu ile mükemmel bir görsel şölendi” dediler.

Erman Canatan’ın yazdığı eseri, ünlü oyuncu Erdal Cindoruk yönetti. Yeşilçam sinemasından esinlenerek, farklı bir yorumla  müzikal olarak sahneye konan oyun; seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatıyor.

Tiyatronun genel sanat yönetmeni Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi genç yeteneklerden Cansın Yunt ve esas oğlanı Aksaraylı Halil’i Oğulcan Çelik canlandırıyor. Oyunda Tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman, Sertaç Aydın, Ziba Türk’ün yanı sıra, Zeynep Dündar, Ertuğrul Cön, Irmak Çağlar, Filiz Çoktezcanlı, Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile yer alıyor.

İzleyenler tarafından takdir toplayan “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyun 26 Ağustos Pazartesi Günü saat 21.15’te Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde ücretli olarak oynayacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih   ztarak     5
gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… yatu bodrum Corolla 728x150

Gulet Bookers Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztarakçı, geçtiğimiz hafta Kurban Bayramı nedeniyle yaşanan Turizm yoğunluğunu ve sezonu değerlendirdi.

Bayram hareketliliği ve geniş bir zaman aralığına yayılan turizm önemli olduğunu ifade eden Öztarakçı, “Nitelikli turist profilinin artması” konusuna da dikkat çekti.

Nitelikli turist katma değeri yükseltir…

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih   ztarak     2

Turizm hizmetini ağırlıklı deniz üzerinde gerçekleştirdiklerine belirten Öztarakçı “Dünya’da konumları ve varlıklarıyla önemli kimlikleri Bodrum’da ağırlıyoruz. Bu kimliklerin yıllar itibarıyla tekrar tekrar Bodrum’u tercih etmesinin yanında, her gelişlerinde kendi sosyal çevrelerini de Bodrum’a taşıyarak nitelikli turist ihtiyacımıza yaptıkları katkı bizi gelecek sezonlarda ihtiyacımız olan turist başına kalacak olan katma değerin yükselmesi anlamında umutlandırıyor. Bunun en büyük göstergesi de Bodrum’u ziyaret eden mega ve süper yatların sayılarındaki artıştır. Diğer yandan bu önemli kimliklerin Bodrum’a geldiklerinde karşılaştıkları guletlere de ilgi göstermeye başladıklarını da gözlemliyoruz.” dedi.

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… bodrum da bayram 2

Hedefimiz sezon boyunca boş liman…

Bodrum Yat Turizminin Dünya’daki lobi çalışmalarını her geçen yıl daha çok genleştirdiklerinin ifade eden Öztarakçı, “Mavi Tur ile deniz üzerindeki Turizmimiz yeniden toparlanmaya başladığı düşüncesindeyim. Dünyaca ünlü insanlar bu bölgede tatil tercih ediyorlar. Koylarımızın zenginliği bizim en önemli kozumuz. Özellikle yüksek sezonda gelen tekneler ile bizim teknelerimizin yoğunluğu limanlarımızda bazı sorunlar yaşamamıza neden olsa da sezon boyunca boş kalacak olan limanlar bizim hedefimiz” dedi.

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih   ztarak     1Nitelikli turist Bodrum’un her noktasına dokunmalı…

Bodrum’da hizmet veren her sektörün oluşan katma değerden yaralanmasının önemine de dikkat çeken Öztarakçı değerlendirmelerini “Nitelikli turisti Bodrum’un her noktasına dokundurmalıyız. Kıyıda tatil tercih edenleri deniz üzerine, deniz üzerinde tatil tercih edenleri karaya çıkarmalıyız. Özellikle çarşı esnafı da Bodrum’a tatil için gelen turistten payını almalı” tespitiyle tamamladı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

esengül civelek MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ… mugla valisi esengul civelek
esengül civelek MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ… yatu bodrum Corolla 728x150

Muğla Valisi Esengül Civelek’in anneannesi Kübra Tumlu Aydın’ın Nazilli ilçesinde hayatını kaybetti.

İkindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Tumlu, Eğriboyun Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze töreninde taziyeleri kabul eden Muğla Valisi Esengül Civelek’in oldukça üzgün olduğu görüldü.

Tumlu, Nazilli’de düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in Nazilli ilçesinde oturan anneannesi Kübra Tumlu, yaşlılığa bağlı olarak 105 yaşında yaşamını yitirdi. Kübra Tumlu için Nazilli ilçesindeki Koca Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyesi Eski Başkanı Haluk Alıcık, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Vali Civelek’in yakınları katıldı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar