Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

süper lig SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR… bodrum basketbol fenerbahce 1

Önceki sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselen Bodrum Basketbol’un yaşadığı ekonomik sorunlar ve aldığı ağır yenilgiler, Bodrumlu sporseverleri üzmeye devam ediyor.

Bodrum Basketbol, süper ligin 4. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı maçta, Fenerbahçe’ye karşı 105-59 kaybetti.

Bodrum’un son dönemde Basketbolda yaşadığı başarının önemli mimarı Bodrum Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi mücadelesine sahasında ağırladığı önemli takımlara karşı sürdürüyor.

Gümbet, Binnaz Karakaya Spor Salonunda Fenerbahçe ile karşılaşan Bodrum Basketbol, Bodrumlulara Türkiye’nin elit basketbol takımlarından birini daha izlettirdi.

Kuvvetli rakibine ayak uydurma düşüncesiyle oyuna başlayan Bodrum Basketbol, maçta ilk basketi bulan takım oldu. Fenerbahçe’nin oyuncu kalitesiyle maça ilk dakikalarda ağırlığını koymasıyla ilk periyod 18-31 geçilirken, ilk yarıda mücadelesiyle alkış alan Kırçiçeği Bodrum Basketbol, devreyi 33-59 geride tamamladı.

süper lig SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR… bodrum basketbol fenerbahce 2Tribünlerin ve saha içi sandalyelerin tümünün dolu olduğu maçın ikinci devresinde Fenerbahçe hücumlarına direnen Bodrum Basketbol, bir ara Deniz Ataer’in çaldığı toplarla bulduğu sayılarla farkın azalmasına sağlasa da, güçlü rakibine karşı çaresiz kaldı. Her iki takımın da 17’şer sayı buldukları üçüncü periyod 50 – 76’lık skorla tamamlandı.

Karşılaşmanın son periyodunda oyunda ağırlığını tamamen hissettiren Fenerbahçe, aradaki farkı açtı. Bodrum Basketbol son ana kadar mücadele etmeyi bırakmasa da, Fenerbahçe karşılaşmayı 44 sayı farkla 59-105 geride tamamlandı.

süper lig SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR… bodrum basketbol fenerbahce 5Fatma Ata: Mücadelemize devam edeceğiz…

Karşılaşma sonunda yapılan basın toplantısında açıklama yapan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Antrenörü Hakan Yörükoğlu, rakibin oldukça güçlü olduğunu, takımın son ana kadar gösterdiği mücadele için hepsini tebrik ettiğini söyledi. Oyuncu Fatma Ata da yaptığı açıklamada, iki hafta üst üste güçlü rakiplerle karşılaştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Süper lig takımlarının en güçlüleri ile üst üste karşılaştığımız bizim için biraz dezavantajlı bir fikstür ile maçlarımızı arka arkaya oynuyoruz. Biz rakiplerimize göre daha genç oyunculardan kurulu bir kulüp olsak da zaman içerisinde daha da deneyim kazanıp, rakiplerimize karşı daha dirençli olacağız. Ligde bundan sonraki maçlarımızda takımlar birbirine daha denk takımlar. Mücadelemize devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

süper lig SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR… bodrum basketbol fenerbahce 7Esra Ural: Umarım bu takım gereken desteği bulur…

Fenerbahçe Kulübünden Antrenör Valerie Garnier de yaptığı açıklamada, Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübüne yaptıkları ev sahipliği için ve kendilerini ağırladıkları için teşekkür etti.

Fenerbahçe’ni başarılı pivotu Esra Ural Topuz da, yaptığı açıklamada; “Bodrum gibi güzel bir yerde Bodrum Basketbol Kulübü gibi bir takım olması büyük bir şans. Umarım bu başarılı takım gereken desteği bulur ve daha güçlü şekilde ligdeki başarısını sürdürür. Bizim için güzel bir maçtı.” Dedi.

süper lig SÜPER LİG MACERAMIZ ÜZÜNTÜYLE DEVAM EDİYOR… bodrum basketbol fenerbahce 6Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü, bir sonraki maçını 10 Kasım Cumartesi günü Çukurova Basketbol Takımı ile deplasmanda oynayacak.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… G  LK  Y SULAK ALAN

Bodrum Kent Konseyi, Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği ve Doğa Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlikte, Akdeniz Sulak Alanı olarak bilinen arazide bir araya geliyor…

Etkinliğin Buluşma saati 12.00… Tüm katılımcılar, Gölköy Muhtarlığı önünde bir araya geldikten sonra Hurmalığa yürüyüş başlayacak. Burada çevre temizliği yapıldıktan sonra sohbet gerçekleştirilecek.

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… 9858655910

Bodrum’daki birinci derece doğal SİT alanı olan ve koruma altındaki Datça hurması ağaçlarının bulunduğu Akdeniz Gölü Sulak Alanı, bir süre önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından jeotermal kaynak arama ruhsatlarının verilmesi sebebiyle gündeme gelmişti. Çevrecilerin gözü gibi baktığı son sulak alanımız, pek çok su kuşu türüne ev sahipliği yapıyor. Endemik Gölköy hurmalarının yetiştiği nadir bölgelerden biri olan Akdeniz Sulak Alanı’nın temiz tutularak yaşatılması, Bodrum çevrecilerinin öncelikleri arasında. Kent Konseyi yetkilileri tüm Bodrum halkını ” 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nde, Bodrum Gölköy Kovalık Sulak Alanında buluşuyoruz.” diyerek davet ettiler.

Okumaya devam et

Son Haberler