SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU…

Kent TV ekranlarından her Salı yayınlanan ‘SPORTRE’, sıcak gündem ve konuklarıyla sporun nabzını tutmaya devam ediyor.

haber ustu

Abdulkadir Sevindik’in hazırlayıp, sunduğu SPORTRE’de bu hafta; Bodrumspor’u, yaptığı analizlerle Levent Bulut, Ali İhsan Tekin’le yeni bir başlangıç yapan Yalıkavakspor kadın henbol takımınıda milli antrenörlerden Serhat Sezer değerlendirdi.

Ziraat Türkiye Kupasındaki rakibi Sivasspor’u 2-1 yenerek sürpriz bir galibiyet alan Bodrumspor’un teknik sorumlusu Engin İpekoğlu’nun maç sonrası, kulübün mali konularıyla ilgili yaptığı açıklama Sportre’nin odağına yerleşti. İpekoğlu’nun açıklama zamanlamasının çok manidar olduğunu ifade eden Spor Yorumcusu Levent Bulut, “3 Maç üst üste mağlubiyet alan bir takımın, A Spor’un canlı yayınladığı maçta, bir süper lig takımını elemesi çok entresan bir sonuç oldu. İpekoğlu’nun maç sonrası, 3-4 aydır maaş alamayan bir takım olduklarını söylemesi, herşeye rağmen ellerinden geleni yaptıklarını ifade etmesi, ince hesaplanmış bir açıklamadır. Başında Bodrum Belediyesi ibaresi olan Bodrumspor takımının teknik sorumlusunun yerel seçimlere çok az bir zaman kala tüm medyanın önünde bunları söylemesi ve yönetimden görünen bir tepki almaması da ayrıca dikkatle izlenmesi gereken bir başka konudur.” dedi.

Geçen hafta Bodrumspor’un zorlu Ankara deplasmanından 3 puan çıkarmasının ve takımın her türlü probleme rağmen ligde kazanmasının önemli olduğunu ifade eden Bulut, “Uşakspor namağlup bir takım. Sahamızda en önemli maçlardan birisini oynayacağız bu hafta. Özellikle uşak seyircisinin Bodrum’da önceki yıllarda çıkardığı sorunları unutmadan gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.” uyarısında bulundu.

Yalıkavakspor kadın hentbol takımı, başarılı ve genç bir teknik insan olan Ali İhsan Tekin’le çalışmaya başlayalı çok kısa bir süre olduğunu ifade eden Antrenör Serhat Sezer, “Takım yeni hocayla teknik olarak kıpırdanmaya başladı. Topralanmak için zaman önemli. Savunmamız çok zayıf. Hucumda çok top kaybediyoruz ve hızlı hucumlardan çok gol yiyoruz. Takımların maç kazanmalarını sağlayacak özellikleri, sistemleri vardır. Yalıkavakspor’un bugüne kadar oynadığı bir sistemi yoktu.” dedi.

Sportre’nin 2. bölümünde Bodrum İhtisaspor Kulübünün Başkanı Cem İpçi ile Bodrum’da voleybol konuşuldu.

Dünya devi Eczacıbaşı’nın Bodrum’daki temsilcisi olan ve spor okullarını organize eden İpçi, “2003 yılından bu yana Bodrum’da belediye, okul ve kendime ait spor kulübü bünyesinde çok sayıda sporcu yetiştirdim. İşimi yaparken kurumsal davranmaya çok çaba sarfettim. Ama Eczacıbaşı Spor Kulübü ile başlayan çalışma sürecimizle göremediklerimizi de gördük. Bireysel ve kurumsal gelişimimize çok katkı veriyor, Eczacıbaşı birlikteliği. Şimdi 6 kişilik bir teknik kadroyla önemli kurumsal projelere imza atıyoruz.” dedi.

Cem İpçi, yaptıkları çalışmaların sonucunda yetiştirdikleri yarışmacı genç oyuncularla A Takımlar düzeyinde önce Bölgesel Lige sonrasında da 2. lige katılmayı planladıklarını ifede ederek, “Önümüzdeki yıllarda Bodrum’un üst liglerde oynayan bir voleybol takımı olması için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Hedefimiz 1. ligde oynayan bir takım oluşturmaktır.” müjdesini verdi.

Haber Altı Reklam