Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

sportre SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU… sportre asevindik

Kent TV ekranlarından her Salı yayınlanan ‘SPORTRE’, sıcak gündem ve konuklarıyla sporun nabzını tutmaya devam ediyor.

Abdulkadir Sevindik’in hazırlayıp, sunduğu SPORTRE’de bu hafta; Bodrumspor’u, yaptığı analizlerle Levent Bulut, Ali İhsan Tekin’le yeni bir başlangıç yapan Yalıkavakspor kadın henbol takımınıda milli antrenörlerden Serhat Sezer değerlendirdi.

Ziraat Türkiye Kupasındaki rakibi Sivasspor’u 2-1 yenerek sürpriz bir galibiyet alan Bodrumspor’un teknik sorumlusu Engin İpekoğlu’nun maç sonrası, kulübün mali konularıyla ilgili yaptığı açıklama Sportre’nin odağına yerleşti. İpekoğlu’nun açıklama zamanlamasının çok manidar olduğunu ifade eden Spor Yorumcusu Levent Bulut, “3 Maç üst üste mağlubiyet alan bir takımın, A Spor’un canlı yayınladığı maçta, bir süper lig takımını elemesi çok entresan bir sonuç oldu. İpekoğlu’nun maç sonrası, 3-4 aydır maaş alamayan bir takım olduklarını söylemesi, herşeye rağmen ellerinden geleni yaptıklarını ifade etmesi, ince hesaplanmış bir açıklamadır. Başında Bodrum Belediyesi ibaresi olan Bodrumspor takımının teknik sorumlusunun yerel seçimlere çok az bir zaman kala tüm medyanın önünde bunları söylemesi ve yönetimden görünen bir tepki almaması da ayrıca dikkatle izlenmesi gereken bir başka konudur.” dedi.

sportre SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU… sportre levent bulutGeçen hafta Bodrumspor’un zorlu Ankara deplasmanından 3 puan çıkarmasının ve takımın her türlü probleme rağmen ligde kazanmasının önemli olduğunu ifade eden Bulut, “Uşakspor namağlup bir takım. Sahamızda en önemli maçlardan birisini oynayacağız bu hafta. Özellikle uşak seyircisinin Bodrum’da önceki yıllarda çıkardığı sorunları unutmadan gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.” uyarısında bulundu.

sportre SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU… sportre serhat sezerYalıkavakspor kadın hentbol takımı, başarılı ve genç bir teknik insan olan Ali İhsan Tekin’le çalışmaya başlayalı çok kısa bir süre olduğunu ifade eden Antrenör Serhat Sezer, “Takım yeni hocayla teknik olarak kıpırdanmaya başladı. Topralanmak için zaman önemli. Savunmamız çok zayıf. Hucumda çok top kaybediyoruz ve hızlı hucumlardan çok gol yiyoruz. Takımların maç kazanmalarını sağlayacak özellikleri, sistemleri vardır. Yalıkavakspor’un bugüne kadar oynadığı bir sistemi yoktu.” dedi.

Sportre’nin 2. bölümünde Bodrum İhtisaspor Kulübünün Başkanı Cem İpçi ile Bodrum’da voleybol konuşuldu.

sportre SPORTRE’DE HAFTANIN SPOR OLAYLARI KONUŞULDU… sportre cem ipciDünya devi Eczacıbaşı’nın Bodrum’daki temsilcisi olan ve spor okullarını organize eden İpçi, “2003 yılından bu yana Bodrum’da belediye, okul ve kendime ait spor kulübü bünyesinde çok sayıda sporcu yetiştirdim. İşimi yaparken kurumsal davranmaya çok çaba sarfettim. Ama Eczacıbaşı Spor Kulübü ile başlayan çalışma sürecimizle göremediklerimizi de gördük. Bireysel ve kurumsal gelişimimize çok katkı veriyor, Eczacıbaşı birlikteliği. Şimdi 6 kişilik bir teknik kadroyla önemli kurumsal projelere imza atıyoruz.” dedi.

Cem İpçi, yaptıkları çalışmaların sonucunda yetiştirdikleri yarışmacı genç oyuncularla A Takımlar düzeyinde önce Bölgesel Lige sonrasında da 2. lige katılmayı planladıklarını ifede ederek, “Önümüzdeki yıllarda Bodrum’un üst liglerde oynayan bir voleybol takımı olması için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Hedefimiz 1. ligde oynayan bir takım oluşturmaktır.” müjdesini verdi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMDA GENÇ TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

anne sütünden ve saçından objeler BODRUMDA GENÇ  TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR… arena ay  e abu  o  lu

Bodrum’da yaşayan genç anne yaptığı ilginç tasarımlar ile büyük ilgi görüyor. Ayşe Abuşoğlu, yeni doğmuş bir bebeğin doğduğu günden itibaren tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen anne sütünü, farklı bir boyuta geçirip ömür boyu saklayabileceğiniz güzel bir takı haline getirmeyi başardı…

Bodrum’da yaşayan Ayşe Abuşoğlu, 4 yıl önce anne oldu. O dönemde bebeğini emzirirken aklına, “Acaba bu anne sütünü saklayabilir miyim” sorusunun geldiğini belirten Abuşoğlu, bu konuyu araştırmaya başladı.  Abuşoğlu, internetteki araştırmaları sırasında, anne sütünün saklanabildiğini, bunu yurt dışında bir annenin taşlaştırarak mücevher haline getirdiğini öğrendiğini belirtiyor. Ayşe Abuşoğlu, buradan yola çıkarak çok farklı bir kimyası olan anne sütünü saklamak için Ar-Ge çalışmasına başlamış. 1 yıl süren çalışması sonucunda Abuşoğlu, anne sütünü taşlaştırmayı başarmış.

anne sütünden ve saçından objeler BODRUMDA GENÇ  TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR… taki 5 Kendisi gibi bu heyacanı yaşayan başka anneler olabileceğini düşüncesinden yola çıkıp, bir tasarım şirketi kurduğunu belirten Abuşoğlu, daha sonra yaşanan süreci şöyle aktardı: “KOSGEB’in girişimcilik kursuna gittim ve şirketi kurduktan sonra hibe desteği aldım. Bu şekilde anne sütü ile takı tasarımlarına başladım. Daha sonra anne sütü yetmez, bunu bebeklerin saçlarıyla da taçlandırmak lazım diye düşündüm. Çünkü bu dünyada olan bir şey değildi. Hayatına bebeği Rüzgar’ın girmesiyle başlayan bu serüveni Emzirme döneminde, süt kokusunun ve o muhteşem duygunun kendisini kaplamasıyla eski zamanlarda insanların gözyaşlarını sevdikleri ile paylaşmak için gözyaşı şişelerinin aklına gelmesi ile fikir aklına düştüğünü belirterek kurduğu kendi atölyesinde çalışmalara başlamış. 1 yıllık deneme yanılma yollarından sonra kendisine özel kolyesini hazırlamış. Birde sosyal sorumluluk projesi başlatmış her yaptığı ürün için müşterisi adına Tema vakfından bir fidan almış. Çok şey başarmış bir anne. Girişimci olmayı düşünen herkesin hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini de belirtiyor.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA İŞSİZLİKTE ÜLKE GENELİNİN ALTINDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muĞla valİsİ esengÜl cİvelek MUĞLA İŞSİZLİKTE ÜLKE GENELİNİN ALTINDA… MU  LA TOPLANTI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 1. Olağan Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Müzeyyen Yıldırım ile kurum üyesi kurum temsilcileri katıldı. Vali Civelek toplantının açılışında yaptığı konuşmasında Muğla’daki işsizlik oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirterek, 2018 yılında Muğla’nın özel sektörde gençlerin işe yerleştirilmesinde Türkiye birincisi, özel sektörde genel işe yerleştirme ve özel sektörde kadınların işe yerleştirilmesinde Türkiye ikincisi, özel sektörde yükseköğretim mezunlarının işe yerleştirilmesinde Türkiye üçüncüsü olduğunu dile getirdi. Gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Müzeyyen Yıldırım, 2018 yılında İşkur personeli tarafından 5 bin 959 işveren ziyareti, 53 bin 398 vatandaş için iş arama görüşmesi ve toplam 9 bin 66 kişiye iş arama becerileri eğitimi verildiğini belirtti. 2018 yılında İl genelinde 80 bin 58 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini aktaran Müdür Vekili Yıldırım, 2018 yılı İş Başı Eğitim Programı kapsamında 4 bin 566 kişinin kalıcı istihdam edildiğini ifade etti. 2018 yılı verilerinin de değerlendirildiği toplantıda ayrıca 100 günlük eylem planı kapsamında İŞKUR tarafından gençlerin ve kadınların istihdamını arttırmaya yönelik uygulamaya konulan “İşe İlk Adım” ve “İş’te Anne” projeleri hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi. Toplantıda Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ile geliştirilen başta suça sürüklenmiş çocuklar ve dezavantajlı grupları iş ve meslek sahibi yapmayı hedefleyen “Ege’nin İncisi” projesi ile 2018 yılı içerisinde 100 kişiye istihdam sağlandığı ve projenin 2019 yılında da devam edeceği bildirildi. Toplantı sonunda, ihtiyaç duyulan alanlarda mesleki eğitim kursu düzenlenmesi, ayrıca işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda farklı ortaöğretim kurumunda yeni alan/dalların açılması yönünde karar alındı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

LİDERLER SON ADAYLAR İÇİN TEKRAR BİRARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

lİderler buluŞtu LİDERLER SON ADAYLAR İÇİN TEKRAR BİRARAYA GELDİ… ARENA   TT  FAK

31 Mart seçimlerindeki bazı adayların belli olmaması ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ittifak üzerindeki pürüzleri gidermek üzere bir araya geldi. Yapılan görüşmede Bodrum da konuşuldu….

İki liderin gece yarısına yakın saatlerde 31 Mart’taki yerel seçim için yapılan ittifak hakkındaki pürüzleri ortadan kaldırmak amacıyla bir araya geldiği belirtildi. Görüşme sonunda yapılan açıklamada pürüzlerin aşıldığı mesajı verildi. İki liderin vereceği talimatlara göre parti kurmayları ittifak protokolünü güncelleyecek. Parti kurmaylarının bir iki gün içinde de ittifaka ilişkin açıklama yapması planlanıyor.  CHP ve İYİ Parti kurmaylarının uzun süredir üzerinde çalıştığı işbirliği sürecinde 63 il için mutabakata varılmış, ancak bazı ilçelerdeki pürüzler aşılamamıştı. Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın edindiği bilgilere göre iki lider, akşam yemeğinde bir araya geldi. Her iki genel merkezin de dışında gerçekleşen görüşmede heyetlerin uzlaştığı iller, protokol metni ve anlaşma sağlanamayan il ve ilçeler masaya yatırıldı. Ankara’nın Etimesgut, Muğla’nın Bodrum, Denizli’nin Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa’nın Osmangazi ilçesi ayrı ayrı incelendi. Kılıçdaroğlu ile Akşener İstanbul’un ilçeleri ile Gaziantep gibi kritik illeri de olası aday isimleri üzerinden ele aldı. Görüşmede iki liderin pürüz yaşanan alanlardaki sorunları aşarak, mutabakata vardığı öğrenildi. Bu kapsamda genel başkanların vereceği talimata göre işbirliği protokolünün güncelleneceği, kurmaylar tarafından da kısa süre içinde kamuoyuna deklare edileceği belirtildi.

 

Okumaya devam et

Son Haberler