Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK…

Yayınlanan

açık

besiad ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK… besiad toplanti engin kaplan

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (Besiad) Yönetim Kurulu üyeleri Bodrum da yaşayan Ulusal ve Yerel basın temsilcileri ile Konacık ta bulunan Şütte Kafe de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldiler.

Toplantıda bir konuşma yapan Engin Kaplan, yerel basının demokrasinin çok önemli bir unsuru olduğunu vurgulamak istediğini belirterek şunları söyledi;

“Bodrum’un çok önemli eksikleri var. Biz bunun iş hayatı tarafıyla daha çok ilgileniyoruz. Ama biliyorsunuz BESİAD’ın attığı her türlü adımın mutlaka en direkte olsa direkte olsa bir sosyal fayda boyutu hep olmuştur. Tabiki bu refleksimiz devam edecek ama biz iş dünyası gözüyle Bodrum’a bakıp endişelerimizi veya çözümlerimizi bu bakış açısıyla dile getiriyor, hayata geçiriyor olacağız.

10. dönem yönetim kurulu olarak Bodrum’un bir butik fuar merkezi olması konusunda ciddi çalışmalara imza atacağız. Bu konuda çalışmalarımız başladı. Vahşi endüstriyel bir fuardan bahsetmiyorum. Bodrum’un turizminin 12 yaya yayılmasında, kaliteli turistin Bodrum’a çekilmesinde bir takım problemlerin işletmesel ve yönetimsel problemlerin, müşteri motivasyonu ile düzeltilmesinde, çıtanın yukarı çekilmesinde fuarın çok önemli hedef olması gerektiğini çok uzun zamandır savunuyoruz. Bu dönemde somut adımlar atacağız.

besiad ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK… engin kaplan besiad baskan 1Bodrum’un nezih bir turizm kenti olmasının önündeki çok komik ve bariz engellerden bir tanesi tabela problemi. Bir iş insanı olarak bunun söylüyorum. Birinizin tabelası birinizinkinden büyük değilse görünemediğiniz, sonra diğerinin daha büyük olması gerektiği, o zaman ötekinin daha parlak renkte olması gerektiği bir sonsuz çirkinlik içindeyiz. Bu konuda akademik alt yapısı olan bütün paydaşların mutlu olacağı bir çözüm üretip Bodrum’a sunuyor olacağız.

Mavi yolculuk rotalarının somutlaştırılıp planlanması, Bodrum guleti markasının hak ettiği yere gelmesi, tekne imalat sektörü sorunları yönünde, turizm sektörü ve inşaat sektörünün sorunları yönünde çalışmalarımız olacak.”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA2

Bodrum’da  “Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali” sona erdi…

Türk-Yunan dostluğunun gelişmesine katkıda bulunmak ve yöre kültürünü tanıtmak amacıyla Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığınca düzenlenen festivalde, renkli görüntüler oluştu. İstanköy Adası’dan da katılım sağlanan etkinliğin son gününde, yüzücüler 23 yaşındaki Bengisu Avcı ve 18 yaşındaki Aysu Türkoğlu, Bitez Mahallesi Adaboğazı mevkisinden başlayıp Kumbahçe sahiline yüzdü. İstanköy-Bodrum arasında yüzmesi planlanan sporcular, olumsuz hava şartları nedeniyle Bodrum’a daha yakın mesafede denize girip 1,5 saatte yaklaşık 3 mil yüzerek kıyıya ulaştı.

Sporculara, botla Bodrum Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekibi ile STS Bodrum Okul Gemisi eşlik etti.  Manş Denizi’ni yüzerek geçen üçüncü Türk kadın sporcu Avcı ile Türkoğlu, etkinliğin sonunda Türk ve Yunan bayrağı açtı.  Festival çeşitli gösterilerle sona erdi.

halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKAhalikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA1halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA3

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK’İN 23 NİSAN MESAJI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

esengÜl cİvelek MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK’İN 23 NİSAN MESAJI… esengul civelek gorevi devraldi 3

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gönderdiği basın mesajında…

“Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olarak milletimiz ve ülkemiz için tarihimizi şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur. Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… AHMET ARAS KARAOVA

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karaova Kültür Sanat Merkezinde Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Aras, Köklukuyu Çocuk Korosunun dinletisinde duygulu anlar yaşadı.

Bodrum Belediyesinin destekleriyle 20 Nisan Cumartesi Günü Mumcular Karaova Kültür Sanat Merkezi,  “Dünya Sanat Günü Haftası” kapsamında hazırlanan çok özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından düzenlenen etkinlik, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu çocuk oyunu Çizmeli Kedi ile başladı. Tiyatronun sanatçılarından Mihriban Er’in sunuculuğunu yaptığı etkinlikte, Şehir Tiyatrosu oyuncularının üstün performansları ve kurdukları diyaloglarla çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdiler. 300’ün üzerinde yöre çocuklarının ve ailelerin izlediği oyun, bazıları için bir ilkti.

ARYALAR, TÜRK MÜZİĞİ, ŞİİRLER

Kültür Sanat Meclisinin müzik ve şiir çalışma grubu da etkinliğe renk kattı. Piyano, keman, ney ve kanundan oluşan müzik grubunun solisti mezzosoprano Esen Demirci’nin aryaları alkışlarla beğeni kazandı. Şiir grubundan Feriha Beriş, Firdevs Şengül ve Mumcular Sitare Özkan Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeninin katkıları ile dört öğrenci de özel seçilmiş şiirleri seslendirdiler.

KÖKLÜKUYU ÇOCUK KOROSU

Bahçeyaka Köyü doğumlu ve flüt sanatçısı İlker Uyar’ın baba topraklarında akraba ve yakınları ile başlattığı müzik çalışmaları, komşu köylerdeki çocukların da katılımı ile otuz çocuğa ulaşmış. Çalışmalarını kendi evinde yürüten Uyar’a gönüllü hocalar olarak Adil Sevencan piyano, Vuslat Çiftdal keman, Sinem Karabağlı’nın da şef olarak katılımı ile çalışmalar Köklükuyu Çocuk Korosu’na dönüşmüş.

BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR

Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi adına organizasyon sorumlusu Rezzan Şebin, gün boyu süren etkinlik ve koro hakkında kısa bilgi verdi. Böyle güzel bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Aras, “Hepinizi kutluyorum çocuklar. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. İnanın onları dinlerken gözlerim doldu. Özellikle Hiroşima’da katledilen çocuklar için bestelenmiş şarkı, beni çok duygulandırdı. Dünyanın neresinde olursa olsun, çocuklar öldürülmesin. Siz anne ve babalar, aileler olarak da, çocuklarınızın eğitiminde çok önemlisiniz. Onlara öncülük ederek, onları kültür ve sanatla buluşturmalısınız. Biz belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

PİYANO İSTEDİLER, SOKAK HAYVANLARINA MAMA VE SU KABI İSTEDİLER

Rezzan Şebin’in etkinliğin hazırlığındaki katkıları nedeniyle Çömlekçi Köyü’nde yaşayan Çiğdem Sarı-Fraser’i ve Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ile Ressam Bünyamin Pehlivan’ı sahneye çağırmasının ardından, Başkan Aras, korodaki çocukların kendisinden isteklerini dinledi. Bir kaçı piyano isterken, bir kız çocuğu da ağlayarak sokak hayvanları için mama ve su kapları istedi. Aras, çocuğa kendi cep telefonundan konuyla ilgili projesini gösterdi. Ardından, koristlerden ve aynı zamanda piyanist olma yolunda hızla ilerleyen Ata Furat’tan iki parça dinleyerek, “Kişisel olarak ve belediyemiz olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi ve Başkan Aras daha sonra katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi.

karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… karaovada sanat soleni 1karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… karaovada sanat soleni 4

Okumaya devam et

Son Haberler