Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK…

Yayınlanan

açık

besiad ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK… besiad toplanti engin kaplan

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (Besiad) Yönetim Kurulu üyeleri Bodrum da yaşayan Ulusal ve Yerel basın temsilcileri ile Konacık ta bulunan Şütte Kafe de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldiler.

Toplantıda bir konuşma yapan Engin Kaplan, yerel basının demokrasinin çok önemli bir unsuru olduğunu vurgulamak istediğini belirterek şunları söyledi;

“Bodrum’un çok önemli eksikleri var. Biz bunun iş hayatı tarafıyla daha çok ilgileniyoruz. Ama biliyorsunuz BESİAD’ın attığı her türlü adımın mutlaka en direkte olsa direkte olsa bir sosyal fayda boyutu hep olmuştur. Tabiki bu refleksimiz devam edecek ama biz iş dünyası gözüyle Bodrum’a bakıp endişelerimizi veya çözümlerimizi bu bakış açısıyla dile getiriyor, hayata geçiriyor olacağız.

10. dönem yönetim kurulu olarak Bodrum’un bir butik fuar merkezi olması konusunda ciddi çalışmalara imza atacağız. Bu konuda çalışmalarımız başladı. Vahşi endüstriyel bir fuardan bahsetmiyorum. Bodrum’un turizminin 12 yaya yayılmasında, kaliteli turistin Bodrum’a çekilmesinde bir takım problemlerin işletmesel ve yönetimsel problemlerin, müşteri motivasyonu ile düzeltilmesinde, çıtanın yukarı çekilmesinde fuarın çok önemli hedef olması gerektiğini çok uzun zamandır savunuyoruz. Bu dönemde somut adımlar atacağız.

besiad ENGİN KAPLAN: YAPILACAK FUAR MERKEZİNDE İMZAMIZ OLACAK… engin kaplan besiad baskan 1Bodrum’un nezih bir turizm kenti olmasının önündeki çok komik ve bariz engellerden bir tanesi tabela problemi. Bir iş insanı olarak bunun söylüyorum. Birinizin tabelası birinizinkinden büyük değilse görünemediğiniz, sonra diğerinin daha büyük olması gerektiği, o zaman ötekinin daha parlak renkte olması gerektiği bir sonsuz çirkinlik içindeyiz. Bu konuda akademik alt yapısı olan bütün paydaşların mutlu olacağı bir çözüm üretip Bodrum’a sunuyor olacağız.

Mavi yolculuk rotalarının somutlaştırılıp planlanması, Bodrum guleti markasının hak ettiği yere gelmesi, tekne imalat sektörü sorunları yönünde, turizm sektörü ve inşaat sektörünün sorunları yönünde çalışmalarımız olacak.”

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla acele kamulastirma MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA… mugla acele kamulastirma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla, Aydın, Denizli ve Kastamonu illerinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına kararı verdi. Karar, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi, Emin Varol

Muğla’nın Yatağan ile Denizli’nin Honaz ilçeleri arasında inşa edilecek “380 kV Yatağan-Denizli Batı-Denizli-4 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında ise hattın geçtiği güzergahtaki bazı taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Kamulaştırma işlemi direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle yapılacak.

Söz konusu enerji iletim hattının geçtiği güzergah Muğla’nın Yatağan ve Kavaklıdere ile Aydın’ın Bozdoğan ve Karacasu, Denizli’nin Babadağ, Sarayköy, Merkezefendi ve Honaz ilçelerinden oluşuyor.

Karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ….

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. son dakika arenabodrumhaber

CHP Genel Merkezinde bugün yapılan parti meclisi (PM) sonuçlandı. Bodrum’la ilgili karar çıkmadı. 

Ankara Temsilcimiz Emin Varol’un takip ettiği PM toplantısında birçok il ve ilçe başkan adayları belirlenirken, Bodrum Belediye Başkan adayının belirlenmesi PM gündeminden çıkarıldı. Çünkü son 48 saat içerisinde yaşanan gelişmelerden dolayı genel başkan ve partinin karar organları, Kocadon üzerinde anlaşma sağlayamadı. Mehmet Kocadon’a muhalefet edenler ve 8 başkan aday adayı ikna edilmeden bu kararın açıklanamayacağına konusunda oluşan kanaat nedeniyle, Bodrum’un durumu bir sonraki PM’ne bırakıldı.

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. emin varol ankara

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

[object object] CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU… emin varol ankara
CHP’de nefesler tutuldu ve gözler Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün başkanlık yaptığı saat 13.00 de başlayan adayların açıklanacağı Parti Meclisi toplantısına çevrildi.
Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında yapacağı açıklamayla 5 yıl süreyle Bodrum’u yönetecek adayın ismini de açıklayacak. Arena Bodrum Haber bu tarihi açıklamayı izlemek üzere CHP genel merkezinde.
Genel merkezdeki kulisleri koklamaya başlayan Emin Varol’un aktardığını göre, Mehmet Tosun ismi CHP’yi korkuttu.
CHP’li bir milletvekilinin telefon konuşmasına tanık olan Emin Varol, milletvekilinin telefonda konuştuğu kişiye Mehmet Tosun’un aday olması halinde Mehmet Kocadon’un seçimleri kaybedeceğini söylediğine tanık oldu.
Telefonu kapattıktan sonra aynı milletvekili ile sohbet eden Emin Varol, Bodrum için Mehmet Kocadon isminin yanlış olacağını, Mehmet Tosun’un aday olması halinde Bodrum’da seçimleri kaybedeceklerinin tekrarladı. Aynı milletvekili Bodrum’un geçtiğimiz 5 yılda hak ettiği hizmeti almadığını da tekrarladı.
CHP’nin Kocadon’u aday göstereceğine dikkat çeken Emin Varol, ancak muhalifleri organize etmeye çalışıyorlar, parti meclisi toplantısı öncesinde Arena Bodrum Haber’e konuşan bir parti meclisi uyesi “Kocadon muhaliflerini organize etmemiz lazım dediğini ifade etti.

Okumaya devam et

Son Haberler

© 2018 Arena Bodrum Haber. Tüm Hakları Saklıdır.Tasarım Reklamettin