Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MELENGEÇ İDDİALARA BASIN AÇIKLAMASIYLA CEVAP VERDİ…

Yayınlanan

açık

sanayi MELENGEÇ İDDİALARA BASIN AÇIKLAMASIYLA CEVAP VERDİ… mehmet melengec basin aciklamasi 2

Bodrum İKK bileşenlerinin kendisi ve Bodrum Küçük Sanayi Kooperatifine yönelik iddialara yazılı bir açıklama yaparak yanıt veren Mehmet Melengeç “Kooperatif Başkanı olarak şahsıma ve S.S.Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin kurumsal kimliğine yapılan haksız iddialarla ilgili, maddi ve manevi yasal haklarımızı şimdilik saklı tutarak, konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” dedi.

TMMOB Bodrum İKK bileşenlerinin yaptığı basın açıklamasına istinaden, kendisine ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne yönelik iddialarına bir basın açıklamasıyla yanıt veren Melengeç, iddiaları mesnetsiz olarak nitelendirdi.

Torba’da, sanayi sitesi için kullanılan alanın 2003 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi tarafından planlara işlendiini ve kamu yararı bir proje olduğunu söyleyen Mehmet Melengeç, kooperatif olarak toplam 40 esnaftan oluşan 159 üyeye sahip olduklarını kaydederek, TMMOB Bodrum yönetiminin dile getirdiği ve mevcut sanayi sitesindeki 80 işyerinin Torba’daki yeni sanayi sitesine taşınmayacağı yönündeki iddiaya şöyle yanıt verdi:

sanayi MELENGEÇ İDDİALARA BASIN AÇIKLAMASIYLA CEVAP VERDİ… mehmet melengec basin aciklamasi 1“Şu an itibarıyla 162 olan Bodrum Küçük Sanayi Sitemizde 3 adet boş işyerimiz mevcuttur. Bununla birlikte kooperatifimize hali hazırda üye olmayan ve Bodrum Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren yaklaşık 80 esnaf için, Bodrum Küçük Sanayi Sitesi içerisinde ayrılmış ve projelendirilmiş alanımız da hazırdır. Bodrum Küçük Sanayi Sitesi, her detayın düşünüldüğü ve olası ek ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte bir projedir. İlgili bakanlığın yaptığı incelemelerde kullanılacak arazinin büyütülmesi onayı da mevcuttur. Bodrum Küçük Sanayi Sitesi’nin arazi satın almaları, ek ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte yapılmıştır.”

Projelendirilen arsa dışınnda hiçbir alanda hafriyat çalışması yapmadıklarını, dolguların bu arazi içinde bulunduğunu ve gerekli izinlerin alındığını söyleyen Mehmet Melengeç, kesilen zeytin ağaçları ile ilgili de şunları kaydetti:

“Proje sahamızın içerisinde, Milas Ziraat Odası tarafından arsa keşifleri yapılmış ve zeytin ağaçlarının taşınması için gerekli izin alınmıştır. İnşaat alanı içerisinde kalan zeytin ağaçları, herhangi bir tahribata uğramadan 1 yıllık çalışma sonunda zararsız biçimde yeni alanlara taşınmıştır. Bu yapılan çalışma istenildiğinde yerinde görülebilir. Alanda kesilecek ağaçlarla ilgili Bodrum Orman Şefliği tarafından gerekli tespitler yapılarak, çam kesim izni alınmıştır. Rapor ve izin yazıları proje dosyamızın dahilindedir.”

Plan tadilatlarının Büyükşehir Belediyesince onaylandığını, 1/1000’lik planın da Bodrum Belediye Meclisi’nden geçmesini beklediklerini söyleyen Melengeç, yazılı açıkamasında şu ifadelere yer verdi:

sanayi MELENGEÇ İDDİALARA BASIN AÇIKLAMASIYLA CEVAP VERDİ… mehmet melengec basin aciklamasi 3“Bodrum Küçük Sanayi Sitesi uygulama alanlarının; 25.000’lik 5.000’lik ve 1.000’lik onaylı planları bulunmaktadır. Bununla birlikte, imar yolları arsamıza çok zayiat verdiğinden plan tadilatı yapılıp, 25,000’lik ve 5,000’lik planlarda düzeltilmiştir. Plan tadilatları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanmıştır. 1.000’lik planın Bodrum Belediye Meclisinden geçmesini beklemekteyiz. Plan tadilatı yapıldığından, mevcut ekonomik sıkıntılar ve üyelerimizin zarara uğramaması için 1.000’lik planın onayından sonra terklerin yapılması konusunda, kooperatif olarak gerekli taahhütleri belediyeye vermiş bulunmaktayız. 

Bodrum’da mevcut sanayinin taşınması şartıyla ihalesiz beyan değeri üzerinden hazine satışı için son aşamaya gelinmiş olup, dosyamız Cumhurbaşkanımızın önünde onay aşamasındadır. Bodrum Küçük Sanayi Sitesi hükümetimizce desteklenen bir projedir.

S.S. Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kuruluşundan bu yana tüm faaliyetlerini yasal ve kamuoyuna açık bir şekilde yerine getirmiştir. Eksik ve yetersiz bilgilerle Bodrum’da küçük sanayi esnafını destekleyen bu projeye zarar verecek düzeyde ve maksadını aşan açıklamaları reddediyoruz. Çevreye ve kente duyarlı bir şekilde hazırlanmış bu projeye yapılmış bu haksız açıklamalar, Dünya kenti olan Bodrum’a da zarar verecek niteliktedir.
Bodrum’un merkezinde yer alan Bodrum Sanayisinin altında bulunan antik alanın açığa çıkarılmasındaki en önemli adımlardan birini sağlayacak olan Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif projesi, yaklaşık 250 esnafı çağdaş ve çevreci işyerlerine kavuşturacak bir projedir.

Kooperatif başkanımız Mehmet Melengeç , Konacık Sanayi Sitesinin Bodrum’a kazandırılmasında gösterdiği mücadelenin bir benzerini, Bodrum Küçük Sanayi Sitesinde de yapmaktadır. Konacık Sanayi Sitesini oluşturan esnaf, dönemin kamu görevlileri ve tüm Bodrum Kamuoyu bilir ki, kooperatif başkanımız  hiçbir rant ilişkisinin içinde olmamıştır.  Konacık Spor Kulübü, Leleg Uygarlığı ve Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği, başta olmak üzere, yerel değerler üzerine inşa edilmiş birçok etkinlikte, tüm imkânlarını kullanan biri olan kooperatif başkanı  gerek şahsına gerekse de S.S.Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi üzerinde oluşturulmak istenen çirkin iddiaları reddetmekteyiz. Herkesin bildiği üzere Mehmet Melengeç’in İçinde bulunduğu, desteklediği projelerin tamamı kamu yararı gözeten projelerdir. 

13 Kasım 2018 itibarıyla basın toplantısı yapılacağı öğrenildiğinde, konu hakkında kooperatif olarak bilgileri aktarmak istedik. Ne yazık ki bu talebimiz geri çevrilmiştir. Yapılan açıklamaların taraflı ve iyi niyetli olmadığını ifade etmek istiyoruz. Proje alanımızda doğal alana tüm hassasiyetimizi gösterdik. Konu hakkında bilgi almak isteyen herkese kapımız açıktır.
S.S. Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kurulduğu günden buyana ilgili kanunlara ve uygulamalara muhalif hiçbir icraatı olmamış, yapılan tüm işlemler hukuk çerçevesi içerisinde gerçekleştirilmiştir. 

Turizmin başkenti olan Bodrum ilçesinin merkezinden sanayi sitesinin kaldırılması Bodrum ilçesinin ortak sorunudur. Bu sorunun çözümünde kooperatifimizin desteklenmesi gerekirken yalnız bırakılması bir yana faaliyetlerimizin  baltalanmasını Bodrum halkının taktirine bırakıyoruz.

TMMOB Bodrum İKK bileşenlerinin yaptığı bu açıklamada, kooperatif başkanı Mehmet Melengeç’e  ve S.S.Bodrum Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin kurumsal kimliğine yapılan haksız iddialarla ilgili, maddi manevi yasal haklarımızı şimdilik saklı tutarak, konuyu  kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA2

Bodrum’da  “Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali” sona erdi…

Türk-Yunan dostluğunun gelişmesine katkıda bulunmak ve yöre kültürünü tanıtmak amacıyla Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığınca düzenlenen festivalde, renkli görüntüler oluştu. İstanköy Adası’dan da katılım sağlanan etkinliğin son gününde, yüzücüler 23 yaşındaki Bengisu Avcı ve 18 yaşındaki Aysu Türkoğlu, Bitez Mahallesi Adaboğazı mevkisinden başlayıp Kumbahçe sahiline yüzdü. İstanköy-Bodrum arasında yüzmesi planlanan sporcular, olumsuz hava şartları nedeniyle Bodrum’a daha yakın mesafede denize girip 1,5 saatte yaklaşık 3 mil yüzerek kıyıya ulaştı.

Sporculara, botla Bodrum Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekibi ile STS Bodrum Okul Gemisi eşlik etti.  Manş Denizi’ni yüzerek geçen üçüncü Türk kadın sporcu Avcı ile Türkoğlu, etkinliğin sonunda Türk ve Yunan bayrağı açtı.  Festival çeşitli gösterilerle sona erdi.

halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKAhalikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA1halikarnassos İKİ YAKA FESTİVALİ GÖSTERİLERLE SONA ERDİ…   K   YAKA3

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK’İN 23 NİSAN MESAJI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

esengÜl cİvelek MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK’İN 23 NİSAN MESAJI… esengul civelek gorevi devraldi 3

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gönderdiği basın mesajında…

“Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olarak milletimiz ve ülkemiz için tarihimizi şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur. Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… AHMET ARAS KARAOVA

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karaova Kültür Sanat Merkezinde Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Aras, Köklukuyu Çocuk Korosunun dinletisinde duygulu anlar yaşadı.

Bodrum Belediyesinin destekleriyle 20 Nisan Cumartesi Günü Mumcular Karaova Kültür Sanat Merkezi,  “Dünya Sanat Günü Haftası” kapsamında hazırlanan çok özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından düzenlenen etkinlik, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu çocuk oyunu Çizmeli Kedi ile başladı. Tiyatronun sanatçılarından Mihriban Er’in sunuculuğunu yaptığı etkinlikte, Şehir Tiyatrosu oyuncularının üstün performansları ve kurdukları diyaloglarla çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdiler. 300’ün üzerinde yöre çocuklarının ve ailelerin izlediği oyun, bazıları için bir ilkti.

ARYALAR, TÜRK MÜZİĞİ, ŞİİRLER

Kültür Sanat Meclisinin müzik ve şiir çalışma grubu da etkinliğe renk kattı. Piyano, keman, ney ve kanundan oluşan müzik grubunun solisti mezzosoprano Esen Demirci’nin aryaları alkışlarla beğeni kazandı. Şiir grubundan Feriha Beriş, Firdevs Şengül ve Mumcular Sitare Özkan Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeninin katkıları ile dört öğrenci de özel seçilmiş şiirleri seslendirdiler.

KÖKLÜKUYU ÇOCUK KOROSU

Bahçeyaka Köyü doğumlu ve flüt sanatçısı İlker Uyar’ın baba topraklarında akraba ve yakınları ile başlattığı müzik çalışmaları, komşu köylerdeki çocukların da katılımı ile otuz çocuğa ulaşmış. Çalışmalarını kendi evinde yürüten Uyar’a gönüllü hocalar olarak Adil Sevencan piyano, Vuslat Çiftdal keman, Sinem Karabağlı’nın da şef olarak katılımı ile çalışmalar Köklükuyu Çocuk Korosu’na dönüşmüş.

BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR

Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi adına organizasyon sorumlusu Rezzan Şebin, gün boyu süren etkinlik ve koro hakkında kısa bilgi verdi. Böyle güzel bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Aras, “Hepinizi kutluyorum çocuklar. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. İnanın onları dinlerken gözlerim doldu. Özellikle Hiroşima’da katledilen çocuklar için bestelenmiş şarkı, beni çok duygulandırdı. Dünyanın neresinde olursa olsun, çocuklar öldürülmesin. Siz anne ve babalar, aileler olarak da, çocuklarınızın eğitiminde çok önemlisiniz. Onlara öncülük ederek, onları kültür ve sanatla buluşturmalısınız. Biz belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

PİYANO İSTEDİLER, SOKAK HAYVANLARINA MAMA VE SU KABI İSTEDİLER

Rezzan Şebin’in etkinliğin hazırlığındaki katkıları nedeniyle Çömlekçi Köyü’nde yaşayan Çiğdem Sarı-Fraser’i ve Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ile Ressam Bünyamin Pehlivan’ı sahneye çağırmasının ardından, Başkan Aras, korodaki çocukların kendisinden isteklerini dinledi. Bir kaçı piyano isterken, bir kız çocuğu da ağlayarak sokak hayvanları için mama ve su kapları istedi. Aras, çocuğa kendi cep telefonundan konuyla ilgili projesini gösterdi. Ardından, koristlerden ve aynı zamanda piyanist olma yolunda hızla ilerleyen Ata Furat’tan iki parça dinleyerek, “Kişisel olarak ve belediyemiz olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi ve Başkan Aras daha sonra katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi.

karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… karaovada sanat soleni 1karaova etkİnlİklerİ KARAOVA ETKİNLİKLERİNDE BAŞKAN ARAS’TAN SÖZ ALDILAR… karaovada sanat soleni 4

Okumaya devam et

Son Haberler