Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ…

Yayınlanan

açık

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… chp bodrum ilce basin aciklamasi 2
  • chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… mehmet tosun banner 2
  • chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… Hakan Durna SM Con 05

CHP Bodrum İlçe Örgütü ve Yalıkavak sakinleri, 2015 yılında yapımına başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan Yalıkavak duble yol ve tünel çalışmasını protesto etti.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP’nin Bodrum belediye başkan adayları Mustafa Saruhan, Ali Öztürk ve Refik Ülgen’in de katıldığı eylemde, yaklaşık iki yıldır hiçbir faaliyet gösterilmeyen yol çalışmasının bir an önce tamamlanması talep edildi. “Külliye değil yol istiyoruz”, “Canımızı ‘yol’da bulmadık” yazılı pankartlar taşıyan CHP’liler, Ortakent’te yapımına yeniden başlanacağı öğrenilen külliyeyi de protesto ettiler. Öte yandan eylemin yapıldığı yerde bir süre önce yaşanan bir trafik kazası yaşandığını gösteren cam kırıklarına da dikkat çekilerek, askıya alınan yol çalışmasının kazalara davetiye çıkardığı ileri sürüldü.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, yaptığı basın açıklamasında, Bodrum’da Yalıkavak duble yol çalışması da dahil olmak üzere üç tane hayati öneme sahip projenin ‘durdurulduğunu’ belirterek bu yatırımların bir an önce tamamlanmasını istediklerini belirtti.

KAZALARA DAVETİYE…

Bodrum Yalıkavak Mahallesi’ne giden yolda 2015 yılında başlayan tünel ve duble yol çalışmasının uzun zaman önce durdurulduğunu belirten Karahan, iki yıl içinde bitirilmesi planlanan yolun bazı özel arazilerin kamulaştırma kararları sonuçlandırılmadan başlatılmasını bir seçim yatırımı olarak nitelendirerek “Toplamda 7 kilometrelik yol çalışması bugün maalesef gördüğünüz durumdadır ve halkımıza büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Zaman zaman trafik kazaları meydana gelmektedir. Tek tesellimiz bugüne kadar ölümlü bir kaza yaşanmamış olmasıdır. Ne var ki bu da olmayacağı anlamına gelmez” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta içinde CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ile bu konuda bir görüşme yaptığını ve yol üzerindeki kamulaştırma çalışmalarının 2019 yılında yapılacağı bilgisine ulaştığını anlatan Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yolun 2020 yılında tamamlanabileceği bilginsi edinmiş bulunmaktayız. Bu gerçekten de kabul edilebilecek bir durum değildir. Söz konusu çalışmalar derhal hızlandırılmalı ve sonuca kavuşturulmalıdır. Gerekçe kaynaksa, yaratılmalı, arazi sahipleri mağdur edilmeden hızla kamulaştırma işlemleri devam etmeli ve halkımızın güvenli ulaşım hakkı sağlanmalıdır.”

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… chp bodrum ilce basin aciklamasi 1DEVLET HASTANESİ VE GENÇLİK MERKEZİ NE OLDU?

Bodrum’da yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatının akıbetinin de aynı olduğunu söyleyen Karahan, “inşaat durdurulmuştur ve 4 aydır hiçbir çalışma yapılmamaktadır” dedi. İktidar partisinin Bodrum İlçe teşkilatı tarafından başlatılan gençlik merkezi inşaatının da yaklaşık 5 müteahhit değiştikten sonra durdurulduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı, bütün bu projelerin durumu ortadayken, Ortakent Mahallesinde 30 milyon lira maliyetli bir İslam tanıtım ve bilgilendirme projesi olarak lanse edilen külliye yapımına yeniden başlanacağına dair duyum aldıklarını belirterek, şöyle devam etti;

“2016 yılında kamuoyunda büyük tepki çeken üstelik projesine bakıldığında Bodrum’umuzun geleneksel mimari yapısına tamamen aykırı olan ve turistik plajlar, yazlık siteler ile dolu olan bu yörede, böyle bir tesisin, yöre halkının olurunu almadan, tekrar gündeme getirilmesin son derece manidar ve çelişkili bulduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 7
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 2
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık mitinginde binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk mitingini iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Konacık Mahallesinde gerçekleştiren Mehmet Tosun, miting alanına geldiği andan itibaren binlerce kişinin sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Meşaleler arasından miting alanına giren Mehmet Tosun konuşmasına, “10 Yıl boyunca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğum, onur duyduğum Konacık Mahallemizin güzel insanları, Bodrum Yarımadamızdaki yerel seçimler arifesinde Konacık Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ilk mitingimize hoş geldiniz, şerefler getirdiniz” ifadeleriyle başladı.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 4

“Başkanım sen yürü biz seninle koşmaya hazırız”, “Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

“İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankartı okuyan Mehmet Tosun, “Bu pankart çok hoşuma gitti. Beş yıl önce iz bıraktığımız, birlikte başardığımız, birlikte yol yürüdüğümüz modern, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdığımız Konacık’ımızın güzel insanlarıyla şimdi Bodrum Yarımadamızda iz bırakmaya gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 3

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’daki sorunların arttığını dile getiren Mehmet Tosun, kendi dönemlerinde yaptıkları belediyecilik hizmetlerinin aradan geçen 5 yılda hala Konacık Mahallesi halkını mutlu etmeye devam ettiğini belirterek, “Bodrum’a hizmet gelmesi için, Konacık’a hizmet gelmesi için Tosun başkanın göreve gelmesi gerekiyor” dedi. Meydanı dolduran binlerce vatandaş Tosun’un bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Belde belediye başkanlığı yaptığı dönemde Konacık’a yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Mehmet Tosun, bu hizmetler ile tüm Bodrum Yarımadası’nın tanışma vakti geldiğini söyledi. Türkiye’nin gerilen siyasi ortamından uzak, Bodrum’a yakışan bir seçim kampanyası yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bodrum’a yakışan barış ve huzur içerisinde bir kampanya yürütüyoruz. Kimseyi karalamadan daha iyisini yapmak için yola çıktık. Kimseyi eleştirmeden hedefe doğru yürüyoruz. Hedefimiz neresi? Bodrum Belediyesi.”

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 6

Mehmet Tosun kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa, “Değişimi 31 Martta gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşlardan hep bir ağızdan “Evet” cevabını adlı. Ardından, meydana “Peki Bodrum’un bir beş yılı daha tesadüflere bırakılabilir mi?” sorusunu soran Tosun, meydanı dolduran binlerce vatandaştan “Hayır” cevabını aldı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Konacık Mahallesinde yapacakları projeleri anlatan Tosun konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelerek destek veren binlerce vatandaşa teşekkür ederek “Size güveniyorum, yolumuza devam ediyorum” dedi.

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Sahnede halkı selamlayan Mehmet Tosun ve ekibi daha sonra vatandaşların arasına girdi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 2

Miting, Risinng Star Türkiye ile ünlenen Ozancan Demir ve ardından Karadenizli yerel sanatçı Erdal Yılmaz’ın canlı performanslarıyla düğün havasında devam etti.

Miting öncesi ve sonrasında ise Bodrum’un yerel sanatçılarından Mustafa Ergene meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Mehmet Tosun bir sonraki mitinginde, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Bitez Eski Pazaryerinde Bitez halkıyla buluşacak.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler