Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ…

Yayınlanan

açık

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… chp bodrum ilce basin aciklamasi 2
chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… reklam arena 4

CHP Bodrum İlçe Örgütü ve Yalıkavak sakinleri, 2015 yılında yapımına başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan Yalıkavak duble yol ve tünel çalışmasını protesto etti.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP’nin Bodrum belediye başkan adayları Mustafa Saruhan, Ali Öztürk ve Refik Ülgen’in de katıldığı eylemde, yaklaşık iki yıldır hiçbir faaliyet gösterilmeyen yol çalışmasının bir an önce tamamlanması talep edildi. “Külliye değil yol istiyoruz”, “Canımızı ‘yol’da bulmadık” yazılı pankartlar taşıyan CHP’liler, Ortakent’te yapımına yeniden başlanacağı öğrenilen külliyeyi de protesto ettiler. Öte yandan eylemin yapıldığı yerde bir süre önce yaşanan bir trafik kazası yaşandığını gösteren cam kırıklarına da dikkat çekilerek, askıya alınan yol çalışmasının kazalara davetiye çıkardığı ileri sürüldü.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, yaptığı basın açıklamasında, Bodrum’da Yalıkavak duble yol çalışması da dahil olmak üzere üç tane hayati öneme sahip projenin ‘durdurulduğunu’ belirterek bu yatırımların bir an önce tamamlanmasını istediklerini belirtti.

KAZALARA DAVETİYE…

Bodrum Yalıkavak Mahallesi’ne giden yolda 2015 yılında başlayan tünel ve duble yol çalışmasının uzun zaman önce durdurulduğunu belirten Karahan, iki yıl içinde bitirilmesi planlanan yolun bazı özel arazilerin kamulaştırma kararları sonuçlandırılmadan başlatılmasını bir seçim yatırımı olarak nitelendirerek “Toplamda 7 kilometrelik yol çalışması bugün maalesef gördüğünüz durumdadır ve halkımıza büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Zaman zaman trafik kazaları meydana gelmektedir. Tek tesellimiz bugüne kadar ölümlü bir kaza yaşanmamış olmasıdır. Ne var ki bu da olmayacağı anlamına gelmez” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta içinde CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ile bu konuda bir görüşme yaptığını ve yol üzerindeki kamulaştırma çalışmalarının 2019 yılında yapılacağı bilgisine ulaştığını anlatan Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yolun 2020 yılında tamamlanabileceği bilginsi edinmiş bulunmaktayız. Bu gerçekten de kabul edilebilecek bir durum değildir. Söz konusu çalışmalar derhal hızlandırılmalı ve sonuca kavuşturulmalıdır. Gerekçe kaynaksa, yaratılmalı, arazi sahipleri mağdur edilmeden hızla kamulaştırma işlemleri devam etmeli ve halkımızın güvenli ulaşım hakkı sağlanmalıdır.”

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ… chp bodrum ilce basin aciklamasi 1DEVLET HASTANESİ VE GENÇLİK MERKEZİ NE OLDU?

Bodrum’da yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatının akıbetinin de aynı olduğunu söyleyen Karahan, “inşaat durdurulmuştur ve 4 aydır hiçbir çalışma yapılmamaktadır” dedi. İktidar partisinin Bodrum İlçe teşkilatı tarafından başlatılan gençlik merkezi inşaatının da yaklaşık 5 müteahhit değiştikten sonra durdurulduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı, bütün bu projelerin durumu ortadayken, Ortakent Mahallesinde 30 milyon lira maliyetli bir İslam tanıtım ve bilgilendirme projesi olarak lanse edilen külliye yapımına yeniden başlanacağına dair duyum aldıklarını belirterek, şöyle devam etti;

“2016 yılında kamuoyunda büyük tepki çeken üstelik projesine bakıldığında Bodrum’umuzun geleneksel mimari yapısına tamamen aykırı olan ve turistik plajlar, yazlık siteler ile dolu olan bu yörede, böyle bir tesisin, yöre halkının olurunu almadan, tekrar gündeme getirilmesin son derece manidar ve çelişkili bulduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

chp CANIMIZI YOLDA BULMADIK… KÜLLÜYE İSTEMİYORUZ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler