Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR…

Yayınlanan

açık

ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR… omer ozmen ak parti bodrum ilce baskani 1

AK Parti Hükümetimizin Bodrum Yarımadasında devam eden yatırımlarına istinaden CHP’nin yaptığı talihsiz açıklama, Bodrum kamuoyuna yanlış bilgi vermekten öteye geçmez diyen Ömer Özmen, “Bodrum’u yaklaşık 25 yıldır yönetip, bugüne kadar taş üstüne taş koymayan CHP’nin bu açıklamaları bizleri gülümsetmekten öteye geçmiyor.” Dedi.

Tek doğru bilgilendirme yolun 7 km olduğudur…

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yinede kamuoyunun yanlış ve eksik bilgilendirilmesini ortadan kaldırmak için bazı açıklamaları yapmak ihtiyaç olmuştur diyerek, “CHP’nin basın açıklamasındaki tek doğru bilgilendirmesi yolun 7 km olduğudur. Bu 7 km’nin 1.4 km’lik bölümü duble yol olarak tamamlanmıştır. Tünel olan bölümünde 40’ın üzerinde şahıslara ait parselle ilgili kamulaştırma davaları devam ediyor. Bu güne kadar az sayıda dava sonuçlanmıştır. Dava devam ederken ilgili parsellerin sahiplerinden muafakatname alma konusunda görüşmeler yapılmıştır. İzin alınamayan vatandaşlardan dolayı dava sonuçları beklenmektedir.” Dedi.

Başkan Özmen, 1.4 km’lik bölümün dışında kalan yol içinde Bodrum Belediyesine atıfta bulunarak “Bodrum Belediyesi ilgili yol için yapması gereken imar değişikliği tamamlanmadığından, maalesef ki Karayolları Genel Müdürlüğü işini yapamaz haldedir. Karayollarından kaynaklanan herhangi bekleyiş söz konusu değildir.” Dedi.

Ödenek sıkıntısı söz konusu değildir…

Bodrum Devlet Hastanesi için ilk kazmanın Ocak 2017 Tarihinde vurulduğuna dikkat çeken Özmen “Devlet Hastanesi inşaatının durması söz konusu değildir. Şantiyede çalışmalar devam etmekle birlikte, teknik şartname koşulları paralelinde iş devam ediyor. Bu süre aşılırsa ihale kanunu dahilin de cezai maddeleri bellidir. Biz işin takipçisiyiz. Bakanlığımızdan kaynaklanan bir gecikme yoktur.” diyerek, “Geçen hafta Sağlık Bakanlığı’nda İl Sağlık Müdürümüz ve Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimimizin katılımıyla yapılan toplantıda, yaklaşık 12 Milyon liralık malzeme alımı planlaması yapılmıştır. Ödenek sıkıntısı söz konusu değildir.” İfadelerinde bulundu.

Başkan Özmen diğer yandan yaklaşık bir ay önce yeni Bodrum Devlet Hastanesinin otopark ihtiyacına istinaden, Orman Bakanlığından 7 dönüm arazi tahsisinin yapıldığına dikkat çekerek, “Bu tahsisle 221 araçlık ilave otopark alanı oluşturularak projeye eklenmiştir. Bu ilave 7 dönüm ile yeni hastanemizin kullanım alanı 54 dönüme çıkarılmıştır. Kısacası biz hükümetimizin Bodrum’da devam eden her yatırımını yakından takip ediyoruz.” Dedi.

ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR… omer ozmen ak parti bodrum ilce baskani 2Yeni devlet hastanesi 19 aydır altyapı hizmeti bekliyor...

“CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yeni devlet hastanemizin altyapı hizmetlerini ilgilendiren Muğla İl Sağlık Müdürülüğü’müzün 9 Mart 2017 tarihli yazısında ifade ettiği, kanalizasyon bağlantı hattı ile bağlantı noktasından sonra şehir yağmur suyu dranaj hattı bulunmaması konularının Muğla Büyükşehir Belediyesince değerlendirip, çözümlenmesi talep edilmiştir. Fakat talep üzerinden 19 ay geçmesine rağmen sonuç alınamamıştır.” Diyen Başkan Özmen, Kasım 2014 Yılında ihale edilen Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonuyla ilgili olarak da, “Yüklenici firmanın 25 ve 26 Maddelerdeki teslim süresiyle ilgili sorumluluklarını yerine getirememesi ve yüklenicin ani vefatıyla iptal edilmiş olup, 09 Temmuz 2018 tarihinde yeni yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. Hali hazırda Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonumuzun fizik gerçekleşmesi %80 olup, yaklaşık 4 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. CHP’nin iddialarıyla gerçek arasındaki farkı kamuoyunun dikkatine sunuyorum.” Dedi.

Hizmetlerimizle ilgili eleştiri yapacak son kurum, CHP Bodrum İlçe Örgütüdür…

Yıllardır arıtmaları çalıştıramayan ve Bodrum’un foseptiğini denize deşarj eden, çöplük yangınları sorununu çözemeyen, Bodrum halkına metan gazı solutan, trafik problemi karşısında çaresiz kalan, yağmur suyu ve dranaj sistemini kurmayı beceremeyen, personel ücretlerini ödeme yeteneğini kaybeden ve maalesef ki yerel yönetimi elinde tutan CHP Bodrum örgütünün, kendi yetersizliklerini ve iş bilmezliklerini örtme çabası, AK Parti Hükümetinin başarılı icraatlarını ortadan kaldırmaz diyen Başkan Özmen, “Bodrum’da hayata geçirdiğimiz ve gerçekleştirmek üzere olduğumuz hizmetlerimizle ilgili eleştiri yapacak son kurum, CHP Bodrum İlçe Örgütüdür.” Dedi.

 

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… G  LK  Y SULAK ALAN

Bodrum Kent Konseyi, Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresini Koruma Derneği ve Doğa Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlikte, Akdeniz Sulak Alanı olarak bilinen arazide bir araya geliyor…

Etkinliğin Buluşma saati 12.00… Tüm katılımcılar, Gölköy Muhtarlığı önünde bir araya geldikten sonra Hurmalığa yürüyüş başlayacak. Burada çevre temizliği yapıldıktan sonra sohbet gerçekleştirilecek.

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ GÖLKÖY’DE BULUŞUYOR… 9858655910

Bodrum’daki birinci derece doğal SİT alanı olan ve koruma altındaki Datça hurması ağaçlarının bulunduğu Akdeniz Gölü Sulak Alanı, bir süre önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından jeotermal kaynak arama ruhsatlarının verilmesi sebebiyle gündeme gelmişti. Çevrecilerin gözü gibi baktığı son sulak alanımız, pek çok su kuşu türüne ev sahipliği yapıyor. Endemik Gölköy hurmalarının yetiştiği nadir bölgelerden biri olan Akdeniz Sulak Alanı’nın temiz tutularak yaşatılması, Bodrum çevrecilerinin öncelikleri arasında. Kent Konseyi yetkilileri tüm Bodrum halkını ” 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü’nde, Bodrum Gölköy Kovalık Sulak Alanında buluşuyoruz.” diyerek davet ettiler.

Okumaya devam et

Son Haberler