Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR…

Yayınlanan

açık

ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR… omer ozmen ak parti bodrum ilce baskani 1
ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR… divenire group2

AK Parti Hükümetimizin Bodrum Yarımadasında devam eden yatırımlarına istinaden CHP’nin yaptığı talihsiz açıklama, Bodrum kamuoyuna yanlış bilgi vermekten öteye geçmez diyen Ömer Özmen, “Bodrum’u yaklaşık 25 yıldır yönetip, bugüne kadar taş üstüne taş koymayan CHP’nin bu açıklamaları bizleri gülümsetmekten öteye geçmiyor.” Dedi.

Tek doğru bilgilendirme yolun 7 km olduğudur…

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yinede kamuoyunun yanlış ve eksik bilgilendirilmesini ortadan kaldırmak için bazı açıklamaları yapmak ihtiyaç olmuştur diyerek, “CHP’nin basın açıklamasındaki tek doğru bilgilendirmesi yolun 7 km olduğudur. Bu 7 km’nin 1.4 km’lik bölümü duble yol olarak tamamlanmıştır. Tünel olan bölümünde 40’ın üzerinde şahıslara ait parselle ilgili kamulaştırma davaları devam ediyor. Bu güne kadar az sayıda dava sonuçlanmıştır. Dava devam ederken ilgili parsellerin sahiplerinden muafakatname alma konusunda görüşmeler yapılmıştır. İzin alınamayan vatandaşlardan dolayı dava sonuçları beklenmektedir.” Dedi.

Başkan Özmen, 1.4 km’lik bölümün dışında kalan yol içinde Bodrum Belediyesine atıfta bulunarak “Bodrum Belediyesi ilgili yol için yapması gereken imar değişikliği tamamlanmadığından, maalesef ki Karayolları Genel Müdürlüğü işini yapamaz haldedir. Karayollarından kaynaklanan herhangi bekleyiş söz konusu değildir.” Dedi.

Ödenek sıkıntısı söz konusu değildir…

Bodrum Devlet Hastanesi için ilk kazmanın Ocak 2017 Tarihinde vurulduğuna dikkat çeken Özmen “Devlet Hastanesi inşaatının durması söz konusu değildir. Şantiyede çalışmalar devam etmekle birlikte, teknik şartname koşulları paralelinde iş devam ediyor. Bu süre aşılırsa ihale kanunu dahilin de cezai maddeleri bellidir. Biz işin takipçisiyiz. Bakanlığımızdan kaynaklanan bir gecikme yoktur.” diyerek, “Geçen hafta Sağlık Bakanlığı’nda İl Sağlık Müdürümüz ve Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimimizin katılımıyla yapılan toplantıda, yaklaşık 12 Milyon liralık malzeme alımı planlaması yapılmıştır. Ödenek sıkıntısı söz konusu değildir.” İfadelerinde bulundu.

Başkan Özmen diğer yandan yaklaşık bir ay önce yeni Bodrum Devlet Hastanesinin otopark ihtiyacına istinaden, Orman Bakanlığından 7 dönüm arazi tahsisinin yapıldığına dikkat çekerek, “Bu tahsisle 221 araçlık ilave otopark alanı oluşturularak projeye eklenmiştir. Bu ilave 7 dönüm ile yeni hastanemizin kullanım alanı 54 dönüme çıkarılmıştır. Kısacası biz hükümetimizin Bodrum’da devam eden her yatırımını yakından takip ediyoruz.” Dedi.

ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR… omer ozmen ak parti bodrum ilce baskani 2Yeni devlet hastanesi 19 aydır altyapı hizmeti bekliyor...

“CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yeni devlet hastanemizin altyapı hizmetlerini ilgilendiren Muğla İl Sağlık Müdürülüğü’müzün 9 Mart 2017 tarihli yazısında ifade ettiği, kanalizasyon bağlantı hattı ile bağlantı noktasından sonra şehir yağmur suyu dranaj hattı bulunmaması konularının Muğla Büyükşehir Belediyesince değerlendirip, çözümlenmesi talep edilmiştir. Fakat talep üzerinden 19 ay geçmesine rağmen sonuç alınamamıştır.” Diyen Başkan Özmen, Kasım 2014 Yılında ihale edilen Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonuyla ilgili olarak da, “Yüklenici firmanın 25 ve 26 Maddelerdeki teslim süresiyle ilgili sorumluluklarını yerine getirememesi ve yüklenicin ani vefatıyla iptal edilmiş olup, 09 Temmuz 2018 tarihinde yeni yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. Hali hazırda Bodrum Gençlik Merkezi ve Spor Salonumuzun fizik gerçekleşmesi %80 olup, yaklaşık 4 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. CHP’nin iddialarıyla gerçek arasındaki farkı kamuoyunun dikkatine sunuyorum.” Dedi.

Hizmetlerimizle ilgili eleştiri yapacak son kurum, CHP Bodrum İlçe Örgütüdür…

Yıllardır arıtmaları çalıştıramayan ve Bodrum’un foseptiğini denize deşarj eden, çöplük yangınları sorununu çözemeyen, Bodrum halkına metan gazı solutan, trafik problemi karşısında çaresiz kalan, yağmur suyu ve dranaj sistemini kurmayı beceremeyen, personel ücretlerini ödeme yeteneğini kaybeden ve maalesef ki yerel yönetimi elinde tutan CHP Bodrum örgütünün, kendi yetersizliklerini ve iş bilmezliklerini örtme çabası, AK Parti Hükümetinin başarılı icraatlarını ortadan kaldırmaz diyen Başkan Özmen, “Bodrum’da hayata geçirdiğimiz ve gerçekleştirmek üzere olduğumuz hizmetlerimizle ilgili eleştiri yapacak son kurum, CHP Bodrum İlçe Örgütüdür.” Dedi.

 

 

ömer özmen ÖMER ÖZMEN: HİZMETLERİMİZİ SORGULAYACAK SON KURUM CHP’DİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler