Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ…

Yayınlanan

açık

bodrumspor BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ… bodrumspor alt yapi yemek 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ… mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediyesi Bodrumspor altyapı aile birliği tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen dayanışma gecesi düzenlendi…

Gümbet Bağevleri Otelde düzenlenen geceye Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, altyapı sporcuları, aileleri, antrenörler, altyapıya destek olan iş insanları ve taraftarlar katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Bodrumspor altyapı sorumlusu Hadi Türk gerçekleştirdi. Türk, geceye katılanlara ve altyapıya destek olanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında büyük zorluklarla ilerledikleri yolda bu sene ilk kez katıldıkları Akademi Ligi’nin sürecini anlattı.

Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ise şunları söyledi;

“Ben öncelikle böyle güzel bir birlikteliğin başkanı olmaktan, böyle güzel insanlarla aynı yolda yürümekten dolayı çok büyük gurur duyuyorum. Bu sene biz ilk kez Muğla tarihinde Akademi Liglerine katıldık. Bu sene bizim alışma yılımız, yeneceğiz, yenileceğiz ve bu lige alışacağız. İnşallah ilerleyen yıllarda daha büyük başarıları hep birlikte getireceğiz. Bu güzel çocuklarımız ve gençlerimiz ile sizlerinde destekleriyle büyük işler başaracağız. Ben hepinize bu birlik beraberlik için teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek Bodrum’un, gelecek Bodrumspor’un diyorum, hepinize teşekkürlerimi sunuyorum”.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI…

Gecede, geçtiğimiz yıl elim bir trafik kazası sonrası vefat eden altyapı takım kaptanı Erdoğan Çakmak’ın aileside katıldı. Erdoğan Çakmak’ın anne babasına kulüp başkanı Rıza Karakaya tarafından Erdoğan Çakmak’ın maçlarda giydiği forması hediye edilirken salonda duygusal anlar yaşandı. Çakmak’ın ailesine hediye edilen 1o numaralı formanın üzerinde ise “Adını Kalbimize Yazdık” yazarken, geceye katılan altyapı sporcuları, her maçtan önce gerçekleştirdikleri ve Erdoğan Çakmak’ı andıkları maç yeminini buradada söyledi. Geceye katılanlar bu anlarda duygusal anlar yaşarken, altyapı sporcuları “Edu ölmedi kalbimizde yaşıyor” şeklinde tezahürat yaptı.

Kulüp Başkanı Rıza Karakaya, duygusal anların ardından yaptığı açıklamada, Bodrum Şehir Stadı’nda bu sene yapımı tamamlanan yeni kale arkası tribününün ismininde Erdğan Çakmak Tribünü olduğunu açıkladı. Karakaya ayrıca, inanmış bir birlikteliğin şampiyonluğuda getireceğini belirterek 1.Lig’e yükselerek şampiyonluk kupasınıda Erdoğan Çakmak’a götüreceklerini söyledi.

bodrumspor BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ… bodrumspor alt yapi yemek 1BAŞKAN KOCADON SPOR’UN ÖNEMİNİ VURGULADI…

Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylarından Mehmet Kocadon ise altyapı sporcularıyla birlikte yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Böyle güzel bir akşamda bu kadar güzel evlatlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyum. Ben özellikle şunu belirtmek istiyorum, benim yerel yönetimde yirminci yılım arkadaşlar. Benim Belediye başkanı olduğum gün doğan çocuklar şu an 20’li yaşlarda. O günden beri kendime bir yol çizdim ve bu yol neydi biliyor musunuz? Sağlıklı nesiller yetiştirmek. Eğitime, sağlığa, spora, sanat ve kültürel etkinliklere müthiş destek verdim. Bugün biz yöneticilerin zaman zaman atladığı bir şey var, kaldırım yapmayı, yol yapmayı, matah bir şey zannediyoruz. Halbuki bir yerel yöneticinin en büyük görevi sağlıklı nesiller yetiştirmektir, işte ben bugün bu sağlıklı evlatlarımla aynı ortamda olmaktan çok mutluyum.Dünyanın en medeni şehri neresi ise o medeni şehrin okullarındaki uyuşturucu seviyesi ile yarışabiliriz ve biz de bu uyuşturucu denilen lanet minimum seviyededir arkadaşlar. İşte bunun en büyük katkısı siz velilerimizin evlatlarımıza sahip çıkması ve okul yönetimlerinin, yerel yönetimlerin çocuklarımıza sağladığı imkanlardır. Bu çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde yetiştirmek istiyorsak, olmazsa olmazımız dediğimiz, yaşam tarzımız dediğimiz spor alışkanlığını vermek zorundayız ve bugün bunu verebildiğimiz için bu evlatlarımız bu başarılara ulaşma imkanı bulmuştur. Ben önce velilerimize, sonra eğitim camiamıza ve özellikle spor kulüplerimizin bütün yöneticilerine canı gönülden teşekkür ediyorum, bu güzel evlatlarımızı kutluyorum. Sizlere de sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum, en büyük Bodrumspor.”

bodrumspor BODRUMSPOR ALTYAPI İÇİN DAYANIŞMA GECESİ DÜZENLENDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler