Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR…

Yayınlanan

açık

taner uslu TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR… taner uslu basin toplantisi 3
taner uslu TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR… divenire group2

CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

Aday adaylığı sürecinde projelerini, hedeflerini ve Bodrum için taahhütlerini anlatan Uslu, gazetecilere hem Bodrum için taahhütlerini anlattı hem de toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Söyleyecek sözümüz, yönetecek gücümüz var diyerek yola çıktık.” diyen Taner Uslu, “Bodrum’u geleceğe taşımamız gerekiyor. Bunu yaparken kenti yaşayan insanları mutlu ederek ve ekonomik olarak rahata kavuşturarak sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Bizim vaadimiz, Bodrum’un marka değerini yükselterek, yaşayan bir kent yaratmak ve Bodrum’da yaşayan insanları mutlu etmek” ifadelerini kullandı.

taner uslu TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR… taner uslu basin toplantisi 2Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi arasındaki yetki karmaşası, Bodrum’un kaynak ve gelir eksikliği konusunda soruları yanıtlayan Uslu, şöyle devam etti:

“Belediyeciliği rahat bir şekilde yapabilmeniz için öncelikle mali disiplini sağlamanız lazım. Kendi kendine yeten bir bütçeniz olması lazım. Büyükşehir’le ilgili yetkiler yasada belli. Büyükşehir olduktan sonra kenti siyasiler değil, bürokratlar yönetiyor. Kentimizi sadece bürokratlarla değil, STK’lar, dernekler, odalar, kadınlar, gençler, bürokrasi ve siyasetle, yani ortak akılla yönetirsek ortada sorun kalmaz. Yasa belli. Bu sene bizim en büyük sıkıntımız, Büyükşehir’deki kurumsal yapılaşmaydı. Biz yeni bir kurumsal yapıya döndük. İlk bu yapıya geçen de Bodrum Belediyesi’dir. Ama bizim beklentilerimiz çok fazlaydı Bodrum olarak. Büyükşehir Yasası ile bazı yerler sevindi. Ama bizim aldığımız hizmetler azaldı. Personel sayımız düştü. Sıkıntının kaynağı bunlar. Eksiklerimiz var elbette. Ama Bodrum’da kaynak yaratmak kolay. Bizim marka değerimiz var.”

Taner Uslu, Bodrum’un altyapı ile ilgili sorunları konusunda da ana yatırımcının Büyükşehir Belediyesi olduğunu hatırlatarak, “Yol yürürken hakkımızı, görevimizi ve sorumluluğumuzu bilmemiz lazım. Altyapıyı Büyükşehir ile beraber çözmemiz lazım. Ana yatırımcı Büyükşehir Belediyesi. Bizlerle beraber hareket etmelerini bekliyoruz biz. Çünkü Bodrum’un sorununu Bodrum’da yaşayanlar bilir. Biz yereli o nedenle önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyesi şu an Turgutreis ve Gündoğan’da arıtma tesisi için Dünya Bankası’ndan hibe aldı. Meclis’ten geçti. Biz altyapı sorunlarını biliyoruz. Altyapı ve üst yapıyla ilgili tüm sıkıntılar bilgi dağarcığımızda mevcut.” diye konuştu.

Uslu, bir gazetecinin Bodrum’daki hızlı yapılaşmaya dair sorusuna da “Planlamalarımızı çok sağlıklı yapmamız gerekiyor. Bodrum’da planlamaları yaparken çok fazla yetki alanı var. Doğal, arkeolojik SİT’ler, turizm bölgeleri var, farklı kurumların yetki alanlarındaki bölgeler var. Birlikte hareket etmek gerekiyor. Önce sağlıklı bir planlama yaparak sonra kent kimliğini koruyarak yapılaşmaya gitmek lazım. Elbette mevzuat ölçüsünde devam edilecektir.” yanıtını verdi.

taner uslu TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR… taner uslu basin toplantisi 1Taner Uslu, toplantıda gazetecilerin turizm, ulaşım gibi konularda yönelttiği sorularını samimi bir şekilde yanıtladı, yapacaklarını anlattı. Taner Uslu, Bodrum halkına taahhhütlerini de şöyle sıraladı:

Bodrum’un asırlara dayanan kültürel ve tarihsel zenginliğini, farklı kültürlere sunduğu huzur ve
özgürlük ortamını ve Tanrı’nın ona bahşettiği doğal ayrıcalıklarını sürdürebilmek ve bu farklılığı
günümüz özgün ve çağdaş değerleri ile buluşturarak, Kültür, Tarih, Doğa, Turizm ve Kentsel
Refah odaklı bir gelişme ekseni ile daha katılımcı, adil ve üretken bir belediyeciliği benimsiyor
ve bunu gerçekleştirebilmek için aşağıdaki ilkeleri yönetim anlayışımın esasları olarak
takdirlerinize sunuyorum.
Siyaset ve onun getirdiği makamlar, halkımızla birlikte daha güzel bir yaşamı kurabilmek adına sadece birer araç olmaktan ibarettir.
Bu amaçla;
 Atatürk ilkeleri ve Devrimleri yolumu aydınlatan ışık olacaktır.
 Cumhuriyetimizin kurucu felsefesinin mimarı Cumhuriyet Halk Partisinin, Sosyal
Belediyecilik anlayışını yerel alanın her kademesinde hayata geçireceğim.
 Yerel Değerlerimizin öne çıkarılması,
 Kültürel Ve Tarihi Dokumuzun korunması,
 Doğa Ve Çevre Dostu, hayatı paylaştığımız tüm canlılara saygı ve sevgi dolu,
 Yaşanabilir, Yaşatabilir Anlayışla hizmet etmek her şeyin önünde ve üstünde olacaktır.
 Eşit Yurttaşlık İlkesine bağlı kalarak, toplumumuzun her kesimine ulaşan, her kesimini
kucaklayan adaletli ve kaliteli bir hizmet içinde olmak en temel vazifem olacaktır.
 Hesap Verebilirlik, halkımızla aramızdaki güven ilişkisidir. Saydam bir yönetim şeklini
hayata geçirerek belediyemizi denetlenebilir, hesap verebilir bir anlayışla yöneteceğim.
 Yerel Demokrasi özelinde, aldığımız kararların bugünü olduğu kadar geleceğimizi de
etkileyeceği bilinciyle, ayrımcılık yapmadan, tüm halkımızın ve toplumumuzun dinamikleri;
sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, odalar, kent konseyi ve yurttaş inisiyatiflerinin de
bu kararların alınmasına ve uygulanmasına doğrudan katılımlarını sağlamak için her türlü
zemini oluşturacak ve ortak akla sonuna kadar saygılı olacağım.

Akıl ve Bilim ekseninde; halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda hedef ve amaç odaklı,
çağdaş sürdürülebilir projelerle, kentimizin bugünü ve geleceğini en iyi şekilde
planlayarak, toplumun huzur ve refahına hizmet etmek için gerekli her şeyi
yapacağımın sözünü veriyorum…

taner uslu TANER USLU: SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÖNETECEK GÜCÜMÜZ VAR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler