Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM CUP – DTO POLEMİKLERİ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

BODRUM CUP – DTO POLEMİKLERİ DEVAM EDİYOR… bodrum cup yarislari
BODRUM CUP – DTO POLEMİKLERİ DEVAM EDİYOR… reklam arena 4

30.Bodrum Cup yarışları öncesinde sponsor görüşmeleri sürecinde başlayan, Bodrum Cup ile Deniz Ticaret Odası arasındaki polemik karşılıklı açıklamalarla devam ediyor. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin; “Bodrum Cup Organizasyon Komitesinin Odamız aleyhine devam ettirdiği bu negatif tutumu kınıyor ve organizasyon komitesinin yaptığı bu hatayı idrak ederek, bu veya benzeri olayları önlemede basiretli davranmaya davet ediyoruz.” diye sona eren basın basın açıklaması şöyle;

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Cup Organizasyon Komitesi tarafından çeşitli yayın organlarından İMEAK DTO Başkanımız Sn. Tamer KIRAN’ı , Bodrum Şubemizi ve Şube başkanımız Sn. Orhan DİNÇ’i de hedef alan asılsız iddialar ortaya atılmıştır. Bugüne kadar tarafımıza yapılan ithamlara sessiz kalsak da amacı aşan bu söylemlere karşı kamuoyunu bilgilendirmek zorunda kaldık.

İMEAK DTO ve şubeleri ilgili kanun maddeleri ile kurulmuş olup , kamusal hizmet amacı taşımaktadır. Üyeleri ve çeşitli denetim mekanizmaları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu şeffaf ve hukuki yapımız ile sektörümüze ve üyelerimize ayrım yapmadan hizmet etmek öncelikli amacımızdır. Bir dernek tarafından yürütmek amaçlı kurulmuş komitenin veya üyelerin Odamıza ve şube başkanımıza bu tür ağır ithamlarda bulunmasını asla kabul etmediğimizden söylemlere karşı kamuoyu nezdinde cevap vermek durumundayız. İlgili komite adına yayımlanan bildirinin nedeni olarak İMEAK DTO Başkanımız Sn. Tamer KIRAN’ın açıklamaları hedef gösterilmiş ve konu farklı noktalara taşınmıştır. Sn. Tamer KIRAN’a , açılış kokteylinde söz verilmemesi talihsiz ve art niyetli bir yaklaşımdır.

30 yıldır yapılan bu organizasyonlara İMEAK DTO ve Bodrum Şubesi olarak çeşitli dönemlerde bütçemiz el verdiği ölçüde destek olduk. Bu sene yaptığımız görüşmelerde de destek olmayı istediğimizi belirttik. Akabinde yaptığımız görüşmelerde sözlü olarak bizden talep edilen 50 ton mazot için bütçemizin yeterli olmadığı daha az miktarda bir desteğin yapılabileceği Şube başkanımız Sn. Orhan Dinç tarafından belirtildiğinde bizzat Erman Aras tarafından reddedilip, “Yapılacak daha az miktar da yardımın geriye iade edileceği” şeklinde emrivaki bir tutum sergilenmiştir. Kabul edilemez bu yaklaşımın üzerine bir de açılış kokteylinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tamer Kıran’a katılımcılara hitap etme imkanı verilemeyeceği bildirilince, DTO olarak bu etkinliğe katılmamaktan başka alınabilecek bir karar kalmamıştır. Organizasyon Komitesinin, Deniz Ticaret Odası’nın varlığını yok sayan adeta “parayı ver gerisine karışma tavrı” kabul edilemez bir tavırdır.

DTO olarak organizasyona zarar vermemek adına ve katılımcılara olan saygımız nedeniyle konunun üzerinde fazla durmamamıza rağmen organizasyon Komitesinin Odamız aleyhine devam ettirdiği bu negatif tutumu kınıyor ve Organizasyon Komitesinin yaptığı bu hatayı idrak ederek, bu veya benzeri olayları önlemede basiretli davranmaya davet ediyoruz.

BODRUM CUP – DTO POLEMİKLERİ DEVAM EDİYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler