Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ…

Yayınlanan

açık

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk 1
 • ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… mehmet tosun banner 2
 • ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… Hakan Durna SM Con 05

CHP’li Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öztürk, Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıda projelerini de anlatan Öztürk, “Eğer belediye başkanı olursam hiçbir yurttaşa yalan söylemeyeceğim” dedi. Odaları ve STK’ları ziyaret ettiğini söyleyen Ali Öztürk, Bodrum Şoförler Odasından ise randevu alamadığını ifade etti.

Sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi Yelken Kafe’de gerçekleştirilen toplantıda Ali Öztürk gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının altyapı ile ilgili sorduğu soruya Öztürk, “Altyapı yapma yetkisi bizde değil ama işbirliğini kimse engelleyemez. Büyükşehirle veya bakanlıkla. Turizm Bakanlığı da bu altyapı yatırımları ile ilgili A’dan Z’ye her şeyi yapabilir. Hem bakanlık, hem de büyükşehir düzeyinde bu işbirliğini sağlayarak projelerin hayata geçirilmesi, öncelik sıralamasında öne alınması ile ilgili kısmet olursa belediye başkanı olarak hem de büyükşehir meclis üyesi olarak bu hizmetlerin yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Seçim çalışmaları sürecinde odalarla ve STK’larla bir araya geldiğini söyleyen Öztürk, “AKUT’la da bir araya geldim. Onların söylemleri çok önemliydi. Bodrum’un sorunlarına ne kadar vakıf olduklarını gördüm. AKUT’la yol yürümek önceliklerimiz arasında” diye konuştu.

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk basin toplantisi 2EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ…

Öztürk, “Sorunları ben olarak değil, biz olarak ele alacağız. Uzmanı kimse, Bodrum için yüksünmeden onunla çalışacağız. Usta kimse onunla çalışacağız. Bizim yetki karmaşası diye bir lüksümüz yok. Yasalarla kimin nerede yetkili olduğu açıktır. Bu çerçevede projeleri geliştirmek işbirliğini geliştirmek gerekiyor. En büyük projem işbirliği. Karşılıklı oturup konuşabilmek” dedi.

BODRUM ŞOFÖRLER ODASINDAN RANDEVU ALAMADIM! 

Bodrum’da faaliyet gösteren oda ve STK’lar ile görüş alışverişinde bulunmak üzere ziyaretler gerçekleştirdiğini ancak Bodrum Şoförler Odasından randevu alamadığını ifade eden Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bazı odalarımızla problem yaşıyoruz. Misafir edilmek istediğim yerlerden bir tanesinde olamıyorum. Bunlar yanlış. Bu tip kuruluşlar Bodrum’un hizmetinde. Bodrumlunun hizmetinde olmalıdır. Bugüne kadar Bodrum Şoförler Odasından randevu alamadım. Sebebini bilmiyorum ama oraya da gitmek istiyorum, ziyaret etmek istiyorum. Ama bir problemimiz olduğunu düşünmüyorum. Oraya gidip sorunlarını dinlemek istiyorum.” 

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk basin toplantisi 1HİÇBİR YURTTAŞA YALAN SÖYLEMEYECEĞİM…

Siyasi yaşamı boyunca kimseyi kandırmadığını dile getiren Öztürk, “Eğer belediye başkanı olursam hiçbir yurttaşa yalan söylemeyeceğim. Yanlış yapabilirim, hata yapabilirim. İnsanları doğru düzleme çekebilmek için bildiklerimiz uygulayacağım” şeklinde konuştu.

Toplantıda 3 projesinden bahseden Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öztürk, “Bütün Anneler İçin Karya Kreşleri, Halikarnas Eğitim Bursu ve Halikarnas Akademisi projelerimiz var. Kreşten başlamak istiyorum. Her şey beşikte başlıyor, ilk adımımızı kreşte atıyoruz. Bodrum’da da bu kreş eksikliğini çözmek istiyoruz. Bütün mahallelerde kreş ihtiyacı var. Adına Karya kreşleri diyerek ilk adımı bu şekilde atacağız. Halikarnas Akademisi projesinde ise emekli olan ve Bodrum’da yaşayan öğretmenlerimizi yeniden kara tahta başına davet edeceğiz. Biz onlardan mesleklerini noktalamalarını beklemiyoruz, aslında şimdi yapmalarını bekliyoruz. Bodrum’da yaşayan çocukların onlara ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü lise ve üniversite giriş sınavlarında soru çözme oranımız düşük. Bunu biz nasıl yükseltebiliriz, onun için mücadele edeceğiz. İmkan verildiğinde herkesin taşın altına eline sokabileceğini biliyoruz. Biz o imkanı vereceğiz. Halikarnas Eğitim Bursu projesinde ise öğrencilere verilen bursu daha da arttıracağız, yaygınlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler