Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ…

Yayınlanan

açık

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk 1
ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… reklam arena 4

CHP’li Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öztürk, Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıda projelerini de anlatan Öztürk, “Eğer belediye başkanı olursam hiçbir yurttaşa yalan söylemeyeceğim” dedi. Odaları ve STK’ları ziyaret ettiğini söyleyen Ali Öztürk, Bodrum Şoförler Odasından ise randevu alamadığını ifade etti.

Sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi Yelken Kafe’de gerçekleştirilen toplantıda Ali Öztürk gazetecilerin sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının altyapı ile ilgili sorduğu soruya Öztürk, “Altyapı yapma yetkisi bizde değil ama işbirliğini kimse engelleyemez. Büyükşehirle veya bakanlıkla. Turizm Bakanlığı da bu altyapı yatırımları ile ilgili A’dan Z’ye her şeyi yapabilir. Hem bakanlık, hem de büyükşehir düzeyinde bu işbirliğini sağlayarak projelerin hayata geçirilmesi, öncelik sıralamasında öne alınması ile ilgili kısmet olursa belediye başkanı olarak hem de büyükşehir meclis üyesi olarak bu hizmetlerin yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Seçim çalışmaları sürecinde odalarla ve STK’larla bir araya geldiğini söyleyen Öztürk, “AKUT’la da bir araya geldim. Onların söylemleri çok önemliydi. Bodrum’un sorunlarına ne kadar vakıf olduklarını gördüm. AKUT’la yol yürümek önceliklerimiz arasında” diye konuştu.

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk basin toplantisi 2EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ…

Öztürk, “Sorunları ben olarak değil, biz olarak ele alacağız. Uzmanı kimse, Bodrum için yüksünmeden onunla çalışacağız. Usta kimse onunla çalışacağız. Bizim yetki karmaşası diye bir lüksümüz yok. Yasalarla kimin nerede yetkili olduğu açıktır. Bu çerçevede projeleri geliştirmek işbirliğini geliştirmek gerekiyor. En büyük projem işbirliği. Karşılıklı oturup konuşabilmek” dedi.

BODRUM ŞOFÖRLER ODASINDAN RANDEVU ALAMADIM! 

Bodrum’da faaliyet gösteren oda ve STK’lar ile görüş alışverişinde bulunmak üzere ziyaretler gerçekleştirdiğini ancak Bodrum Şoförler Odasından randevu alamadığını ifade eden Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bazı odalarımızla problem yaşıyoruz. Misafir edilmek istediğim yerlerden bir tanesinde olamıyorum. Bunlar yanlış. Bu tip kuruluşlar Bodrum’un hizmetinde. Bodrumlunun hizmetinde olmalıdır. Bugüne kadar Bodrum Şoförler Odasından randevu alamadım. Sebebini bilmiyorum ama oraya da gitmek istiyorum, ziyaret etmek istiyorum. Ama bir problemimiz olduğunu düşünmüyorum. Oraya gidip sorunlarını dinlemek istiyorum.” 

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ… ali ozturk basin toplantisi 1HİÇBİR YURTTAŞA YALAN SÖYLEMEYECEĞİM…

Siyasi yaşamı boyunca kimseyi kandırmadığını dile getiren Öztürk, “Eğer belediye başkanı olursam hiçbir yurttaşa yalan söylemeyeceğim. Yanlış yapabilirim, hata yapabilirim. İnsanları doğru düzleme çekebilmek için bildiklerimiz uygulayacağım” şeklinde konuştu.

Toplantıda 3 projesinden bahseden Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ali Öztürk, “Bütün Anneler İçin Karya Kreşleri, Halikarnas Eğitim Bursu ve Halikarnas Akademisi projelerimiz var. Kreşten başlamak istiyorum. Her şey beşikte başlıyor, ilk adımımızı kreşte atıyoruz. Bodrum’da da bu kreş eksikliğini çözmek istiyoruz. Bütün mahallelerde kreş ihtiyacı var. Adına Karya kreşleri diyerek ilk adımı bu şekilde atacağız. Halikarnas Akademisi projesinde ise emekli olan ve Bodrum’da yaşayan öğretmenlerimizi yeniden kara tahta başına davet edeceğiz. Biz onlardan mesleklerini noktalamalarını beklemiyoruz, aslında şimdi yapmalarını bekliyoruz. Bodrum’da yaşayan çocukların onlara ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü lise ve üniversite giriş sınavlarında soru çözme oranımız düşük. Bunu biz nasıl yükseltebiliriz, onun için mücadele edeceğiz. İmkan verildiğinde herkesin taşın altına eline sokabileceğini biliyoruz. Biz o imkanı vereceğiz. Halikarnas Eğitim Bursu projesinde ise öğrencilere verilen bursu daha da arttıracağız, yaygınlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

ALİ ÖZTÜRK: EN BÜYÜK PROJEM İŞBİRLİĞİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… arena do  a koleji
doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… reklam arena 4

Doğa Koleji 8. sınıf öğrencilerinden, Liseye Geçiş Sınavı’na katılan 27 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. 64 öğrenci ise, sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı.

 Tüm 8. sınıf öğrencileri ve velilerinin heyecanla beklediği, 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda, eğitimdeki liderliğini sürdüren ve başarıda sınır tanımayan Doğa Koleji’nin 27 öğrencisi Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin LGS’de elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, tüm öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Genel Müdür Lüle, “Sınavda 27 öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, 4012 öğrencimiz, en az bir branştan tüm soruları doğru cevapladı. 64 öğrencimiz sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. Elde edilen başarı; öğrenci, öğretmen ve kurum başarısıdır” dedi.

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim

 Liseye Giriş Sınavları’nda başarı elde eden öğrenciler, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla okuma fırsatı kazanıyor.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerine ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 2 saat “Teknoloji ve Yazılım” ve 2 saat “Teknoloji ve Donanım” dersleri veriliyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs olanağına sahip olurken, üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler” dedi.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler