Bizimle iletişime geçin

Yayınlanan

açık

Bodrum’da yaşayan emekli Cem Öztekin, satılığa çıkardığı evine alıcı olan ve kendisini ‘komiser’ olarak tanıtan U.B. nakit yerine senet vermeyi teklif edince satıştan vazgeçti.

Ancak bu süreçte U.B.’nin emlak vergisi ve evin zorunlu deprem sigortası için ödediği 2 bin 200 TL’ye karşı senet verince 250 bin TL borç ile karşı karşıya kaldı. Sahte imzayla 250 bin TL’lik senet yeni bir senet düzenleyen U.B., Öztekin’in 2 evine haciz koydurttu. İcra dairesinden gelen tebilagatla durumdan haberdar olan Cem Öztekin soluğu mahkemede aldı.

Cem Öztekin, Bodrum’da bulunan evlerinden birini ve teknesini satmak için internet üzerinden ilan verdi. Kendisini ‘İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli komiser’ olarak tanıtan U.B., alıcı olarak Öztekin’i aradı. Tekneyi, 26 bin TL’ye satın aldı. Ardından satılık evi de almak istediğini söyledi. Yapılan pazarlık sonunda Öztekin, 350 bin TL’ye satışa çıkardığı evini 320 bin TL’ye satmayı kabul etti. Banka kredisi işlemleri için İstanbul’a giden U.B., nakit yerine senet vermek isteyince, Cem Öztekin satıştan vazgeçti. U.B. de evin emlak vergisi ve DASK sigortası için ödediği 2 bin 200 TL’yi geri istedi. Nakit ödeme yapamayan Cem Öztekin, senet imzalamak zorunda kaldı.

BİR YIL SONRA İKİ EVİNE HACİZ KONULDU

Aradan bir yıl geçtikten sonra gelen tebligatla 250 bin TL borcu bulunduğunu, borcuna karşılık da 2 evine haciz konulduğunu öğrenen Cem Öztekin, büyük şok yaşadı. Hemen icra dairesine giden Öztekin, icraya konulan senetteki  imzanın kendisine ait olmadığını, taklit olduğunu gördü.  Hukuk mücadelesi başlatan Öztekin, karşı dava açtı. Ayrıca U.B. hakkında suç duyurusunda bulundu.

TEK UMUDU İMZANIN KENDİSİNE AİT OLMADIĞININ BELİRLENMESİ

Yaşadıkları karşısında hayatının altüst olduğunu anlatan Cem Öztekin, adli süreçteki gelişmeleri beklediğini ifade etti. Öztekin, “Geçen yıl teknemi alıp peşin para ödeyen U.B., daha sonra evimi de almak istedi. Kendisini komiser olarak tanıttı. Önce banka kredisi çekeceğini söyleyip, ardından evi senetle almak isteyince, inanmadım ve satıştan vazgeçtim. Kendisi evimin emlak vergisi ile DASK sigortasını ödemişti. Nakit param olmadığı için, U.B.’nin önerisiyle senet imzaladım. Ancak sonra senetteki imzamı kopyalayıp, 250 bin TL’lik bir başka senet düzenlemiş ve icra takibi başlatmış. Adli süreç devam ediyor. Beklentim imzanın sahte olduğunun bilirkişilerce tespit edilmesi. Yoksa tüm birikimimi bu kişilere kaptıracağım” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

SON 1 HAFTADA YÜZLERCE DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaÇak gÖÇmen SON 1 HAFTADA YÜZLERCE DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI arena g    men

Son 1 haftada yüzlerce göçmen yakalandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 07- 14 Aralık tarihlerinde yaşanan toplam 11 göç olayının 7’si Sahil Güvenlik İzmir ve Kuzey Ege Grup Komutanlıkları, 4’ü Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı sorumluluk sahası içinde gerçekleşti.

Sahil Güvenlik İzmir ve Kuzey Ege Grup Komutanlıkları sorumluluk sahasında bulunan Kuşadası, Çeşme, Dikili, Ayvalık, Sığacık, Küçükkuyu bölgelerindeki muhtemel göç rotaları üzerinde yoğunlaşan kontrol ve denetimlerde, Ayvalık, Dikili, Urla ve Kuşadası bölgelerinde gerçekleşen 7 olayda toplam 258 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı sorumluluk sahası içinde bulunan Didim, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar, Bodrum ve Kardak bölgelerindeki muhtemel göç rotaları üzerinde icra edilen kontrol ve denetimlerde, Didim ve Bodrum bölgelerinde gerçekleşen 4 olayda toplam 242 düzensiz göçmen yakalandı, bir göçmen kaçakçısı gözaltına alındı. Gerçekleşen 11 göç girişiminin 2’sinde Sahil Güvenlik Komutanlığından yardım talep edilirken, Sahil Güvenlik unsurları tarafından Ayvalık ve Foça bölgelerinde icra edilen arama kurtarma faaliyetlerinde toplam 52 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayrıca Sahil Güvenlik unsurları tarafından Urla, Çeşme, Seferihisar, Didim, Bodrum ve Marmaris bölgelerinde gerçekleşen 6 düzensiz göç olayında, karada tespit edilen 175 düzensiz göçmenin ve 13 göçmen kaçakçısının, Jandarma ve Emniyet ekipleri tarafından yakalanması sağlandı.Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından düzensiz göçün engellenmesi maksadıyla icra edilen söz konusu faaliyetlerde Ege denizinde; 30 Sahil Güvenlik botu, 6 SAGET, 3 DEGAK Timi ve 10 kontrol bottan oluşan yüzer unsurlar tarafından toplam 2 bin 4 saat seyir yapıldı, 21 helikopter ve 8 uçak sortisi ile toplam 83 saat uçuş gerçekleştirildi.

 

Okumaya devam et

ASAYİŞ

ALİ ÖZDEMİR CİNAYETİNDE ŞOK İDDİALAR ORTAYA ÇIKTI!

Yayınlanan

açık

Tarafından

ali Özdemir ALİ ÖZDEMİR CİNAYETİNDE ŞOK İDDİALAR ORTAYA ÇIKTI! arena ali
Bodrum’da işadamı Ali Özdemir’in, ortağı M. Ö. tarafından eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı M. Ö.’nün kayınpederi, kayınvalidesi ve baldızının da aralarında olduğu toplam 6 kişi hakkında dava açtı. İddianamede, M. Ö.’ye ‘haksız tahrik altında tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan 24 yıl hapis cezası istendi. 
Hürriyet’te yer alan habere göre iddianemede ayrıca, kayınpederi A.S. ve baldızı K.S.’nin ‘kasten öldürmeye yardım etmek’, kayınvalidesi F.S.’nin ise ‘suç delillerini yok etmek’ suçlarından cezalandırılması istendi. M.Ö’nün eşi T.Ö. hakkında ise takipsizlik kararı verildi.  Bodrum’u sarsan cinayet 6 Ocak’ta Bodrum’da yaşanmıştı. İşadamı M.Ö., eşi T.Ö. ile ilişkisi olduğundan şüphelendiği ortağı Ali Özdemir’i öldürmüş, cesedini de ormanlık alana atmıştı. M.Ö. olaydan yaklaşık bir hafta sonra savcılığa giderek teslim olmuş ve olayı itiraf etmişti. Savcılığın başlattığı soruşturma tamamlandı ve dava açıldı. Davanın iddianamesinde olaya ilişkin bütün detaylar anlatıldı.

CİNAYETİ 1 HAFTA PLANLADI 

İddianameye göre M.Ö., eşi ile ortağı arasındaki ilişkiyi 28 Aralık 2017’de telefon mesajlarını görünce öğrendi. Bu andan itibaren de ortağını öldürme planları yapmaya başladı. Durumdan kayınpederi A.S.’yi de haberdar eden ve ortağını öldüreceğini söyleyen M.Ö., ‘Bu namus meselesidir’ diyen kayınpederinin de desteğini aldı. Ortam dinleme cihazları ve casus programlar satan bir firma ile de temasa geçti. Bu süreçte ortağı Ali Özdemir’e ait silahı onun aracından haberi olmadan alarak plan yaptı.  M.Ö. 5 Ocak eşi T.Ö. tarafından kahvaltı için tost almaya gönderildi. T.Ö. bu sırada Ali Özdemir’i eve çağırdı. M.Ö. eşinin mesajlarını takip ettiği için, evden çıktıktan sonra bahçede gizlenerek biraz bekledi. Bir süre sonra pencereden içeri bakarak Ali ile eşinin kendisini aldattığını gördü. Hiçbir şey olmamış gibi tost almaya gitti ve ardından da hep birlikte kahvaltı yaparak evden ayrıldılar.

EŞİNİN AİLESİ YARDIM ETTİ 

M.Ö. eşi, baldızı ve bir grup arkadaşı ile 6 Ocak gecesi bir barda eğlendiler. M.Ö. o gece baldızı K.S.’ye “Yarın ablana bir sürpriz yapacağım” diyerek eşi T.Ö.’nün sabah erkenden evden çıkarmasını istedi. Baldızı da bunu kabul etti. Eğlence bitince M.Ö., T.Ö. ve Ali Özdemir birlikte eve geldiler. Ali Özdemir, salondaki üçlü kanepeye uzandı. Daha sonra da “Uyuyacağım, üstümü çıkarsam hiç uyuyamam. Sabah 09.00’da beni uyandırın. Sizi seviyorum, siz de beni sevin” diyerek kanepede uyumaya başladı. O günün sabahında M.Ö. erkenden uyandı ve baldızını uyandırdı. Baldızı akşam konuştukları şekilde ablasını kahvaltıya götürmek için uyandırdı. İki kardeş hazırlandılar. Evden çıkarken M.Ö. kanepede uyuyan Ali’nin yanına yaklaştı. “Ali biz gidiyoruz” dedi. Ali de “Tamam” diyerek el salladı ve tekrar yattı. Kız kardeşler 08.30 civarında evden ayrıldı.

UYKUDA ÖLDÜRDÜ

Bu sırada, M.Ö. de aşağı kata inerek kanepede uyuyan Özdemir’in yanına yaklaştı. Önceden arabasından aldığı silahla kafasına ateş etti. Daha sonra da kayınpederini aradı. “Musluklar su kaçırıyor” diyerek cinayeti gerçekleştirdiğini ima etti. Ardından kayınpederi olay yerine geldi. Özdemir’in cesedini arabaya koyarak ormana attılar. A.S., evine döndükten sonra eşi F.S.’ye olayı anlattı. Eşi üzerindeki kanlı elbiseleri yıkadı.

İNTİHAR NOTU ELE VERDİ 

Olaydan sonra bunalıma giren M.Ö. 11 Ocak’ta intihar girişiminde bulundu. Üzerinden “Ali Özdemir sen bizi mahvettin, seni herkes adam sanırdı, herkese soruyorum, karınıza ‘Abilik yaparım’ diye asılan birine adam denilir mi?” yazılı not çıkınca, polis Özdemir’in cinayete kurban gitmiş olabileceğini değerlendirdi ve soruşturmayı derinleştirdi. 15 Ocak’ta da M.Ö. savcılığa giderek teslim oldu ve her şeyi anlattı. M.Ö., olayı planlamadığını iddia etse de savcılık soruşturma sürecinde olayın planlı olduğu kanaatine vardı. İddianameye göre baldız da cinayet işleneceğini bilerek eniştesine yardım etti. Sanıklar olayın birinci yıl dönümüne denk gelen önümüzdeki Ocak ayının ilk haftasında hakim karşısına çıkacak.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

MİLAS’TA YAKALANDI, BODRUM’DA TUTUKLANDI

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaçak zanlısı MİLAS’TA YAKALANDI, BODRUM’DA TUTUKLANDI arena ka  ak

Göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla aranan bir şahıs Milasta yakalanarak Bodruma getirildi. Bodrum’da Mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yaklaşık 1 ay önce 9 kaçak göçmen ile tekneyi kullanan 2 kişiyi denizde yakaladı. Olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen Ö.E. isimli şahıs, kayıplara karıştı. Gözaltına alınmalarının ardından adliyeye sevk edilen tekneyi kullanan 2 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Polis ekiplerince Milas’ta yakalanan Ö.E., Bodrum’a getirildi. Sabah saatlerinde Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği ekiplerince adliyeye sevk edilen şahsın çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Son Haberler

© 2018 Arena Bodrum Haber. Tüm Hakları Saklıdır.Tasarım Reklamettin