Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AVRUPALI 32 GENÇ MUĞLA’DA DEMOKRASİ ÇALIŞMASI YAPIYOR…

Yayınlanan

açık

avrupali 32 genÇ muĞla’da demokrasİ ÇaliŞmasi yapiyor... AVRUPALI 32 GENÇ MUĞLA’DA DEMOKRASİ ÇALIŞMASI YAPIYOR… avrupali gencler mugla da demokrasi calisiyor 1

Türkiye, İspanya, Yunanistan ve İtalya’dan toplam 32 genç “Country of DEMOS KRATOS – DEMOS KRATOS ÜLKESİ!” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Muğla’da DEMOKRASİ ile ilgili çalışmalar yapıyor.

4 Farklı Ülkeden 32 Genç Muğla’da Demokrasi Adına Çalışmalar Yapıyor…

Türkiye, İspanya, Yunanistan ve İtalya’dan toplam 32 genç “Country of Demos Kratos – Demos Kratos Ülkesi!” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında Muğla’da DEMOKRASİ ile ilgili çalışmalar yapıyor.

avrupali 32 genÇ muĞla’da demokrasİ ÇaliŞmasi yapiyor... AVRUPALI 32 GENÇ MUĞLA’DA DEMOKRASİ ÇALIŞMASI YAPIYOR… avrupali gencler mugla da demokrasi calisiyor 2Muğla İletişim Grubu isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından desteklenen proje, 24 kasım 2018 de başlamış olup katılımcı gençlerin çalışmaları 2 Aralık 2018 tarihine kadar Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam edecek. Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Av. Ertan Derin önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile ilimizde; demokrasi kavramı, yönetim şekilleri, katılımcı ülkelerin yönetim sistemleri, Avrupa ve dünyadaki hükümetler konularında çalışmalar yaparak, kültürel etkileşime katkı sağlıyor.

Katılımcılar demokrasi hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunarak, aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük ediyorlar.

avrupali 32 genÇ muĞla’da demokrasİ ÇaliŞmasi yapiyor... AVRUPALI 32 GENÇ MUĞLA’DA DEMOKRASİ ÇALIŞMASI YAPIYOR… avrupali gencler mugla da demokrasi calisiyor 2

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BAHÇE KAPISINA SIKIŞAN KÖPEĞİ İTFAİYE KURTARDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

BAHÇE KAPISINA SIKIŞAN KÖPEĞİ İTFAİYE KURTARDI… bahce kapisine sikisan kopek bodrum

Bodrum’da, demir bahçe kapısının parmaklıklarına sıkışan ‘Zeytin’ isimli köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Bitez Mahallesi’ndeki bir villanın bahçesinden dışarı çıkan ‘Zeytin’ adlı köpek, kapı kapalı olunca parmaklıkların arasında sıkıştı. Başı ve ön ayaklarını dışarı çıkaran köpeğin vücudunun geri kalanı, parmaklıklar arasında kaldı. Zeytin’in kapıda sıkıştığı gören mahalle sakinleri, kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Mahalle sakinleri bunun üzerine, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri özel aletler kullanarak, parmaklık demirlerini genişletti. Sıkıştığı yerden çıkan köpek, rahatladı. Sağlıklı bir şekilde tekrar özgürlüğüne kavuşan köpek, sahibi Gülay Karabacak’a teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAŞKAN ARAS: “O YUMRUK TÜRK MİLLETİ’NE ATILMIŞTIR”

Yayınlanan

açık

Tarafından

kemal kılıçdaroğlu BAŞKAN ARAS: “O YUMRUK TÜRK MİLLETİ’NE ATILMIŞTIR” CHP11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasına, CHP Bodrum İlçe Örgütü düzenlediği basın açıklamasıyla sert tepki gösterdi. 

Partinin Çarşı Mahallesi’ndeki İlçe Merkezi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına, İlçe Başkanı Halil Karahan ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Basın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Halil Karahan, sözlerine şöyle başladı:

Dün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Sayın genel başkanımıza yapılan saldırı nedeniyle, şehidimizin cenaze namazı bile dini vecibelere uygun olarak kılınamamıştır. Yapılan sıradan bir protesto değildir, yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “iki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır” dedi.

“Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler” diyerek açıklamasını sürdüren Karahan, “Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz. Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Gün kızgın demiri soğutma günüyse, herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez” ifadelerini kullandı.

KARAHAN; “ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar” diyerek açıklamasına devam eden Karahan, “Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İç İşleri bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir. Bu arada milli savunma bakanı’na da bir sorumuz vardır; genel başkanımızı linç etmek isteyen, “o evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ARAS: “O YUMRUK TÜRK MİLLETİ’NE ATILMIŞTIR”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Bu atılan yumruk bizim genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na değil, çağdaş, aydınlık, Atatürkçü, Türk insanına, Türk Milleti’ne atılmış bir yumruktur. Biz kesinlikle bunu sayın genel başkanımızın şahsına zaten yakıştırmıyoruz ve ona karşı bir saldırı olduğunu düşünmüyoruz. Bu tamamen ülkenin aydınlık geleceğe taşınacağı şu günlerde ve son günlerde bir değişim içinde olan ülkemizde bu değişimi durdurmak isteyen güç odaklarının yaptığı bir eylemdir. O yüzden bundan sonra sizlerin ve bütün vatandaşların hangi etnik gruptan, siyasi partiden olursa olsun , bütün vatandaşlarımızın bunun bilincinde olarak bu barış, kardeşlik ve dostluk ortamını sürdürmesini istiyoruz. Biz de bütün politikalarımızda, bütün hizmetlerimiz ve faaliyetlerimizde bu doğrultuda çalışacağız. Bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız ki bu insanların oyunları bozulsun” dedi.

Basın açıklaması, partililerin “Hak Hukuk Adalet” sloganları ile sona erdi.
kemal kılıçdaroğlu BAŞKAN ARAS: “O YUMRUK TÜRK MİLLETİ’NE ATILMIŞTIR” CHP1kemal kılıçdaroğlu BAŞKAN ARAS: “O YUMRUK TÜRK MİLLETİ’NE ATILMIŞTIR” CHP

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GAZETECİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kılıçdaroğlu: GAZETECİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ… emin varol kemal kicdarglu

Kılıçdaroğlu: Örgütlü bir terör saldırısı, organize bir linç girişimi idi. CHP Genel Başkanı sığındığı evden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu arayarak, mitinge katılanların galeyana gelmemesi için uyardı…

Emin Varol/ANKARA

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ölümden döndüğü olaylar için, Örgütlü bir terör saldırısı, organize bir linç girişimi idi” dedi.

CHP Genel Merkezi’ndeki makamında Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi Emin Varol ve bir grup Gazetecinin “Geçmiş Olsun” dileklerini kabul eden  Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıdan yara almadan kurtulduğu için tahtaya vurdu.

Saldırıdan sonra ilk detaylı açıklamayı da burada yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “hiç böyle birşey beklemiyordum” diyerek şaşkınlığını anlattı.

Şehit cenazesine gitmeden önce emniyete haber verildiğini, ayrıca Şehit’in ailesini arayarak Cenaze törenine katılacağını ilettiklerinin altını çizdi. Kendi korumalarını öven ve teşekkür eden Kemal Kılıçdaroğlu “tam bir profesyonel olarak görev yaptılar” diye diye konuştu.

Şehit cenazesinde Genel Başkan olarak sadece kendisinin bulunduğuna dikkai çeken Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamaları konusunda, “oradaki atmosferin etkisi ile mi yoksa başka bir amaçla mı böyle söyledi, kendisine sormak lazım” dedi.

Olay çıkarmak için görevlendirilmis ve dışardan getirilen grupların, farklı yerlerde durararak eylemler yaptıklarını ve linç girişimi için orada görevlendirildiklerine dikkati çekti.

CHP Özel komisyon kurdu…

CHP Genel Başkanı, Şavşat’ta PKK saldırısı ile Çubuk’taki saldırının birbirinden farklı olmadığını büyük benzerlik taşıdığını belirtti. Kılıçdaroğlu, “İkisi de terörist saldırı. Onşar da terörist bunlar da terörist hiç farkı yok” diye konuştu.

Saldırıdan önce sopa dağıtıldığını gördüklerini, ellerinde görüntüler olduğunu anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işi sadece savcılara bırakmadıkşlarını, özel bir araştırma komisyonu kurduklarını, tüm görüntülerin incelendiğini, olay yerine de tekrar gidilerek izlendiğini aktardı.

Sığındığı evden İmamoğlu’nu aradı…

CHP Genel Başkanı, olaylar devam ederken, sığındığı evden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu arayarak İstanbul’daki miting konuşmasında, halkın galeyana gelmemesi için dikkat etmesini ve heyecan yaratılmaması için sözlerine dikkat etmesi için uyardı. Kılıçdaroğlu, “Aslında bu hassasiyeti devleti yönetenlerin göstermesi lazım.” diye de ekledi.

Sığındığı evde yaşadıklarını anlatan CHP Genel Başkanı, ailenin evi yeni yaptığını ve taşlanmasınddan korktuğunu söyledi. Ancak Emniyet yetkililerinin güvence vermeleri üzerine rahatladığı ve sohbet ettİklerini belirtti. Aileden bir oy Mansur Yavaş’a diğerinin ise Ak Parti’ye çıktığını, Muhammed isimli küçük çocuğun kendisinin elini öptüğünü anlattı

“Cumhurbaşkanı aramadı. Özel bir beklentim de yok”

Saldırının ardından uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini aramadığını bir açıklama da yapmadığını bir soru üzerine aktaran CHP Genel Başkanı, “Özel bir beklentim yok. Sadece Cumhurbaşkanlığı özel kalemi, bizim özel kalemi arayarak Çubuk’ta olaylar devam ederken ve ben evdeyken bilgi istemiş. O kadar”dedi.

“İçişleri Bakanı diye bir bakan yok”

Saldırının bir “protesto” değil, “organize bir terör saldırısı ve linç girişmi” olduğunus ık sık tekrarlayan CHP genel Başkanı, normalleşme istemeyen kin ve nefret tohumu ekmek hatta bunu daha derinleştirmek isteyen siyasetçiler ve başka  unsurlar olduğuna da dikkat çekti Kılıçdaroğlu, başka unsurlardan kastının, Türkiye’de kaos çıkartmak isteyen çevreler olduğunu belirtti.

Kemel Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sert bir dille eleştirdi ve o’nu bakan olarak tanımadıklarını anlattı. Halkı ayrıştıran kin ve nefret tohumu saçan bir insanın Bakan olamayacağını da belirterek, “öyle bir bakan yok. O’nun başka bir görevi var ve onu yapıyor zaten” dedi.

Saldırıdan sonra CHP Genel Merkezi etrafında uzun namlulu polisler gördüğünü ve ek önlem alındığını aktaran Kılıçdaroğlu, Devletin verdiği zırhlı aracı iade ettiklerini ekledi.

kılıçdaroğlu: GAZETECİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ… GAZETELERINANKARATEMSILCILERI20190422 3000kılıçdaroğlu: GAZETECİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ… GAZETELERINANKARATEMSILCILERI20190422 3003

Okumaya devam et

Son Haberler