Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: DP PARTİ HAREKETİMİZİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR…

Yayınlanan

açık

Ömer Özmen: dp partİ hareketİmİzİn baŞlangiÇ noktasidir... ÖMER ÖZMEN: DP PARTİ HAREKETİMİZİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR… ak parti dp ziyaret 2

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ve yönetim kademesi, DP Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyarete Başkan Ömer Özmen’in yanısıra yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Likoğlu, Mehmet Akbaba, Yener Çelik, Kadın Kolları Koları Başkanı Aydan Korkmaz, Gençlik Kolları Başkanı Burak Gödekmerdan ve partililer katıldı. Diğer yandan ev sahipliğini Demokrat Parti İlçe Başkanı Mustafa Baysel başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerinden Murat Pahna, Anıl Danacı, Alp Erdoğan Necmettin Karahanlı, Halis Murat Etlik ve Fatih Efe yaptı. Toplantı da Bodrum siyasetinin duayenlerinden Beyler Koca’da hazır bulundu.

Ömer Özmen: dp partİ hareketİmİzİn baŞlangiÇ noktasidir... ÖMER ÖZMEN: DP PARTİ HAREKETİMİZİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR… ak parti dp ziyaret 4Ömer Özmen: Ortak değerlerimizle ortak politikalar üreteceğiz…

DP’nin ülke tarihinde çok önemli bir yerinin olduğu ifade eden Başkan Özmen, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin adamları diye ifade ettiği şahısların en önemlisi olan, merhum Adnan Menderes’in emaneti DP bizim için hep önemli bir siyaset noktası oldu. Gönül birlikteliğimiz her zaman daim oldu. Partimiz, muhafazakar demokratlarla hep çok yakın oldu. Demokrat Parti, AK Parti hareketinin başlangıç noktası olan en önemli kurumlardan birisidir. Bu seçim sürecinde de ortak değerlerimizle ortak politikalar üreteceğiz.” Dedi.

Ziyarete ev sahipliği yapan DP İlçe Başkanı Mustafa Baysel’da, “Bu ziyaretleri seçim zamanlarının dışına taşımamız lazım. Bodrum’la ilgili her konuda istişare yapmamız gerekiyor. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ömer Özmen: dp partİ hareketİmİzİn baŞlangiÇ noktasidir... ÖMER ÖZMEN: DP PARTİ HAREKETİMİZİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR… ak parti dp ziyaret 3Beyler Koca: Belediye başkanları muhtarlar gibi seçilmeli…

Bodrum siyasetinin önemli isimlerinden Beyler Koca’da, “Partilerin yöneticileri keşke, yaşadıkları bölge için her konuda sık sık görüşüp, sorunları birlikte çözsünler. Günümüzde yerel yöneticilerin, siyasetçilerin birbirlerinin fikirlerine çok fazla tahammülü yok. Siyasi hayatımda her fırsatta dile getirdiğim şeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum. Bence belediye başkanları, muhtarlar gibi seçilmeli ve davranmalı. Belediye başkanları toplumun tamamının belediye başkanı olmalı. Ama maalesef ki partiler, siyasi ayrımcılıklar ve tercihler hizmetin sağlıklı bir şekilde verilmesinde sıkıntılı durumları oluşturuyor.” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA… imeak bodrum dto 1

Bodrum ahşap yat yapım, bakım-onarım konularındaki konumu, Mavi Yolculukla birlikte Deniz Turizmini başlatan ve geliştiren öncülüğü ile Türkiye’de ve uluslararası alanda öncü bir ilçedir.

Türkiye’de bu sektörlerin en geniş anlamda konumlandığı bölgedir.

1960’lı yılların başlarında Bodrum’a özgü Guletlerin (Geleneksel Ahşap Yatlar) inşa edilmesiyle başlayan süreçte, özellikle küçük ve orta ölçekli aile şirketlerinde, ahşap ustalığı ile ön plana çıkan ve usta çırak ilişkisi ile geçmişten gelen bir yapı tekniği kullanılmaktadır. Günümüz insanının çağdaş gereksinimlerine göre son yıllarda yeniden tasarlanan yatlarımız, geleneksel yöntemlerin ve en güncel teknolojinin bütünleşmesi ile üretilmektedir.

Geleneksel üretimle çağdaş denizciliğin buluştuğu nokta Bodrum’dur…

Bodrum tersanelerinde yakın zamana kadar boyları 50 metreye kadar ulaşan yılda 40 civarında tekne üretildiğini ifade eden İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, “Önceleri geleneksel metotla kesme postalı, armuzlu çam kaplamalı olarak imal edilmekte olan tekneler artık çoğunlukla lamine sistemle yapılmaktadır. Geleneksel üretimle çağdaş denizciliğin buluştuğu nokta Bodrum’dur.” Dedi.

Yükselen döviz fiyatları uluslararası rekabette gücümüzü arttırdı…

Deniz üzerinde çalışan yat ve gemiler hakkında bilinmesi gereken en önemli konu, gerek teknik gerekse ekonomik açıdan ömürlü yapılar olduğuna da dikkat çeken Başkan Dinç şunları söyledi;

bodrum dto GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA… imeak bodrum dto 2“Çalışma şartları ve deniz suyunun korozif etkileri altında yıpranan tekneler için genellikle sezon başlamadan önce yapılması gereken periyodik bakımlar vardır. Masraftan kaçarak bu periyodik bakımları yaptırmamanın ileride daha ağır ekonomik yükümlülüklere sebebiyet vereceği ortadadır. Üretimdeki bilgi birikimini bakım ve onarımda kullanan deneyimli usta ve teknik personellerle donatılmış Bodrum tersaneleri, modernize edilmiş hangarlarında çok geniş kapsamlı hizmet verebilmektedir. Yerli yat sahiplerinin tercih ettiği 1. sınıf kalitede hizmet veren tersanelerimiz yabancı yat sahip ve işletmecilerinin de tercih listesinin en üstünde yer almaktadır. Küçük sayılabilecek özel yatların yanında büyük ve komplike olan mega yatlara da, yapısı ister ahşap ister kompozit, saç veya çelik olsun, hizmet veren tersanelerimiz yüksek kalite ve standartları sayesinde sürdürülebilirliklerini kanıtlamışlardır. Özellikle son dönemde yaşanan döviz dalgalanması sebebi ile Türk Lirasının değer kaybetmesi, işçilik maliyetlerinin düşmesine ve hizmet alımının yabancılar için daha cazip olmasına neden olmuştur. Yükselen döviz fiyatları uluslararası rekabette gücümüzü arttırdı.

Sonuç olarak Bodrum tersaneleri, üretimde ve bakım-onarımda, gerek tecrübesi ile gerekse teknik imkânları ile her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasitededir. Bütün donatanlarımızı, yatlarının yapısı ne olursa olsun her türlü hizmet için tersanelerimize bekliyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   3

Bodrumspor’un ilk takımının son futbolcusu Hüseyin Biner, 40 kişilik bir cemaatle son yolculuğuna uğurlandı.

1931 Yılında kurulan Bodrumspor’un ilk takımında top koşturan Hüseyin Biner’in cenaze namazı bugün ikindi namazını takiben Bodrum Adliye caminde kılındı. Yaklaşık 40 kişilik bir cemaatle kılınan cenaze namazda Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u temsilen kimsenin olmadığı ve çelenk gönderilmediği dikkatlerden kaçmadı. Cenazeye katılanlar bu ahde vefasızlığı eleştirdiler. Cenazede gözler Bodrumspor’un zor günlerdeki dostu Asi Tayfayı’da aradı.

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   1Eşiyle aynı günde hayatını kaybetti…

1916 Doğumlu olan Hüseyin Biner’in cenazesinin toprağa verildiği anda bir detay daha gözlerden kaçmadı. Biner’in merhum eşi Meliha Biner’de 9 yıl önce aynı gün 17 Şubat 2010 tarihinde vefat etmişti.

Arena Bodrum Haber olarak hayatını kaybeden ve bir devrin son temsilcisi olan Hüseyin Biner’e rahmet, kederli ailesine sabır dileriz…

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… son dakika bodrum yine sallandi 1

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Bodrum Belediye Başkan adaylığı teklif ettiği Halil İbrahim Kaynar, bugün yaptığı bir dizi görüşmeden sonra ikna olarak, DP Bodrum Belediye Başkan adaylığını kabul etti.

Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda şu ana kadar geç kalındığını düşünüyordum. Ancak gerek Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon gerekse de DP İlçe Yönetimiyle yaptığım görüşmeler sonrasında yol yürümeye karar verdim diyerek, “İttifakların değil, yerel dinamiklerin adayı olmaya karar verdim. Bodrum’u bazı kesimlere kurban etmemeliyiz.” dedi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… murat pahnaDiğer yandan DP Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pahna’da Arena Bodrum Haber’e kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Yaptırdığımız kamuoyu araştırmasında Bodrum’da kararsız ve mutsuz seçmenin yüksek oranda çıkması sebebiyle, tecrübeli bir başkan adayı ile yola devam etmemiz gerektiğini düşünerek Halil İbrahim Kaynar’ı ikna ettik. Bodrum’un genlerindeki merkez sağ geleneğinden kopmadığı düşüncesindeyiz. Bodrum’un huzura Muğla’nın da hak ettiği hizmete Mehmet Kocadon’la buluşarak yakalayacağı inancındayız. Çok çalışacağız, inşallah da kazanacağız.”

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… halil ibrahim kaynar dp b  odrum aday   1

Okumaya devam et

Son Haberler