Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR…

Yayınlanan

açık

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz
yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… divenire group2

AK Parti Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz Bodrum basınıyla yaptığı basın toplantısında, 200 bin nüfuslu dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalıyor” diyerek, “Önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve belediye başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklayan CHP’li politikacılara, Bodrum seçmeninin daha fazla pirim vermeyeceğine inanıyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz konuşmasına, öncelikle sizin bana sorma ihtimaliniz olan sorunun cevabını hemen vermek istiyorum diyerek şunları söyledi:

Neden? Bodrum Belediye Başkanlığına adayım…

‘Sorunsuz Bodrum’un AK Parti Belediyeciliği ile mümkün olduğuna inandığım için adayım. Bodrum’u hizmetle buluşturmak için adayım. Bodrum’un beklediği yatırımları, hizmeti ve tüm bunların istikrarlı bir şekilde yaşanılması için adayım.

Bu söylemlerim kampanyamın söylemleridir ve arkamdaki zeminin üzerinde de yazılı olarak duruyor.

Bodrum yaklaşık 25 yıldır CHP’li Belediyelerle yetersiz, beceriksiz, hatta kötü diyebileceğimiz bir şekilde yönetiliyor.

Adeta 200 bine yaklaşan nüfusuyla dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalan bir Bodrum var önümüzde…

Kaynaklarını doğru şekilde hizmete döndüremeyen, birçok noktasıyla ve değeriyle ranta teslim olmuş bir Bodrum var yaşadığımız…

İmar planları ve uygulamalarıyla yaşadığı coğrafyaya adeta ihanet edenlerin yönettiği bir Bodrum’u birlikte yaşıyoruz, görüyoruz.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 3Milyara ulaşmış borç ve çaresiz belediyecilik anlayışına mahkum Bodrum…

Her geçen gün var olma kriterleri olan denizini doğasını kaybeden, alt yapı hizmetlerinin iflas ettiği, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal alan, hiçbir konuda takvimi, planı olmayan, günü kurtaran organizasyonlarla sermayesini her geçen tüketen, peyzajından, kent mimarisinden git gide uzaklaşan rengi kararan, yerel lezzetlerini ve bu lezzetlere hayat veren üretimini yok eden, arıtmaları yetersiz çalışan, hatta bazılarının hiç çalışmadığından foseptiğini mavi sularına direk deşarj eden, çöpünü toplayamayan, ayrıştıramayan, bertaraf edemeyen, Eminönü, Mahmutpaşa tiplemesinde esnafların sokakları ve caddeleri işgal ettiği, çalışanlarının maaşlarını ödeme yeteneğini kaybetmiş, milyara yaklaşmış borcuyla çaresiz belediyecilik anlayışını hep birlikte yaşıyoruz…

Verdiğim bu olumsuz örnekleri çoğaltarak siyaset üretmek için karşınızda değilim elbette.

Sözlerimin başında yaklaşık 25 yıldır Bodrum’u CHP’li belediyeler yönetiyor demiştim, hatırlarsanız.

Bildiğiniz üzere CHP’nin 8 tane Bodrum Belediye Başkanı aday adayı var. Çoğu da benim arkadaşlarım. Bu aday adayı arkadaşlarımın neden aday olduklarını açıkladıkları toplantılarda gerekçelerinin ne olduğuna dikkat ettiğimizde, karşımıza oldukça oldukça ironik bir durum çıkıyor.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 4Kenti nasıl yönetemediklerini anlatarak göreve talip oluyorlar…

Aday adayı olan bu arkadaşlar ama direk ama dolaylı söylemlerle önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklıyorlar.

Yani benim yukarıda kısaca saydığım sorunları anlatarak, sanki bu sorunları üreten başka bir partiymiş gibi CHP’li politikacılar birer birer aday oldular. Bunu nasıl cesaret ediyorler anlamak mümkün değil doğrusu.

Bodrum’u bu beceriksiz yönetimden ve yöneticilerinden kurtarmanın tam da zamanı Mart 2019 yerel seçimleridir. Arkamdaki zeminde yazan, Bodrum karar verecek! İfadesi bu anlamda çok önemlidir.

Sokağa hakim, kendini sürekli yenileyebilen bir siyasetçiyim…

Bodrumlu hemşerilerim karar verecek, bu kararla da inşallah, Bodrum’u AK Parti Belediyecilik anlayışıyla devletin/hükümetin geniş imkanlarıyla buluşturacaktır, düşüncesindeyim.

Murat Naci Yavuz olarak, toplumla iç içe, entegre ve etkileşen bir yaşantım oldu. Bu bana çok önemli bir avantaj sağladı. Bodrum’un her noktasına, her sorununa ve çözümlerine hakimim. Sokağı bilen, sokakla yaşayan biri olarak, kendini toplumsal sorunlar ve çözümler anlamında sürekli yenileyen bir siyasetçiyim.

Aday adaylığı süreci sonunda karşınıza AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı olarak çıkarsam, talip olduğum bu görevde en büyük çözüm ortağım, bilgi kaynağım siz basın mensupları olacaksınız arkadaşlar.

Öncelikle sizlerin görevlerinizi bağımsız bir şekilde yapabilmeniz için ihtiyacınız olan kamusal destekleri ve toplumsal bilinci oluşturmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

Sorumlu basın mensuplarının, görevlerini objektif bir şekilde yaptıklarında, yaşadığı coğrafyaya önemli ve olumlu katkılar sağlayacağının farkındayım. Bodrumluların taleplerini yerel yönetime, yerel yönetiminde hizmetlerini, plan-projelerini Bodrum’a sorunsuz ifade ettiği önemli bir köprü olacaksınız benim için.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazeteciler için ifade ettiği “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” düşüncesine tam anlamıyla saygı göstereceğimden emin olun.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 1

 

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler