Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR…

Yayınlanan

açık

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz

AK Parti Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz Bodrum basınıyla yaptığı basın toplantısında, 200 bin nüfuslu dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalıyor” diyerek, “Önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve belediye başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklayan CHP’li politikacılara, Bodrum seçmeninin daha fazla pirim vermeyeceğine inanıyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz konuşmasına, öncelikle sizin bana sorma ihtimaliniz olan sorunun cevabını hemen vermek istiyorum diyerek şunları söyledi:

Neden? Bodrum Belediye Başkanlığına adayım…

‘Sorunsuz Bodrum’un AK Parti Belediyeciliği ile mümkün olduğuna inandığım için adayım. Bodrum’u hizmetle buluşturmak için adayım. Bodrum’un beklediği yatırımları, hizmeti ve tüm bunların istikrarlı bir şekilde yaşanılması için adayım.

Bu söylemlerim kampanyamın söylemleridir ve arkamdaki zeminin üzerinde de yazılı olarak duruyor.

Bodrum yaklaşık 25 yıldır CHP’li Belediyelerle yetersiz, beceriksiz, hatta kötü diyebileceğimiz bir şekilde yönetiliyor.

Adeta 200 bine yaklaşan nüfusuyla dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalan bir Bodrum var önümüzde…

Kaynaklarını doğru şekilde hizmete döndüremeyen, birçok noktasıyla ve değeriyle ranta teslim olmuş bir Bodrum var yaşadığımız…

İmar planları ve uygulamalarıyla yaşadığı coğrafyaya adeta ihanet edenlerin yönettiği bir Bodrum’u birlikte yaşıyoruz, görüyoruz.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 3Milyara ulaşmış borç ve çaresiz belediyecilik anlayışına mahkum Bodrum…

Her geçen gün var olma kriterleri olan denizini doğasını kaybeden, alt yapı hizmetlerinin iflas ettiği, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal alan, hiçbir konuda takvimi, planı olmayan, günü kurtaran organizasyonlarla sermayesini her geçen tüketen, peyzajından, kent mimarisinden git gide uzaklaşan rengi kararan, yerel lezzetlerini ve bu lezzetlere hayat veren üretimini yok eden, arıtmaları yetersiz çalışan, hatta bazılarının hiç çalışmadığından foseptiğini mavi sularına direk deşarj eden, çöpünü toplayamayan, ayrıştıramayan, bertaraf edemeyen, Eminönü, Mahmutpaşa tiplemesinde esnafların sokakları ve caddeleri işgal ettiği, çalışanlarının maaşlarını ödeme yeteneğini kaybetmiş, milyara yaklaşmış borcuyla çaresiz belediyecilik anlayışını hep birlikte yaşıyoruz…

Verdiğim bu olumsuz örnekleri çoğaltarak siyaset üretmek için karşınızda değilim elbette.

Sözlerimin başında yaklaşık 25 yıldır Bodrum’u CHP’li belediyeler yönetiyor demiştim, hatırlarsanız.

Bildiğiniz üzere CHP’nin 8 tane Bodrum Belediye Başkanı aday adayı var. Çoğu da benim arkadaşlarım. Bu aday adayı arkadaşlarımın neden aday olduklarını açıkladıkları toplantılarda gerekçelerinin ne olduğuna dikkat ettiğimizde, karşımıza oldukça oldukça ironik bir durum çıkıyor.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 4Kenti nasıl yönetemediklerini anlatarak göreve talip oluyorlar…

Aday adayı olan bu arkadaşlar ama direk ama dolaylı söylemlerle önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklıyorlar.

Yani benim yukarıda kısaca saydığım sorunları anlatarak, sanki bu sorunları üreten başka bir partiymiş gibi CHP’li politikacılar birer birer aday oldular. Bunu nasıl cesaret ediyorler anlamak mümkün değil doğrusu.

Bodrum’u bu beceriksiz yönetimden ve yöneticilerinden kurtarmanın tam da zamanı Mart 2019 yerel seçimleridir. Arkamdaki zeminde yazan, Bodrum karar verecek! İfadesi bu anlamda çok önemlidir.

Sokağa hakim, kendini sürekli yenileyebilen bir siyasetçiyim…

Bodrumlu hemşerilerim karar verecek, bu kararla da inşallah, Bodrum’u AK Parti Belediyecilik anlayışıyla devletin/hükümetin geniş imkanlarıyla buluşturacaktır, düşüncesindeyim.

Murat Naci Yavuz olarak, toplumla iç içe, entegre ve etkileşen bir yaşantım oldu. Bu bana çok önemli bir avantaj sağladı. Bodrum’un her noktasına, her sorununa ve çözümlerine hakimim. Sokağı bilen, sokakla yaşayan biri olarak, kendini toplumsal sorunlar ve çözümler anlamında sürekli yenileyen bir siyasetçiyim.

Aday adaylığı süreci sonunda karşınıza AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı olarak çıkarsam, talip olduğum bu görevde en büyük çözüm ortağım, bilgi kaynağım siz basın mensupları olacaksınız arkadaşlar.

Öncelikle sizlerin görevlerinizi bağımsız bir şekilde yapabilmeniz için ihtiyacınız olan kamusal destekleri ve toplumsal bilinci oluşturmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

Sorumlu basın mensuplarının, görevlerini objektif bir şekilde yaptıklarında, yaşadığı coğrafyaya önemli ve olumlu katkılar sağlayacağının farkındayım. Bodrumluların taleplerini yerel yönetime, yerel yönetiminde hizmetlerini, plan-projelerini Bodrum’a sorunsuz ifade ettiği önemli bir köprü olacaksınız benim için.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazeteciler için ifade ettiği “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” düşüncesine tam anlamıyla saygı göstereceğimden emin olun.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 1

 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla acele kamulastirma MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA… mugla acele kamulastirma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla, Aydın, Denizli ve Kastamonu illerinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına kararı verdi. Karar, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi, Emin Varol

Muğla’nın Yatağan ile Denizli’nin Honaz ilçeleri arasında inşa edilecek “380 kV Yatağan-Denizli Batı-Denizli-4 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında ise hattın geçtiği güzergahtaki bazı taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Kamulaştırma işlemi direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle yapılacak.

Söz konusu enerji iletim hattının geçtiği güzergah Muğla’nın Yatağan ve Kavaklıdere ile Aydın’ın Bozdoğan ve Karacasu, Denizli’nin Babadağ, Sarayköy, Merkezefendi ve Honaz ilçelerinden oluşuyor.

Karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ….

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. son dakika arenabodrumhaber

CHP Genel Merkezinde bugün yapılan parti meclisi (PM) sonuçlandı. Bodrum’la ilgili karar çıkmadı. 

Ankara Temsilcimiz Emin Varol’un takip ettiği PM toplantısında birçok il ve ilçe başkan adayları belirlenirken, Bodrum Belediye Başkan adayının belirlenmesi PM gündeminden çıkarıldı. Çünkü son 48 saat içerisinde yaşanan gelişmelerden dolayı genel başkan ve partinin karar organları, Kocadon üzerinde anlaşma sağlayamadı. Mehmet Kocadon’a muhalefet edenler ve 8 başkan aday adayı ikna edilmeden bu kararın açıklanamayacağına konusunda oluşan kanaat nedeniyle, Bodrum’un durumu bir sonraki PM’ne bırakıldı.

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. emin varol ankara

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

[object object] CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU… emin varol ankara
CHP’de nefesler tutuldu ve gözler Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün başkanlık yaptığı saat 13.00 de başlayan adayların açıklanacağı Parti Meclisi toplantısına çevrildi.
Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında yapacağı açıklamayla 5 yıl süreyle Bodrum’u yönetecek adayın ismini de açıklayacak. Arena Bodrum Haber bu tarihi açıklamayı izlemek üzere CHP genel merkezinde.
Genel merkezdeki kulisleri koklamaya başlayan Emin Varol’un aktardığını göre, Mehmet Tosun ismi CHP’yi korkuttu.
CHP’li bir milletvekilinin telefon konuşmasına tanık olan Emin Varol, milletvekilinin telefonda konuştuğu kişiye Mehmet Tosun’un aday olması halinde Mehmet Kocadon’un seçimleri kaybedeceğini söylediğine tanık oldu.
Telefonu kapattıktan sonra aynı milletvekili ile sohbet eden Emin Varol, Bodrum için Mehmet Kocadon isminin yanlış olacağını, Mehmet Tosun’un aday olması halinde Bodrum’da seçimleri kaybedeceklerinin tekrarladı. Aynı milletvekili Bodrum’un geçtiğimiz 5 yılda hak ettiği hizmeti almadığını da tekrarladı.
CHP’nin Kocadon’u aday göstereceğine dikkat çeken Emin Varol, ancak muhalifleri organize etmeye çalışıyorlar, parti meclisi toplantısı öncesinde Arena Bodrum Haber’e konuşan bir parti meclisi uyesi “Kocadon muhaliflerini organize etmemiz lazım dediğini ifade etti.

Okumaya devam et

Son Haberler

© 2018 Arena Bodrum Haber. Tüm Hakları Saklıdır.Tasarım Reklamettin