Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR…

Yayınlanan

açık

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz

AK Parti Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz Bodrum basınıyla yaptığı basın toplantısında, 200 bin nüfuslu dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalıyor” diyerek, “Önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve belediye başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklayan CHP’li politikacılara, Bodrum seçmeninin daha fazla pirim vermeyeceğine inanıyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkan aday adayı Murat Naci Yavuz konuşmasına, öncelikle sizin bana sorma ihtimaliniz olan sorunun cevabını hemen vermek istiyorum diyerek şunları söyledi:

Neden? Bodrum Belediye Başkanlığına adayım…

‘Sorunsuz Bodrum’un AK Parti Belediyeciliği ile mümkün olduğuna inandığım için adayım. Bodrum’u hizmetle buluşturmak için adayım. Bodrum’un beklediği yatırımları, hizmeti ve tüm bunların istikrarlı bir şekilde yaşanılması için adayım.

Bu söylemlerim kampanyamın söylemleridir ve arkamdaki zeminin üzerinde de yazılı olarak duruyor.

Bodrum yaklaşık 25 yıldır CHP’li Belediyelerle yetersiz, beceriksiz, hatta kötü diyebileceğimiz bir şekilde yönetiliyor.

Adeta 200 bine yaklaşan nüfusuyla dev bir köyde yaşıyoruz. Neresini tutsan elinde kalan bir Bodrum var önümüzde…

Kaynaklarını doğru şekilde hizmete döndüremeyen, birçok noktasıyla ve değeriyle ranta teslim olmuş bir Bodrum var yaşadığımız…

İmar planları ve uygulamalarıyla yaşadığı coğrafyaya adeta ihanet edenlerin yönettiği bir Bodrum’u birlikte yaşıyoruz, görüyoruz.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 3Milyara ulaşmış borç ve çaresiz belediyecilik anlayışına mahkum Bodrum…

Her geçen gün var olma kriterleri olan denizini doğasını kaybeden, alt yapı hizmetlerinin iflas ettiği, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal alan, hiçbir konuda takvimi, planı olmayan, günü kurtaran organizasyonlarla sermayesini her geçen tüketen, peyzajından, kent mimarisinden git gide uzaklaşan rengi kararan, yerel lezzetlerini ve bu lezzetlere hayat veren üretimini yok eden, arıtmaları yetersiz çalışan, hatta bazılarının hiç çalışmadığından foseptiğini mavi sularına direk deşarj eden, çöpünü toplayamayan, ayrıştıramayan, bertaraf edemeyen, Eminönü, Mahmutpaşa tiplemesinde esnafların sokakları ve caddeleri işgal ettiği, çalışanlarının maaşlarını ödeme yeteneğini kaybetmiş, milyara yaklaşmış borcuyla çaresiz belediyecilik anlayışını hep birlikte yaşıyoruz…

Verdiğim bu olumsuz örnekleri çoğaltarak siyaset üretmek için karşınızda değilim elbette.

Sözlerimin başında yaklaşık 25 yıldır Bodrum’u CHP’li belediyeler yönetiyor demiştim, hatırlarsanız.

Bildiğiniz üzere CHP’nin 8 tane Bodrum Belediye Başkanı aday adayı var. Çoğu da benim arkadaşlarım. Bu aday adayı arkadaşlarımın neden aday olduklarını açıkladıkları toplantılarda gerekçelerinin ne olduğuna dikkat ettiğimizde, karşımıza oldukça oldukça ironik bir durum çıkıyor.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 4Kenti nasıl yönetemediklerini anlatarak göreve talip oluyorlar…

Aday adayı olan bu arkadaşlar ama direk ama dolaylı söylemlerle önceki dönem görev yapan partili arkadaşlarını ve başkanlarını eleştirerek adaylıklarını açıklıyorlar.

Yani benim yukarıda kısaca saydığım sorunları anlatarak, sanki bu sorunları üreten başka bir partiymiş gibi CHP’li politikacılar birer birer aday oldular. Bunu nasıl cesaret ediyorler anlamak mümkün değil doğrusu.

Bodrum’u bu beceriksiz yönetimden ve yöneticilerinden kurtarmanın tam da zamanı Mart 2019 yerel seçimleridir. Arkamdaki zeminde yazan, Bodrum karar verecek! İfadesi bu anlamda çok önemlidir.

Sokağa hakim, kendini sürekli yenileyebilen bir siyasetçiyim…

Bodrumlu hemşerilerim karar verecek, bu kararla da inşallah, Bodrum’u AK Parti Belediyecilik anlayışıyla devletin/hükümetin geniş imkanlarıyla buluşturacaktır, düşüncesindeyim.

Murat Naci Yavuz olarak, toplumla iç içe, entegre ve etkileşen bir yaşantım oldu. Bu bana çok önemli bir avantaj sağladı. Bodrum’un her noktasına, her sorununa ve çözümlerine hakimim. Sokağı bilen, sokakla yaşayan biri olarak, kendini toplumsal sorunlar ve çözümler anlamında sürekli yenileyen bir siyasetçiyim.

Aday adaylığı süreci sonunda karşınıza AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı olarak çıkarsam, talip olduğum bu görevde en büyük çözüm ortağım, bilgi kaynağım siz basın mensupları olacaksınız arkadaşlar.

Öncelikle sizlerin görevlerinizi bağımsız bir şekilde yapabilmeniz için ihtiyacınız olan kamusal destekleri ve toplumsal bilinci oluşturmak için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

Sorumlu basın mensuplarının, görevlerini objektif bir şekilde yaptıklarında, yaşadığı coğrafyaya önemli ve olumlu katkılar sağlayacağının farkındayım. Bodrumluların taleplerini yerel yönetime, yerel yönetiminde hizmetlerini, plan-projelerini Bodrum’a sorunsuz ifade ettiği önemli bir köprü olacaksınız benim için.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazeteciler için ifade ettiği “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” düşüncesine tam anlamıyla saygı göstereceğimden emin olun.

yavuz: kentİ nasil yÖnetemedİklerİnİ anlatarak aday oluyorlar... YAVUZ: KENTİ NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ ANLATARAK ADAY OLUYORLAR… Murat Naci Yavuz 1

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   3

Bodrumspor’un ilk takımının son futbolcusu Hüseyin Biner, 40 kişilik bir cemaatle son yolculuğuna uğurlandı.

1931 Yılında kurulan Bodrumspor’un ilk takımında top koşturan Hüseyin Biner’in cenaze namazı bugün ikindi namazını takiben Bodrum Adliye caminde kılındı. Yaklaşık 40 kişilik bir cemaatle kılınan cenaze namazda Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u temsilen kimsenin olmadığı ve çelenk gönderilmediği dikkatlerden kaçmadı. Cenazeye katılanlar bu ahde vefasızlığı eleştirdiler. Cenazede gözler Bodrumspor’un zor günlerdeki dostu Asi Tayfayı’da aradı.

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   1Eşiyle aynı günde hayatını kaybetti…

1916 Doğumlu olan Hüseyin Biner’in cenazesinin toprağa verildiği anda bir detay daha gözlerden kaçmadı. Biner’in merhum eşi Meliha Biner’de 9 yıl önce aynı gün 17 Şubat 2010 tarihinde vefat etmişti.

Arena Bodrum Haber olarak hayatını kaybeden ve bir devrin son temsilcisi olan Hüseyin Biner’e rahmet, kederli ailesine sabır dileriz…

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h  seyin biner son yolculuguna ugurland   2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… son dakika bodrum yine sallandi 1

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Bodrum Belediye Başkan adaylığı teklif ettiği Halil İbrahim Kaynar, bugün yaptığı bir dizi görüşmeden sonra ikna olarak, DP Bodrum Belediye Başkan adaylığını kabul etti.

Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda şu ana kadar geç kalındığını düşünüyordum. Ancak gerek Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon gerekse de DP İlçe Yönetimiyle yaptığım görüşmeler sonrasında yol yürümeye karar verdim diyerek, “İttifakların değil, yerel dinamiklerin adayı olmaya karar verdim. Bodrum’u bazı kesimlere kurban etmemeliyiz.” dedi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… murat pahnaDiğer yandan DP Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pahna’da Arena Bodrum Haber’e kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Yaptırdığımız kamuoyu araştırmasında Bodrum’da kararsız ve mutsuz seçmenin yüksek oranda çıkması sebebiyle, tecrübeli bir başkan adayı ile yola devam etmemiz gerektiğini düşünerek Halil İbrahim Kaynar’ı ikna ettik. Bodrum’un genlerindeki merkez sağ geleneğinden kopmadığı düşüncesindeyiz. Bodrum’un huzura Muğla’nın da hak ettiği hizmete Mehmet Kocadon’la buluşarak yakalayacağı inancındayız. Çok çalışacağız, inşallah da kazanacağız.”

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… halil ibrahim kaynar dp b  odrum aday   1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KÖYLÜYE RÜŞVET: ÇEVRECİLERE HABER VERMEZSENİZ SİZDE PAY VERİRİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kargıcık koyu KÖYLÜYE RÜŞVET: ÇEVRECİLERE HABER VERMEZSENİZ SİZDE PAY VERİRİZ… bodrum kent konseyi kargicik koyu 1

Bodrum’un ender kalan bakir koylarından Kargıcak’ta zeytin ve ardıç ağaçlarını kesenlerin arkasında Ankara’mı var yoksa Katarlılar mı? Köylüye ‘aman çevreciler duymasın’ diyerek rüşvet teklif edenler kim? Çevreciler Kargıcak için harekete geçti. Küdür, Kissebükü, Gündoğan’dan sonra bir hukuk savaşı da Kargıcak Koyu için başlatılıyor…   

Bodrum çevrecileri, Bodrum’un en bakir koylarından Kargıcak’ta başlatılan ağaç kıyımı için harekete geçti. Kent Konseyi Ekoloji ve Bodrum Kimliği Grubu öncülüğünde bugün Kargıcak’a giden çevreciler ve duyarlı vatandaşlar, birkaç gün önce bölgede başlatılan ağaç kesimini protesto ederek Bodrum’un 1. Derece Doğal SİT alanı olan bölgesini yapılaşmaya açmak isteyenlere karşı hukuk savaşı  başlatacaklarını duyurdular.

kargıcık koyu KÖYLÜYE RÜŞVET: ÇEVRECİLERE HABER VERMEZSENİZ SİZDE PAY VERİRİZ… bodrum kent konseyi kargicik koyu 2KENT KONSEYİ EKOLOJİ VE BODRUM KİMLİĞİ GRUBUNA SİYASİLERDEN DESTEK

Bugün öğle saatlerinde Yalıçiftlik’teki Kargıcak Bükü’ne giden Bodrum çevrecilerine, Bodrum’da faaliyet gösteren STK’lar, meslek odaları ve yöre halkının yanı sıra CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan ile İYİ Parti Adayı Mehmet Tosun da destek verdi. Kargıcak Koyu’nda basın açıklaması yapan Bodrum Kent Konseyi Ekoloji ve Bodrum Kimliği Grubu sözcüsü Çiğdem Erko, birkaç gündür koyda yaşanan gelişmeleri paylaşarak hukuk mücadelesi başlatacaklarının sinyalini verdi.

KÖYLÜLER NÖBET TUTMAYA BAŞLADI…

10 Şubat tarihinden bu yana ağaç katliamı ve arazi yağması başlayan 1. Derece SİT alanı Kargıcak’a, minibüslerle işçi getirildiğini haber alan Bodrum çevrecileri durumu Kaymakamlığa bildirdi. Kaymakamlık, jandarmayı bilgilendirdi ve bölgedeki ağaç kesimi durduruldu. İşçilerin Milas’tan getirildiğini haber alan Bodrum çevrecileri, olayın peşine düşerek araştırmaya başladı. Yöre sakinlerinin nöbet tutmaya başladığı bölgede bir basın açıklaması düzenleyen çevreciler, “Bunun arkasında aracılar olduğunu öğrendik. Ankara’dan yönlendiriliyorlar. Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra bu kişileri deşifre edeceğiz” dediler.

Grup adına konuşan Çiğdem Erko, ağaç kıyımı yapan üç aracı ismi tespit ettiklerini belirterek, “Bu isimleri kaymakamlığa bildirdik. İsimler bizde. Olay savcılığa intikal ettiğinde herkes öğrenecek.” Diye konuştu. Bölgeye gelenlerin köylülere “Yardımcı olursanız ve olayı çevrecilere duyurmazsanız size de pay vereceğiz” dediklerini anlatan Erko, “Kaptan Mehmet Pehlivan’ın suç duyurusunda bulunmasıyla olayı öğrenmiş bulunuyoruz. Jandarma Perşembe günü kıyımı durdurdu ve sorumlulara ceza kesti. Akabinde bu insanlar bir daha burada görünmedi. Ama her şey bitmedi.” İfadelerini kullandı.

kargıcık koyu KÖYLÜYE RÜŞVET: ÇEVRECİLERE HABER VERMEZSENİZ SİZDE PAY VERİRİZ… bodrum kent konseyi kargicik koyu 31. DERECE DOĞAL SİT ALANINDA KIYIM…

Bölgenin hem ormanlık alan hem de 1. derece doğal SİT alanı olduğunu hatırlatan Erko, sözlerini şöyle sürdürdü:
“250 dönümlük bir araziden bahsediyoruz. Zeytin ve ardıç ağaçları var. Ufak tefek tapulu araziler bulunuyor. Burası, doğanın çok önemli bir parçası. Ağaçları kestiğiniz zaman, seller yaşıyorsunuz. Bunu Bodrum’da hepimiz son yıllarda görüyoruz. 90’lı yıllarda başlayan iklim değişikliği sürecini biz yaşıyoruz. Dolayısıyla önce doğa diyoruz. Bu arazi kimseye ait değil. Biz pazartesi gününden sonra suç duyurularını yapacağız. Karşımızda şu anda muhatap yok. Orman Bölge Müdürlüğü haberim yok diyor. Ama aldığımız duyum, işçileri yönlendirenin Ankara kaynaklı olduğu yönünde. Bizler Anayasadan gelen yurttaşlık hakkımızla, anayasamıza sıkı sıkı sahip çıkmalıyız. Elimizde kalan son kale bu. İstediğimiz yargı kararları çıkmasa da haklarımıza sahip çıkmak durumundayız. Burası hepimizin.El ele vermeliyiz. Tüm siyasi şahsiyetlerle, idari yönetimlerle, STK’lar, dernekler ve meslek odalarıyla Bodrum’umuza sahip çıkmak durumundayız. Tabii ki köylülerimizle. Onlara sonsuz teşekkür ediyoruz. Onlar olmazsa biz burada olmazdık. Biz önümüzdeki yerel seçimlerden sonra yerel idareyle el ele çalışmak istiyoruz. Kim gelirse gelsin, biz onlardan bizimle birlikte çalışmalarını talep ediyoruz.”

“Olayın hukuki boyutu hakkında bilgi veren Avukat ve çevreci aktivist Mehmet Çilsal da Kargıcak koyunun da içinde bulunduğu bölgenin, 2018’de Koruma Amaçlı İmar Planı hazırlanarak askıya çıkarılan bir alan olduğunu belirterek, “O plana hiçbir itiraz olmamıştır. Bu plan, bir turizm yatırımı geleceğinin işaretini vermiştir. Bunu destekleyen bir diğer belge de 1/ 25 binlik yarımada çevre düzen planıdır. Bunu yapma yetkisi Muğla’daydı. Artık bu planlar da yerel yönetimlerin elinden alındı. Sahil kıyıları turizm merkezi olarak gösteriliyor burada da. Oysa burası 1. Derece SİT bölgesidir.”

Okumaya devam et

Son Haberler