Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI…

Yayınlanan

açık

bodrum belediyesi ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI… bodrum imar mudurlugu
bodrum belediyesi ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI… reklam arena 4

Bodrum Belediye Meclisi bağımsız üyesi Avukat Şakir Açıkgöz, Bodrum’da üç gün önce yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklama yaparak, İmar Müdürü’nün görevden alınmasını istedi.

Bodrum Belediye Meclisi’nde altyapı sorununu defalarca dile getirdiklerini ve “yetki büyükşehirde” yanıtını aldıklarını söyleyen Açıkgöz, “Üç gün önce meydana gelen felaketi de Allah’a,doğaya yükleyip geçiştiremeyiz. Sorun,Sorumlular ve kusurlular tespit edilmelidir. Ve bir çözüm bulunmalıdır artık.” diye konuştu.

bodrum belediyesi ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI… sakir acikgoz basin aciklamasi 1Şakir Açıkgöz, açıklamasında şunları ifade etti:

“Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasındaki kısır çekişmelerin ceremesine, ağır sonuçlarına Bodrum halkı katlanmak zorunda değildir. Alt yapı sorunu  Bodrumun kanayan yarasıdır. Bu sorun yeni bir sorun değildir..Her seçim öncesi, Belediye başkan adayları alt yapı sorununu çözeceğiz diyorlar, İlk vaatleri bu oluyor. Soruyorum neyi çözdünüz? Bu yara artık sarılmak zorundadır.”

Şakir Açıkgöz, Bodrum’da yağış nedeniyle taşkın ve sel felaketlerinin yaşanmasının önüne geçilebilmesi için alınabilecek önlemleri de sıraladı. Açıkgöz şöyle devam etti:

“Bence acil eylem planı dahilinde, suyun kontrollü akmasını sağlayan, dağ eteklerinde daralan şehre doğru inen , derelerin getirdiği taş, toprak gibi maddeleri tutan ve şehir merkezinde dere üzerinde bulunan köprü, menfez gibi yapıların tıkanmasının önüne geçerek taşkını önleyen, yukarı havza ıslahı olarak tanımlanan TUTUCU/ÖNLEYİCİ tersip bentlerinden riskli olan her yere yapılması gerekmektedir. Eski dere olan şu anda üzeri kapatılarak veya yönleri değiştirilerek, üzerinde AVM, iş yeri, konut olan kısımlar ilgili çok acil dere ıslah çalışması gerekmektedir

Ayrıca,  sel sularının gittiği, su drenaj kanallarının gereğinde yenilenmesi,  köprülerin, menfezlerin, ızgaraların belediye ekiplerince sürekli temiz tutulması lazım.”

GONDOL ALINMASINI ÖNERECEĞİM!..

Bodrum’da yaşanan sel felaketinin nedenleri ve çözümlerinin araştırılması için ilk Belediye Meclis toplantısında önerge vereceğini söyleyen Açıkgöz “Bu güne kadar  hiçbir önergeyi kabul etmeyen Sayın Belediye Meclisi bu önergeyi kabul eder umarım. Bu önerge de yetki bizde değil diye kabul edilmezse, o halde Bodrumu yönetenlerin amacının Bodrumu Venedik gibi yapmak olduğunu düşüneceğim. O halde yağmur yağdığından kullanılmak üzere Gondol alınmasını önereceğim” dedi.

ZARARA UĞRAYANLARA HUKUKİ TAVSİYE…

Bodrum Belediye Meclisi bağımsız üyesi Şakir Açıkgöz, sel dolayısıyla iş yerinde evrakları zarara uğrayan esnafları, ileride mağduriyet yaşamamaları için Bodrum Asliye Hukuk Mahkemesine hasımsız olarak başvurarak “zayi” belgesi almaları konusunda uyardı. Açıkgöz, bu başvuru için 15 gün süre olduğunu hatırlatarak “Süreyi kaçırmayın” diye konuştu.

İMAR MÜDÜRÜ  YASAYA AYKIRI OLARAK HALA MÜDÜRLÜK YAPMAKTADIR…

Sel felaketinin bir diğer nedeninin de kaçak ve çarpık yapılaşma olduğunu söyleyen Açıkgöz, Belediye’nin İmar Müdürü’nü hedef aldı. İmar müdürünün sözleşmeli olarak yasaya aykırı bir usulle çalıştırıldığını savunan Açıkgöz, kendisinin görevine bir an önce son verilmesini istedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler