Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI…

Yayınlanan

açık

bodrum belediyesi ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI… bodrum imar mudurlugu

Bodrum Belediye Meclisi bağımsız üyesi Avukat Şakir Açıkgöz, Bodrum’da üç gün önce yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklama yaparak, İmar Müdürü’nün görevden alınmasını istedi.

Bodrum Belediye Meclisi’nde altyapı sorununu defalarca dile getirdiklerini ve “yetki büyükşehirde” yanıtını aldıklarını söyleyen Açıkgöz, “Üç gün önce meydana gelen felaketi de Allah’a,doğaya yükleyip geçiştiremeyiz. Sorun,Sorumlular ve kusurlular tespit edilmelidir. Ve bir çözüm bulunmalıdır artık.” diye konuştu.

bodrum belediyesi ŞAKİR AÇIKGÖZ: SÖZLEŞMELİ İMAR MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMALI… sakir acikgoz basin aciklamasi 1Şakir Açıkgöz, açıklamasında şunları ifade etti:

“Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasındaki kısır çekişmelerin ceremesine, ağır sonuçlarına Bodrum halkı katlanmak zorunda değildir. Alt yapı sorunu  Bodrumun kanayan yarasıdır. Bu sorun yeni bir sorun değildir..Her seçim öncesi, Belediye başkan adayları alt yapı sorununu çözeceğiz diyorlar, İlk vaatleri bu oluyor. Soruyorum neyi çözdünüz? Bu yara artık sarılmak zorundadır.”

Şakir Açıkgöz, Bodrum’da yağış nedeniyle taşkın ve sel felaketlerinin yaşanmasının önüne geçilebilmesi için alınabilecek önlemleri de sıraladı. Açıkgöz şöyle devam etti:

“Bence acil eylem planı dahilinde, suyun kontrollü akmasını sağlayan, dağ eteklerinde daralan şehre doğru inen , derelerin getirdiği taş, toprak gibi maddeleri tutan ve şehir merkezinde dere üzerinde bulunan köprü, menfez gibi yapıların tıkanmasının önüne geçerek taşkını önleyen, yukarı havza ıslahı olarak tanımlanan TUTUCU/ÖNLEYİCİ tersip bentlerinden riskli olan her yere yapılması gerekmektedir. Eski dere olan şu anda üzeri kapatılarak veya yönleri değiştirilerek, üzerinde AVM, iş yeri, konut olan kısımlar ilgili çok acil dere ıslah çalışması gerekmektedir

Ayrıca,  sel sularının gittiği, su drenaj kanallarının gereğinde yenilenmesi,  köprülerin, menfezlerin, ızgaraların belediye ekiplerince sürekli temiz tutulması lazım.”

GONDOL ALINMASINI ÖNERECEĞİM!..

Bodrum’da yaşanan sel felaketinin nedenleri ve çözümlerinin araştırılması için ilk Belediye Meclis toplantısında önerge vereceğini söyleyen Açıkgöz “Bu güne kadar  hiçbir önergeyi kabul etmeyen Sayın Belediye Meclisi bu önergeyi kabul eder umarım. Bu önerge de yetki bizde değil diye kabul edilmezse, o halde Bodrumu yönetenlerin amacının Bodrumu Venedik gibi yapmak olduğunu düşüneceğim. O halde yağmur yağdığından kullanılmak üzere Gondol alınmasını önereceğim” dedi.

ZARARA UĞRAYANLARA HUKUKİ TAVSİYE…

Bodrum Belediye Meclisi bağımsız üyesi Şakir Açıkgöz, sel dolayısıyla iş yerinde evrakları zarara uğrayan esnafları, ileride mağduriyet yaşamamaları için Bodrum Asliye Hukuk Mahkemesine hasımsız olarak başvurarak “zayi” belgesi almaları konusunda uyardı. Açıkgöz, bu başvuru için 15 gün süre olduğunu hatırlatarak “Süreyi kaçırmayın” diye konuştu.

İMAR MÜDÜRÜ  YASAYA AYKIRI OLARAK HALA MÜDÜRLÜK YAPMAKTADIR…

Sel felaketinin bir diğer nedeninin de kaçak ve çarpık yapılaşma olduğunu söyleyen Açıkgöz, Belediye’nin İmar Müdürü’nü hedef aldı. İmar müdürünün sözleşmeli olarak yasaya aykırı bir usulle çalıştırıldığını savunan Açıkgöz, kendisinin görevine bir an önce son verilmesini istedi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla acele kamulastirma MUĞLA, AYDIN, DENİZLİ VE KASTAMONU İLLERİNE ACELE KAMULAŞTIRMA… mugla acele kamulastirma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla, Aydın, Denizli ve Kastamonu illerinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına kararı verdi. Karar, resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi, Emin Varol

Muğla’nın Yatağan ile Denizli’nin Honaz ilçeleri arasında inşa edilecek “380 kV Yatağan-Denizli Batı-Denizli-4 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında ise hattın geçtiği güzergahtaki bazı taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Kamulaştırma işlemi direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle yapılacak.

Söz konusu enerji iletim hattının geçtiği güzergah Muğla’nın Yatağan ve Kavaklıdere ile Aydın’ın Bozdoğan ve Karacasu, Denizli’nin Babadağ, Sarayköy, Merkezefendi ve Honaz ilçelerinden oluşuyor.

Karar doğrultusunda kentsel dönüşüm ve gelişim projesi içinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ….

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. son dakika arenabodrumhaber

CHP Genel Merkezinde bugün yapılan parti meclisi (PM) sonuçlandı. Bodrum’la ilgili karar çıkmadı. 

Ankara Temsilcimiz Emin Varol’un takip ettiği PM toplantısında birçok il ve ilçe başkan adayları belirlenirken, Bodrum Belediye Başkan adayının belirlenmesi PM gündeminden çıkarıldı. Çünkü son 48 saat içerisinde yaşanan gelişmelerden dolayı genel başkan ve partinin karar organları, Kocadon üzerinde anlaşma sağlayamadı. Mehmet Kocadon’a muhalefet edenler ve 8 başkan aday adayı ikna edilmeden bu kararın açıklanamayacağına konusunda oluşan kanaat nedeniyle, Bodrum’un durumu bir sonraki PM’ne bırakıldı.

mehmet kocadon CHP PARTİ MECLİSİ BODRUM ADAYINA KARAR VEREMEDİ…. emin varol ankara

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

[object object] CHP GENEL MERKEZİNDE MEHMET TOSUN KORKUSU… emin varol ankara
CHP’de nefesler tutuldu ve gözler Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün başkanlık yaptığı saat 13.00 de başlayan adayların açıklanacağı Parti Meclisi toplantısına çevrildi.
Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında yapacağı açıklamayla 5 yıl süreyle Bodrum’u yönetecek adayın ismini de açıklayacak. Arena Bodrum Haber bu tarihi açıklamayı izlemek üzere CHP genel merkezinde.
Genel merkezdeki kulisleri koklamaya başlayan Emin Varol’un aktardığını göre, Mehmet Tosun ismi CHP’yi korkuttu.
CHP’li bir milletvekilinin telefon konuşmasına tanık olan Emin Varol, milletvekilinin telefonda konuştuğu kişiye Mehmet Tosun’un aday olması halinde Mehmet Kocadon’un seçimleri kaybedeceğini söylediğine tanık oldu.
Telefonu kapattıktan sonra aynı milletvekili ile sohbet eden Emin Varol, Bodrum için Mehmet Kocadon isminin yanlış olacağını, Mehmet Tosun’un aday olması halinde Bodrum’da seçimleri kaybedeceklerinin tekrarladı. Aynı milletvekili Bodrum’un geçtiğimiz 5 yılda hak ettiği hizmeti almadığını da tekrarladı.
CHP’nin Kocadon’u aday göstereceğine dikkat çeken Emin Varol, ancak muhalifleri organize etmeye çalışıyorlar, parti meclisi toplantısı öncesinde Arena Bodrum Haber’e konuşan bir parti meclisi uyesi “Kocadon muhaliflerini organize etmemiz lazım dediğini ifade etti.

Okumaya devam et

Son Haberler

© 2018 Arena Bodrum Haber. Tüm Hakları Saklıdır.Tasarım Reklamettin