Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI YENİ TRANSFERLERLE DAHA GÜÇLÜ…

Yayınlanan

açık

yalıkavak hentbol DENİZİN KIZLARI YENİ TRANSFERLERLE DAHA GÜÇLÜ… yal kavakspor hentbol transfer 1

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Liginde mücadele eden Yalıkavakspor Kadın Hentbol Takımı, ligdeki kararlı tutumunu sürdürüyor. 

Geçtiğimiz haftalarda başarılı antrenör Ali İhsan Tekin ile el sıkışan Yalıkavak Spor Kulübü, kısa bir süre önce yabancı oyuncularıyla da  yollarını ayırmıştı. Bu gelişmeden sonra Ankara Polatlı Belediyesi hentbol takımının küçülme kararı sonrasında serbest kalan başarılı oyuncularından üçünü renklerine bağlayan Yalıkavaksor, başarılı kadrosunu daha da zenginleştirdi.

Milli takım deneyimi olan ve Polatlı Belediyespor’dan transfer olan Buket Yılmaz, Kübra Özyılmaz ve Gülsüm Güleçyüz ile geçtiğimiz gün el sıkışarak sözleşme imzalayan Yalıkavakspor, sürpriz bir isimle daha görüşmelere devam ettiklerini açıkladı.

Transferler hakkında bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen ilk yarıdaki mücadelelerde kendilerinde gördükleri eksiklikler ve daha iyi bir takım için transfer yaptıklarını söyledi. Kulüp başkanı Mehmet Esen Konuşmasında şunlara yer verdi;

yalıkavak hentbol DENİZİN KIZLARI YENİ TRANSFERLERLE DAHA GÜÇLÜ… yal kavakspor hentbol transfer 4 yalıkavak hentbol DENİZİN KIZLARI YENİ TRANSFERLERLE DAHA GÜÇLÜ… yal kavakspor hentbol transfer 3 yalıkavak hentbol DENİZİN KIZLARI YENİ TRANSFERLERLE DAHA GÜÇLÜ… yal kavakspor hentbol transfer 2

 

 

 

 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene başarılı ve hızlı bir takımdık. Hala o hızımız devam etse de, kızlarımız süper lige yeni yeni ısınıyorlar. Tabii bu bizlerin de alışma sürecinde olduğumuzun bir göstergesi. Ligin başından bu yana 9 haftadır devam eden maçlarımızda takım olarak, yönetim olarak ve teknik kadro olarak eksiklerimizi, hatalarımızı değerlendirdik.
En başından beri bu sene öncelikli hedefimizin süper lige ısınma ve ligde kalma mücadelesi olarak geçeceğini her zaman söylüyorum. Ancak bunu yaparken de iddiamızı devam ettirebilmek adına daha ligde daha iyi yerlerde olmak, takımı önümüzdeki yıla hazırlamanın da bilincinde bir yönetim olarak, 3 yeni oyuncuyu renklerimize bağladık. 
Pivot olarak görev yapacak olan 1995 doğumlu Buket Yılmaz, Sol kanat oyuncusu 1993 doğumlu Kübra Özyılmaz ve sağ kanat oyuncusu yine 1993 doğumlu Gülsüm Güleçyüz ile kontrat imzaladık.  Polatlı Belediyespor’dan transfer ettiğimiz üç oyuncumuz da, milli takım deneyimine sahip, çok güçlü oyuncular. Sürpriz bir transfer görüşmemiz daha var. Ancak onu da gerçekleştiğinde açıklayacağız. 
Kısaca özetlersek, Yalıkavak Spor Kulübü olarak Denizin Kızlarının Bodrum’u daha da güçlü temsil edebilmesi için elimizden geleni esirgemiyoruz. Yeni oyuncularımızı, Ege Derbisi olarak nitelendirdiğimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK maçı öncesi transfer etmiş olmamız, bizi güçlü rakibimizle daha iyi mücadele etmemize katkısı olacak kanaatindeyim. 8 Aralık tarihinde İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanacak bu önemli ve bizim en çok desteğe ihtiyacımız olan maça tüm Bodrum’u davet ediyoruz. Her bir alkış, her bir tezahürat, kızlarımızı daha da güçlü yapacaktır.”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA… imeak bodrum dto 1

Bodrum ahşap yat yapım, bakım-onarım konularındaki konumu, Mavi Yolculukla birlikte Deniz Turizmini başlatan ve geliştiren öncülüğü ile Türkiye’de ve uluslararası alanda öncü bir ilçedir.

Türkiye’de bu sektörlerin en geniş anlamda konumlandığı bölgedir.

1960’lı yılların başlarında Bodrum’a özgü Guletlerin (Geleneksel Ahşap Yatlar) inşa edilmesiyle başlayan süreçte, özellikle küçük ve orta ölçekli aile şirketlerinde, ahşap ustalığı ile ön plana çıkan ve usta çırak ilişkisi ile geçmişten gelen bir yapı tekniği kullanılmaktadır. Günümüz insanının çağdaş gereksinimlerine göre son yıllarda yeniden tasarlanan yatlarımız, geleneksel yöntemlerin ve en güncel teknolojinin bütünleşmesi ile üretilmektedir.

Geleneksel üretimle çağdaş denizciliğin buluştuğu nokta Bodrum’dur…

Bodrum tersanelerinde yakın zamana kadar boyları 50 metreye kadar ulaşan yılda 40 civarında tekne üretildiğini ifade eden İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, “Önceleri geleneksel metotla kesme postalı, armuzlu çam kaplamalı olarak imal edilmekte olan tekneler artık çoğunlukla lamine sistemle yapılmaktadır. Geleneksel üretimle çağdaş denizciliğin buluştuğu nokta Bodrum’dur.” Dedi.

Yükselen döviz fiyatları uluslararası rekabette gücümüzü arttırdı…

Deniz üzerinde çalışan yat ve gemiler hakkında bilinmesi gereken en önemli konu, gerek teknik gerekse ekonomik açıdan ömürlü yapılar olduğuna da dikkat çeken Başkan Dinç şunları söyledi;

bodrum dto GELENEKSEL ÜRETİMLE ÇAĞDAŞ DENİZCİLİĞİN BULUŞTUĞU NOKTA… imeak bodrum dto 2“Çalışma şartları ve deniz suyunun korozif etkileri altında yıpranan tekneler için genellikle sezon başlamadan önce yapılması gereken periyodik bakımlar vardır. Masraftan kaçarak bu periyodik bakımları yaptırmamanın ileride daha ağır ekonomik yükümlülüklere sebebiyet vereceği ortadadır. Üretimdeki bilgi birikimini bakım ve onarımda kullanan deneyimli usta ve teknik personellerle donatılmış Bodrum tersaneleri, modernize edilmiş hangarlarında çok geniş kapsamlı hizmet verebilmektedir. Yerli yat sahiplerinin tercih ettiği 1. sınıf kalitede hizmet veren tersanelerimiz yabancı yat sahip ve işletmecilerinin de tercih listesinin en üstünde yer almaktadır. Küçük sayılabilecek özel yatların yanında büyük ve komplike olan mega yatlara da, yapısı ister ahşap ister kompozit, saç veya çelik olsun, hizmet veren tersanelerimiz yüksek kalite ve standartları sayesinde sürdürülebilirliklerini kanıtlamışlardır. Özellikle son dönemde yaşanan döviz dalgalanması sebebi ile Türk Lirasının değer kaybetmesi, işçilik maliyetlerinin düşmesine ve hizmet alımının yabancılar için daha cazip olmasına neden olmuştur. Yükselen döviz fiyatları uluslararası rekabette gücümüzü arttırdı.

Sonuç olarak Bodrum tersaneleri, üretimde ve bakım-onarımda, gerek tecrübesi ile gerekse teknik imkânları ile her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasitededir. Bütün donatanlarımızı, yatlarının yapısı ne olursa olsun her türlü hizmet için tersanelerimize bekliyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h seyin biner son yolculuguna ugurland  3

Bodrumspor’un ilk takımının son futbolcusu Hüseyin Biner, 40 kişilik bir cemaatle son yolculuğuna uğurlandı.

1931 Yılında kurulan Bodrumspor’un ilk takımında top koşturan Hüseyin Biner’in cenaze namazı bugün ikindi namazını takiben Bodrum Adliye caminde kılındı. Yaklaşık 40 kişilik bir cemaatle kılınan cenaze namazda Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u temsilen kimsenin olmadığı ve çelenk gönderilmediği dikkatlerden kaçmadı. Cenazeye katılanlar bu ahde vefasızlığı eleştirdiler. Cenazede gözler Bodrumspor’un zor günlerdeki dostu Asi Tayfayı’da aradı.

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h seyin biner son yolculuguna ugurland  1Eşiyle aynı günde hayatını kaybetti…

1916 Doğumlu olan Hüseyin Biner’in cenazesinin toprağa verildiği anda bir detay daha gözlerden kaçmadı. Biner’in merhum eşi Meliha Biner’de 9 yıl önce aynı gün 17 Şubat 2010 tarihinde vefat etmişti.

Arena Bodrum Haber olarak hayatını kaybeden ve bir devrin son temsilcisi olan Hüseyin Biner’e rahmet, kederli ailesine sabır dileriz…

hüseyin biner İLK TAKIMIN SON FUTBOLCUSU BİR AVUÇ CEMAATLE UĞURLANDI… h seyin biner son yolculuguna ugurland  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… son dakika bodrum yine sallandi 1

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Bodrum Belediye Başkan adaylığı teklif ettiği Halil İbrahim Kaynar, bugün yaptığı bir dizi görüşmeden sonra ikna olarak, DP Bodrum Belediye Başkan adaylığını kabul etti.

Bodrum Belediye Başkan adaylığı konusunda şu ana kadar geç kalındığını düşünüyordum. Ancak gerek Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon gerekse de DP İlçe Yönetimiyle yaptığım görüşmeler sonrasında yol yürümeye karar verdim diyerek, “İttifakların değil, yerel dinamiklerin adayı olmaya karar verdim. Bodrum’u bazı kesimlere kurban etmemeliyiz.” dedi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… murat pahnaDiğer yandan DP Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pahna’da Arena Bodrum Haber’e kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Yaptırdığımız kamuoyu araştırmasında Bodrum’da kararsız ve mutsuz seçmenin yüksek oranda çıkması sebebiyle, tecrübeli bir başkan adayı ile yola devam etmemiz gerektiğini düşünerek Halil İbrahim Kaynar’ı ikna ettik. Bodrum’un genlerindeki merkez sağ geleneğinden kopmadığı düşüncesindeyiz. Bodrum’un huzura Muğla’nın da hak ettiği hizmete Mehmet Kocadon’la buluşarak yakalayacağı inancındayız. Çok çalışacağız, inşallah da kazanacağız.”

halil ibrahim kaynar KAYNAR İKNA OLDU: İTTİFAKLARIN DEĞİL, YEREL DİNAMİKLERİN ADAYIYIM… halil ibrahim kaynar dp b odrum aday  1

Okumaya devam et

Son Haberler