Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

Yayınlanan

açık

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! arena kocadon 1
BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! reklam arena 4

CHP Genel Merkezi’nce aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Kocadon, Ortaca’da Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i makamında ziyaret etti ve burada çok önemli açıklamalarda bulundu.

Tekrar Bodrum Belediye Başkanlığı’nı düşünmediğini açık açık söyleyen Mehmet Kocadon, bu ziyaretlerden hazırlayacağı raporu CHP Genel Merkezi’ne götürecek ve Genel Merkez’in tavrına göre hareket edecek. Kocadon’un CHP harici bir partiden ya da bağımsız olarak Büyükşehir’e aday olup olmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

CHP İlçe Başkanlığında gündeme ve yaşanan sürece yönelik açıklamada bulunan Mehmet Kocadon, “Eksiklerimizi tamamlıyoruz. Ortaca, Dalaman ve Seydikemer’e gelememiştik. Dosyaları hazırlayıp genel merkeze göndereceğiz. Yerel yönetimlerimizi, sivil toplum örgütlerimizin neler söylediklerini genel merkeze ileteceğiz. Dosyalarımızı hazırlayalım sonra vicdanen rahatsız hissetmeyelim” dedi.
Aday Adaylığı süreci için, “Ben genel başkandan izin almaya gittim ve çalışmalara başladım” diyen Kocadon, “Ama ne kadar ilginç bir şeyse 4 milletvekilimizin hiç birisi beni aramadı, bir şey yapabilirmiyiz, bir gün bile Genel Başkana götürelim demediler. Ama Genel Merkez’in önüne kamplar kuruldu, Ankara’da yerli turizm patladı. Biz burada ilçe ilçe gezerken, herkes Ankara’daydı. Nedense hep benden uzak duruldu ama ben uzak durulacak insan değilim. Benden neden çekiniyorlar, neden korkuyorlar anlamıyorum’ dedi.

BODRUM’DA ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

“Devam” diyen Kocadon, “Neden geleyim o zaman Ortaca’ya, Dalaman’a. Partim için dosya hazırlayacağım, götüreceğim, anlatacağım. Bizim için ne kadar fazla oy almak o kadar iyi. Partililerimizin, Belediyelerimizin ne beklediğini, sivil toplum örgütlerimizin ne taleplerinin olduğunu genel merkezimize ileteceğim. Muğla’da seçimde nasıl bir atmosfer var, nasıl çalışılması ve neler yapılması gerektiğini bilgileri olsun. Aday arkadaşlarımız bu konuda çalışmalarını devam etsinler. Ben şu an Bodrum Belediye Başkanıyım ama Bodrum’a aday olmayı düşünmüyorum. Bunu her yerde de söyledim” dedi.

DEĞİŞİMİN ÖNÜNDE DURMAK ÇOK ZORDUR

Muğla halkının mutlak değişim istediğinin altını çizen Mehmet Kocadon, “Şunu açık ve net söylüyorum, yaptığım bugüne kadarki çalışmalarda Muğla halkı bir değişim istiyor, bu değişimin önünde durmak çok zordur. Umarım ki bu götüreceğim raporlar dikkate alınır ve aday arkadaşlarımız o yönde çalışma yaparlar.
Ben uzun yıllar siyasetin içindeyim, halkla bire bir yaşayarak geldim. Genel seçim ile yerel seçimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Yerelde şahısların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Özellikle bu seçimde arka arkaya ülkede yaşanan seçimlerden dolayı siyasi partiler çok yıprandı. Bu yerel seçimde siyasi partinin gücü değil yerel adayın gücü ortaya çıkacak ve partiyi o sürükleyecek. O yüzden adayın belirlenmesinde çok dikkat edilmesi lazım. Tabii bende isterdim aday gösterilmek ancak partimiz bu yönde karar verdi. Partimize hayırlı olsun, bize de bu esnada tecrübelerimizden faydalanılmak isterse seve seve yaparız” dedi. Muğla’nın Türkiye’nin diğer bölgeleri için çok önemli olduğunu belirten Mehmet Kocadon, “Biz eğer buradaki iktidar gücümüzü kaybedersek bilin ki Anadolu halkı tüm mücadelen vaz geçecek. Muğla gibi kaleler bile kaybedilmeye başladı, biz neyin mücadelesini veriyoruz diyecekler. Özellikle Genel Merkezimizin yöresine mal olmuş, marka olmuş isimlere sahip çıkması lazım. Çünkü o isimler Anadoludan takip ediliyor. Bugün Mehmet Kocadon kolay yetişmedi. Beni tüm Anadolu, İstanbul, Ankara bilir. Bodrum’un en büyük özelliği, Anadolu halkının Bodrum’a çok büyük merakı var. Yazın 5-6 milyon yerli turist sirkülasyonu yaşıyoruz. Onun için partim beni her türlü kullanabilir. Anadolu’nun her noktasında görev alabilirim. Genel Merkeze de söyledim, verin bana görev çalışayım. Anadolunun hangi büyük ilinde aday bulamıyor çıkartamıyorsanız görev verin bana. Kazanamasak bile oy oranımızı yükseltir, insanlara umut ve ışık oluruz” dedi.“İyi bir yerel yönetici hiçbir zaman yaptığı yol ve kaldırımla övünmez” diyen Bodrum Belediye Başkanı, “İyi bir yerel yönetici yaşadığı bölgenin ekonomisine, ne katkı sağladı ve o toplumu dünya barışı gibi nasıl yönetiyorsa ve o toplum huzurlu ve mutluysa o yönetici başarılıdır. Yoksa yol, kaldırım yaptım zaten yapılması gerekendir. Eğitimin, sporun, kültürün, neresindeyiz, kaç tane uluslararası etkinliğimiz var ve dünya bizi ne kadar tanıyor. Yöneticinin en büyük görevi budur. Ama bakıyoruz ki yol yapmayı, kaldırım yapmayı marifet zannediyoruz. Ama bu artık bitti.
Partim böyle layık gördü, bunun üzerine söyleyecek bir şeyim yok. Ama çalışmalarımdan asla vaz geçmeyeceğim, sonuna kadar mücadele edeceğim. Zaman çabuk gelir geçer. 20 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bizim en büyük sermayemiz insan odaklı çalışmamız. Bölgemde insanlar beni çok sever. İnsana odaklı yapılan her yatırım size geri döner. Bizim partimizde şu an da en büyük eksiklik yükselen değerleri aşağıya çekmek. Bu çok yanlış bir şey. Yükselen değerler bırakın yükselsin. Yeni kaleler keşfedelim. Bakın bir yerlere sıkışıp kaldık, biz her yeri Muğla zannediyoruz, her yeri Ortaca zannediyoruz. Şuradan 150 km.içeri girin, parti binalarımız bile kapalı, üye olacak insan yok, yönetici yok. Biz burada hala kendi içimizde kavgalarla uğraşıyoruz ama Anadolu’da maalesef yokuz” dedi. Mehmet Kocadon açıklamasında Bodrum’da yaşanan sel felaketine de değindi. “Bizim Türkiye’de artık medya gücümüz yok” diyen Kocadon, “Bodrum’da arka arkaya 2 tane afet yaşandı. Ama bu afetlerde bakıldığında yolların asfaltlarının alıp gidildiği bir şey yok. O görüntülerin tamamı Bodrum Belediyesi’nin yol için alıp kazdığı yerlerdir. Aydem’iı, Telekom’un, bizim çalışmamız var diyoruz ama bunu hiç yazmıyorlar sanki Bodrum’u sel alıp gitmiş gibi yazıyorlar. Biz orada hayatı 2 saatte normal akışa döndürdük, ekiplerimiz o kadar iyi çalıştı. Ama bunu hiç anlatamadık. Bütün olay CHP’li Belediyeleri sel alıyor. Doğa bizi yenmeye her zaman hazırlıklıdır. Tesellimiz değil ama bu kadar kendimizi yerden yere vurdurmamamız lazım. 2018’de Avrupa’nın en medeni ve en büyük turizm şehirlerinde sel felaketleri yaşandı. Hepsinde 15’den aşağı olmamak üzere can kaybı var. Ama medyaları hiçbir zaman bunları ön plana çıkartmazlar. Çünkü oralar o ülkenin ekonomik gücüdür. Biz ülkemizde Bodrum’dan para kazanıyoruz. Bodrum’un ülke ekonomisine katkısı 2 milyar dolar. Ama biz kendimizi karalamaktan geriye çekmeye çalışıyoruz. Nice’de 18 kişi öldü selde. Bodrum’da metrekareye 220 kg.düştü can kaybı yok. Biraz da kendimizden kaynaklanan hatalar var.

Arabaları dere içine park etmeyin diyoruz, ama inatla park ediyoruz. Nice’nin altyapısı yok mu, ama doğa bazen öyle bir yağmur ve deprem yapıyor ki bunların önüne geçemiyoruz. Yani Bodrum öyle abartıldığı kadar battığı bittiği yok. 2 dere kenarının etrafında olan bir olay. Dikkat ederseniz ben bütün sorumluluğu üzerime aldım ama Büyükşehir yasası ile o yerlerin benimle hiç alakası yok. Ama suçlamak, suçlu aramak bizim gibi insanların ayıbı olur. Oradaki binalar çok eski, benim altına imza attığım bir tane inşaat yok. Önemli olan ülkemizin de ayıbı aynı zamanda. Bugün hükümetimizin de Bodrum’a bir el atması lazım ama maalesef CHP’li Belediye var diye yapılmıyor. DSİ’nin de, Karayolun’da, Büyükşehirin’de, Bizim de suçumuz var. Ama ben basında onları suçlayıcı en ufak bir şey yapmadım ama basında Kocadon Bodrum’u batırdı denildi. Önemli değil, biz aslanlar gibi dimdik ayaktayız” dedi.

50 YILLA YARGILANIRKEN CHP’YE GEÇMEK YÜREK İSTER

Mehmet Kocadon son olarak, “Hepiniz hatırlarsınız ben 50 hapis cezası ile yargılanırken aslanlar gibi CHP’ye geçtim ve Belediye Başkanı oldum. Zaman zaman CHP’liliğimiz tartışılıyor ama 50 yılla yargılanırken CHP’ye geçmek, hak hukuk adaletin olmadığı yerde yürek ister. Hala dosyalarım devam ediyor ama hiçbiri yüzümü kızartıcı değil. Biliyorsunuz imar barışı geldi ama bize gelmedi” dedi.

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… arena do  a koleji
doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… reklam arena 4

Doğa Koleji 8. sınıf öğrencilerinden, Liseye Geçiş Sınavı’na katılan 27 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. 64 öğrenci ise, sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı.

 Tüm 8. sınıf öğrencileri ve velilerinin heyecanla beklediği, 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda, eğitimdeki liderliğini sürdüren ve başarıda sınır tanımayan Doğa Koleji’nin 27 öğrencisi Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin LGS’de elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, tüm öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Genel Müdür Lüle, “Sınavda 27 öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, 4012 öğrencimiz, en az bir branştan tüm soruları doğru cevapladı. 64 öğrencimiz sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. Elde edilen başarı; öğrenci, öğretmen ve kurum başarısıdır” dedi.

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim

 Liseye Giriş Sınavları’nda başarı elde eden öğrenciler, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla okuma fırsatı kazanıyor.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerine ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 2 saat “Teknoloji ve Yazılım” ve 2 saat “Teknoloji ve Donanım” dersleri veriliyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs olanağına sahip olurken, üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler” dedi.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler