Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

Yayınlanan

açık

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! arena kocadon 1
 • BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! mehmet tosun banner 2
 • BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! Hakan Durna SM Con 05

CHP Genel Merkezi’nce aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Kocadon, Ortaca’da Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i makamında ziyaret etti ve burada çok önemli açıklamalarda bulundu.

Tekrar Bodrum Belediye Başkanlığı’nı düşünmediğini açık açık söyleyen Mehmet Kocadon, bu ziyaretlerden hazırlayacağı raporu CHP Genel Merkezi’ne götürecek ve Genel Merkez’in tavrına göre hareket edecek. Kocadon’un CHP harici bir partiden ya da bağımsız olarak Büyükşehir’e aday olup olmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

CHP İlçe Başkanlığında gündeme ve yaşanan sürece yönelik açıklamada bulunan Mehmet Kocadon, “Eksiklerimizi tamamlıyoruz. Ortaca, Dalaman ve Seydikemer’e gelememiştik. Dosyaları hazırlayıp genel merkeze göndereceğiz. Yerel yönetimlerimizi, sivil toplum örgütlerimizin neler söylediklerini genel merkeze ileteceğiz. Dosyalarımızı hazırlayalım sonra vicdanen rahatsız hissetmeyelim” dedi.
Aday Adaylığı süreci için, “Ben genel başkandan izin almaya gittim ve çalışmalara başladım” diyen Kocadon, “Ama ne kadar ilginç bir şeyse 4 milletvekilimizin hiç birisi beni aramadı, bir şey yapabilirmiyiz, bir gün bile Genel Başkana götürelim demediler. Ama Genel Merkez’in önüne kamplar kuruldu, Ankara’da yerli turizm patladı. Biz burada ilçe ilçe gezerken, herkes Ankara’daydı. Nedense hep benden uzak duruldu ama ben uzak durulacak insan değilim. Benden neden çekiniyorlar, neden korkuyorlar anlamıyorum’ dedi.

BODRUM’DA ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

“Devam” diyen Kocadon, “Neden geleyim o zaman Ortaca’ya, Dalaman’a. Partim için dosya hazırlayacağım, götüreceğim, anlatacağım. Bizim için ne kadar fazla oy almak o kadar iyi. Partililerimizin, Belediyelerimizin ne beklediğini, sivil toplum örgütlerimizin ne taleplerinin olduğunu genel merkezimize ileteceğim. Muğla’da seçimde nasıl bir atmosfer var, nasıl çalışılması ve neler yapılması gerektiğini bilgileri olsun. Aday arkadaşlarımız bu konuda çalışmalarını devam etsinler. Ben şu an Bodrum Belediye Başkanıyım ama Bodrum’a aday olmayı düşünmüyorum. Bunu her yerde de söyledim” dedi.

DEĞİŞİMİN ÖNÜNDE DURMAK ÇOK ZORDUR

Muğla halkının mutlak değişim istediğinin altını çizen Mehmet Kocadon, “Şunu açık ve net söylüyorum, yaptığım bugüne kadarki çalışmalarda Muğla halkı bir değişim istiyor, bu değişimin önünde durmak çok zordur. Umarım ki bu götüreceğim raporlar dikkate alınır ve aday arkadaşlarımız o yönde çalışma yaparlar.
Ben uzun yıllar siyasetin içindeyim, halkla bire bir yaşayarak geldim. Genel seçim ile yerel seçimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Yerelde şahısların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Özellikle bu seçimde arka arkaya ülkede yaşanan seçimlerden dolayı siyasi partiler çok yıprandı. Bu yerel seçimde siyasi partinin gücü değil yerel adayın gücü ortaya çıkacak ve partiyi o sürükleyecek. O yüzden adayın belirlenmesinde çok dikkat edilmesi lazım. Tabii bende isterdim aday gösterilmek ancak partimiz bu yönde karar verdi. Partimize hayırlı olsun, bize de bu esnada tecrübelerimizden faydalanılmak isterse seve seve yaparız” dedi. Muğla’nın Türkiye’nin diğer bölgeleri için çok önemli olduğunu belirten Mehmet Kocadon, “Biz eğer buradaki iktidar gücümüzü kaybedersek bilin ki Anadolu halkı tüm mücadelen vaz geçecek. Muğla gibi kaleler bile kaybedilmeye başladı, biz neyin mücadelesini veriyoruz diyecekler. Özellikle Genel Merkezimizin yöresine mal olmuş, marka olmuş isimlere sahip çıkması lazım. Çünkü o isimler Anadoludan takip ediliyor. Bugün Mehmet Kocadon kolay yetişmedi. Beni tüm Anadolu, İstanbul, Ankara bilir. Bodrum’un en büyük özelliği, Anadolu halkının Bodrum’a çok büyük merakı var. Yazın 5-6 milyon yerli turist sirkülasyonu yaşıyoruz. Onun için partim beni her türlü kullanabilir. Anadolu’nun her noktasında görev alabilirim. Genel Merkeze de söyledim, verin bana görev çalışayım. Anadolunun hangi büyük ilinde aday bulamıyor çıkartamıyorsanız görev verin bana. Kazanamasak bile oy oranımızı yükseltir, insanlara umut ve ışık oluruz” dedi.“İyi bir yerel yönetici hiçbir zaman yaptığı yol ve kaldırımla övünmez” diyen Bodrum Belediye Başkanı, “İyi bir yerel yönetici yaşadığı bölgenin ekonomisine, ne katkı sağladı ve o toplumu dünya barışı gibi nasıl yönetiyorsa ve o toplum huzurlu ve mutluysa o yönetici başarılıdır. Yoksa yol, kaldırım yaptım zaten yapılması gerekendir. Eğitimin, sporun, kültürün, neresindeyiz, kaç tane uluslararası etkinliğimiz var ve dünya bizi ne kadar tanıyor. Yöneticinin en büyük görevi budur. Ama bakıyoruz ki yol yapmayı, kaldırım yapmayı marifet zannediyoruz. Ama bu artık bitti.
Partim böyle layık gördü, bunun üzerine söyleyecek bir şeyim yok. Ama çalışmalarımdan asla vaz geçmeyeceğim, sonuna kadar mücadele edeceğim. Zaman çabuk gelir geçer. 20 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bizim en büyük sermayemiz insan odaklı çalışmamız. Bölgemde insanlar beni çok sever. İnsana odaklı yapılan her yatırım size geri döner. Bizim partimizde şu an da en büyük eksiklik yükselen değerleri aşağıya çekmek. Bu çok yanlış bir şey. Yükselen değerler bırakın yükselsin. Yeni kaleler keşfedelim. Bakın bir yerlere sıkışıp kaldık, biz her yeri Muğla zannediyoruz, her yeri Ortaca zannediyoruz. Şuradan 150 km.içeri girin, parti binalarımız bile kapalı, üye olacak insan yok, yönetici yok. Biz burada hala kendi içimizde kavgalarla uğraşıyoruz ama Anadolu’da maalesef yokuz” dedi. Mehmet Kocadon açıklamasında Bodrum’da yaşanan sel felaketine de değindi. “Bizim Türkiye’de artık medya gücümüz yok” diyen Kocadon, “Bodrum’da arka arkaya 2 tane afet yaşandı. Ama bu afetlerde bakıldığında yolların asfaltlarının alıp gidildiği bir şey yok. O görüntülerin tamamı Bodrum Belediyesi’nin yol için alıp kazdığı yerlerdir. Aydem’iı, Telekom’un, bizim çalışmamız var diyoruz ama bunu hiç yazmıyorlar sanki Bodrum’u sel alıp gitmiş gibi yazıyorlar. Biz orada hayatı 2 saatte normal akışa döndürdük, ekiplerimiz o kadar iyi çalıştı. Ama bunu hiç anlatamadık. Bütün olay CHP’li Belediyeleri sel alıyor. Doğa bizi yenmeye her zaman hazırlıklıdır. Tesellimiz değil ama bu kadar kendimizi yerden yere vurdurmamamız lazım. 2018’de Avrupa’nın en medeni ve en büyük turizm şehirlerinde sel felaketleri yaşandı. Hepsinde 15’den aşağı olmamak üzere can kaybı var. Ama medyaları hiçbir zaman bunları ön plana çıkartmazlar. Çünkü oralar o ülkenin ekonomik gücüdür. Biz ülkemizde Bodrum’dan para kazanıyoruz. Bodrum’un ülke ekonomisine katkısı 2 milyar dolar. Ama biz kendimizi karalamaktan geriye çekmeye çalışıyoruz. Nice’de 18 kişi öldü selde. Bodrum’da metrekareye 220 kg.düştü can kaybı yok. Biraz da kendimizden kaynaklanan hatalar var.

Arabaları dere içine park etmeyin diyoruz, ama inatla park ediyoruz. Nice’nin altyapısı yok mu, ama doğa bazen öyle bir yağmur ve deprem yapıyor ki bunların önüne geçemiyoruz. Yani Bodrum öyle abartıldığı kadar battığı bittiği yok. 2 dere kenarının etrafında olan bir olay. Dikkat ederseniz ben bütün sorumluluğu üzerime aldım ama Büyükşehir yasası ile o yerlerin benimle hiç alakası yok. Ama suçlamak, suçlu aramak bizim gibi insanların ayıbı olur. Oradaki binalar çok eski, benim altına imza attığım bir tane inşaat yok. Önemli olan ülkemizin de ayıbı aynı zamanda. Bugün hükümetimizin de Bodrum’a bir el atması lazım ama maalesef CHP’li Belediye var diye yapılmıyor. DSİ’nin de, Karayolun’da, Büyükşehirin’de, Bizim de suçumuz var. Ama ben basında onları suçlayıcı en ufak bir şey yapmadım ama basında Kocadon Bodrum’u batırdı denildi. Önemli değil, biz aslanlar gibi dimdik ayaktayız” dedi.

50 YILLA YARGILANIRKEN CHP’YE GEÇMEK YÜREK İSTER

Mehmet Kocadon son olarak, “Hepiniz hatırlarsınız ben 50 hapis cezası ile yargılanırken aslanlar gibi CHP’ye geçtim ve Belediye Başkanı oldum. Zaman zaman CHP’liliğimiz tartışılıyor ama 50 yılla yargılanırken CHP’ye geçmek, hak hukuk adaletin olmadığı yerde yürek ister. Hala dosyalarım devam ediyor ama hiçbiri yüzümü kızartıcı değil. Biliyorsunuz imar barışı geldi ama bize gelmedi” dedi.

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler