Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

Yayınlanan

açık

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI! arena kocadon 1

CHP Genel Merkezi’nce aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Kocadon, Ortaca’da Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’i makamında ziyaret etti ve burada çok önemli açıklamalarda bulundu.

Tekrar Bodrum Belediye Başkanlığı’nı düşünmediğini açık açık söyleyen Mehmet Kocadon, bu ziyaretlerden hazırlayacağı raporu CHP Genel Merkezi’ne götürecek ve Genel Merkez’in tavrına göre hareket edecek. Kocadon’un CHP harici bir partiden ya da bağımsız olarak Büyükşehir’e aday olup olmayacağı ise hala belirsizliğini koruyor.

BİZ İLÇELERİ GEZERKEN, ANKARA’DA TURİZM PATLADI!

CHP İlçe Başkanlığında gündeme ve yaşanan sürece yönelik açıklamada bulunan Mehmet Kocadon, “Eksiklerimizi tamamlıyoruz. Ortaca, Dalaman ve Seydikemer’e gelememiştik. Dosyaları hazırlayıp genel merkeze göndereceğiz. Yerel yönetimlerimizi, sivil toplum örgütlerimizin neler söylediklerini genel merkeze ileteceğiz. Dosyalarımızı hazırlayalım sonra vicdanen rahatsız hissetmeyelim” dedi.
Aday Adaylığı süreci için, “Ben genel başkandan izin almaya gittim ve çalışmalara başladım” diyen Kocadon, “Ama ne kadar ilginç bir şeyse 4 milletvekilimizin hiç birisi beni aramadı, bir şey yapabilirmiyiz, bir gün bile Genel Başkana götürelim demediler. Ama Genel Merkez’in önüne kamplar kuruldu, Ankara’da yerli turizm patladı. Biz burada ilçe ilçe gezerken, herkes Ankara’daydı. Nedense hep benden uzak duruldu ama ben uzak durulacak insan değilim. Benden neden çekiniyorlar, neden korkuyorlar anlamıyorum’ dedi.

BODRUM’DA ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

“Devam” diyen Kocadon, “Neden geleyim o zaman Ortaca’ya, Dalaman’a. Partim için dosya hazırlayacağım, götüreceğim, anlatacağım. Bizim için ne kadar fazla oy almak o kadar iyi. Partililerimizin, Belediyelerimizin ne beklediğini, sivil toplum örgütlerimizin ne taleplerinin olduğunu genel merkezimize ileteceğim. Muğla’da seçimde nasıl bir atmosfer var, nasıl çalışılması ve neler yapılması gerektiğini bilgileri olsun. Aday arkadaşlarımız bu konuda çalışmalarını devam etsinler. Ben şu an Bodrum Belediye Başkanıyım ama Bodrum’a aday olmayı düşünmüyorum. Bunu her yerde de söyledim” dedi.

DEĞİŞİMİN ÖNÜNDE DURMAK ÇOK ZORDUR

Muğla halkının mutlak değişim istediğinin altını çizen Mehmet Kocadon, “Şunu açık ve net söylüyorum, yaptığım bugüne kadarki çalışmalarda Muğla halkı bir değişim istiyor, bu değişimin önünde durmak çok zordur. Umarım ki bu götüreceğim raporlar dikkate alınır ve aday arkadaşlarımız o yönde çalışma yaparlar.
Ben uzun yıllar siyasetin içindeyim, halkla bire bir yaşayarak geldim. Genel seçim ile yerel seçimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Yerelde şahısların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Özellikle bu seçimde arka arkaya ülkede yaşanan seçimlerden dolayı siyasi partiler çok yıprandı. Bu yerel seçimde siyasi partinin gücü değil yerel adayın gücü ortaya çıkacak ve partiyi o sürükleyecek. O yüzden adayın belirlenmesinde çok dikkat edilmesi lazım. Tabii bende isterdim aday gösterilmek ancak partimiz bu yönde karar verdi. Partimize hayırlı olsun, bize de bu esnada tecrübelerimizden faydalanılmak isterse seve seve yaparız” dedi. Muğla’nın Türkiye’nin diğer bölgeleri için çok önemli olduğunu belirten Mehmet Kocadon, “Biz eğer buradaki iktidar gücümüzü kaybedersek bilin ki Anadolu halkı tüm mücadelen vaz geçecek. Muğla gibi kaleler bile kaybedilmeye başladı, biz neyin mücadelesini veriyoruz diyecekler. Özellikle Genel Merkezimizin yöresine mal olmuş, marka olmuş isimlere sahip çıkması lazım. Çünkü o isimler Anadoludan takip ediliyor. Bugün Mehmet Kocadon kolay yetişmedi. Beni tüm Anadolu, İstanbul, Ankara bilir. Bodrum’un en büyük özelliği, Anadolu halkının Bodrum’a çok büyük merakı var. Yazın 5-6 milyon yerli turist sirkülasyonu yaşıyoruz. Onun için partim beni her türlü kullanabilir. Anadolu’nun her noktasında görev alabilirim. Genel Merkeze de söyledim, verin bana görev çalışayım. Anadolunun hangi büyük ilinde aday bulamıyor çıkartamıyorsanız görev verin bana. Kazanamasak bile oy oranımızı yükseltir, insanlara umut ve ışık oluruz” dedi.“İyi bir yerel yönetici hiçbir zaman yaptığı yol ve kaldırımla övünmez” diyen Bodrum Belediye Başkanı, “İyi bir yerel yönetici yaşadığı bölgenin ekonomisine, ne katkı sağladı ve o toplumu dünya barışı gibi nasıl yönetiyorsa ve o toplum huzurlu ve mutluysa o yönetici başarılıdır. Yoksa yol, kaldırım yaptım zaten yapılması gerekendir. Eğitimin, sporun, kültürün, neresindeyiz, kaç tane uluslararası etkinliğimiz var ve dünya bizi ne kadar tanıyor. Yöneticinin en büyük görevi budur. Ama bakıyoruz ki yol yapmayı, kaldırım yapmayı marifet zannediyoruz. Ama bu artık bitti.
Partim böyle layık gördü, bunun üzerine söyleyecek bir şeyim yok. Ama çalışmalarımdan asla vaz geçmeyeceğim, sonuna kadar mücadele edeceğim. Zaman çabuk gelir geçer. 20 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bizim en büyük sermayemiz insan odaklı çalışmamız. Bölgemde insanlar beni çok sever. İnsana odaklı yapılan her yatırım size geri döner. Bizim partimizde şu an da en büyük eksiklik yükselen değerleri aşağıya çekmek. Bu çok yanlış bir şey. Yükselen değerler bırakın yükselsin. Yeni kaleler keşfedelim. Bakın bir yerlere sıkışıp kaldık, biz her yeri Muğla zannediyoruz, her yeri Ortaca zannediyoruz. Şuradan 150 km.içeri girin, parti binalarımız bile kapalı, üye olacak insan yok, yönetici yok. Biz burada hala kendi içimizde kavgalarla uğraşıyoruz ama Anadolu’da maalesef yokuz” dedi. Mehmet Kocadon açıklamasında Bodrum’da yaşanan sel felaketine de değindi. “Bizim Türkiye’de artık medya gücümüz yok” diyen Kocadon, “Bodrum’da arka arkaya 2 tane afet yaşandı. Ama bu afetlerde bakıldığında yolların asfaltlarının alıp gidildiği bir şey yok. O görüntülerin tamamı Bodrum Belediyesi’nin yol için alıp kazdığı yerlerdir. Aydem’iı, Telekom’un, bizim çalışmamız var diyoruz ama bunu hiç yazmıyorlar sanki Bodrum’u sel alıp gitmiş gibi yazıyorlar. Biz orada hayatı 2 saatte normal akışa döndürdük, ekiplerimiz o kadar iyi çalıştı. Ama bunu hiç anlatamadık. Bütün olay CHP’li Belediyeleri sel alıyor. Doğa bizi yenmeye her zaman hazırlıklıdır. Tesellimiz değil ama bu kadar kendimizi yerden yere vurdurmamamız lazım. 2018’de Avrupa’nın en medeni ve en büyük turizm şehirlerinde sel felaketleri yaşandı. Hepsinde 15’den aşağı olmamak üzere can kaybı var. Ama medyaları hiçbir zaman bunları ön plana çıkartmazlar. Çünkü oralar o ülkenin ekonomik gücüdür. Biz ülkemizde Bodrum’dan para kazanıyoruz. Bodrum’un ülke ekonomisine katkısı 2 milyar dolar. Ama biz kendimizi karalamaktan geriye çekmeye çalışıyoruz. Nice’de 18 kişi öldü selde. Bodrum’da metrekareye 220 kg.düştü can kaybı yok. Biraz da kendimizden kaynaklanan hatalar var.

Arabaları dere içine park etmeyin diyoruz, ama inatla park ediyoruz. Nice’nin altyapısı yok mu, ama doğa bazen öyle bir yağmur ve deprem yapıyor ki bunların önüne geçemiyoruz. Yani Bodrum öyle abartıldığı kadar battığı bittiği yok. 2 dere kenarının etrafında olan bir olay. Dikkat ederseniz ben bütün sorumluluğu üzerime aldım ama Büyükşehir yasası ile o yerlerin benimle hiç alakası yok. Ama suçlamak, suçlu aramak bizim gibi insanların ayıbı olur. Oradaki binalar çok eski, benim altına imza attığım bir tane inşaat yok. Önemli olan ülkemizin de ayıbı aynı zamanda. Bugün hükümetimizin de Bodrum’a bir el atması lazım ama maalesef CHP’li Belediye var diye yapılmıyor. DSİ’nin de, Karayolun’da, Büyükşehirin’de, Bizim de suçumuz var. Ama ben basında onları suçlayıcı en ufak bir şey yapmadım ama basında Kocadon Bodrum’u batırdı denildi. Önemli değil, biz aslanlar gibi dimdik ayaktayız” dedi.

50 YILLA YARGILANIRKEN CHP’YE GEÇMEK YÜREK İSTER

Mehmet Kocadon son olarak, “Hepiniz hatırlarsınız ben 50 hapis cezası ile yargılanırken aslanlar gibi CHP’ye geçtim ve Belediye Başkanı oldum. Zaman zaman CHP’liliğimiz tartışılıyor ama 50 yılla yargılanırken CHP’ye geçmek, hak hukuk adaletin olmadığı yerde yürek ister. Hala dosyalarım devam ediyor ama hiçbiri yüzümü kızartıcı değil. Biliyorsunuz imar barışı geldi ama bize gelmedi” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler