Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK”

Yayınlanan

açık

emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” Emin Varol k    e yazisi yeni
emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” reklam arena 4

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun,  Binali Yıldırım’ı “ezeceğini” söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için Binali bey adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi.
Kemal KIlıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini belirterek, “Bize hakaret edecek. Ama ben ve arkadaşlarım kendisine cevap vermeyeceğiz” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeği yedi ve yeni yıllarını kutladı.
Emin Varol / ANKARA 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 31 Mart’ta yapılacak İstanbul belediye başkanlığı seçimleri için iddialı konuştu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday olması halinde, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu karşısında ezileceğini söyledi. Bu nedenle de Binali Yıldırım’ın AKP adayı olmaktan vazgeçeeceğini ileri süren Kılıçdaroğlu, “Binali bey, Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeğinde buluştu ve sorularını cevapladı.

“Başarı öyküsü olan bir başkan”

Beylikdüzü Beleidye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul adayı olarak ilan edilmesinin kendisi için sürpriz olmadığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlunun “başarı öyküsü olan bir başkan” olarak tanımladı. İmamoğlu’nun çalışmalarını uzun süredir izlediğini anlatan Kılıçdaroğlu, güzel bir Beylikdüzü yarattığını, bir milyon metrekare yeni yeşil alan açtığını aktardı. İmamoğlu için 27 Aralık’ta görkemli bir tanıtım toplantısı yapılacak.
Ankara adayı Mansur Yavaş’ın CHP’ye üye olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz beş yıl içinde kendisiyle zaman zaman görüştüğünü belirtti.
HDP ile kurumsal bir işbirliği olmadığını ancak Saadet Partisi ile “dirsek teması” olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, yasal bir zemin olmadığı için ittifak yapılamayacağını da hatırlattı. Bu nedenle en iyi deneyimin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun kullandığını aday bağlamında da dirsek teması olduğunu belirtti.

“Erdoğan’a cevap vermeyeceğim”

Kemal KIlıçdaroğlu, bir soru üzerine AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini söyledi. Hatta, daha da ileri giderek kendisine ve partisine hakaret edeceklerini de vurguladı. Ancak kendisinin ve arkadaşlarının bu hakaretlere cevap vermeyeceğinin de altını çizdi.

ABD Çekilir mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Suriye’den çekilme kararı ile ilgili olarak sorulara ise ihtiyatlı yaklaştı. Türkiye’nin bu açıklamanın üzerine atlamaması gerektiğini Pentagon’un açıklamasını beklemek gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bekleyelim görelim. Bu karar Rusya’nın, İran’ın  işine gelir. Ancak ABD’de çeşitli dengeler ve yapılanmalar var. Onlar da aynı fikirde mi bakalım göreceğiz. İsrail’in güvenliği açısından bölgede büyük devletler olsun istemiyorlar.” diye konuştu.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, “siyasete giriyorsa eleştiriye açık olması lazım” diyerek mesaj gönderen CHP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi:
“Kampanya döneminde doğrudan vatandaşın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Mitingleri doğru bulmuyorum. Salon toplantıları yapacağız, sivil toplum örgütlerinin ve bölgenin sorunlarını dinleyeceğiz.
CHP rozetini ben ve arkadaşlarım takıyor. Belediye başkanları kendi şehirlerinin sembollerini takabilir. Zaten belediye başkanı seçildikten sonra tüm partililere eşit mesafede olmaları lazım, ötekileştirme yapamazlar.
Kimlik üzerinden bir propaganda yapmayacağız. CHP’li belediyelerde asgari ücreti 2200 tl ye çıkardık. Yüksek değil, uygulanabilir bir rakam. Ama iktidar, ‘siz belediyelerde ayrı bir asgari ücret uygulayamazsınız’ derse o zaman yapamayız. CHP’li belediyeler kooperatifçilik konusuna özel önem verecekler. İzmir ve Aydın’da olduğu gibi kooperatifçiliğe ve istihdam yaratacak projelere ağırlık verecekler. Çünkü en büyük sorun işsizlik.
Geçen seçimlerde Anadolu Ajansla problem yaşadık, veri alamadık. Anadolu Ajansının veri elemanlarının polisler olduğu ortaya çıktı. Polisler sandık başında çıkn sonuçları Anadolu Ajansa iletmiş. Nüfus işlerinden veri alamıyoruz. Türk Bayrağı bir saniye görünüyor diye TRT reklam almadı. Hane halkı istatistiklerini bile biz vermiyorlar. Devlet imkanlarını şimdiden kullanmaya başladı. Televizyonlarda AKP’yi  çağrıştıran reklamlar yayınlanmaya başlandı. Geçen seçimlerde 140 yaşında insanlar oy kullandı. Ancak biz bilgisayar alt yapısını çok güçlendirdik sokak bazında bile örgütlendik. Kim nerede oy kullanacak onu biliyoruz.
Bu seçim ekonomiyi etkiler. Vatandaşın cebine yansıyan maliyeti olacak. Seçimlerden sonra İMF’nin kapısına dayanır. Çünkü,  para bulamıyor, dünyanın en ünlü bankaları konsensüs sağlamış Türkiye’ye kredi vermiyor.”

Sandık, güvenli olacak…

Bu seçimlerde il genel meclisi, belediye meclisi, başkanı ve muhtarlar seçileceği için seçim sandığı daha güvenli olacak. Çünkü bu saydıklarımız hepsi sandık başında olacak.
Muharrem İnce ile ilgili sorulara yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yaptığı görüşmenin dış politika ağırlıklı geçtiğini de sözlerine ekledi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler