Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK”

Yayınlanan

açık

emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” Emin Varol k    e yazisi yeni
CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun,  Binali Yıldırım’ı “ezeceğini” söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için Binali bey adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi.
Kemal KIlıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini belirterek, “Bize hakaret edecek. Ama ben ve arkadaşlarım kendisine cevap vermeyeceğiz” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeği yedi ve yeni yıllarını kutladı.
Emin Varol / ANKARA 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 31 Mart’ta yapılacak İstanbul belediye başkanlığı seçimleri için iddialı konuştu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday olması halinde, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu karşısında ezileceğini söyledi. Bu nedenle de Binali Yıldırım’ın AKP adayı olmaktan vazgeçeeceğini ileri süren Kılıçdaroğlu, “Binali bey, Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeğinde buluştu ve sorularını cevapladı.

“Başarı öyküsü olan bir başkan”

Beylikdüzü Beleidye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul adayı olarak ilan edilmesinin kendisi için sürpriz olmadığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlunun “başarı öyküsü olan bir başkan” olarak tanımladı. İmamoğlu’nun çalışmalarını uzun süredir izlediğini anlatan Kılıçdaroğlu, güzel bir Beylikdüzü yarattığını, bir milyon metrekare yeni yeşil alan açtığını aktardı. İmamoğlu için 27 Aralık’ta görkemli bir tanıtım toplantısı yapılacak.
Ankara adayı Mansur Yavaş’ın CHP’ye üye olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz beş yıl içinde kendisiyle zaman zaman görüştüğünü belirtti.
HDP ile kurumsal bir işbirliği olmadığını ancak Saadet Partisi ile “dirsek teması” olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, yasal bir zemin olmadığı için ittifak yapılamayacağını da hatırlattı. Bu nedenle en iyi deneyimin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun kullandığını aday bağlamında da dirsek teması olduğunu belirtti.

“Erdoğan’a cevap vermeyeceğim”

Kemal KIlıçdaroğlu, bir soru üzerine AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini söyledi. Hatta, daha da ileri giderek kendisine ve partisine hakaret edeceklerini de vurguladı. Ancak kendisinin ve arkadaşlarının bu hakaretlere cevap vermeyeceğinin de altını çizdi.

ABD Çekilir mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Suriye’den çekilme kararı ile ilgili olarak sorulara ise ihtiyatlı yaklaştı. Türkiye’nin bu açıklamanın üzerine atlamaması gerektiğini Pentagon’un açıklamasını beklemek gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bekleyelim görelim. Bu karar Rusya’nın, İran’ın  işine gelir. Ancak ABD’de çeşitli dengeler ve yapılanmalar var. Onlar da aynı fikirde mi bakalım göreceğiz. İsrail’in güvenliği açısından bölgede büyük devletler olsun istemiyorlar.” diye konuştu.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, “siyasete giriyorsa eleştiriye açık olması lazım” diyerek mesaj gönderen CHP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi:
“Kampanya döneminde doğrudan vatandaşın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Mitingleri doğru bulmuyorum. Salon toplantıları yapacağız, sivil toplum örgütlerinin ve bölgenin sorunlarını dinleyeceğiz.
CHP rozetini ben ve arkadaşlarım takıyor. Belediye başkanları kendi şehirlerinin sembollerini takabilir. Zaten belediye başkanı seçildikten sonra tüm partililere eşit mesafede olmaları lazım, ötekileştirme yapamazlar.
Kimlik üzerinden bir propaganda yapmayacağız. CHP’li belediyelerde asgari ücreti 2200 tl ye çıkardık. Yüksek değil, uygulanabilir bir rakam. Ama iktidar, ‘siz belediyelerde ayrı bir asgari ücret uygulayamazsınız’ derse o zaman yapamayız. CHP’li belediyeler kooperatifçilik konusuna özel önem verecekler. İzmir ve Aydın’da olduğu gibi kooperatifçiliğe ve istihdam yaratacak projelere ağırlık verecekler. Çünkü en büyük sorun işsizlik.
Geçen seçimlerde Anadolu Ajansla problem yaşadık, veri alamadık. Anadolu Ajansının veri elemanlarının polisler olduğu ortaya çıktı. Polisler sandık başında çıkn sonuçları Anadolu Ajansa iletmiş. Nüfus işlerinden veri alamıyoruz. Türk Bayrağı bir saniye görünüyor diye TRT reklam almadı. Hane halkı istatistiklerini bile biz vermiyorlar. Devlet imkanlarını şimdiden kullanmaya başladı. Televizyonlarda AKP’yi  çağrıştıran reklamlar yayınlanmaya başlandı. Geçen seçimlerde 140 yaşında insanlar oy kullandı. Ancak biz bilgisayar alt yapısını çok güçlendirdik sokak bazında bile örgütlendik. Kim nerede oy kullanacak onu biliyoruz.
Bu seçim ekonomiyi etkiler. Vatandaşın cebine yansıyan maliyeti olacak. Seçimlerden sonra İMF’nin kapısına dayanır. Çünkü,  para bulamıyor, dünyanın en ünlü bankaları konsensüs sağlamış Türkiye’ye kredi vermiyor.”

Sandık, güvenli olacak…

Bu seçimlerde il genel meclisi, belediye meclisi, başkanı ve muhtarlar seçileceği için seçim sandığı daha güvenli olacak. Çünkü bu saydıklarımız hepsi sandık başında olacak.
Muharrem İnce ile ilgili sorulara yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yaptığı görüşmenin dış politika ağırlıklı geçtiğini de sözlerine ekledi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler