Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK”

Yayınlanan

açık

emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” Emin Varol k  e yazisi yeni
 • emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” mehmet tosun banner 2
 • emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” Hakan Durna SM Con 05

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun,  Binali Yıldırım’ı “ezeceğini” söyleyen Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için Binali bey adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi.
Kemal KIlıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini belirterek, “Bize hakaret edecek. Ama ben ve arkadaşlarım kendisine cevap vermeyeceğiz” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeği yedi ve yeni yıllarını kutladı.
Emin Varol / ANKARA 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 31 Mart’ta yapılacak İstanbul belediye başkanlığı seçimleri için iddialı konuştu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday olması halinde, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu karşısında ezileceğini söyledi. Bu nedenle de Binali Yıldırım’ın AKP adayı olmaktan vazgeçeeceğini ileri süren Kılıçdaroğlu, “Binali bey, Ekrem İmamoğlu karşında ezilmek istemeyeceği için adaylıktan çekilirse hiç şaşırmayın” dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında ARENA BODRUM HABER Ankara Temsilcisi Emin Varol‘un da olduğu bir grup gazeteci ile akşam yemeğinde buluştu ve sorularını cevapladı.

“Başarı öyküsü olan bir başkan”

Beylikdüzü Beleidye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul adayı olarak ilan edilmesinin kendisi için sürpriz olmadığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlunun “başarı öyküsü olan bir başkan” olarak tanımladı. İmamoğlu’nun çalışmalarını uzun süredir izlediğini anlatan Kılıçdaroğlu, güzel bir Beylikdüzü yarattığını, bir milyon metrekare yeni yeşil alan açtığını aktardı. İmamoğlu için 27 Aralık’ta görkemli bir tanıtım toplantısı yapılacak.
Ankara adayı Mansur Yavaş’ın CHP’ye üye olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz beş yıl içinde kendisiyle zaman zaman görüştüğünü belirtti.
HDP ile kurumsal bir işbirliği olmadığını ancak Saadet Partisi ile “dirsek teması” olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, yasal bir zemin olmadığı için ittifak yapılamayacağını da hatırlattı. Bu nedenle en iyi deneyimin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun kullandığını aday bağlamında da dirsek teması olduğunu belirtti.

“Erdoğan’a cevap vermeyeceğim”

Kemal KIlıçdaroğlu, bir soru üzerine AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seçim kampanyasını CHP ve kendisi üzerine inşa edeceğini söyledi. Hatta, daha da ileri giderek kendisine ve partisine hakaret edeceklerini de vurguladı. Ancak kendisinin ve arkadaşlarının bu hakaretlere cevap vermeyeceğinin de altını çizdi.

ABD Çekilir mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin Suriye’den çekilme kararı ile ilgili olarak sorulara ise ihtiyatlı yaklaştı. Türkiye’nin bu açıklamanın üzerine atlamaması gerektiğini Pentagon’un açıklamasını beklemek gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bekleyelim görelim. Bu karar Rusya’nın, İran’ın  işine gelir. Ancak ABD’de çeşitli dengeler ve yapılanmalar var. Onlar da aynı fikirde mi bakalım göreceğiz. İsrail’in güvenliği açısından bölgede büyük devletler olsun istemiyorlar.” diye konuştu.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, “siyasete giriyorsa eleştiriye açık olması lazım” diyerek mesaj gönderen CHP Genel Başkanı, Kılıçdaroğlu yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi:
“Kampanya döneminde doğrudan vatandaşın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Mitingleri doğru bulmuyorum. Salon toplantıları yapacağız, sivil toplum örgütlerinin ve bölgenin sorunlarını dinleyeceğiz.
CHP rozetini ben ve arkadaşlarım takıyor. Belediye başkanları kendi şehirlerinin sembollerini takabilir. Zaten belediye başkanı seçildikten sonra tüm partililere eşit mesafede olmaları lazım, ötekileştirme yapamazlar.
Kimlik üzerinden bir propaganda yapmayacağız. CHP’li belediyelerde asgari ücreti 2200 tl ye çıkardık. Yüksek değil, uygulanabilir bir rakam. Ama iktidar, ‘siz belediyelerde ayrı bir asgari ücret uygulayamazsınız’ derse o zaman yapamayız. CHP’li belediyeler kooperatifçilik konusuna özel önem verecekler. İzmir ve Aydın’da olduğu gibi kooperatifçiliğe ve istihdam yaratacak projelere ağırlık verecekler. Çünkü en büyük sorun işsizlik.
Geçen seçimlerde Anadolu Ajansla problem yaşadık, veri alamadık. Anadolu Ajansının veri elemanlarının polisler olduğu ortaya çıktı. Polisler sandık başında çıkn sonuçları Anadolu Ajansa iletmiş. Nüfus işlerinden veri alamıyoruz. Türk Bayrağı bir saniye görünüyor diye TRT reklam almadı. Hane halkı istatistiklerini bile biz vermiyorlar. Devlet imkanlarını şimdiden kullanmaya başladı. Televizyonlarda AKP’yi  çağrıştıran reklamlar yayınlanmaya başlandı. Geçen seçimlerde 140 yaşında insanlar oy kullandı. Ancak biz bilgisayar alt yapısını çok güçlendirdik sokak bazında bile örgütlendik. Kim nerede oy kullanacak onu biliyoruz.
Bu seçim ekonomiyi etkiler. Vatandaşın cebine yansıyan maliyeti olacak. Seçimlerden sonra İMF’nin kapısına dayanır. Çünkü,  para bulamıyor, dünyanın en ünlü bankaları konsensüs sağlamış Türkiye’ye kredi vermiyor.”

Sandık, güvenli olacak…

Bu seçimlerde il genel meclisi, belediye meclisi, başkanı ve muhtarlar seçileceği için seçim sandığı daha güvenli olacak. Çünkü bu saydıklarımız hepsi sandık başında olacak.
Muharrem İnce ile ilgili sorulara yanıt vermeyen Kılıçdaroğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yaptığı görüşmenin dış politika ağırlıklı geçtiğini de sözlerine ekledi.

emin varol KILIÇDAROĞLU: “BİNALİ BEY İSTANBUL’DA EZİLECEK” mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler