Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK…

Yayınlanan

açık

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 1
  • farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… mehmet tosun banner 2
  • farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… Hakan Durna SM Con 05

Kutay İnşaat , Ortakent Farm House Vilaları’nda  verdiği   AÇIK EV davetinde  villalarını tanıtmak  ve yeni yılı kutlamak üzere etkinlik düzenledi…

Gayrimenkul sektörünün ileri gelen firmaları ile çok sayıda davetliyi 16:00 ile 21:00 saatleri arasında  ağırlayan Kutay İnşaat  çocukları da unutmadı. Yalnız palyaço ve Pamuk Prenses çocukları eğlendirirken keyifli saatler yaşandı. Misafirleri ile tek tek ilgilenen Kutay inşaat yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan, villalardaki detayları ahşap ve taşın uyumunu ve doğaya verdiği önemi anlatırken gururu gözlerinden okunuyordu.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 2

Doğa’ya Borçluyuz…

“Kutay İnşaat olarak her fırsatta altını ısrarla çizdiğimiz AĞAÇLARA verdiğimiz önem gereği bu etkinliğimizde FarmHouse projemizde yaptığımız 6 villa için ; 600 adet fıstık çamını misafirlerimize hediye ettik.  Yarımadanın dört biryanına dağılan fıstık çamı fidelerimizin toprakla buluşacağını bilmek bizi çok mutlu ediyor. Bizler Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi torunlarıyız. Halikarnas Balıkçısı nasıl Bodrum yarımadasının  her yerinde ağaçlarıyla yaşıyorsa, bu ağaçların gölgeleri bizi hala serinletiyorsa, bizlere de bu konuda sorumluluk düşmektedir. Yalnız insanlara ev yapmanın çok ötesinde; her ev için dikilen 100 ağacın onlarca orman hayvanına yuva olacağını düşünmek bizleri çok heyecanlandırıyor.”

“Projemizin ismi Farm House. Adı üzerinde çiftlik evi. Burada doğal taş ve ahşabı bir araya getirdik. Bölgenin doğal yapısını da bozmadan, o ekolojik dengesini de bozmadan güzel, kaliteli imalatlar yapmaya gayret ettik. Konutu herkes yapabiliyor. Bizim buradaki derdimiz de tasamız da her şeyden önce doğayı kirletmeden, insanların ruhunu okşayarak, sevdirerek bir şey yapmak. Bunu da Allah’a şükür en güzel şekilde başardık” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 5

6 Villa İçin 600 Adet Fıstık Çamını Toprakla Buluşturmanın Keyfini yaşıyoruz…

“Burayı yaparken mevcut dokunun belki 40 katı, 50 katı yeşillendirerek inşa ettik. Bizim bütün projelerimizde bir sosyal sorumluluk var. Doğadan aldığımızı, doğaya geri verelim anlayışıyla da her konut başına 100 adet fıstık çamı dikelim dedik. Bunu bugün “Open House” partimize gelenlerle paylaştık. Onlardan da yardım rica ettik, ‘Bu ağaçları bizim adımıza dikebilir misiniz?’ diye. Onları bu projemizin içine dâhil etme amacımız da onların da bu bilincini ateşleyebilmek. Bu bilinci onlara da yayabilmek. Hatta şunu arzu ediyorum.Diğer müteahhit arkadaşlarımız da ‘Bünyamin böyle bir şey yapmış, o az dikmiş, ben 300 tane dikeyim’ desin. Öteki de ‘500 tane dikeyim’ desin. Böyle bir yarış başlasın istiyorum. Bizim buna ihtiyacımız var. Konutlar ihtiyaç, hep yapılıyor, yapılacak da. Ama kaliteli, bölgenin doğal dokusu bozulmadan, güzel imalatlar yapabilmek önemli. Biz bugün bu fidanlar bir yerlerde yeşersin diye verdik. Bizim yaşamımızı idame ettirecek şey esas bu ,ağaçlar. Onlar inşallah ileride hayvanlara yuva olduğu zaman bizim kazancımız o zaman başlayacak. İnşaatçı arkadaşlarımızdan rica ediyorum her ev başına 10 adet, 20 adet bile olsa ağacın dikilmesine vesile olsunlar. Bu hepimizin kazanması için bu gerekli.” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 4

Villaların teknik detayları için gelen soruları şöyle cevapladı. “Konutlarımızın dış cephesi tamamen kırma taş ve ahşaptan oluşuyor. İçeride de ısıtma sistemi ve soğutma sistemi fancoillerle yapılıyor. Aynı zamanda alttan ısıtma, soğutma gibi bir iklimlendirme sistemi yapıldı. Bunu ısı pompası aracılığıyla yapıyoruz. Bu hem daha ekonomik hem de daha verimli oluyor. Mutfak, banyo tezgâhları ve yerler komple masif ahşaptır. Kapılarımız masif ahşaptır. Amerikan bir kapı kullanılmadı. Yine çatılarımız, tavanlarımız komple ahşaptır. Doğallığı hem söylüyoruz, aynı zamanda uyguluyoruz. 6 konutun 6’sı da birebir aynı. Sadece bahçe payları, konumları birbirinden farklıdır ama evlerimizin içi, dışı mimari olarak aynıdır. Evlerimizde yaşam başladı. Bunları neticelendireli yaklaşık 6 ay oluyor. Şu anda hâlihazırda satılık olan 3 tane evimiz kaldı. Bu villalarımız şu anda satmaya gayret gösteriyoruz. İnsanların tepkilerinden de çok memnunuz. Bu ürünün beğenilmesi gerçekten hoşuma gidiyor. Biz bunu başka bir bakışla yapıyoruz. Amaç konut imal ederken kendinizden bir şeyler katmak, kendi kulvarınızı belirleyebilmek. İnsanların bunu beğeniyor olması da benim çok hoşuma gidiyor.” 

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 3
Sözlerini yeni yıl ile ilgili dilekleri ile bitiren Bayhan “2018 yılında gerek ekonomik, gerekse de siyasi olarak çalkantılı bir yıl yaşadık. Hepimiz de bunu hissederek yaşadık. Ama inşallah ümit ediyoruz ki 2019 yılı bütün Bodrum insanı için mutluluk, huzur ve bereket getirsin. Herkesin yeni yılını kutluyorum, saygılarımız ve hürmetlerimi sunuyorum. Davetimize katılarak bizi onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum hentbol yal  kavak
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 2
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’nde Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbolcularından 5 oyuncumuz, A milli kadın hentbol takımı ve Genç milli kadın hentbol takımı aday kadrosuna katıldı. 
yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum haber 619 Mart 2019’da Antalya’da başlayan Türkiye A Milli Kadın Hentbol Hazırlık Kadrosuna seçilen Buket Yılmaz ve Sevgi Kalyoncuoğlu ile Türkiye Genç (U19) Milli Kadın Hentbol Takımı Aday Kadrosuna seçilen Ayşenaz Yavuz, Gülcan Tügel ve Hatice Işık, 5 gün sürecek kampa katıldı.  Yalıkavak Spor Kulübü formasıyla gösterdikleri başarıları, Türkiye Genç Milli Kadın Hentbol Takımında da göstermek için Antalya’ya giden 5 oyuncu, 19-24 Mart Tarihleri arasında düzenlenen kamp performanslarında elde ettikleri başarıya göre, Milli takımda forma giyme şansı yakalayacaklar.

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler