Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK…

Yayınlanan

açık

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 1

Kutay İnşaat , Ortakent Farm House Vilaları’nda  verdiği   AÇIK EV davetinde  villalarını tanıtmak  ve yeni yılı kutlamak üzere etkinlik düzenledi…

Gayrimenkul sektörünün ileri gelen firmaları ile çok sayıda davetliyi 16:00 ile 21:00 saatleri arasında  ağırlayan Kutay İnşaat  çocukları da unutmadı. Yalnız palyaço ve Pamuk Prenses çocukları eğlendirirken keyifli saatler yaşandı. Misafirleri ile tek tek ilgilenen Kutay inşaat yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan, villalardaki detayları ahşap ve taşın uyumunu ve doğaya verdiği önemi anlatırken gururu gözlerinden okunuyordu.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 2

Doğa’ya Borçluyuz…

“Kutay İnşaat olarak her fırsatta altını ısrarla çizdiğimiz AĞAÇLARA verdiğimiz önem gereği bu etkinliğimizde FarmHouse projemizde yaptığımız 6 villa için ; 600 adet fıstık çamını misafirlerimize hediye ettik.  Yarımadanın dört biryanına dağılan fıstık çamı fidelerimizin toprakla buluşacağını bilmek bizi çok mutlu ediyor. Bizler Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi torunlarıyız. Halikarnas Balıkçısı nasıl Bodrum yarımadasının  her yerinde ağaçlarıyla yaşıyorsa, bu ağaçların gölgeleri bizi hala serinletiyorsa, bizlere de bu konuda sorumluluk düşmektedir. Yalnız insanlara ev yapmanın çok ötesinde; her ev için dikilen 100 ağacın onlarca orman hayvanına yuva olacağını düşünmek bizleri çok heyecanlandırıyor.”

“Projemizin ismi Farm House. Adı üzerinde çiftlik evi. Burada doğal taş ve ahşabı bir araya getirdik. Bölgenin doğal yapısını da bozmadan, o ekolojik dengesini de bozmadan güzel, kaliteli imalatlar yapmaya gayret ettik. Konutu herkes yapabiliyor. Bizim buradaki derdimiz de tasamız da her şeyden önce doğayı kirletmeden, insanların ruhunu okşayarak, sevdirerek bir şey yapmak. Bunu da Allah’a şükür en güzel şekilde başardık” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 5

6 Villa İçin 600 Adet Fıstık Çamını Toprakla Buluşturmanın Keyfini yaşıyoruz…

“Burayı yaparken mevcut dokunun belki 40 katı, 50 katı yeşillendirerek inşa ettik. Bizim bütün projelerimizde bir sosyal sorumluluk var. Doğadan aldığımızı, doğaya geri verelim anlayışıyla da her konut başına 100 adet fıstık çamı dikelim dedik. Bunu bugün “Open House” partimize gelenlerle paylaştık. Onlardan da yardım rica ettik, ‘Bu ağaçları bizim adımıza dikebilir misiniz?’ diye. Onları bu projemizin içine dâhil etme amacımız da onların da bu bilincini ateşleyebilmek. Bu bilinci onlara da yayabilmek. Hatta şunu arzu ediyorum.Diğer müteahhit arkadaşlarımız da ‘Bünyamin böyle bir şey yapmış, o az dikmiş, ben 300 tane dikeyim’ desin. Öteki de ‘500 tane dikeyim’ desin. Böyle bir yarış başlasın istiyorum. Bizim buna ihtiyacımız var. Konutlar ihtiyaç, hep yapılıyor, yapılacak da. Ama kaliteli, bölgenin doğal dokusu bozulmadan, güzel imalatlar yapabilmek önemli. Biz bugün bu fidanlar bir yerlerde yeşersin diye verdik. Bizim yaşamımızı idame ettirecek şey esas bu ,ağaçlar. Onlar inşallah ileride hayvanlara yuva olduğu zaman bizim kazancımız o zaman başlayacak. İnşaatçı arkadaşlarımızdan rica ediyorum her ev başına 10 adet, 20 adet bile olsa ağacın dikilmesine vesile olsunlar. Bu hepimizin kazanması için bu gerekli.” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 4

Villaların teknik detayları için gelen soruları şöyle cevapladı. “Konutlarımızın dış cephesi tamamen kırma taş ve ahşaptan oluşuyor. İçeride de ısıtma sistemi ve soğutma sistemi fancoillerle yapılıyor. Aynı zamanda alttan ısıtma, soğutma gibi bir iklimlendirme sistemi yapıldı. Bunu ısı pompası aracılığıyla yapıyoruz. Bu hem daha ekonomik hem de daha verimli oluyor. Mutfak, banyo tezgâhları ve yerler komple masif ahşaptır. Kapılarımız masif ahşaptır. Amerikan bir kapı kullanılmadı. Yine çatılarımız, tavanlarımız komple ahşaptır. Doğallığı hem söylüyoruz, aynı zamanda uyguluyoruz. 6 konutun 6’sı da birebir aynı. Sadece bahçe payları, konumları birbirinden farklıdır ama evlerimizin içi, dışı mimari olarak aynıdır. Evlerimizde yaşam başladı. Bunları neticelendireli yaklaşık 6 ay oluyor. Şu anda hâlihazırda satılık olan 3 tane evimiz kaldı. Bu villalarımız şu anda satmaya gayret gösteriyoruz. İnsanların tepkilerinden de çok memnunuz. Bu ürünün beğenilmesi gerçekten hoşuma gidiyor. Biz bunu başka bir bakışla yapıyoruz. Amaç konut imal ederken kendinizden bir şeyler katmak, kendi kulvarınızı belirleyebilmek. İnsanların bunu beğeniyor olması da benim çok hoşuma gidiyor.” 

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 3
Sözlerini yeni yıl ile ilgili dilekleri ile bitiren Bayhan “2018 yılında gerek ekonomik, gerekse de siyasi olarak çalkantılı bir yıl yaşadık. Hepimiz de bunu hissederek yaşadık. Ama inşallah ümit ediyoruz ki 2019 yılı bütün Bodrum insanı için mutluluk, huzur ve bereket getirsin. Herkesin yeni yılını kutluyorum, saygılarımız ve hürmetlerimi sunuyorum. Davetimize katılarak bizi onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ..

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. arena 2 2

Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesi Futbol Takımı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Ziyarete Okul Müdürü Hasan Örenç, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Demir, Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Bahadır ve okul futbol takımı öğrencileri katıldı.

Muğla birincisi olan okul futbol takımının Ege bölge gruplarından da birinci çıkarak, 2-6 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan yarı finallere katılmaya hak kazandığını belirten okul yetkilileri, takımlarının burada da başarı göstermesi durumda Türkiye finallerine gidebileceğinin bilgisini verdi.

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. liseli futbolculardan baskan kocadona ziyaret 1

Ziyarette ayrıca desteklerinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür eden okul müdürü, Bodrum’u Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

Nazik ziyaretleri için okul yetkililerine ve başarılı öğrencilere teşekkür eden Başkan Kocadon, “Umuyorum ki bu başarınız devam eder ve Bodrum’un adını, Türkiye genelinde de en güzel şekilde temsil edersiniz. Ben de her zaman olduğu gibi sizlerin yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

Son Haberler