Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK…

Yayınlanan

açık

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 1
farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… reklam arena 4

Kutay İnşaat , Ortakent Farm House Vilaları’nda  verdiği   AÇIK EV davetinde  villalarını tanıtmak  ve yeni yılı kutlamak üzere etkinlik düzenledi…

Gayrimenkul sektörünün ileri gelen firmaları ile çok sayıda davetliyi 16:00 ile 21:00 saatleri arasında  ağırlayan Kutay İnşaat  çocukları da unutmadı. Yalnız palyaço ve Pamuk Prenses çocukları eğlendirirken keyifli saatler yaşandı. Misafirleri ile tek tek ilgilenen Kutay inşaat yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Bayhan, villalardaki detayları ahşap ve taşın uyumunu ve doğaya verdiği önemi anlatırken gururu gözlerinden okunuyordu.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 2

Doğa’ya Borçluyuz…

“Kutay İnşaat olarak her fırsatta altını ısrarla çizdiğimiz AĞAÇLARA verdiğimiz önem gereği bu etkinliğimizde FarmHouse projemizde yaptığımız 6 villa için ; 600 adet fıstık çamını misafirlerimize hediye ettik.  Yarımadanın dört biryanına dağılan fıstık çamı fidelerimizin toprakla buluşacağını bilmek bizi çok mutlu ediyor. Bizler Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi torunlarıyız. Halikarnas Balıkçısı nasıl Bodrum yarımadasının  her yerinde ağaçlarıyla yaşıyorsa, bu ağaçların gölgeleri bizi hala serinletiyorsa, bizlere de bu konuda sorumluluk düşmektedir. Yalnız insanlara ev yapmanın çok ötesinde; her ev için dikilen 100 ağacın onlarca orman hayvanına yuva olacağını düşünmek bizleri çok heyecanlandırıyor.”

“Projemizin ismi Farm House. Adı üzerinde çiftlik evi. Burada doğal taş ve ahşabı bir araya getirdik. Bölgenin doğal yapısını da bozmadan, o ekolojik dengesini de bozmadan güzel, kaliteli imalatlar yapmaya gayret ettik. Konutu herkes yapabiliyor. Bizim buradaki derdimiz de tasamız da her şeyden önce doğayı kirletmeden, insanların ruhunu okşayarak, sevdirerek bir şey yapmak. Bunu da Allah’a şükür en güzel şekilde başardık” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 5

6 Villa İçin 600 Adet Fıstık Çamını Toprakla Buluşturmanın Keyfini yaşıyoruz…

“Burayı yaparken mevcut dokunun belki 40 katı, 50 katı yeşillendirerek inşa ettik. Bizim bütün projelerimizde bir sosyal sorumluluk var. Doğadan aldığımızı, doğaya geri verelim anlayışıyla da her konut başına 100 adet fıstık çamı dikelim dedik. Bunu bugün “Open House” partimize gelenlerle paylaştık. Onlardan da yardım rica ettik, ‘Bu ağaçları bizim adımıza dikebilir misiniz?’ diye. Onları bu projemizin içine dâhil etme amacımız da onların da bu bilincini ateşleyebilmek. Bu bilinci onlara da yayabilmek. Hatta şunu arzu ediyorum.Diğer müteahhit arkadaşlarımız da ‘Bünyamin böyle bir şey yapmış, o az dikmiş, ben 300 tane dikeyim’ desin. Öteki de ‘500 tane dikeyim’ desin. Böyle bir yarış başlasın istiyorum. Bizim buna ihtiyacımız var. Konutlar ihtiyaç, hep yapılıyor, yapılacak da. Ama kaliteli, bölgenin doğal dokusu bozulmadan, güzel imalatlar yapabilmek önemli. Biz bugün bu fidanlar bir yerlerde yeşersin diye verdik. Bizim yaşamımızı idame ettirecek şey esas bu ,ağaçlar. Onlar inşallah ileride hayvanlara yuva olduğu zaman bizim kazancımız o zaman başlayacak. İnşaatçı arkadaşlarımızdan rica ediyorum her ev başına 10 adet, 20 adet bile olsa ağacın dikilmesine vesile olsunlar. Bu hepimizin kazanması için bu gerekli.” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 4

Villaların teknik detayları için gelen soruları şöyle cevapladı. “Konutlarımızın dış cephesi tamamen kırma taş ve ahşaptan oluşuyor. İçeride de ısıtma sistemi ve soğutma sistemi fancoillerle yapılıyor. Aynı zamanda alttan ısıtma, soğutma gibi bir iklimlendirme sistemi yapıldı. Bunu ısı pompası aracılığıyla yapıyoruz. Bu hem daha ekonomik hem de daha verimli oluyor. Mutfak, banyo tezgâhları ve yerler komple masif ahşaptır. Kapılarımız masif ahşaptır. Amerikan bir kapı kullanılmadı. Yine çatılarımız, tavanlarımız komple ahşaptır. Doğallığı hem söylüyoruz, aynı zamanda uyguluyoruz. 6 konutun 6’sı da birebir aynı. Sadece bahçe payları, konumları birbirinden farklıdır ama evlerimizin içi, dışı mimari olarak aynıdır. Evlerimizde yaşam başladı. Bunları neticelendireli yaklaşık 6 ay oluyor. Şu anda hâlihazırda satılık olan 3 tane evimiz kaldı. Bu villalarımız şu anda satmaya gayret gösteriyoruz. İnsanların tepkilerinden de çok memnunuz. Bu ürünün beğenilmesi gerçekten hoşuma gidiyor. Biz bunu başka bir bakışla yapıyoruz. Amaç konut imal ederken kendinizden bir şeyler katmak, kendi kulvarınızı belirleyebilmek. İnsanların bunu beğeniyor olması da benim çok hoşuma gidiyor.” 

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK… farm house tanitim ayliz erkaya 3
Sözlerini yeni yıl ile ilgili dilekleri ile bitiren Bayhan “2018 yılında gerek ekonomik, gerekse de siyasi olarak çalkantılı bir yıl yaşadık. Hepimiz de bunu hissederek yaşadık. Ama inşallah ümit ediyoruz ki 2019 yılı bütün Bodrum insanı için mutluluk, huzur ve bereket getirsin. Herkesin yeni yılını kutluyorum, saygılarımız ve hürmetlerimi sunuyorum. Davetimize katılarak bizi onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.

farm house BÜNYAMİN BAYHAN: DERDİMİZ DOĞAYI KİRLETMEDEN KONUT YAPMAK…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler