Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SPORTRE’DE BODRUMSPOR’UN ŞİRKETLEŞMESİ KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

sportre SPORTRE’DE BODRUMSPOR’UN ŞİRKETLEŞMESİ KONUŞULDU… sportre abdulkadir sevindik 2
sportre SPORTRE’DE BODRUMSPOR’UN ŞİRKETLEŞMESİ KONUŞULDU… divenire group2

Kent TV ekranlarında Salı günleri canlı olarak yayınlanan Sportre’de, Bodrumspor’un olağanüstü genel kurulla aldığı şirketleşme kararı konuşuldu.

Abdulkadir Sevindik’in hazırlayıp, sunduğu Sportre’nin bu haftaki konuğu Bodrumspor önceki dönem başkanlarından Güneri Günaydın oldu. Yılın son programında Bodrumspor’un geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulla aldığı, Sirketleşme kararı enine boyuna tartışıldı.

Bodrum Deniz Ticaret Odasının toplantı salonunda gerçekleşen kongreyi izlediğini ifade eden Sevindik, yeteri kadar ön hazırlığı yapılmadan hızlıca alınan şirketleşme kararının gözden kaçırılan önemli detaylarla sorun haline gelmemesi gerektiğine dikkat çekerek,

“Hızlıca gerçekleşmesi gereken bu şirketleşme sürecinin arkasındaki yatan gerçek, Ocak ve Şubat 2019 aylarında futbolculara verilen çeklere finansal kaynak yaratma operasyonudur. Olağanüstü yapılan genel kurulda Bodrumspor’un % 49’nun 250 paya bölünerek, 39 Bin Liralık bedellerle yatırımcılara satılması hedeflendiğini Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya’nın yaptığı konuşmayla öğrendik. Bu hesaplamayla kulübün 9 Milyon 750 Bin Liralık bir kaynak elde etmesi planlanıyor. Yani kulübün değerini 20 Milyon Lira olarak belirlemişler. Bu durumda toplamda kulübün 20 Milyon lira değerinde taşınmazının veya kasasında nakit değerlerinin bulunması gerekiyor. Bu yapılanmayla, yenilenmesi gereken futbolcu lisanslarının kulübe oluşturacağı maddi külfetin bedeli de diğer bir konu. Buradan şirketleşme kararıyla elde edilen kaynağın, önemli bir kısmının öngörülemeyen giderlerle erimesi ihtimalini de dikkat çekmek istiyoruz. Kulübün hisselerinin iki defa satılması mümkün değildir. Alınan şirketleşme kararıyla yapılacak satışın kime ve nasıl yapılması çok önemli bir konudur. Yapılan satışla kulübün bir yılı değil, geleceği finanse edilmelidir.” Dedi.

sportre SPORTRE’DE BODRUMSPOR’UN ŞİRKETLEŞMESİ KONUŞULDU… sportre guneri gunaydin

Program konuğu Güneri Günaydın, Bodrumspor’un aldığı karar doğru ve yerindedir saptamasını yaparak “Türkiye’de spor kulüpleri ‘Dernekler Yasası’ ile yönetilirler. Kulüpler de sponsor ve bağışlarla ayakta duruyor. Ama yükselen maliyetlerle günümüzde bu kanunla bu yöntemle kulüpleri yönetmek çok zor. Şirketleşerek kulüpleri yönetmek doğru bir karar. Ama bu demek değil ki, şirket olunca her şey çözülecek. Bu kararı alıp, batma durumuna gelmiş birçok kulüp de var. Bodrumspor’un aldığı bu kararın günü kurtarmak için alınan bir karar olduğunu düşünüyorum. Rıza Başkan beni aradı ve bu durumu anlattı. Bu kongreden sonra ben etrafımda olan insanlarla bu konuyu görüştüm. 39 Bin Liralık bir parayı neden vereyim? Bana ne kazandırır? Gibi sorularla karşılaştım. Bodrumspor’a gönül bağı olan bazı insanların bu parayı verebileceğini düşünüyorum. Hisselerinin satışının bu yöntemle anlık çözüm getirir. Olması gereken şirketleşmenin sonrasında şirketin çoğunluk hissesinin ciddi yatırımcılara blok satışla verilmesidir. Bodrumspor’un geleceğinin tamamen kurtulmasına hizmet edecek yöntem tercih edilmelidir. Kulübün Bodrum’da % 30-40 gibi bir oranı kalsın. Özellikle İngiltere liginde mücadele eden dev takımların bu konuyu nasıl aştığı incelenmeli ve yatırımcılarla kurduğu ilişkiler araştırılmalı. Ben Bodrumspor’un başında olsam kulübü Avrupa’ya taşıyacak boyutta bir yatırımcıya satarım.” Dedi.

sportre SPORTRE’DE BODRUMSPOR’UN ŞİRKETLEŞMESİ KONUŞULDU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler