Site rengi

Tasarım

BODRUM YILBAŞI İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

28.12.2018
A+
A-
BODRUM YILBAŞI İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, Bodrum’da yeni yıl için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Yerel yönetimler, konaklama sektörü ve seyahat acentelerinin ciddi faaliyet içerisinde olduklarını belirten Kavala, sezonu kapatmayan mevcut otellerin ciddi derecede rezervasyon aldığını dile getirdi.

Kavala, açık olan otellerin birçoğunda çeşitli yılbaşı programlarının yapılacağını belirterek, “Bu otellerde muhtelif hazırlanan programlar var. Bu programlar dahilinde rezervasyonlar alınmakta ve talep yüksek görünmekte. Dolayısıyla her yerde kar varken Bodrum’da da gayet güzel bir hava var.” dedi. Yılbaşının ertesinde, insanların deniz kenarında oturup zaman geçirebileceğine de dikkati çeken Kavala, beklentilerinin geçen senelerden daha iyi bir yılbaşı olduğunu kaydetti. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan da ilçeye yılbaşı dolayısıyla gelen çok sayıda yerli turistin olduğunu belirtti. Bodrum’daki bazı tesislerin hemen hemen hepsinin dolma aşamasına geldiğini ifade eden Aslan, “Bodrum Yarımadasında gerek konaklama tesisleri, gerekse yazlıklar dolma aşamasına geldi. Açık olan oteller iyi talep görüyor. Bu Bodrum için sevindirici. Mekanlar, oteller hazır.” dedi. Yılbaşı programlarının da oldukça talep göreceğini ifade eden Aslan, bu hareketliliğin yılbaşından sonra da süreceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

2019 kutlamaları kapsamında Bodrum ve Fethiye Limanları süslendi ayrıca yeni yılın ilk dakikalarında kent meydanında ve turistik ilçelerde havai fişek gösterileri düzenlenecek.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.